بیوگرافی خواننده ها بیوگرافی و عکس‌های مرتضی پاشایی|خواننده

• شروع کننده موضوع SHinee
  • بازدیدها 208
  • پاسخ ها 4
  • تاریخ شروع

SHinee

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
5,736
امتیاز واکنش
2,564
hhe1269.jpg

بیوگرافی مرتضی پاشایی همراه با تصاویر

نام اصلی: مرتضی پاشایی
زادروز:
۱۳۶۳
سبکها:
پاپ
کار(ها): خواننده، آهنگساز، تنظیمکننده
ساز(ها):
گیتار و پیانو

---------------------------------

بیوگرافی مرتضی پاشایی از زبان خودش
مرتضی پاشایی هستم متولد ۱۳۶۳/۵/۲۰ ساکن غرب تهران (آریا شهر) و در حال حاضر دانشجوی رشته گرافیک هستم از دوران کودکی همیشه نسبت به موسیقی یه حس خاص و مبهمی داشتم.
و میدونستم که یک روز باید همین راه رو دنبال کنم.در سن ۱۴ سالگی موسیقی رو با زدن گیتار شروع کردم ولی درحین کار با مخالفت خانواده مواجه شدم.

fun666-1.jpg

بیوگرافی مرتضی پاشایی/ تصاویر مرتضی پاشایی

ولی بازم با پای فشاری های خودم وعلاقه ای که به موسیقی داشتم سر از کر باز نزدم وهرگز پشیمون از ادامه راه نشدم. وبه این کار ادامه دادم و خوب الان چند سالی هست که دیگه این کارو به صورت حرفه ای دنبال میکنم و اصولا تمام وقتم رو صرف این کار میکنم تا بتونم بهترین کار با کیفیت عالی بیرون بدم و به هیچ عنوان کارم رو سطحی دنبال نمیکنم.
بیشتر موزیک های خارجی گوش میدیم علاقه زیادی هم به مصاحبه کردن ندارم. دوست آروم و بی سرو صدا بیام بالا برخلاف دیگران خصوصیات اخلاقی من یا همیشه خیلی آروم هستم یا خیلی شوخی میکنم. با هرکسی نمی تونم بسازم خیلی حساس هستم.

آغاز فعالیت هنری مرتضی پاشایی
مرتضی پاشایی از سال ۱۳۸۹ با انتشار اینترنتی قطعات خود شروع به کار کرد، او با قطعه یکی هست به شهرت رسید. مرتضی پاشایی را پیرو سبک شادمهر عقیلی و محسن یگانه میدانند. مرتضی پاشایی در پاییز سال ۱۳۹۱ با انتشار آلبوم یکی هست به جمع خوانندگان آلبوم دار پاپ ایران پیوست. به اعتقاد خیلی از کارشناسان مرتضی پاشایی پدیده سال موسیقی پاپ فارسی بود.

آلبومهای مرتضی پاشایی
یکی هست: نخستین آلبوم مرتضی پاشایی که در سال ۱۳۹۱ منتشر شد. این آلبوم دارای ۱۲ قطعه است. ترانه سراهای این آلبوم، مهرزاد امیر خانی و علی بحرینی هستند. آهنگسازی این آلبوم را خود مرتضی پاشایی انجام داده و کار تنظیم را نیز مرتضی پاشایی و میلاد ترابی انجام دادهاند.

تک آهنگهای مرتضی پاشایی
-روز برفی (همراه با محمدرضا گلزار) -ادعای عشق (نسخه غیر رسمی) - عصر پاییزی - بغض (تقدیم به بنیامین بهادری) - جاده یک طرفه - نفس - به گوشت میرسه - بزار بگم - چند روز - چشمای من - چطور دلت اومد - دل من دل تو - دروغ دوست داشتنی - عشق من - گریه کن - ماه من - من و ببخش - مثل شیشه - میخوام بگم - میمیرم - تقصیر - تو فکرتم - تو راست میگی - یادته - یکی هست - زیادی - شاید بپرسی -ستایش -گل بیتا -روتو برگردون -حالا اومدی -تورفتی -گل اطلسی -بزار بگم -ماه من -قسم -آدم کش -ادم آهنی

