بیوگرافی بازیگران بیوگرافی بیژن و رضا بنفشه‌خواه|پسر و‌ پدر بازیگر+بیوگرافی محمود بنفشه‌خواه

Nιℓσƒαя.Gн

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,554
امتیاز واکنش
69,314
رضا بنفشه(پدر بیژن بنفشه‌خواه) خواه متولد 14 بهمن 1322 در تهران، بازیگر می باشد
تا مقطع دیپلم تحصیل کرده است فعالیت خود را با تئاتر قبل از انقلاب شروع کرد اما شهرت اش بعد انقلاب با سینما و تلویزیون بود و حالا خانواده مشهوری دارد
reza-banafshekhah-photokade-com-2.jpg

شروع با تئاتر

در یک خانواده با سه خواهر و یک برادر بزرگتر از خود بنام محمود بزرگ شد در سال 1342 وقتی 20 ساله بود توانست از مدرسه دیپلم بگیرد
سپس با برادرش به هنرکده آناهیتا رفت و هم زمان با یادگیری تئاتر اولین تجربه خود را در نمایشی به کارگردانی مصطفی اسکویی بدست آورد

ورود به تلویزیون و سینما

تا قبل انقلاب بیشتر تئاتر کار می کرد و در سال 1360 با نمایش سرود سرخ به بازیگری برگشت و اولین بار در سال 1362 در 40 سالگی با سریال مخمصه وارد قاب تلویزیون شد
او سپس با فیلم مکافات از سال 1363 وارد پرده سینما شد
reza-banafshekhah-photokade-com-3.jpg

از تامین اجتماعی تا تدریس

سال 1347 به استخدام وزارت کار و امور اجتماعی درامد و حالا بازنشسته می باشد، او مدتی درس بازیگری و فن بیان گویندگی هم تدریس می کرد

ازدواج + فرزندان

آقای بنفشه خواه در سال 1348 وقتی 26 ساله بود با همسر 24 ساله اش خانم جشنیه نیلچی زاده رهبر در کاخ هنری جوانان آشنا و ازدواج کرد
ثمره این زندگی سه فرزند پسر بنام های هژیر، بیزن و پژمان می باشد؛ خانم رهبر متولد 1324 در تهران و دبیر مدرسه راهنمایی بود

آقای بنفشه خواه و خواهرزاده اش

reza-banafshekhah-photokade-com-5.jpg

فرزندان

هر کدام از فرزندانم وقتی سوم راهنمایی را تمام کردند از من راهنمایی خواستند
مادرشان به پسر بزرگم می گفت پزشکی بخواند ولی او گفت مهندسی دوست دارد و الان هم فوق لیسانس عمران می باشد و در کانادا زندگی می کند
reza-banafshekhah-photokade-com-4.jpg

بیژن هم سر از رشته نمایش در آورد
پسر کوچک پژمان هم از ابتدا به هنرستان صدا و سیما رفت و هنرهای تجسمی خواند و به دانشگاه سوره رفت و حالا گریمور شده و با بچه های خندوانه کار می کند

علاقه به کتابفروشی

من دو تا شغل را خیلی دوست داشتم، مشاغلی که برای بالا رفتن فرهنگ جامعه خیلی کمک میکند، یکی تدریس و دیگری کتاب فروشی بود
اولی دانش می خواست که بعد از گذراندن دوره های بازیگری هنرکنده بهش رسیدم اما دومی سرمایه می خواست که من نداشتم
reza-banafshekhah-photokade-com-6.jpg

رضا بنفشه‌خواه در نقش شاه

ماجراهای آقای خیرخواه سال 1365 را خیلی دوست داشتم
بعد از آن سریال محکمه عدالت بود ولی نقشی که در ذهن مردم خیلی مانده نقش محمدرضا شاه پهلوی بود که تابحال در 4 سریال نقش محمدرضا پهلوی را بازی کردم

• پیشنهادات
  • Nιℓσƒαя.Gн

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,554
    امتیاز واکنش
    69,314
    L136924186090.jpg

محمود بنفشه خواه(عموی بیژن بنفشه‌خواه) در سال 1321 در تهران به دنیا آمد

وی تحصیلات خود را در رشته حسابداری آغاز و کار هنری را از سال 1352 با بازی در نمایشنامه «در اعماق» به کارگردانی مهین اسکوئی شروع کرد.

بازی در سریال‌های تلویزیونی را از سال 1365 با نقش کوتاهی در سریال «ماجراهای آقای خیرخواه» و بازی در فیلم‌های سینمایی با فیلم «مدرسه پیرمردها» در سال 1370 شروع کرد.

محمود بنفشه خواه از خرداد ماه سال 1364 به مدت 6 سال در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی وابسته به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به فراگیری سنتور پرداخت و در این زمینه به تدریس نیز مشغول شد.

