صنایع دستی ❃✿❉ نقاشی ها و کاردستی های من ❉✿❃

Kimia.Kardan

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,188
امتیاز واکنش
33,580
IMG_20170115_233729.jpg

IMG_20170115_233731.jpg

• پیشنهادات
  • N..sh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,471
    امتیاز واکنش
    17,064
    سلام دوستان.ببخشید آموزش خیلی به تعویق افتاد من نت نداشتم و نمیتونستم کانکت بشم.
    خب حالا آموزش ویترای رو براتون میذارم.
    دوستانی که میخوان یاد بگیرن بنظرم بهتره یبار دیگه برن و ببینن که برای شروع به چه وسایلی نیاز دارن؟. من توضیح داده بودم.
    خب... اولین کاری که باید بکنید اینه که هرشب به مدت چند دقیقه، روی چندتا ظرف و لیوان پلاستیکی یا حتی شیشه نوشابه و دلستر و دوغ و... و حتی اگر دوست دارین روی ظرفهایی که همیشه ازشون استفاده میکنین و شیشه ای هستن، تمرین کنین... تمرین نقطه گذاشتن و خط کشیدن روی اون ظروف.
    این کار رو باید با استفاده از لاینِر تون انجام بدید. بهتره که برای تمرین از لاینر مشکی تون استفاده کنید. شما برای اینکه دستتون پُر بشه و موقع انجام دادن کار اصلی خرابکاری نکنید، باید چند شب این تمرین و بکنید. خیلی خیلی نحوه انجام دادنش آسونه.
    ببینید شما لاینر یا همون خمیر دورگیر ویترای رو بر میدارید، قیفی که بهش وصله و یه جورایی مثل سر خودکار میمونه رو میپیچونید و باز میکنید، زیرش یه روکش پلاستیکیه. اول اون و با سوزن بترکونید که لاینرتون بیاد بیرون، بعد در لاینر رو دوباره سفت ببندید و شروع کنید
    خب، شما مدام برای خودتون نقطه های مختلف و با اندازه های مختلف بکشید. سعی کنید به همون اندازه ای که برای کشیدن یه نقطه به لاینرتون فشار وارد میکنید، به همون اندازه برای نقطه ی بعدی فشار وارد کنید. سعی کنید نقطه هاتون کاملا هم اندازه با یکدیگه باشن. مثلا روی پشت ظرفتون، 10 تا نقطه ی کاملا ریز و بکشید. یکم اون ور تر، نقطه های درشت تر که براشون خیلی فشار وارد کردید بکشید، سعی کنید توی هر بخشی که دارید میکشید نقطه ها کاملا باهم دیگه یک اندازه باشن. این خیلی نکته ی مهمیه.
    تمرین بعدی، تمرین کشیدن خطه. این کار و باید خیلی بیشتر انجام بدید تا دستتون پُر بشه. اول باید روی ظرفتون با روان نویس مشکی تون چند تا خط کنارهم و دور از هم و موازی و مورب و کلا همه جوره، بکشید و بعد سعی کنید با لاینرتون روی اون خط و بکشید. روان نویس وقتی که روی ظرف کشیده بشه، اگه بهش دست بخوره پاک میشه پس باید دقت کنید که خطتون رو پاک نکنید.
    سعی کنید با خمیر دورگیرتون یه جوری اون خط و پر رنگ کنید که: ( 1_ نه خیلی نازک باشه و نه خیلی کلفت. 2_ طوری نباشه که مثلا اول خط تون کاملا نازک باشه و آخرش رو کلفت کنید یا حتی از اون خط بیرون بزنید.) البته این کار یکم سخت تره و باید بیشتر تمرین بشه.
    وقتی که دارین خطهای موازی تون و میکشید، فکر کنید که اون کار، کار اصلی تونه و باید اون دو تا خط کاملا باهم یکی باشن. هم از نظر اندازه هم مقدار فشاری که روی هر کدوم از خطها وارد میکنین. جوری نباشه که مثلا خط اولتون و خیلی نازک بکشید بعد یهو خط دومتون و کلفت کنید. میدونید اینجوری موقع کارتون خیلی راحت ترید.
    خب اینم از تمرینها، حالا باید کار با رنگهای ویترای رو یاد بگیرین. ببینید الآن توی بازار، بیشتر رنگهای ویترای بسیار غلیظ و نا مرغوب اند.
    شما وقتی که میخواین از یه رنگی استفاده کنین، باید اون و توی پالت تون بریزید. بعد بخاطر اینکه یه مقدار رنگ، بازتر و رقیق تر بشه باید توش به اندازه ی یک قطره، تا دو قطره، تینر بریزید و بعد با یه چیزی مثل قلمو یا یه چیزی شبیهش، هم بزنید.
    بعد باید، قطره چکون تون و بردارید و اون رنگ و به هر مقداری که دوس دارین توی قطره چکون بریزید که اینم همه بلدن!.
    فقط بازم میگم باید حتما برای هر رنگی یه قطره چکون جدا بخرید. یه بدی ویترای اینه که باید وقتی که داری از رنگ استفاده میکنی، تند تند با قطره چون رنگها رو بریزی روی ظرفت. اگه یکم آروم این کار و بکنی، چون خیلی سریع خشک میشه یه جاش خیلی شفاف میشه و یه جاش خیلی کدر. باید اونقدری تمرین کنید که وقتی رنگ و روی ظرف میریزید، بعدش همه رنگها بطور یکسانپخش شده باشن. اینجوری نباشه که یه جاش شفاف و یه جاش کدر باشه.
    این رنگ بعد از اینکه با تینر قاطی میشه خیلی شل میشه و کاریشم نمیشه کرد. برای همین سریع راه میفته و میریزه!. باید با یه گوش پاک کن خیلی سریع جلوی این کار و بگیرید. به خصوص اگه که میخواید روی یه لیوان یا یه سطح استوانه ای کار کنید.
    چون ممکنه که شما روی کارتون با لاینر طرح کشیده باشید و بخواید توش و رنگ کنید و نباید رنگتون از مرزش خارج بشه. میدونید که استفاده زیاد کردن از تینر کار غلطیه و ممکنه که کارتون و خراب کنه. بنابر این تا جایی که میتونید احتیاط کنید که موقع کار، رنگتون از محدوده خودش خارج نشه و اگر این اتفاق افتاد و رنگ شل شده از دور لاینر گذشت و روی بقیه سط ظرفتون ریخت، سعی کنید با یه گوش پاک کن آغشته به تینر اون و پاک کنید ولی مراقب باشید که کارتون و کثیف و خراب نکنید.می دونید یکم کار کردن با رنگ ویترای سخته و باید قِلِقِش دستتون بیاد.
    باید بتونید توی چند لحظه تند تند چند قطره رنگ ویترای و روی کار بریزید و به همین ترتیب کارتون و رنگ کنید.. همه ی این کارا با تمرین و ممارست زیاد به خوبی انجام میشن. به هر حال شما باید حدود 3 یا 4 تا ظرف و خراب کنید، بعدش دیگه یاد میگیرید چطور باید کار کنید. موفق باشید دوستان گلم :)
    بقیه ی آموزش برای فردا شب. ولی این دفعه قولم، قوله!.

