رویداد کتاب‌جادویی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MoHaDeSeH 79

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
435
امتیاز واکنش
1,107
در حال حرکت بودیم. یکباره ابراهیم سرعتش را کم کرد! برگشتم عقب و گفتم:چی شد؟ مگه عجله نداشتی؟!
همینطور که آرام حرکت میکرد، به جلوی من اشاره کرد و گفت: یه خورده یواش بریم تا از این آقا جلو نزنیم!
من برگشتم به سمتی که ابراهیم اشاره کرد. یک نفر کمی جلوتر از ما در حال حرکت بود که به خاطر معلولیت، پایش را روی زمین میکشید و آرام راه میرفت.
ابراهیم گفت: اگر ما تند از کنار او رد شویم، دلش میسوزد که نمی تواند مثل ما راه برود. کمی آهسته برویم تا او ناراحت نشود.!!

کتاب سلام بر ابراهیم
نویسنده: گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

• پیشنهادات
  • 🍭White choocolate

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    586
    امتیاز واکنش
    7,245
    یک متن زیبا از کتابی که همهتون داریدش
    حدود نود و نه فیصدتون شایدم صد فیصدتون.

خب این کتاب زیبا پر از داستان‌های زیبا و شیرین‌ و پر از معنی و مفهومه

که رسم زنده‌گی رو بهتون یاد میده

متنی از این کتاب زیبا
    سوره مبارکه بقره آیه 177.
    لیس البر ان تولوا وجوهکم قبل المشرق والمغرب ولکن البر من آمن بالله والیوم الآخر والملائکة والکتاب والنبیین وآتی المال علی حبه ذوی القربی والیتامی والمساکین وابن السبیل والسائلین وفی الرقاب واقام الصلاة وآتی الزکاة والموفون بعهدهم اذا عاهدوا والصابرین فی الباساء والضراء وحین الباس اولئک الذین صدقوا واولئک هم المتقون

ترجمه
    نیکی، (تنها) این نیست که (به هنگام نماز،) رویِ خود را به سوی مشرق و (یا) مغرب کنید؛ (و تمام گفتگوی شما، در باره قبله و تغییر آن باشد؛ و همه وقت خود را مصروف آن سازید؛) بلکه نیکی (و نیکوکار) کسی است که به خدا، و روز رستاخیز، و فرشتگان، و کتاب (آسمانی)، و پیامبران، ایمان آورده؛ و مال (خود) را، با همه علاقه‌ای که به آن دارد، به خویشاوندان و یتیمان و مسکینان و واماندگان در راه و سائلان و بردگان، انفاق می‌کند؛ نماز را برپا می‌دارد و زکات را می‌پردازد؛ و (همچنین) کسانی که به عهد خود -به هنگامی که عهد بستند-وفا می‌کنند؛ و در برابر محرومیتها و بیماریها و در میدان جنگ، استقامت به خرج می‌دهند؛ اینها کسانی هستند که راست می‌گویند؛ و (گفتارشان با اعتقادشان هماهنگ است؛) و اینها هستند پرهیزکاران!

سوره مبارکه نحل آیه 97.
    من عمل صالحا من ذکر او انثی وهو مومن فلنحیینه حیاة طیبة ولنجزینهم اجرهم باحسن ما کانوا یعملون

ترجمه
    هر کس کار شایسته‌ای انجام دهد، خواه مرد باشد یا زن، در حالی که مؤمن است، او را به حیاتی پاک زنده می‌داریم؛ و پاداش آنها را به بهترین اعمالی که انجام می‌دادند، خواهیم داد.

جلد کتاب

4_5825800292922296247.jpg

کتاب: قران
    نویسنده:
    خداوند بزرگ
    راوی: محمدﷺ

آخرین ویرایش:

Zahra_rad

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,789
    امتیاز واکنش
    8,283
    من وجود دارم، من هستم، من اینجا هستم، من در حال شدن هستم، تنها من هستم که زندگیم را می سازم. تنها من و نه هیچ کس دیگر

من باید با کمبودها، خطاها و گناهان و اشتباهات خود رو در رو قرار گیرم. از نبودن من هیچکس به قدر من رنج نخواهد برد، اما فردا روز دیگری ست و من باید تصمیم بگیرم که رختخواب را ترک کرده، دوباره زندگی کنم و اگر شکست بخورم، نه تو را سرزنش می کنم، نه زندگی را و نه خدا را.

