طباطبایی در نشست خبری: معضل اصلی دوومیدانی پشتوانه سازی است

• شروع کننده موضوع Diba
  • بازدیدها 235
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Diba

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
86,552
امتیاز واکنش
46,640
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سید حسن طباطبایی در نشست خبری فدراسیون دو و میدانی در مورد اعزام تیم ملی به مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: با توجه به جلسات مختلفی که در کمیته فنی و بررسی مسابقات آغاز فصل داشتیم رویکردمان مدالآوری بود و به این تعدادی که باید اعزام شوند رسیدیم. اگر به سابقه دو و میدانی در 10، 12 سال گذشته بازگردیم و نگاه کنیم نسلی از ورزشکاران که در تیم ملی بودند را امروز به دلیل اینکه به مرز بازنشستگی رسیدهاند در اختیار نداریم. به همین دلیل نمیتوانیم در این دوره حضور چشمگیری داشته باشیم. ما در مسابقات قهرمانی در مسابقات اسیا و دوره گذشته و اینچئون نیز نتایج خوبی را نگرفتیم.وی ادامه داد: صمیمی، روحالله عسگری، محسن ربانی، هادی سپهرزاد، امین نیکفرد و احسان مهاجرشجاعی در آن نسل حضور داشتند و امروز به مرز بازنشستگی رسیدهاند. بیشتر آنها هم به دلیل اینکه از آنها نگهداری نشد کنار رفتند. عدم پشتوانهسازی هم وجود داشته و ما نتوانستیم پشت سر این نفرات استعدادیابی کنیم. مهمترین معضل حال حاضر دوومیدانی عدم پشتوانهسازی است و هر روز این موضوع خودش را بیشتر نشان میدهد.سرپرست فدراسیون دو و میدانی با اشاره به اینکه نفرات اعزامی هم بعد از اینچئون شرایط خوبی را نداشتند گفت: این تعداد تمرینات مناسبی را انجام ندادند و دلخوری آنها هم این است که تدارک مناسبی برایشان دیده نشد. مسابقات آغاز فصل که روزهای اول حضور من بود برگزار شد. حدود 40 نفر را به اردوی تیم ملی دعوت کردیم. با توجه به فرصت محدود شرایطی را برای آنها فراهم کردیم. برخی ورزشکاران گفتند مسابقات زیادی را در 6 ماه اول سال داریم و ظرفیت ما بیش از آن است که در انتخابی و آغاز فصل شرکت کنیم. فردای اتمام تستهای انتخابی کمیته فنی تشکیل جلسه داد و نکاتی را بررسی کرد که در نهایت حاصل آن نفراتی بود که انتخاب شدند.طباطبایی با اشاره به اینکه متاسفانه حاشیه بر متن در دوومیدانی چربیده است گفت: تمام سعی من این است که کارها را به صورت منطقی انجام دهیم و از حاشیهها دور باشیم. در جلسه کمیته فنی اعتراض دو نفر که اعلام میکردند باید به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شویم را بررسی کردیم و اعتقاد ما این است که باید پاسخ روشنی به افکار عمومی بدهیم. متاسفانه سرمایه ما تعداد محدودی است و پشتوانه هم نداریم. به همین دلیل از این تعداد بهترین نفرات را انتخاب کردیم. هرچند احتمال خطا هم وجود دارد. نفراتی هم که رکوردهایشان به ورزشکاران اعزامی نزدیک بود را در آینده به مسابقات دیگر اعزام خواهیم کرد.سرپرست فدراسیون دو و میدانی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس، در مورد اینکه گفته میشود نام رضا مقدم در پرتاب چکش فراموش شده که به کنفدراسیون آسیا ارسال شود گفت: این ورزشکار در مسابقات آغاز فصل رکورد 67 متر را ثبت کرد. کاوه موسوی و پژمان قلعهنویی در این مسابقات اول شدند و او به مقام چهارم رسید. ملاک ما هم برای اعزام همین رقابتها بود. در هر ماده باید دو نفر را معرفی میکردیم. مقدم در تست انتخابی با پرتاب 73 متر و 8 سانتیمتر نفر اول شد اما این ملاک ما برای اعزام نبود. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که وقتی یک نفر مانند قلعهنویی در هر دو مسابقه ثبات رکوردی داشته است را باید اعزام کنیم. تست انتخابی تیم ملی برای مسابقات مختلف بوده است چون ما در طول سال تنها یک رویداد نداریم و باید نفرات مختلفی را به مسابقات اعزام کنیم.وی در پاسخ به این سوال که پیشبینیتان از کسب مدال در قهرمانی آسیا چیست گفت: سیر نزولی که ما در دو میدانی طی سالهای گذشته داشتهایم بیانگر این است که مدالی که کسب میکنیم مشخص است. در المپیک لندن، قهرمانی آسیا و اینچئون تعداد مدالهای ما مشخص بود. کسب مدال و تعداد آن در قهرمانی آسیا قابل پیشبینی نیست اما فکر میکنم با حضور حدادی بین یک تا سه مدال کسب کنیم.وی در خصوص شرایط لیلا رجبی و مصدومیت وی گفت: هنگامی که من به فدراسیون آمدم رجبی چندین ماه بود که دوران مصدومیت را سپری میکرد و گلایهای برای عدم رسیدگی داشت و به همین دلیل من نایبرئیس بانوان را مامور کردم که به شرایط او رسیدگی کند. پس از ان بهترین کلینیک را برای رفع مصدومیت او در نظر گرفتیم. هرچند میدانستیم که او به قهرمانی آسیا نمیرسد اما اولویت مدالی ما در مسابقات آینده است و باید شرایط خوبی داشته باشد.طباطبایی با اشاره به اینکه چندین بار از تمرینات احسان حدادی دیدن کردهام گفت: سختکوشی و تلاشی که او برای در اوج ماندن می کند قابل تقدیر است و باید الگوی جوانترها باشد. تمام توانش را میگذارد تا در قهرمانی آسیا شرکت کند و مدال بگیرد.وی در مورد حضور مهاجرشجاعی به عنوان دبیر در فدراسیون گفت: او از تحصیلکردگان ورزشی و با سابقه های دو و میدانی است. با توجه به اینکه به سن بازنشستگی رسیده بود خواستیم بیاید و کمک کند.سرپرست فدراسیون دو و میدانی در مورد برنامه ها برای استعدادیابی گفت: باید یک استراتژی برای این کار و پشتوانهسازی داشته باشیم. وزارت ورزش نگاهش به دو و میدانی نسبت به گذشته فرق کرده و ویژه شده است. مطمئنا اگر دو و میدانی راه بیفتد تاثیراتش را در کل ورزش کشور خواهیم دید. کم کم مقدمات کار را انجام می دهیم و امیدوارم برنامه خوب یداشته باشیم تا در آینده عملیاتی شود. اینکه در پشتوانهسازی مشکل داریم به مدیریت قبلی هم باز نمیگردد. استعدادیابی کار یک روز و دو روز نیست و شاید یک دهه طول بکشد.وی ادامه داد: هر کس در هر پست و مقامی که به فدراسیون آمده به سهم خود کارهایی را انجام داده و خانواده دو و میدانی در مورد آن باید قضاوت کند. باید به مدیران گذشته احترام بگذاریم چون زحمت کشیدهاند.طباطبایی در پاسخ به این سوال که یکی از دو و میدانیکاران گفته است در مسابقات قهرمانی آسیا با کفشهای پاره شرکت کرده است گفت: این رقابتها در ابتدای حضور من بود و نمیخواهم در مورد موضوعات فنی آن بحثی کنم اما در خصوص تدارک تیم به قیاسی و ایرجی سرپرستان تیم گفتم که بهترین لباس و تدارکات را برای آنها در نظر بگیرید که به گفته خود آنها تدارک دیده شده و در گذشته حتی برای بزرگسالان هم صورت نگرفته است. از هر دو و میدانیکار که بپرسید هیچ کفش نویی را در روز مسابقه به پا نمیکند و اینکه او گفته کفش ندارد درست نیست.وی ادامه داد: نمیگویم هیچ کمبودی نداشتم اما با چیزی که بوده اگر مقایسه کنیم متوجه شرایط خواهیم شد. فکر میکنم این صحبتهای خود او نبوده وعدهای به دنبال این هستند که شرایط را خیلی سیاه جلوه دهند.طباطبایی افزود: او هم سن و سال دختر خودم است و باید بگویم یک دو و میدانیکار که میخواهد از همین ابتدای کار برای خودش حاشیهسازی کند از اصل کار دور میشود. مشکل یک ورزشکار در رسانهها حل نمیشود ابتدا باید با فدراسیون و درهیات در میان بگذارد اگر حل نشد به رسانهها بگوید. به نظرم او نباید راه اشتباه را برود.

برخی موضوعات مشابه

بالا