بیماری مرتضی پاشایی
مرتضی پاشایی خواننده پاپ کشورمان مدتی است که با یک بیماری سخت دست و پنجه نرم می کند وی بر اثر بیماری گوارش مدتی در بیمارستان بستری شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

عکس هایی از مرتضی پاشایی

fun666-2.jpg

fun666-3.jpg

fun666-4.jpg

fun666-5.jpg

fun666-6.jpg

fun666-7.jpg

hhe1265.jpg

hhe1266.jpg

hhe1268.jpg

منبع: وب سایت مرتضی پاشایی
fa.wikipedia.org

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • پیشنهادات
  • *SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,737
    Morteza-Pashai_021.jpg

نام اصلی: مرتضی پاشایی
    زادروز: ۱۳۶۳
    سبکها: پاپ
    کار(ها): خواننده، آهنگساز، تنظیمکننده
    ساز(ها): گیتار و پیانو

———————————

بیوگرافی مرتضی پاشایی از زبان خودش

Please, ورود or عضویت to view URLs content!
    هستم متولد ۱۳۶۳/۵/۲۰ ساکن غرب تهران (آریا شهر) و در حال حاضر دانشجوی رشته گرافیک هستم از دوران کودکی همیشه نسبت به موسیقی یه حس خاص و مبهمی داشتم.
    و میدونستم که یک روز باید همین راه رو دنبال کنم.در سن ۱۴ سالگی موسیقی رو با زدن گیتار شروع کردم ولی درحین کار با مخالفت خانواده مواجه شدم.ولی بازم با پای فشاری های خودم وعلاقه ای که به موسیقی داشتم سر از کر باز نزدم وهرگز پشیمون از ادامه راه نشدم. وبه این کار ادامه دادم و خوب الان چند سالی هست که دیگه این کارو به صورت حرفه ای دنبال میکنم و اصولا تمام وقتم رو صرف این کار میکنم تا بتونم بهترین کار با کیفیت عالی بیرون بدم و به هیچ عنوان کارم رو سطحی دنبال نمیکنم.بیشتر موزیک های خارجی گوش میدیم علاقه زیادی هم به مصاحبه کردن ندارم. دوست آروم و بی سرو صدا بیام بالا برخلاف دیگران خصوصیات اخلاقی من یا همیشه خیلی آروم هستم یا خیلی شوخی میکنم. با هرکسی نمی تونم بسازم خیلی حساس هستم.

آغاز فعالیت هنری مرتضی پاشاییمرتضی پاشایی از سال ۱۳۸۹ با انتشار اینترنتی قطعات خود شروع به کار کرد، او با قطعه یکی هست به شهرت رسید. مرتضی پاشایی را پیرو سبک شادمهر عقیلی و محسن یگانه میدانند. مرتضی پاشایی در پاییز سال ۱۳۹۱ با انتشار آلبوم یکی هست به جمع خوانندگان آلبوم دار پاپ ایران پیوست. به اعتقاد خیلی از کارشناسان مرتضی پاشایی پدیده سال موسیقی پاپ فارسی بود.

آلبومهای مرتضی پاشایی
    یکی هست: نخستین آلبوم مرتضی پاشایی که در سال ۱۳۹۱ منتشر شد. این آلبوم دارای ۱۲ قطعه است. ترانه سراهای این آلبوم، مهرزاد امیر خانی و علی بحرینی هستند. آهنگسازی این آلبوم را خود مرتضی پاشایی انجام داده و کار تنظیم را نیز مرتضی پاشایی و میلاد ترابی انجام دادهاند.

