بیوگرافی ورزشکاران بیوگرافی امیرعلی اکبری قهرمان MMA + زندگی شخصی

Nιℓσƒαя.Gн

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,554
امتیاز واکنش
69,314
amiraliakbari-photokade-com.jpg

بیوگرافی امیر علی اکبری قهرمان MMA
امیر علی‌ اکبری متولد 20 آذر 1366 در سراب، کشتی گیر است
فارغ التحصیل لیسانس رشته تربیت بدنی می باشد ورزش را با کشی فرنگی و قهرمانی جهان شروع کرد اما دوپینگ و محرومیت باعث شد به سمت MMA برود

خانواده

امیر علی اصالتا اهل روستای جمال آباد شهرستان سراب آذربایجان شرقی می باشد اما بزرگ شده خیابان خلیج شماره 2 تهران می باشد و چهار خواهر و دو برادر دارد
amiraliakbari-photokade-2.jpg

شروع با حمایت برادر

فعالیت ورزشی خود را از 11 سالگی با کشتی شروع کردم
برادر بزرگتر از خودم کسی بود که قبل از من وارد کشتی شد و من به واسطه اون وارد کشتی آزاد شدم اما بخاطر مشکلاتی برادرم ادامه نداد

از آزاد تا فرنگی و قهرمانی

با 190 سانتی متر قد سه سال در کشتی آزاد بود
سپس از آزاد به فرنگی آمد و در سال 1388 در 22 سالگی به مدال برنز مسابقات جهانی در دسته 96 کیلوگرم رسید او سال بعد توانست به مدال طلای این مسابقات برسد
amiraliakbari-photokade-com-2.jpg

دوپینگ و محرومیت

در سال 1390 به اتهام استفاده از مواد نیروزا دو سال محروم شد
برای بار دوم در سال 1392 باز نمونه آزمایش خونش ماده ممنوعه استروئید آنابولیک را نشان داد که طبق قوانین او برای همیشه از حضور در این رشته محروم شد
خودش معتقد است برایش پاپوش درست کردند تا محروم شود !

حرکت به سمت ورزش رزمی

10 روز بعد از انتشار محرومیت مادام العمرش از کشتی ورزشی آمریکایی برای حضور در مسابقات ترکیبی رزمی MMA در کشور امارات / دبی دعوت شد
همین پیشنهاد باعث شد تمام کار و زندگی اش را رها کند و راهی کمپ ورزشی در تایلند شود تا برای حضور در مسابقات، خودش را آماده کند

عکس امیر علی اکبری و امیر جعفری
amiraliakbari-photokade-com-3.jpg

درخشش طوفانی

از سال 94 اسمش در لیست مسابقات MMA دیده شد و کم کم رکورد ناک اوت (ضربه فنی) حریفان، خبر یک این رشته شد و آوازه اش را جهانی کرد
بهترین رکورد او شکست دادن حریف در 17 ثانیه است

نایب قهرمانی جهان در MMA

امیرعلی در مسابقات جهانی MME در سال 1395 با شکست هیث هرینگ، فایتر معروف آمریکایی که به اسب دیوانه تگزاس معروف است به فینال رفت
اما با شکست در فینال عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد

• پیشنهادات
  • Nιℓσƒαя.Gн

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,554
    امتیاز واکنش
    69,314
    amiraliakbari-photokade-4.jpg

دعوت از براک لزنر برای مبارزه

خیلی دوست دارم با براک لزنر آمریکایی و قهرمان سابق سنگین وزن UFC که در حال حاضر در کشتی کج فعالیت می‌ کند و دوباره قصد دارد به MMA بازگردد مبارزه کنم
    چند بار هم در مصاحبه‌ هایم این موضوع را اعلام کردم تا به گوشش برسد اما او تا امروز علاقه‌ ای برای مبارزه با من نشان نداده است، به هر حال یک جایی گیرم می‌ افتد

همسر امیر علی اکبری

سید امیر علی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است، می گوید فعلا قصدی برای ازدواج ندارم چون یکجا ثابت نیستم، از سوی دیگر تمام تمرکز بر روی کسب موفقیت‌ های بیشتر در MMA است
    amiraliakbari-photokade-5.jpg

زیر نظر استکی

من زیر نظر علیرضا استکی بوکس را فرا گرفتم که این موضوع نقش مهمی در پیروزی هایم داشت، او علاوه بر این به لحاظ روحی و روانی نیز به من کمک می کند
    اکبری اکنون زیر نظر آیدین طالبی کار می کند

از کتاب تا تیراندازی

نحوه رفتار در زندگی خصوص و با رینگ مبارزات متفاوت است نمی توان در زندگی هم مانند رینگ به جان دیگران افتاد، اوقات فراغتم را با کتاب و باشگاه تیر اندازی پر می کنم
    amirali-photokade-com.jpg

مبارزه با خرس لهستانی

در مسابقات ACB 89 که شهریور 97 در روسیه برگزار شد امیر علی در سگین وزن به مصاف دینل اُمیلانجوک مشهور به خرس لهستانی رفت و توانست وی را شکست دهد
    او نفر هفتم رنکینگ ACB در بخش سنگین وزن بود

پیشانی بند یا حیدر کرار

امیر علی معمولا با پشیانی بند یا حیدر کرار در مسابقات حاضر می شود، می گوید نیت سیـاس*ـی و مالی ندارد و این اسم به ریشه مذهبی اش بر می گردد
    من سید هستم و خون اهل‌ بیت (ع) در رگ‌ هایم جاری است و انس و الفتی که بین من و اهل‌ بیت (ع) است را با مال دنیا تاخت نمی‌ زنم

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    10
    بازدیدها
    326
    پاسخ ها
    1
    بازدیدها
    191
    پاسخ ها
    22
    بازدیدها