آخرین ویرایش:

Kimia.Kardan

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,188
    امتیاز واکنش
    33,580
    سلام دوستان خب امروز گیره سر دوختم آموزشش رو هم براتون میفرستم این کار خیلی راحته و نیازی به دوخت دندون موشی نداره

_20170119_122824.JPG

این هم الگوش

_20170119_185004.JPG

_20170119_122608.JPG

آخرین ویرایش:

Kimia.Kardan

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,188
    امتیاز واکنش
    33,580
    خب اینم از آموزش گیره سری که گذاشتم
    اگه میخواید این گیره سر رو درست کنید نیازی به سوزن گلدوزی نیست من با سوزن معمولی دوختم

_20170119_153756.JPG

_20170119_153821.JPG

N..sh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,471
    امتیاز واکنش
    17,064
    سلام به دوستان خوب هنرمندم.
    خب امشب بقیه آموزش ویترای و براتون میذارم. البته واقعا باید تمرینات رو انجام بدید وگرنه فایده ای نداره. خب شما باید برای شروع کار اصلی تون روی یکی از چندتا برگه تون، یه طرحی رو بکشید. طرحتون میتونه هر چیزی باشه، معمولا توی رنگ ویترای ها طرح هایی هم وجود داره که میتونید از همونها استفاده کنید. شما یه طرحی رو میکشید حالا چه واقعی باشه چه انتزاعی، و بعد با همون چسب کاغذی پهن تون به پشت ظرفتون میچسبونید. اگر هم کارتون لیوان یا پارچ آب یا... هستش، داخل لیوان یا همون ظرفتون طرح رو می چسبونید و شروع میکنید با روان نویستون از روی همون طرحتون، روی ظرفتون میکشید.
    خب چون روان نویستون با دست پاک میشه، میتونید اگر طرحتون رو بد کشیدید سریع پاکش کنید. البته اینم بگم که کشیدن طرح از روی شیشه یکم سخته و ممکنه دچار خطای دید بشید...ولی یکم که بگذره سریع یاد میگیرید که باید چجوری طرحتون و بکشید.. البته من خودم نتونستم اینجوری طرحم و بکشم بخاطر همین طرحم و میذاشتم جلوی چشمم و از روش میدیدم و میکشیدم. اما ریسک این کار بالاست و ممکنه طرحتون همونی نشه که میخواید بخاطر همین بهتره این روش و برای کارهای انتزاعی تون که شکل مشخصی ندارن، استفاده کنید. وگرنه مثلا اگر شما میخواید شکل یه پروانه یا یه گل یا یه خونه یا هر چیز مشخص و واضح دیگه ای رو بکشید، باید دقیقا مثل همون بکشید.... اینم از این نکته.
    بعد از این که طرحتون و کشیدید، با لاینِر تون میاید و روی طرح و دوباره میکشید. لاینر خشک شدنش طول میکشه..معمولا 3 یا 4 ساعت طول میکشه ولی معلم خودم که میگفت بهتره بذارید 24 ساعت بمونه تا کاااااملا خشک بشه.
    بعدش طبق همون تمرین ریختن و چکوندن رنگ ویترای تون، طرح تون و رنگ میکنید و مواظبید که رنگتون از توی شکل تون بیرون نریزه و تمیزی کار رو حفظ میکنید.
    یه چیزی هم بگم: بعضی ها اصن با رنگ ویترای احساس راحتی نمیکنن و بخاطر همین کل طرحشون و با لاینر انجام میدن.
