اخبار موسیقی ایران توضیح درباره خبر مجاز شدن «آرمین 2afm»

• شروع کننده موضوع *SAmirA
  • بازدیدها 207
  • پاسخ ها 2
  • تاریخ شروع

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
30,107
امتیاز واکنش
64,738
به گزارش کافه سینما پس از مدتها بحث و جدل پیرامون قانونی شدن فعالیت رپرها، طبق شنیده های خبرنگار «هفت راه»، ظاهرا بالاخره آرمین زارعی معروف به ۲afm موفق به دریافت مجوز از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شده است.

بحث صدور مجوز فعالیت برای خوانندگان زریزمینی بویژه رپرها چندماهی از مهمترین موضوعات موسیقی کشور بود و حتی ارجمند، مدیر دفتر موسیقی ارشاد نیز در گفتگوهایی تاکید کرد که وزارت ارشاد قصد دارد به موسیقی رپ فارسی و رپرهایی که بتوانند در چارچوب های وزارت ارشاد فعالیت کنند، تحت عنوان «گفتاواز» مجوز فعالیت اعطا کند.

حالا اما پس از چندماه بحث و گفتگو پیرامون این موضوع شنیده شده است که وزارت ارشاد برای آرمین زارعی معروف به ۲afm مجوز فعالیت صادر کرده است.

بنابراین اعطای این مجوز را باید سرآغازی بر فعالیت قانونی رپ فارسی و سرفصل جدیدی در موسیقی ایران بدانیم چرا که طبعا ورود آلبومهای مجاز خوانندگان زیرزمینی به بازار و برگزاری کنسرتهای رپ توسط چهرههای مطرح این حوزه تاثیر فراوانی را بر موسیقی ایران خواهد گذاشت.

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

• پیشنهادات
  • *SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=1]توضیح درباره خبر مجاز شدن «آرمین 2afm»[/h]

پیروز ارجمند، مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد میگوید طبق ضوابطی قرار است به موسیقی رپ با هویت ایرانی مجوز داده شود. او افزود، رپر ایرانی آرمین 2afm درخواستی برای مجوز نداده است.

عصر خبر: پیروز ارجمند، مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد میگوید طبق ضوابطی قرار است به موسیقی رپ با هویت ایرانی مجوز داده شود. او افزود، رپر ایرانی آرمین 2afm درخواستی برای مجوز نداده است.

در روزهای گذشته برخی رسانههای ایرانی به نقل از آرمین 2afm خبر از دریافت مجوز برای انتشار موسیقی رپ داده بودند. او مدعی شده بود که نخستین رپر ایرانی است که برای انتشار آثارش مجوز دریافت کرده است.

پیروز ارجمند با تکذیب این خبر به بخش فارسی دویچهوله گفت دفتر موسیقی وزارت ارشاد، برای احیای موسیقی رپ ایرانی در تلاش است اما تاکنون هیچ خوانندهای درخواستی در این خصوص نداده و از سوی این دفتر هم هیچ مجوزی تاکنون در زمینه موسیقی رپ صادر نشده است.

پیروز ارجمند، مدیر دفتر موسیقی، در گفتوگو با دویچه وله میگوید تاکنون نیروی انتظامی هیچ کنسرتی را لغو نکرده است.

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=2]
    Please, ورود or عضویت to view URLs content!
    [/h]

آرمین زارعی خواننده مطرح سبک رپ شایعه گرفتن مجوز از سوی وزارت ارشاد را تکذیب کرد. طی روزهای گذشته و با انتشار اخبار ضد و نقیض در ارتباط با سبک موسیقی رپ (گفت آواز)، شایعات بسیاری حول برخی خوانندگان این سبک در فضای مجازی پخش شد تا واکنش آرمین زارعی خواننده مطرح این سبک از موسیقی را به دنبال داشته باشد. او با ارسال یادداشتی برای انتشار در سایت موسیقی ما تمام شایعات اخیر را تکذیب کرد. متن کامل این یادداشت را اینجا بخوانید:

«مدتی است در فضای مجازی و حتی در برخی شبکههای ماهوارهای که به ظاهر حامی هنرمندان داخل کشور هستند و گویا جز ایجاد دو دستگی و تخریب اذهان عمومی رسالت دیگری ندارند؛ خبری مبنی بر مجاز شدنِ آهنگهای من منتشر میشود. نمیدانم منبع این خبر از کجاست و اصلاً برای چه این شایعه را ساختهاند ولی میدانم هرچه که هست باعث و بانیانِ این اتفاق، خیرِ من و امثال من را نمیخواهند، زیرا این شایعات هیچ تاثیر مثبتی بر روی کار من ندارد و تنها تمرکزم را روی کارهایم کم میکند.

من تصمیم گرفتهام در ایران بمانم و بر اساس شرایط و قوانین کشورم فعالیت کنم. برای گرفتن مجوز هم میخواهم اقدام کنم و بسیار امیدوار هستم که بتوانم در چارچوب قوانین و به صورت رسمی فعالیتم را ادامه دهم ولی اینکه این اتفاق چه زمانی رخ بدهد، مشخص نیست. من تا هر زمان که لازم باشد صبر میکنم تا در داخل ایران و به صورت رسمی فعالیت کنم. امیدوارم این آخرین باری باشد که به اینگونه شایعات پاسخ میدهم و مطمئن باشید اگر روزی مجوز بگیرم این خبر از رسانههای معتبر منتشر خواهد شد.

آرمین زارعی

آذر ۱۳۹۳»
    1418839523_fun634-10.jpg

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    111
    پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    126