بیوگرافی بازیگران بیوگرافی مهنازافشار بهترین بازیگرسینما

• شروع کننده موضوع *فریال*
  • بازدیدها 233
  • پاسخ ها 1
  • تاریخ شروع

*فریال*

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
7,020
امتیاز واکنش
7,770
زندگی نامه مهناز افشار

83888741039472803088.jpg

هيچگاه از حد يک بازيگر خوش چهره صعود نکرد و گزاف نيست اگر او را بد شانس ترين چهره سينمايي دانست که با داشتن خصوصيات ويژه اي مي

توانست را ه خود را باز کند او و رادان اولين حضور رسمي خود را در شور عشق نشان دادند و حالا رادان به يک ستاره بدل شده اما مهناز افشار با موفقيت مسيري طولاني فاصله دارد و اگر بپذيريم که او حتي زودتر از رادان دوربين سينما را شناخته و تجربه کرده بود پس بايد گفت يک جاي کار در

برنامه حرفه اي او مي لنگد.

افشار که تا مقطع ديپلم در رشته تجربي تحصيل کرده است متولد 1356 مي باشد و مدتها به خاطر شباهت و به خواننده و بازيگر پيش از انقلاب يعني فايقه آتشين در بورس جنحالهاي مطبوعات شايع پرداز قرار داشت.

مهناز بازي را با مجموعه عشق گمشده در سال 1376 آغاز کرد و پس از آن در دوستان به کارگرداني علي شاه حاتمي در سال 77 به سينما راه يافت . فيلم شکست مي خورد اما لااقل او را براي اندک زماني مي شناسند.سپس با محسن محسني نسب درام ورزشي شيرهاي جوان را در کنار جعفر دهقان و در سال 78 به سرانجام مي رساند که با استقبال قابل قبولي روبرو مي شود . اما هنوز براي عرض اندام فرصت دست نداده بود . تا اينکه دار سال 80 از راه مي رسد و نادر مقدس از او براي در نقش مقابل بهرام رادان دعوت به عمل مي آورد .

شور عشق ساخته مي شود و ناگهان هر دو چهره اصلي فيلم به شهرتي باور نکردني دست پيدا مي کنند . سال بعد از آن در خاکستري به کارگرداني

مهرداد مير فلاح بازي مي کند که به خاطر موضوعش توقيف مي شود . توقيف فيلم جنجالهاي مطبوعاتي و حواشي غير قابل کنترل پيرامون افشار او را به سکوت مي کشاند و سر انجام در سال 80 با نگين در يک نقش نامتعارف و باز هم جنجالي باز مي گردد دختري در قفس در سال در سال 81

هيچگونه موفقيتي را با او همراه نمي کند.اما سال 82 شانس يک باره در خانه افشار مي زند سه فيلم زهر عسل ،کما و سيزده گربه روي شيرواني با فروش بالايي روبرو مي شوند . افشار يک پله بالاتر مي آيد ضمن آنکه اکران تقريبا همزمان سه فيلم از او نام و چهره اش را بيشتر در ذهن ماندگار مي

کند.
زهر عسل در کنار شهاب حسيني و گلزار جاي چندان کاري نداشت در واقع ساخته ابراهيم شيباني به غير از گلزار و البته حضور کوتاه اما جذاب حسيني هيچ نکته مثبتي در خود نداشت و نمي توان فيلم را متعلق به افشار دانست که يک اثر کاملا مردانه بود .کما به همين طريق باحضور امين حيايي و گلزار يک اثر کاملا مردانه به حساب مي آمد . اما 13گربه روي شيرواني با وجود داشتن فضايي فانتزي و تاکنون تجربه نشده و داشتن چهره هاي مطرحي

چون گلزار و شريفي نيا و نواب صفوي او را در سطح خوبي شناور نگه مي دارد. سال 83 در فيلم آکواريوم نيز در کنار امين حيايي و سالاد فصل در

کنار شريفي نيا و شکيبا ظاهر مي شود . او در سالاد فصل همبازي قدرتمند و قوي چو ن ليلا حاتمي را در کنار داشت . امسال او نيز تنها به بازي در کارگران مشغول به کارند به کارگرداني ماني حقيقي پاسخ مثبت داده است.

ابتدا با سريال تلويزيوني ?گمشده? وارد عرصه بازيگري شد و سپس خيلي زود به عرصه سينما پا گذاشت، فيلم ?شور عشق? او و بازي در کنار ?بهرام رادان? او را به شهرت رساند و سپس خاکستري، کما، زهر عسل، آکواريوم و همچنين فيلم زيباي آتشبس ساخته تهمينه ميلاني را از او ديديم،
قرار است به زودي از اين بازيگر فيلم ?تله? بر روي اکران بيايد، از مهناز افشار چه ميدانيد؟ آنچه که درذيل خواهيد خواند، گوشههايي از زندگي اين

هنرپيشه خوب سالهاي اخير کشور که بسيار پرکار است...

? شروع کار بازيگري من از سال 78 با سريال تلويزيوني به نام گمشده ساخته مسعود نوابي بود.

? ديپلم تجربي دارم.

? من وارد خونه هر کسي که ميشم دکوراسيون خونشو عوض ميکنم حتي در منزل خودمون هفتهاي يکبار وسايل خونه رو جابهجا ميکنم و دوست دارم در اين رشته تحصيلات خودم رو ادامه بدهم، عاشق ديزاين دکوراسيون هستم.

? من 4 سال تدوين خوندم ودر همين حيطه هم فعاليت کاري داشتم و همچنين کار در حيطه تيزرهاي تبليغاتي که چند کار انجام دادهام، کار خوب و قشنگي است و حس خوبي نسبت به کارم داشتم تا اينکه وارد بازيگري شدم.

