همسرداری چقدر در زندگی مشترکتان عاشق هستید(تست روانشناسی)

• شروع کننده موضوع CAPRICORN
  • بازدیدها 280
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

CAPRICORN

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
12,639
امتیاز واکنش
28,246
[h=2]اگر یک ماه یا حتی چند دهه از شروع زندگی مشترکتان گذشته است هر از چند گاهی باید میزان صمیمیت و مطلوب بودن رابـ ـطه با همسرتان را در بوته آزمایش قرار دهید تا خوشبختیتان را بیمه کنید.
[/h]

7771084.jpg

آیا رابـ ـطه احساسی شما و همسرتان ایده آل است؟ با بررسی میزان همدلی، صمیمیت و تعهد شما به همسرتان و همچنین همسرتان به شما، میتوانید برای داشتن زندگی عاشقانهتر و با کیفیت بیشتر برنامه ریزی کنید. اگر هم رابـ ـطه احساسی شما با همسرتان در حد مطلوبی باشد، باز هم دانستن نکاتی برای تقویت و حفظ آن ضروری به نظر میرسد.تست زیر به شما کمک خواهد کرد:

سوالات (با هیچ وقت، گاهی اوقات، همیشه جواب دهید)
1 به شدت به فکر راحتی همسرم هستم
2 با همسرم روابط بسیار گرمی دارم
3 در مواقع دشوار، میتوانم روی همسرم حساب کنم
4 همسرم خیلی مرا از نظر عاطفی حمایت میکند
5 معتقدم که رابـ ـطه من با همسرم همیشه ثابت خواهد بود
6 هیچ اتفاقی نمیتواند در تعهد من نسبت به همسرم خلل وارد کند
7 همسرم من را خیلی خوب درک میکند
8 میتوانم به همسرم افتخار کنم
9 برخی اسرار خودم را به همسرم میگویم
10 هیچ چیزی مرا به اندازه دیدن همسرم خوشحال نمیکند
11 رابـ ـطه من با همسرم خیلی رمانتیک است
12 همسرم میتواند در مواقع دشوار، روی من حساب کند
13 آمادهام هر چه دارم با همسرم قسمت کنم
14 همسرم را خیلی جذاب میدانم
15 به نظر من همسرم یک فرد ایده آل است
16 اصلاً نمیتوانم فکر کنم که فرد دیگری مثل همسرم بتواند مرا این قدر خوشحال کند
17 هیچ چیزی در زندگی برایم، ارزش ناراحت کردن همسرم را ندارد
18 دیگران هم اعتراف میکنند که چقدر همسرم را دوست دارم
19 نمیتوانم بدون همسرم زندگی کنم
20 وقتی رمانهای عشقی میخوانم به یاد همسرم میافتم
21 درباره همسرم خیالپردازی میکنم
22 با همه وجودم قبول دارم که همسرم را دوست دارم
23 تلاش میکنم که رابطهام را با همسرم حفظ کنم
24 به علت تعهدی که نسبت به همسرم دارم، اجازه نمیدهم فردی بین ما دخالت کند
25 با همسرم خیلی خوب ارتباط برقرار میکنم
26 در زندگی، خودم را به همسرم بدهکار میدانم
27 افکار خودم را خیلی به همسرم نزدیک احساس میکنم
28 با همسرم روابط بسیار خوشایندی دارم
29 همسرم را از نظر عاطفی خیلی حمایت میکنم
30 به نظر خودم، همسرم را خوب درک میکنم
31 عشق من به همسرم تا آخر عمرم باقی خواهد ماند
32 نسبت به همسرم احساس مسئولیت میکنم
33 نمیتوانم تصور کنم که بین من و همسرم فاصله بیفتد
34 ازدواج خودم با همسرم را یک تصمیم گیری عاقلانه میدانم
35 حتی زمانی که همسرم رفتار نامناسبی با من دارد، سعی میکنم رابـ ـطه خود را با او حفظ کنم

نحوه محاسبه امتیاز آزمون

حال که به همه سوالات این آزمون پاسخ دادهاید، نوبت آن است که امتیازتان را محاسبه کنید. برای محاسبه امتیازتان در سوالاتی که گزینه «هیچ وقت» را انتخاب کردهاید یک امتیاز، ««گاهی اوقات» 2 امتیاز و گزینه «همیشه» 3 امتیاز برای خودتان در نظر بگیرید. مجموع امتیاز همه سوالات، امتیاز نهایی شما خواهد بود که باید عددی بین 35 تا 105 باشد.

نمره عشقتان چند شد؟

امتیاز بین 35 تا 47:
شما در زندگیتان دچار فقدان عشق شدهاید. به عبارت دیگر، در رابـ ـطه احساسی شما با همسرتان هیچ یک از عناصر تاثیرگذار عشق دیده نمیشود. اگر وضعیت احساسی با همسرتان از این نوع باشد، میتوان گفت رابـ ـطه شما در معرض خطرهای زیادی قرار دارد.
امتیاز بین 48 تا 61:
رابـ ـطه احساسی شما با همسرتان یک عشق خالی است. این حالت در زندگی زوجهایی دیده میشود که شور و اشتیاق و تعهد آنها به هم کم است، و صمیمیت آنها در حد متوسطی قرار دارد.

امتیاز بین 62 تا 77:
رابـ ـطه شما و همسرتان یک عشق ساده لوحانه است. به عبارت دیگر، تعهد و صمیمیت بین شما و همسرتان در حد متوسطی است. به احتمال زیاد شما در زندگیتان، هم به یکدیگر علاقه دارید و هم گاهی احساس میکنید که آن قدر از دست هم عصبانی شدهاید که به یکدیگر علاقهای ندارید.

امتیاز بین 78 تا 93:
رابـ ـطه احساسی شما و همسرتان، عشقی رمانتیک است. در این حالت، صمیمیت و تعهد بین شما و همسرتان در حد قابل قبولی است، البته هنوز برای رسیدن به عشق آرمانی باید تجربههای بیشتری در زندگی مشترک کسب کنید.

امتیاز بیشتر از 94:
به شما تبریک میگوییم. شما و همسرتان در حال تجربه عشق آرمانی هستید. این عشق کامل 3 عنصر صمیمیت، شور و اشتیاق و تعهد را در بالاترین حد خود دارد. با این حال، طراح سوالهای این آزمون یعنی دکتر «استنبرگ» معتقد است که رسیدن به این مرحله خیلی آسانتر از نگه داشتن آن است.

برای عاشقانهتر شدن زندگیتان برنامه ریزی کنید
اگر امتیاز شما در این آزمون حاکی از داشتن عشق آرمانی نیست، نگران نباشید چراکه با توجه به راهکارهایی که ارائه میشود میتوانید رابـ ـطه احساسی خود را با همسرتان تقویت کنید. فقط فراموش نکنید که تداوم بخشیدن به عشق سختتر از رسیدن به آن است.برای آنکه نمره ی خود را در آزمون عشق و علاقه به همسرتان بالا ببرید ، همراه مقالات خانواده ی ایرانی باشید.

جام جم سرا
پرشین وی

• لایک
واکنش ها: Diba

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
105
بالا