تئاتر رسیدن به آگاهی فراموش‌شده ما

• شروع کننده موضوع Behtina
  • بازدیدها 183
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Behtina

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
22,523
امتیاز واکنش
65,135
یادداشت اختصاصی کارگردانان نمایش «بازگشت به خانه»

رسیدن به آگاهی فراموش‌شده ما

213738_3445472042_310_207.jpg

بازگشت به خانه
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
رامین معصومیان و فرید قادر پناه با ارسال یادداشت‌هایی جداگانه از نمایش «بازگشت به خانه» گفتند.
[/BCOLOR]

به گزارش ایران تئاتر رامین معصومیان و فرید قادر پناه کارگردانان «بازگشت به خانه» طی دو یادداشت دل نوشته‌هایی از نمایش روی صحنه خود به رشته تحریر درآوردند.

رامین معصومیان در یادداشت خود آورده:
تقدیم به شمایانی که زنده‌زنده به دست فراموشی سپرده‌شده‌اید، اندیشه‌هایتان، آرزوهایتان، آینده، حال و گذشته‌تان به دست فراموشی سپرده شد است ...
به گوش باشید
به هوش باشید
و بیندیشید
که ما عروسک نیستیم
که زیستن نه بلکه آگاهانه زیستن را جز این راهی نیست.
بازگشت به خانه حاصل تلاش گروهی ما ریگولیتویی ها جهت رسیدن به آگاهی فراموش‌شده ماست، از شما دوستان ریگولیتو و دوست داران تئاتر خواهش میکنیم پیش از به تماشا نشستن تلاش ده ماهه ما، به این فکر کنید که با خودتان چه کرده اید؟ با خودمان چه کرده ایم و با آینده چه؟

همچمین فرید قادر پناه با عنوان:«برای بیان آنچه در تئاتر من اتفاق می افتد همین چند خط کوتاه کافیست». یادداشتی در خصوص تلاش گروه و سوداى تجارت در تئاتر سخن گفته است.
فرید قادر پناه در یادداشت خود چنین آورده است:
تئاتر من حاصل تخیل، انگیزه، پشتکار و دست و پا زدن براى ثبت اثرى نو دور از هرگونه پیروى از متدهاییست که تاکنون اجرا شده و یادر نطفه از بین رفته است.
تئاتر من حاصل تلاش گروهى از مستعدترین، باانگیزه ترین و جنگجوترین عوامل روى صحنه و پشت صحنه است که فقط به قله فکر میکنند و بس.
تئاتر من حاصل دورى از سرطان بدخیمیست که این روزها بر جان این تئاتر چنگ مى زند و با سوداى تجارت با هیچ دارویى درمان نمى یابد که حتا مثل زنبور هر روز در کنار گوش من هم وزوز مى کند، اما تئاتر من تجارت نمى شناسد مگر بر تلاش، تلاش، تلاش.

داستان نمایش «بازگشت به خانه» درباره تدی پسر بزرگ خانواده‌ای است که پس از مرگ مادرش خانه را ترک کرده و بعد از گذشت ٦ سال به همراه همسرش به خانه بازمی‌گردد. خانواده‌ی او که سال‌هاست زنی را در خانه ندیده‌اند ....
عواملی که در به روی صحنه آمدن بازگشت به خانه همکاری دارند عبارت‌اند از: فتاح محمدی (مترجم) فرید قادر پناه ورامین معصومیان (طراح، دراماتورژ و کارگردان)، علی دولت‌یاری (دستیار کارگردان)، بازیگران به ترتیب حروف الفبا: جعفر برقی کیوان، امین جلالی، رامین جعفری، حمیدرضا کشوردوست، مینا زرنانی، کاوه مرحمتی، آزاده مشعشعی، اِمونا پیکریان (منشی صحنه)، رضا قانعی و مهسا مشعشعی (موسیقی)، سارا اسکندری (طراح گریم)، مصطفی محمودی (مشاور اطلاع‌رسانی و تبلیغات)، سیاوش گودرزی و پریا الهی (مجریان گریم)، حسام حیدری (پیرایش مو)، لاله محمودی (امور ارتباطات رسانه‌ایی و روابط عمومی)، نساء نیکو و ندا الماسیان طهرانی (تبلیغات فضای مجازی، طراحان هنر ایرانیان) تهیه‌کننده: گروه ریگولیتو
نمایش بازگشت به خانه فقط تا 11 اسفند ساعت 21:15 به مدت 70 دقیقه در تماشاخانه ارغنون به روی صحنه می‌رود. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت‌های این نمایش از طریق سایت تیوال نسبت به رزرو صندلی‌های موردنظر خود اقدام کنند.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
171
بالا