? تاکنون 9 يا 10 کار سينمايي داشتم همين طور هم به تعداد کارهايم افزوده ميشه.

? بر عکس همه، من در دوران کودکي و نوجواني اصلا به بازيگري علاقه نداشتم و هميشه وقتي در مدرسه تئاتر اجرا مي شد، در ميرفتم و فرار ميکردم اصلا هم خوشم نميآمد.

? قبل از قبول نقش سناريو رو ميخونم، البته هر کسي روشي داره، من هم يکبار که سناريو رو خوندم، شب موقع خواب مرور ميکنم با نقشم زندگي ميکنم.
? فعلا من کارم بازيگريه و بايد اين کار را خوب انجام بدم، بعدا وقت براي کارگرداني زياده.

? اين اعتقاد رو دارم در فروش فيلم کليه عوامل دخيل هستند، اگه بازيگر خوب باشه، ولي کارگردان خوب نباشه، مسلما کار خوب نميشه، حتي عوامل پشت صحنه هم در فروش يک فيلم دخيل هستند.

? به خاطر تصادف بدي که داشتم از رانندگي ترسيدم و از اون موقع به بعد هيمشه کمربندم رو ميبندم.

? چون شکمو هستم، دستپختم هم خوبه تمام زماني که غذا در حال آماده شدنه سراجاق هستم.

? شايد من جزء خوش قولترين هنرپيشههاي سينما باشم.

? اصلا ميونه خوبي با افراد بد قول ندارم. خوش قولي از نکات بارز زندگي من است.

? اگه مهناز افشار بازيگر نميشد شايد راننده کاميون ميشد! چون به کارهاي سخت علاقه دارم.

? به نظر من هر کسي به هر کاري که بخواهد ميتونه برسه در جهان هستي به هر چه بخواهيد ميتونيد برسيد فقط کافي است بخواهيد. و چند سال پيش پدر خدا بيامرزم را از دست دادم، او قوت قلبي براي من در زندگي بود، ياد او هميشه در خاطرم است، روزي نيست که با ياد پدر زندگي نکنم او همهچيز من در اين زندگي بود.
? مادرم مونس من است، اگر او هم نباشد، ديگر زندگي برايم معنا ندارد.

90529233755096560136.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • پیشنهادات
  • Ashkan

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    60
    امتیاز واکنش
    516
    galeri-aks-biography-mahnaz-afshar.jpg

مهناز افشار متولد ۱۳۵۶ در تهران است ، مهناز افشار پس از پایان تحصیلاتش در دبیرستان و دریافت مدرك دیپلم علوم تجربی توسط یكی از آشنایانش كه آن زمان معاون امور تئاتردر دانشكده سوره بود به موسسه غیر انتفاعی حنانه معرفی شد . با آنونس های تبلیغاتی ، مهناز افشار به دعوت خانم شمسی فضل الهی در سریال گمشده به كارگردانی مسعود نوابی اولین كار بازیگریش را آغاز كرد .

مهناز افشار بعدها توسط عبدالله اسکندری به فیلم دوستانی دعوت شد كه آن زمان توقیف شد ، اولین كاری كه از مهناز افشار اكران شد شور عشق بود كه با استقبال خوبی هم آن روزها مواجه شد ولی مدتها به خاطر شباهت به خواننده و بازیگر پیش از انقلاب یعنی فایقه آتشین ( گوگوش ) در بورس جنجال های مطبوعات شایع پرداز قرار گرفت اما تغییر کاری و دقت در انتخاب نقش هایش بعد از فیلم آتش بس ، و حضورش در فیلم سالاد فصل ، بود كه باعث شد مسیر متفاوت تر و جدی تری را پیش رو بگیرد .

فیلم شناسی مهناز افشار :

- پل چوبی ( 1390 )
    - برف روی کاج ها ، یه عاشقانه ساده ، سعادت آباد ، عروس تهران ، قصه پریا ( 1389 )
    - طبقه سوم ، پسر آدم دختر حوا ، خاطره ، امشب شب مهتابه ( 1388 )
    - پوپک و مش ماشالله ، شیرین ، دعوت ، شبانه روز ( 1387 )
    - انعکاس ، تسویه حساب ، کلاغ پر ( 1386 )
    - رئیس ، محاکمه ( 1385 )
    - آتش بس ، آکواریوم ، تله ، چه کسی امیر را کشت ، کارگران مشغول کارند ( 1384 )
    - سالاد فصل ( 1383 )
    - سیزده گربه روی شیروانی ، کما ( 1382 )
    - دختری در قفس ، زهر عسل ( 1381 )
    - نگین ( 1380 )
    - خاکستری ، شور عشق ( 1379 )
    - دوستان ، شیرهای جوان ( 1378 )

علایق ، دلبستگی و خصوصیات اخلاقی شخصی مهناز افشار به نقل از خودش :

- عاشق دیزاین و دکوراسیون هستم و دوست داردم وارد رشته تحصیلی دانشگاهی در این زمینه شوم .
    - مادرم مونس من است ، اگر او نباشد دیگر زندگی برایم معنی ندارد .
    - شاید جزو خوش قولترین هنرپیشه های سینما باشم و از آدم بد قول بدم می آید .
    - چون شکمو هستم ، دستپختم هم خوب است .
    - فعلا کارم بازیگری است و باید این کار را خوب انجام دهم ، وقت برای کارگردانی زیاد است .
    - در دوران کودکی بر خلاف بقیه اصلا به بازیگری علاقه نداشتم .

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    10
    بازدیدها
    327
    پاسخ ها
    1
    بازدیدها
    192
    پاسخ ها
    22
    بازدیدها