    مثلا یکی از دوستای من، پارسال طرح یه کوسه رو کشیده بود و اون و کاملا با لاینر های آبی و سفید کشیده بود تا بجای رنگ ویترای، با خود لاینر کار کنه و استادم هم چیزی بهش نگفت. اینم یه چیزی بود که باید میگفتم...
    یه نکته ی دیگه هم بگم: حتما و همیشه کار اصلی تون و روی ظرف شیشه ای انجام بدید چون روی ظروف پلاستیکی هیچ زیبایی ای نداره.
    حتما قبل از انجام کارتون، با یه دستمال کوچیک ترجیحاً پارچه ای، با یکم تینر، روی ظرف و پاک کنید اینطوری کار خیلی خیلی تمیز تر میشه در نهایت چون روی ظرف جرمی وجود نداره که کار و زشت کنه. حتما حتما گوش پاک کن داشته باشید و اصلا از پنبه یا دستمال کاغذی استفاده نکنید.
    و اینکه...... ( این کار ممکنه خیییلی کثیف کاری ها رو بوجود بیاره، پس حتما حتما موقع انجام دادنش از لباسهای کهنه و قدیمی و به درد نخورتون استفاده کنید و اونها رو بپوشید و زیر دستتون یه تیکه پارچه ی بزرگ یا چندین و چند تا روزنامه پهن کنید. روی هر روزنامه چند تا روزنامه ی دیگه هم پهن کنید.
    اگر میخواید از رنگهای فرعی مثل صورتی یا بنفش یا نارنجی یا... استفاده کنید، رنگ ویترای 12 تایی بخرید و اصلا رنگ ویترای شش تایی تون و باهم ترکیب نکنید که یه رنگ جدید درست کنید. چون توی رنگ ویترای شش تایی فقط رنگهای اصلی وجود دارن به علاوه مشکی و سفید.
    اگر احیانا خطوط لاینری تون خیلی کلفت و بد شد، میتونید با استفاده از یه تیغ اون رو بتراشید و کار تون درست بشه. اما باید نکات ایمنی رو حفظ کنید.
    حتما کنار تون یه لیوان آب داشته باشید...خیلی مواظب باشید و اینکه اگر یه وقت لاینر تون خشک شد، یه سوزن و داخل قیفش بکنید تا راهش باز بشه و بیاد بیرون. ممکنه اولش لاینر تون خییییلی رقیق بشه و مدام بیاد بیرون، اگر اینطوری شد سریع شروع به کار نکنید که خیلی کارتون بد میشه، یکم صبر کنید و روی یه تیکه پارچه یا روی روزنامه تون فشارش بدید اگر هم نشد با دستتون جلوش رو بگیرید، کم کم بند میاد.
    میتونید با یکم آب قلمو تون که با اون رنگتون و هم زدید و بشورید. بعدش هم حتما با یه تیکه پارچه خشکش کنید.
    مواظب باشید که تینرتون و کنار وسایل برقی نذارید که خیلی خطرناکه. از مواد و وسایلتون استفاده صحیح کنید، این وسایل تا یکسال دیگه هم برای شما قابل استفاده اند و حدود 40 یا 50 تومن یا یکم کمتر و بیشتر، هزینه شون هستش.
    نکته ی دیگه ای نمونده، من سعی کردم همه چیز و برای شما بگم و فوت کوزه گری این کار و هم به شما یاد بدم.
    اگر از آموزش من راضی بودید و خوشتون اومد و این کار و انجام دادید، عکس کارهاتون و اینجا بفرستید.
    مؤید باشید دوستان هنر دوستم... این آموزش هم تموم شد...خداحافظ.

Kimia.Kardan

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,188
    امتیاز واکنش
    33,580
    سلام به همه ی دوستان تسلیت عرض میکنم برای آتش نشان های کشورمون که جونشون رو فدا کردن
    خب امروز من دارم جاموبایلی میدوزم هنوز کامل نشده بقیه ی دوختش مونده

_20170120_200215.JPG

برخی موضوعات مشابه

بالا