اخبار سینما و تلوزیون بهرام رادان: باید نیروهای جوانتر وارد سینما شوند / غم «سنتوری» باعث مرگ فرازمند شد

• شروع کننده موضوع ☂Baran
  • بازدیدها 241
  • پاسخ ها 2
  • تاریخ شروع

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,966
امتیاز واکنش
225

بهرام رادان به «هفت» می آید

برنامه تلویزیونی «هفت» امشب 9 اسفندماه با بهرام رادان بازیگر گفتگو میکند و همچنین فیلم «دو ساعت بعد، مهرآباد» در این برنامه معرفی می شود.

20140228130041WwwPix98CoM005.jpg

به گزارش سينماخبر، برنامه هفتگی «هفت» امشب 9 اسفندماه گفتگوی ویژه ای با بهرام رادان بازیگر سینمای ایران خواهد داشت.

همچنین قرار است با عوامل فیلم سینمایی «دو ساعت بعد، مهرآباد» نیز به گفتگو بپردازند. در این بخش از برنامه علیرضا فرید و محمد احمدی به عنوان کارگردان و تهیه کننده این فیلم صحبت خواهند کرد. اندیشه فولادوند نیز از بازیگران فیلم در این نشست حضور دارد.

در بخش میزگرد برنامه هفت، میزگردی با عنوان بررسی فیلمنامه در سینمای ایران نیز برگزار می شود. در این میزگرد مهدی سجاده چی و محمد باغبانی صحبت میکنند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • پیشنهادات
  • سما جون

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,624
    امتیاز واکنش
    953
    واو حتما نگاه میکنم

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    بهرام رادان گفت: غم فیلم «سنتوری» باعث مرگ فرامرز فرازمند (تهیهکننده این فیلم) شد،در حالی که نسخه بدون سانسور «سنتوری» را مردم در خانههای خود دیدند و هیچ اتفاقی هم نیفتاد.

2014030111385342.gif

به گزارش سينما خبر؛ این بازیگر سینما درباره فیلم «سنتوری» که هیچگاه اکران عمومی نشد، گفت: 48 ساعت قبل از اکران فیلم، جلوی آن گرفته شد و احساس شخصیام این است که آقای مهرجویی پس از «سنتوری» مدتها حال خوبی نداشت.

رادان دربارهی انتخاباش به عنوان بازیگر نقش «علی سنتوری» ادامه داد: فیلم «سنتوری» هفدهمین فیلم من بود و شاخصه آن این بود که در جراید میخواندم که آقای مهرجویی دنبال یک بازیگر برای این نقش است و خیلی عجیب بود که همه دوستانم میرفتند، تست میدادند.

این بازیگر یادآور شد: یک بار سرصحنهی «خون بازی» زندهیاد ژیلا مهرجویی را دیدم و با هم صحبت کردیم و گفتم چرا آقای مهرجویی سراغ من نمی آید؟ که او گفت:«مهرجویی فکر میکند تو ایران نیستی. اتفاقا بیمار است میتوانی به او زنگ بزنی» من هم جهت احوال پرسی با او تماس گرفتم و چند وقت بعد محمدرضا شریفینیا که مدیرتولید فیلم بود از من خواست برای تست گریم بروم. بعد از تست گریم هم آقای مهرجویی ضمن تایید گفت اگر تماس نگرفته بودی کماکان فکر میکردم، ایران نیستی.

این بازیگر افزود:نقش «علی سنتوری» یک چالش بزرگ بود چون خیلی از بازیگران برای آن تست داده بودند و وقتی من انتخاب شدم، مسئولیت بزرگی را حس میکردم.

بهرام رادان که در یک برنامهی تلویزیونی حاضر شده بود درباره دو سیمرغ بازیگری که از جشنواره فیلم فجر دریافت کرده است، گفت: سیمرغ به عنوان ارزشمندترین جایزه سینمایی ایران است که اگر 10 بار هم بگیریم باز هم ارزشمند است. این نوعی تشویق برای بازیگران جهت کار کردن است، هرچند سیستم جشنواره ما به گونهای است که ممکن است آن هفت نفر داوری که قضاوت میکنند، نظرشان با هفت نفر دیگر متفاوت باشد.

وی که در فیلم «گیلانه» به کارگردانی رخشان بنیاعتماد هم بازی کرده است گفت: در آن فیلم آقای میرکیانی حدود 15 جلسه روی صورت من تست گریم زد و فکر میکنم خانم بنیاعتماد تا مرز پشیمانی از انتخاب من پیش رفته بود اما به نتیجه لازم رسیدیم.

بهرام رادان در بخش دیگری از سخنانش مطرح کرد:بعد از مدیریت جدیدی که در سینما حاکم شده است افق جدیدی رو به ما قرار دارد، البته به نظرم احتیاج است در دو بخش بیشتر تمرکز کنیم یکی از آنها سالنهای سینمایی است که حداقل باید 10 برابر شوند و دیگری زمان پیش تولید فیلمهای سینمایی است که بسیار کم است، در حالی که باید از شش ماه تا یک سال این پروسه به طول انجامد.

این بازیگر سینما درباره وضعیت بازیگران سینمای ایران هم خاطرنشان کرد: مشکلی که در امر بازیگری داریم این است که شاید یکسری بازیگران اوایل سال 70 و 80 وارد سینما شدند و بعد از آن دیگر بازیگرانی را نداشتیم. به طور مثال چند سالی بود که من ، حامد بهداد،شهاب حسینی و محمدرضا گلزار وارد سینما شده بودیم و در نقشهای اصلی حاضر میشدیم (البته خانمها هم جای خودشان را دارند) اما الان زمانی رسیده است که باید نیروهای جوانتر وارد سینما شوند.

او گفت: در این راستا جوانهای با استعدادی هستند که میتوانند کمک کنند، ضمن اینکه سینماگران هم میتوانند برای سنین جوانتر نقشهایی را بنویسند چون زمانی نویسندهای بود که برای بهرام رادان و مهناز افشار نقشی را نوشت و ما براساس همان فیلم، جزو خانواده بزرگ سینما ایران شدیم.

وی تاکید کرد: البته شانس هم مهم است اما نباید همه چیز را برای آن رها کرد.

بهرام رادان درباره فیلم جدیدش گفت: پس از «پل چوبی» دو سال کار نکردم و مدتی هم در ایران نبودم اما پس از برگشتن در فیلم علی عطشانی و «تراژدی» به کارگردانی آزیتا موگویی کار کردم. در حال حاضر هم سر صحنهی «آتش بس2» هستم که بابت آن دلشوره دارم چون نوعی طنز در آن وجود دارد که مردم آن را از من ندیدند.

این بازیگر مطرح کرد: پس از اینکه با محمدرضا گلزار و مهناز افشار صحبت شد، عوامل فیلم به این نتیجه رسیدند که «آتش بس2» بازیگران دیگری داشته باشد و خانم میلانی هم به این فکر کرده است که «آتش بس» تا سری پنجم هم میتواند ادامه داشته باشد و زوجهایی از قشرها و سنین مختلف در آن حضور داشته باشند.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    156
    پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    96
    بالا