بیوگرافی ورزشکاران بیوگرافی افشین قطبی«مربی‌فوتبال»و همسرِ کره‌ایش + زندگی شخصی ورزشی

Nιℓσƒαя.Gн

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,554
امتیاز واکنش
69,314
افشین قطبی متولد 19 بهمن 1343 در شیراز، مربی فوتبال است
فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی برق از دانشگاه UCLA لس آنجلس در آمریکاست، ازدواج کرده و حالا یکی از مربیان سرشناس فوتبال در آسیا می باشد
1-12.jpg

از شیراز تا آمریکا

در شهر نی‌ ریز استان فارس بدنیا آمد، در سال 1356 وقتی 13 ساله بود به همراه پدر معلم اش که سید هم بود به کالیفرنیا آمریکا مهاجرت کرد، پدرش آنجا زندگی جدید تشکیل داد و همسر جدیدی گرفت
ناماداری افشین در آمریکا پزشک بود

شروع فوتبال

افشین فوتبال رو از مدرسه چند ملیتی جونیورهایس‌ هود شروع کرد و بعدها تا 17 سالگی در مدرسه فوتبال بازی می کرد می گوید مادر خوانده ام خیلی برایم زحمت کشید
2-14.jpg

تاسیس مدرسه فوتبال

بعدها عضو تیم دانشگاه بود، پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه دو سال دوره مربیگری در آمریکا را گذراند و در سال 1388 مدرسه فوتبال خود را تاسیس کرد
مدرسه او مدتی بعد بشدت در کالیفرنیا مشهور شد

دستیاری تیم ملی آمریکا

در سال 1998 بعنوان دستیار اول استیوسمپسون سرمربی تیم ملی آمریکا بود که بعد از باخت آمریکا به ایران در جام جهانی 1998 و پس از استعفای سرمربی او نیز از تیم کنار گذاشته شد
4-12.jpg

چهارمی جهان با کره جنوبی

قطبی جز اولین مربیانی بود که اطلاعات بازیکنان را وارد رایانه کرد و از آن طریق با خیلی از مربیان سرشناس آشنا شد، او در سال 2001 دستیار گاس هدینگ در کره جنوبی شد
وی بعنوان کمک هدینگ، تیم کره را چهارم جام جهانی 2002 کرد

ورود به ایران تا فرار شبانه

در نهایت افشین قطبی در سال 1386 برای هدایت پرسپولیس به تهران آمد و در اولین سال حضور این تیم را قهرمان لیگ برتر کرد و لقب امپراطور را از هوادارن این تیم گرفت
اما یک سال بعد شبانه به همراه همسرش به دوبی رفت، او بعدها گفت علت رفتن او از تهران نداشتن امنیت بود

سرمربی تیم ملی

یکسال بعد از فرار شبانه در 2 اریبهشت 1388 بعنوان سرمربی تیم ملی فوتبال به ایران بازگشت و بعد از عدم موفقیت او برای بردن تیم ملی به جام جهانی 2010 و حذف تیم ملی در یک چهارم جام ملت های آسیا از سرمربیگری ایران کناره گیری کرد
او سپس مدتی در ژاپن، چین و آمریکا به مربیگری ادامه داد

عکس همسر افشین قطبی
afshinghotbi-spouse-photokade.jpg

ازدواج و همسرش

افشین قطبی سالهاست ازدواج کرده و متاهل اس، همسرش یوروم بیک من دورگه هلندی – کره ای می باشد، ثمره این ازدواج دو دختر است که در لس آنجلس زندگی می کنند

ماجرای همسر افشین قطبی

یوروم بیک من همسر قطبی می گوید من در 17 مه 1981 در سئول کره جنوبی متولد شدم و پس از شش ماه زندگی در یکی از یتیم خانه های کره توسط خانواده هلندی به فرزند خواندگی پذیرفته شدم
او حالا یک نقاش می باشد که در سال 1387 در ایران نیز نمایشگاه نقاشی خود از تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس در محل دفتر تصویرگران پویا اندیش در تهران برگزار کرد

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
1
بازدیدها
136
پاسخ ها
0
بازدیدها
184
پاسخ ها
0
بازدیدها