وی عضو انجمن بازیگران سینمای ایران در خانه سینما و نیز عضو خانه تئاتر بود.

محمود بنفشه خواه در 18 فروردین سال 1389 در سن 67 سالگی بر اثر ایست قلبی در منزل مسکونی‌اش درگذشت.

برخی از آثار هنری محمود بنفشه‌خواه:

پسر آدم، دختر حوا (۱۳۸۷)
    پوست موز (۱۳۸۷)
    تاکسی نارنجی (۱۳۸۷)
    شام عروسی (۱۳۸۴)
    ازدواج صورتی (۱۳۸۳)
    کوچولوی خوش شانس (۱۳۸۳)
    معادله (۱۳۸۲)
    عشق فیلم (۱۳۸۱)
    تیک (۱۳۸۰)
    آب و آتش (۱۳۷۹)
    سگ کشی (۱۳۷۹)
    مسافر ری (۱۳۷۹)
    ویرانگر (۱۳۷۴)
    مجسمه (۱۳۷۱)
    مدرسه پیرمردها (۱۳۷۰)
    ارثیه (۱۳۶۷)

Nιℓσƒαя.Gн

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,554
    امتیاز واکنش
    69,314
    بیوگرافی بیژن بنفشه خواه و همسرش + زندگی شخصی
    bijanbanafshehkhah-photokade-2.jpg

بیژن بنفشه خواه متولد 1 فروردین 1352 در تهران، بازیگر است
    فارغ التحصیل رشته نمایش از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد ورودی 1371 می باشد در یک خانواده هنری پرورش یافت و حالا بازیگر صاحب نام کمدی می باشد

خانواده

بیژن بنفشه خواه در تهران بدنیا آمده است
    پدرش رضا بنفشه خواه از بازیگران قدیمی و مادرش خانوم نیکی زاده دبیر بازنشسته آموزش و پرورش می باشد و دو برادر کوچکتر از خود بنام هژبر و پژمان دارد

بازیگری برای پول

جالب است بدانید من برای اولین بار به دلیل مسائل مالی به این سمت سوق پیدا کردم در ابتدای ورودم به دانشگاه به دلیل هزینه های بالای دانشگاه در یک کار کمدی تست دادم و قبول شدم
    از آن سال به بعد دیگر در ژانر طنز باقی ماندم

عکس بیژن بنفشه خواه و دخترش
    bijanbanafshehkhah-photokade-7.jpg

ورود به تلویزیون و سینما

در سال 1373 وقتی 21 ساله بود با سریال پیک سپید شادی برای کودک و نوجوان وارد تلویزیون شد و با فیلم رقـ*ـص شیطان در سال 79 اولین تجربه خود را در سینما بدست آورد

شهرت

با سریال بدون شرح در سال 1381 چهره اش شناخته شده و در ادامه با حضور در سریال مرد دوهزار چهره، قهوه تلخ و سپس ساختمان پزشکان به شدت به شهرت رسید

ازدواج و همسرش

بیژن بنفشه خواه در سال 1388 وقتی 36 ساله بود ازدواج کرد
    او صاحب دو فرزند بنام یاسمین و امیرعلی می باشد، نکته اینکه فرزند بزرگش امیرعلی پسر نوجوانی است که با تاریخ ازدواج آقای بنفشه خواه نمی خواند … !

عکس همسر بیژن بنفشه خواه
    bijanbanafshehkhah-photokade-3.jpg

دوستان هنری

همسرش از دوستان لیلی رشیدی است از مشورت با همسرش همیشه اظهار رضایت دارد با مهران غفوریان و رضا داوود نژاد رابـ ـطه خانوادگی و صمیمانه دار بسیار طناز و دوست داشتنی و بامزه است

بچه درس خوانی نبودم

هیچ وقت بچه درسخوانی نبودم و همیشه مدرسه برایم کابوس بود البته تا ابتدایی معدلم 18 – 19 بود ولی از اول راهنمایی سالی یک تجدید رو داشتم در دبیرستان کلا مردود شدم

همسر بیژن بنفشه خواه و فرزندانش
    bijanbanafshehkhah-photokade-6.jpg

دوست دارم 5 تا فرزند داشته باشم

پدر بودن حس خیلی جالبی است و برای مسئولیت‌ پذیرتر شدن خیلی بهتر است
    تا پدر نباشید نمی‌ توانید این حس را درک کنید من بچه‌ ها را خیلی دوست دارم و ترجیح می‌ دهم اگر امکانات و زمان اجازه می‌ دهد 4 یا 5 بچه داشته باشم اما خیلی سخت است

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    148
    پاسخ ها
    10
    بازدیدها
    320
    پاسخ ها
    1
    بازدیدها