کتاب: زندگی عشق و دیگر هیچ

نویسنده:لئو بوسکالیا

SHahRAshOB

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,543
    امتیاز واکنش
    22,715
    ظاهر بیرونی شما چگونگی احساس درونیتان را منعکس می‌کند.
    %DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B1%DB%B1%DB%B5_%DB%B1%DB%B6%DB%B1%DB%B7%DB%B4%DB%B2.jpg

Strim

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    194
    امتیاز واکنش
    1,970
    ⁠⁣دوست داشتن یک نفر، مثل نقل مکان کردن به یه خونه‌ست.
    اولش عاشق همه‌ی چیزهایی میشی که برات تازگی دارن. هر روز صبح از اینکه می‌بینی این همه چیز بهت تعلق داره حیرانی. بعد به مرور زمان دیوارها فرسوده می‌شن. چوب‌ها از بعضی قسمت‌ها پوسیده می‌شن و می‌فهمی که عشقت به اون خونه به خاطر کمالش نیست؛ بلکه به خاطر عیب و نقص‌هاشه. تمام سوراخ سنبه‌هاش رو یاد می‌گیری. یاد می‌گیری چطور کاری کنی که وقتی هوا سرده، کلید توی قفل گیر نکنه، یا در کمد رو چطور باز کنی که جیرجیر نکنه.
    اینا رازهای کوچیکی هستن که خونه رو مال آدم می‌کنن.

مردی به نام اُوِه
    #فردریک_بکمن

Ayt@z

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,425
    امتیاز واکنش
    5,622
    - این اشتباه بزرگیه. آدم با خشونت چیز زیادی به دست نمی‌اره،اما با مهربونی خیلی کارها می‌شه انجام داد. من با حیوون‌ها خشونت به خرج نمی‌دم، چون هرچی باشه، اون‌ها حیوونن. اگه بزنمشون موجودات ترسویی بار می‌آن. ترس، هوش رو از کار می‌اندازه. به علاوه اگه از کوره در برم، دیگه نمی‌تونم اونی که هستم باشم. نمی‌تونم ‌این‌قدر صبور باشم و اعتماد اون‌هارو جلب کنم. این نشون میده هرکی خودش رو بسازه، می‌تونه دیگران رو هم بسازه. همین‌طور که به حیوون‌ها یاد می‌دم، از اون‌ها یاد می‌گیرم. من هوش اون‌هارو تقویت می‌کنم، اون‌ها شخصیت من‌رو شکل میدن.

بی‌خانمان اثر هکتور مالو
    ترجمه‌ی حبیب یوسف زاده
    ♧♧♧​
    اگر کسی موفقیت بطلبد اما اوضاع را برای شکست آماده کند، دچار همان وضعی خواهد شد که برای آن تدارک دیده است.

چهار اثر از فلورانس اسکاول شین/بازی زندگی و راه این بازی
    ترجمه‌ی گیتی خوشدل
    ♧♧♧
    وقتی که می‌نواخت، به این فکر می‌کرد که گرشوین چگونه بیشتر قطعاتش را در قطار نوشته است. با آن تکان‌ها، لرزش‌ها و تق تق‌های روی ریل قطار. گرشوین صدای موسیقی را بین آن همه سروصدا می‌شنید. هر قطعه را مثل رژه‌ای می‌دید مرکب از مردمی با رنگ‌ها مختلف، پولدار و فقیر؛ ساکت و شلوغ؛ آمیزه‌ای از انسانیت.