تک آهنگهای مرتضی پاشایی
    -روز برفی (همراه با محمدرضا گلزار) -ادعای عشق (نسخه غیر رسمی) – عصر پاییزی – بغض (تقدیم به بنیامین بهادری) – جاده یک طرفه – نفس – به گوشت میرسه – بزار بگم – چند روز – چشمای من – چطور دلت اومد – دل من دل تو – دروغ دوست داشتنی – عشق من – گریه کن – ماه من – من و ببخش – مثل شیشه – میخوام بگم – میمیرم – تقصیر – تو فکرتم – تو راست میگی – یادته – یکی هست – زیادی – شاید بپرسی -ستایش -گل بیتا -روتو برگردون -حالا اومدی -تورفتی -گل اطلسی -بزار بگم -ماه من -قسم -آدم کش -ادم آهنی

بیماری مرتضی پاشاییمرتضی پاشایی خواننده پاپ کشورمان مدتی است که با یک بیماری سخت دست و پنجه نرم می کند وی بر اثر بیماری گوارش مدتی در بیمارستان بستری شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

«مرتضی پاشایی» درگذشت
    «مرتضی پاشایی» خواننده جوان موسیقی پاپ کشورمان پس از مدتها مبارزه با بیماری مهلک سرطان در تاریخ بیست و سوم آبان ۱۳۹۳ دارفانی را وداع گفت. / ( روحش شاد)

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,737
    آخرین عکس های مرتضی پاشایی :

Nιℓσƒαя.Gн

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,554
    امتیاز واکنش
    69,314
    مرتضی پاشایی متولد 20 مرداد 1363 در تهران، خواننده است
    دانشجوی رشته گرافیک بود از 14 سالگی موسیقی را حرفه ای شروع کرد با آلبوم یکی هست به شهرت رسید اما سرطان خیلی زود دست او را از زندگی کوتاه کرد
    morteza-pashaei-photokade-com-2.jpg

خانواده و بازیگری

مرتضی در یک خانواده 4 نفره بدنیا آمد
    پدرش ناصر و مادرش خانم معصومه حسنی و تنها یک برادر بنام مصطفی دارد، مرتضی از 12 سالگی فعالیت خود را با حضور در کلاس های تئاتر شروع کرد

ورود به موسیقی

بعد از 2 سال یادگیری تئاتر در آموزشگاه سمندریان و بازیگری از سال 1377 وقتی 14 ساله بود در عین مخالفت خانواده به سمت یادگیری گتیار رفت
    خودش می گوید خانوادم مخالف بودم اما به خاطر علاقه ای که داشتم به ادماخ کارم پافشاری کردمو سعی کردم توانایی های جدیدی در آهنگسازی، تنظیم و میکس به خودم اضافه کنم
    morteza-pashaei-photokade-com-3.jpg

سربازی

بعد از گرفتن دیپلم راهی سربازی شد و پادگان سپاه در گیلانغرب کرمانشاه دوران آموزشی اش را گذراند و ادامه خدمت اش را در سفارت آمریکا طی کرد

آهنگسازی تا اولین قطعه

بعد از سربازی بعنوان آهنگساز مدتی در یک شرکت موسیقی کار می کرد سپس به فکر ساخت آهنگ برای خودش افتاد و کم کم شروع به خواندن تک آهنگ کرد
    در سال 1389 قطعه یکی هست را برای سریالی به همین نام ساخت اما با عدم مجوز صدا و سیما این آهنگ در اینترنت با نام عصر پاییزی منتشر شد
    این آهنگ به حدی مشهور شد که از درون هر ماشین صدایش به گوش می رسید

انتشار آلبوم

در پاییز سال 1391 وقتی 28 ساله بود موفق شد با انتشار آلبوم یکی هست با 12 قطعه با ترانه هایی از مهرزاد امیرخانی و تنظم میلاد ترابی به جمع خوانندگان آلبوم دار بپیوندد

از رفلاکس معده تا نومور

آذر ماه سال 92 بود در اوج دوران کاری اش و بعد از مدت ها ناراجتی معده با اصرار علی لهراسبی به بیمارستان نیکان رفت و بعد از آزمایش اعلام شد تومور دارد و باید جراحی شود
    morteza-pashaei-photokade-com-6.jpg

کار از کار گذشته

در جراحی دکتر متوجه می شود کار از کار گذشته و به او می گوید هر چی می خواهی بخور چرا که 50 – 50 هستی اما دکتر دیگری در کنارش نرم تر صحبت می کند و می گوید انشالله خوب می شوی ..

