چاره با شـما !

نگـآر

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
250
امتیاز واکنش
1,564
وقتی که می خوام رمانی رو بخونم و قبلش میرم که خلاصه رو بخونم و با چند بیت شعر روبه رو میشم حقیقتا ضد حال میخورم.:aiwan_light_fool:
این خیلی خوبه که متن خلاصه خلاقانه باشه، در قالب یه متن فلسفی و یا.. باشه ولی یه رمان اول از همه به یه خلاصه ی خیلی خوب احتیاج داره که مخاطب رو جذب کنه.دقیقا مشکل اصلی این هستش که خلاصه و مقدمه اشتباه گرفته میشن.
از طرفی نوشتن یه خلاصه ی خوب و جذاب واقعا سخته حداقل برای من اینطوره.Hanghead
به نظر من خلاصه باید یه طرح کلی از داستان تا اونجایی که اوج میگیره و باعث شکل گیری هسته ی رمان میشه رو در اختیار مخاطب قرار بده نه بیشتر و نه کمتر.

• پیشنهادات
  • فریماه فارسی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    101
    امتیاز واکنش
    1,539
    من فکرنمی کنم یک نویسنده شخص مناسبی برای نوشتن خلاصه داستان باشه.
    مثلا ممکنه دلش نیاد چیزی رو لو بده یا به نظرش داستان ارزشش را با خلاصه کردن توی چند خط از دست بده.
    معمولا این ناشر ها هستند که متن خلاصه را می نویسن و بعد از تایید مترجم یا نویسنده پشت جلد کتاب می زنند. ( بگذریم که خیلی از کتاب ها خلاصه هم ندارند )
    به نظرم شاید بد نباشه ناظر داستان توی همون گپ خصوصی، خلاصه داستان را با نویسنده هماهنگ کنه.
    احتمالا ناظر ها اصلا از این پیشنهاد خوششون نیاد:aiwan_lightsds_blum:

آخرین ویرایش:

رستاخیز

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4
    امتیاز واکنش
    30
    سلام به همگی
    متنی که نویسنده برای خلاصه ارائه میکنه میتونه هر چیزی باشه که کلیت داستان رو توی خودش بگنجه حتی با چند کلمه یا جمله و این نیاز به تکرار داره تا خود نویسنده دستش بیاد واقعا چه متنی برای خلاصه ی رمانش توجه ها رو به خودش جلب میکنه..بنظرم تکرار خلاصه نویسی کمک بزرگی برای هر نویسنده هست تا بتونه چیزی رو که میخواد بدست بیاره...البته مشاوره هم کمک بزرگی هست.

آخرین ویرایش:
    بالا