8 جمله ای که نباید به افرادی که طلاق گرفته اند بگویید

• شروع کننده موضوع *فریال*
  • بازدیدها 171
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

*فریال*

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
7,020
امتیاز واکنش
7,770
شاید در حال حاضر یکی از صمیمیترین دوستانتان در حال جدایی از همسرش و تجربه بحرانی به نام "طلاق” است. او نیازمند همصحبتی است. شاید بهتر باشد هماکنون عقاید خود را برای خودتان نگهدارید و فقط گوشهایتان را به او بدهید.

518812_288.jpg

شنونده فعال بودن کار بسیار مهمی است که شما تنها باید صرفنظر از تصمیمات او انجام دهید.

خب 50 درصد از مردم طلاق گرفتهاند پس درنتیجه شما تنها نیستید:
اما حتی اگر طلاق بسیار رایج باشد هنوز هم مانند رویدادی فوقالعاده آسیبزا تفسیر میشود. پس از شنیدن این جمله دوستتان بهشدت از شما ناراحت خواهد شد.

آخرین باری که شما را دیدم در حال جنگیدن باهم بودید: یکی از دوستانم تعریف میکرد زمانی که همسرم اعلام کرد از هم جدا شویم بسیار شوکه شدم ما مدتی از هم دور بودیم اما از شنیدن این پیشنهاد بسیار شوکه شدم زیرا احساس میکردم همهچیز بین ما روبهراه است. گاهی مسائل رو نمیتوانیم پیشبینی کنیم. شما نیز سعی کنید نظراتتان را برای خود نگهداشته و زود قضاوت نکنید.

هرگز به همسرت اعتماد نداشتم: این بسیار وسوسهبرانگیز است که در مورد رفتار بد همسر سابق دوستتان به صحبت بنشینید زیرا فکر میکنید با این کار اعتمادبهنفس او را بالابردهاید و مهر تأییدی به اقدام او زدهاید؛ اما این حرکت عاقلانهای نیست. هنگامیکه شما در مورد همسر دوستتان بدگویی میکنید؛ چه کمکی به او میکنید؟ مطمئنا ناراحتی او را بیشتر خواهید کرد.

من واقعاً به تو حسادت میکنم:
هنگامیکه به یک فرد مطلقه میگویید: "من به موقعیت تو حسودی میکنم”، با خودتان چه فکری میکنید؟ حسادت در چه موردی؟ در مورد مشکلات حضانت؟ صورتحسابهای حقوقی؟ نشخوار بیپایان در مورد اشتباهات گذشته؟ درست است ازدواج فراز و فرودهای بسیاری دارد و طلاق مانند تختهسنگ سفیدی میماند. در استفاده از جملاتتان دقت کنید.

اجازه دهید، من میدانم شما به چه چیزی نیاز دارید: قبول این جمله بسیار سخت است مخصوصا اگر در حال حاضر شما حساس شده و آسیبپذیر شده باشید؛ اما داشتن آرامش و در فضای گرم و صمیمی بودن کمک زیادی به شما خواهد کرد.

من از او متنفر هستم:
من میتوانم بگوییم از همسر سابقم متنفرم اما شما حق ندارید بگویید. حتی اگر من از همسرم طلاق گرفته باشم هنوز هم او پدر فرزند من است. شما نباید در مورد خانواده دیگران بد صحبت کنید. شما میتوانید به دوست خود آرامش داده و از جملات مثبتی استفاده کنید.

من شب گذشته همسرت را دیدم، او به فلاکت افتاده است: هنگام جدایی دوستان شما شاید بخواهند با شما معاشرت کرده و حرفهای مختلفی به شما بزنند. هنگام مواجهشدن با چنین صحبتهایی شما میتوانید از دوستتان بپرسید چگونه میتوانید او را حمایت کنید اما به یاد داشته باشید از حد خارج نشوید و دوستانتان به روی شما تأثیر بدی نگذارند تا دوباره انتخابی اشتباه کنید.

سعی کن حواست را پرت کنی: هر فردی هنگام مواجهشدن با چنین بحرانی عکسالعملهای مختلفی از خود نشان میدهد. نمیتوانیم از دیگران بخواهید بهسرعت ناراحتیشان را فراموش کنند. سوگواری در افراد مختلف متفاوت است. من بهشخصه نیازمند زمان کافی برای حل و فصل مشکلات و تمرکز به روی زندگی و رابطهام در مواقع بحرانی هستم.

• لایک
واکنش ها: Diba

برخی موضوعات مشابه

بالا