نقاشی خلق آثار هنری در خواب!

• شروع کننده موضوع honey maryam
  • بازدیدها 190
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

honey maryam

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,117
امتیاز واکنش
593
لی هادوین، 40 ساله، ساکن ولز، هنگامی که 4 سال داشت نقاشی در خواب را آغاز کرد اما این هنرمند اعتراف میکند که در هنگام بیداری، هیچ استعداد خاصی در نقاشی کردن ندارد. تا به حال 3 عدد از نقاشیهای مریلین مونرو او که در خواب کشیده شدهاند توسط موزه مریلین مونرو در هالیوود به قیمتی بیش از 4000 دلار خریده شدهاند و او حالا نقاشی کردن را پیشه خود ساخته است.

هادوین توسط پزشکان و روان شناسان بسیاری در سراسر جهان مورد مطالعه قرار گرفته و بسیاری شرایط او را «منحصر به فرد» توصیف کردهاند. او میگوید موضوعی که بیش از همه پزشکان را درگیر کرده، این است که او قادر به تولید آثار هنری در زمان بیداری نیست.

هادوین در زمان کودکی در خواب مداد شمعیهای خود را بر میداشته و دیوارها را خط خطی میکرده است اما در نوجوانی نقاشیهای او جزییات بیشتری پیدا میکنند. والدینش او را نزد پزشک میبرند اما آنها نیز دلیلی برای این رفتار عجیب پیدا نمیکنند.

او در حدود دو دهه، بیش از 600 اثر هنری با موضوعات و سبکهای مختلف خلق کرده است. کارهای او به قدری مشهور و محبوب شدهاند که او از شغل قبلی خود-مددکاری- استعفا داده و آثار هنری خود را میفروشد و به نفع موسسههای خیریه کار میکند. در سال 2013 او با حراج یکی از آثارش به مبلغ هزاران پوند در سایت ای.بی، نیمی از درآمدش را به موسسه خیریه افراد گمشده اهدا کرد.

با این حال کار او همواره از طرف منتقدان و نمایشگاههای هنری مورد نقد گرفته و بسیاری او را هنرمندی واقعی نمیدانند. او میگوید: "من هیچوقت به خودم به عنوان یک هنرمند نگاه نکردهام. اما در سالهای گذشته احساس عذاب وجدان کمتری نسبت به فروختن کارهایم پیدا کردهام. بسیاری از مردم سالها و سالها درس میخوانند و سخت کار میکنند، اما حالا کسی مث من که به دانشگاه نرفته و زیاد هم در مورد هنر چیزی نمیداند، در دنیای هنر مشهور شده و کارهایش به فروش میرسد."

او از اینکه کارهایش به عنوان آثار هنری شناخته میشود حس خوبی دارد و اولین نمایشگاه انفرادی خود را به زودی در لندن برگزار خواهد کرد

16027-footofan_com.jpg

16024-footofan_com.jpg

16025-footofan_com.jpg

16026-footofan_com.jpg

16028-footofan_com.jpg

16029-footofan_com.jpg

16030-footofan_com.jpg

16031-footofan_com.jpg

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
6
بازدیدها