بیوگرافی بازیگران بیوگرافی مرجانه گلچین | بازیگر

• شروع کننده موضوع دلارام
  • بازدیدها 843
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

دلارام

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
721
امتیاز واکنش
209
WM1555510_202397339962373_275210943_n13921014961.jpg

مرجانه گلچین (زادهٔ ۲ اسفند ۱۳۴۷ در رشت)، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است. وی خواهر منیژه گلچین (بازیگر) و دخترعموی نادیا دلدار گلچین (بازیگر) است.

گلچین در نوجوانی به هنرستان موسیقی رفت و در رشته تخصصی نوازندگی تئاتر فارغالتحصیل شد. او با تشویق خواهرش منیژه که در آن زمان بازیگر بود به بازیگری در تئاتر پرداخت. با بازی در مجموعه تلویزیونی «آینه» پا به تلویزیون گذاشت و پس از آن در چند سریال تلویزیونی دیگر و در سینما به ایفای نقش پرداخت.

وقتی كه تحصیلش در ایران با مشكل روبه رو می شود، تصمیم می گیرد كه از كشور برود و این كار را هم می كند اما علاقه اش به زادگاهش و دلتنگی اش برای مادرش، او را به ایران برمی گرداند. مرجانه گلچین در این مورد می گوید: «درسم را در رشته كارگردانی در دانشگاه سوره ادامه دادم. البته برخلاف میلم؛ چون دلم می خواست كه بازیگری بخوانم اما متاسفانه به حد نصاب نرسید. بعد از این بود كه تصمیم گرفتم برای همیشه از ایران بروم چون برادرهایم آنجا زندگی می كنند. همین كار را هم كردم؛ اما راستش دلم برای ایران و كار و دوستانم تنگ شد. شهر زادگاه من رشت است و ماهی یك بار هم كه شده باید برای دیدن مادرم به آنجا بروم. من خیلی این شهر را دوست دارم.»

منبع:زیباکده

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
10
بازدیدها
315
پاسخ ها
1
بازدیدها
188
پاسخ ها
22