Nιℓσƒαя.Gн

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,554
    امتیاز واکنش
    69,314
    از شیمی درمانی تا موسیقی

مرتضی در کنار شیمی درمانی موسیقی را ادامه می دهد
    او کم کم با ریختن موهایش استایلش را هم تغییر می دهد و با خواندن ترانه نگران منی برای تیتراژ ماه عسل 93 با اجرای احسان علیخانی دوباره در موسیقی فعال تر می شود

از بستری تا فوت

12 آبان 96 مرتضی دوباره در بیمارستان بهمن بستری می شود چهار روز بعد عصر جمعه 16 آبان با وخامت وضعیت به بخش مراقب های ویژه می رود
    روز هیجدهم آبان دکتر رفع ممنوع الملاقات می کند و او با تعدادی از هنرمندان و دوستانش دیدار می کند و خبرهای امید بخشی از بهبودی اش به گوش می رسد
    از صبح روز جمعه 23 آبان 93 اما ریتم های نامنظم قلب نشان می دهد بدن کشش ندارد: ساعت به 8:30 می رسد و قلب مرتضی برای همیشه متوقف می شود
    morteza-pashaei-photokade-com-8.jpg

تشییع کم سابقه در تاریخ

پیکر پاشایی 25 آبان 1393 از مقابل تالار وحدت با وجود شرایط بحرانی وارونگی هوا در تهران با سیل عظیمی از مردم برگزار شد، جمعیت به حدی زیاد بود که مانع دفن او شدند
    بعد از بازگشت پیکر به سردخانه، شبانه با کم شدن مردم در قطعه 88 ردیف 149 شماره 9 دفن شد
    بسیار از تحلیل گران و جامعه شناسان درباره پدیده پاشایی و تشیع جنازه باشکوه او که در 25 سال اخیر ایران بی سابقه بود ساعات ها نقد و سخنرانی کردند

ازدواج و همسر مرتضی پاشایی

گریه های سوزناک دختری در مراسم تشییع جنازه در حلقه نزدیکان پاشایی به وضوح نظرها را به خود جلب می کرد، مدتی بعد مشخص شد او مریم قاسمی است
    خانم قاسمی طراح لباس پاشایی بود که با انتشار عکس های دونفرشان مشخص شد او نامزد مرتضی پاشایی بود و رابط عاشقانه ای با هم داشتند
    در عین حال خانواده پاشایی بارها اعلام کردند مرتضی مجرد بود اما خانم قاسمی با انتشار عکس هایی تاکید دارد نامزد او می باشد

مرتضی پاشایی و نامزدش مریم قاسمی
    morteza-pashaei-photokade-com-7.jpg

انتشار آلبوم بعد از مرگ

9 ماه بعد از فوت پاشایی در مرداد 1394 تعدادی از تک ترک های او که به انتشار نرسیده بود تحت آلبومی به نام اسمش عشقه با 15 قطعه روانه بازار شد

علاقه به استقلال و پرسپولیس

راستش را بخواهید من در هر دو تیم دوستان زیادی دارم و دنبال انتخاب رنگ و تیم هم نیستم من در ماجرای پرسپولیس و استقلال فقط و فقط طرفدار دربی هستم
    فقط دوست دارم که بنشینم و دربی ها را تماشا کنم من عاشق هیجان دربی ها هستم و این مهمترین چیزی است که برای من در مورد قرمز و آبی وجود دارد

عکس خانوادگی مرتضی پاشایی
    morteza-pashaei-photokade-com-9.jpg

شادممهر : مرتضی بهتر از من بود

صحبت های شادمهر عقیلی در کنسرت 2015 تورنتو : مرتضی همیشه می گفت من می ترسم اسم شما را در کنسرت هایم بیاورم ولی هر چی دارم از شما دارم
    من خیلی خوشحالم که توانستم یک واقعیتی را قبول کنم و چقدر خوب است که یکی می تواند اینقدر خوب و حتی بهتر از خود من باشد

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    10
    بازدیدها
    306
    پاسخ ها
    1
    بازدیدها
    187
    پاسخ ها
    22
    بازدیدها