اکو اثر پم‌مونیوس رایان
    ترجمه‌ی فروغ منصور قنایی
    ♧♧♧

آخرین ویرایش:

_BlackStar_

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,429
    امتیاز واکنش
    4,523
    بدبختی آدمی آن وقتی نیست که پی ببرد هیچ‌چیز نمی‌تواند یاری اش کند نه مذهب، نه غرور، نه هیچ چیز دیگر بدبختی آدمی آن وقتی است که پی ببرد به یاری نیاز ندارد.
    کتاب: خشم و هیاهو
    نویسنده: ویلیام فاکنر
    ترجمه: بهمن شعله ور

امید تمام چیزی‌ست که آدم احتیاج دارد. فقدان امید است که آدم را دلسرد می‌کند. روزهایی را یادم می‌آید که در نیو اورلینز بودم، دورانی که هفته‌ها با دوبسته شکلات پنج‌سنتی روزم را سر می‌کردم تا مجال نوشتن داشته باشم. اما گرسنگی متاسفانه کمکی به پیشرفت هنر نکرد؛ فقط باعث پَس‌رفتش شد. روح انسان در شکمش ریشه دوانده. آدم بعد از خوردن استیک و نوشیدن یک‌ پنج‌سیری بهتر می‌نویسد خیلی بهتر از موقعی که فقط یک شکلات پنج‌سنتی خورده. اسطوره‌ی هنرمند گرسنه بیشتر به یک شوخی می‌ماند

کتاب: هزار پیشه
    نویسنده: چارلز بوکوفسکی
    ترجمه: علی امیر ریاحی

motahareh_jafari

تایپیست آزمایشی
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10
    امتیاز واکنش
    157
    رمان ویانسه
    موءلف: امیدرضا پاکطینت
    قسمتی از این رمان رو بصورت عکس فرستادم شاید یه کم مطلبش طولانی باشه ولی ارزش خوندن داره...
    #صحبتی_با_خالق_خود

مهرا عظیمی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    138
    امتیاز واکنش
    1,849
    هم سفر!
    دراین راه طولانی که ما بی خبریم وچون باد میگذرد بگذار خرده اختلاف هایمان باهم، باقی بماند. خواهش میکنم!
    مخواه که یکی شویم؛ مطلقاً یکی.
    مخواه که هر چه تو دوست داری، من همان را به همان شدّت دوست داشته باشم وهرچه من دوست دارم، به همان گونه ، مورد دوست داشتن تو نیز باشد.
    مخواه که انتخابمان یکی باشد، سلیقه مان یکی و رویامان یکی.
    عزیزمن!
    اگر زاویهء دیدمان نسبت به چیزی، یکی نیست، بگذار یکی نباشد. بگذار فرق داشته باشیم.بگذار درعین وحدت، مستقل باشیم. بخواه که درعین یکی بودن، یکی نباشیم.بخواه که همدیگر را کامل کنیم نه ناپدید.
    تو نباید سایهء کمرنگ من باشی؛
    من نباید سایهء کمرنگ تو باشم.

:aiwan_light_heart: کتاب چهل نامه کوتاه به همسرم از نادر ابراهیمی:aiwan_light_heart:
    ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
    همه ما نابینائیم،
    هر کداممان به نوعی
    آدم های خسیس نابینا هستند چون فقط طلا را می بینند،
    آدم های ولخرج نابینا هستند چون امروزشان را می بینند، آدمهای کلاهبردار نابینا هستند، چون خدا را نمی بینند،
    آدم های شرافتمند نابینا هستند، چون کلاهبردارها را نمی بینند، خود من هم نابینا هستم چون حرف می زنم اما نمی بینم که شما گوشهایی شنوا ندارید.

:aiwan_light_heart:کتاب مردی که میخندد از ویکتور هوگو:aiwan_light_heart:
    ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
    در کشوری که کاملا در دست مردان است، جرائم جنـ*ـسی نه مورد بحث قرار می‌گیرد نه مورد قضاوت.

:aiwan_light_heart:کتاب حرمسرای قذافی از آنیک کوژان :aiwan_light_heart:

وضعیت
    موضوع بسته شده است.
    بالا