اخبار سینما و تلوزیون دوروبر آقای اسکورسیزی این روزها، پر از خبر است

• شروع کننده موضوع Behtina
  • بازدیدها 195
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Behtina

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
22,523
امتیاز واکنش
65,135
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
c3e5e31d34422b09cbc460ddd64ed8a7_M.jpg
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]همکاری مارتین اسکورسیزی و لئوناردو دی‌کاپریو همیشه جذاب و کنجکاوی برانگیز است و سینمادوستان و هواداران این کارگردان را برای دیدن فیلم‌شان مشتاق می‌کند.[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
به گزارش فیلم‌نت نیوز به نقل از اسلش فیلم؛ از آخرین فیلم مارتین اسکورسیزی و دی‌کاپریو در گرگ وال استریت (The wolf of wall street) مدتی می‌گذرد. فیلمی که در سال ۲۰۱۳ اکران و در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد اصلی نامزد اسکار شد و درنهایت هم هیچ‌کدام را دریافت نکرد. حالا زمان همکاری جدیدی بین این دو فرا رسیده است.
لئوناردو دی‌کاپریو از سال ۲۰۱۰ درگیر پروژه‌ای به نام شیطان در شهر سفید (The Devil In The Whit City) شد که اقتباسی از کتابی به همین نام نوشته‌ی اریک لارسون است. داستان درباره‌ی قاتل زنجیره‌ای معروف اچ اچ هولمز است که در زمان نمایشگاه جهانی که در سال ۱۸۹۳ شیکاگو، مهمانانی را به هتل بزرگش جذب می‌کرد. هتلی که کم‌کم تبدیل به قتلگاه همه‌شان می‌شد. مارتین اسکورسیزی بعد از ساخت فیلم سکوت (Silence) که بیست سال برای ساخت آن انتظار کشید، حالا فرصت کار روی این داستان واقعی را دارد.
وقتی از او درباره‌ی شیطان در شهر سفید و میزان پیشرفت این پروژه پرسیدند گفت:‌ «الان روی فیلم‌نامه کار می‌کنیم. در شش ماه گذشته جلساتی برای تکمیل این فیلم‌نامه برگزار ‌شد و من در میان پروژه‌های دیگرم در این جلسات حاضر می‌شدم. قرار است در ژانویه بار دیگر کار روی آن را شروع کنیم و ببینیم می‌توانیم راهی برای تمام کردنش پیدا کنیم یا نه. چون داستان فوق‌العاده‌ای است.»
اچ اچ هولمز بدون شک یکی از جذاب‌ترین قاتل‌های سریالی تاریخ آمریکا است. بر عکس خیلی دیگر از هم‌رده‌هایش، هولمز شخصیت کاریزماتیکی داشت و همین باعث می‌شد مردم سمت او و هتلش کشیده شوند. هتلی که قصر کشتار او محسوب می‌شد. مردم با آمدن به آنجا به روش‌های عجیب و ترسناکی به قتل می‌رسیدند. در هتل مکان‌هایی وجود داشت مثل اتاق گاز، اتاق مخفی دار زدن، دخمه‌ای عایق صدا که قربانی‌ها را در آن خفه می‌کرد، و حتی اتاق‌هایی که در آن مهمانان را از گرسنگی می‌کشت.
به تازگی خبری درباره‌ی استفاده از تکنیک‌های کامپیوتری برای جوان کردن رابرت دنیرو و آل پاچینو در پروژه‌ی دیگر اسکورسیزی یعنی مرد ایرلندی (The Irishman) منتشر شد. پس به احتمال زیاد شیطان در شهر سفید به این زودی‌ها ساخته نخواهد شد. ولی این که اسکورسیزی مشغول کار روی فیلم‌نامه‌ی آن است نشانه‌ی خوبی است.

مارتین اسکورسیزی که از مطرح‌ترین و محبوب‌ترین کارگردانان معاصر سینمای جهان است، اعتقاد دارد به قدری در زمان ساخت فیلم‌هایش لـ*ـذت می‌برد که هیچ موقع فیلمسازی را به عنوان یک شغل یا وظیفه ندیده است.
از سوی دیگر به گزارش فیلم‌نت نیوز به نقل از film-news؛ ظاهرا مارتین اسکورسیزی به قدری از فیلم ساختن لـ*ـذت می‌برد که به نظرش تا به حال یک روز از عمرش را هم «کار» نکرده است. از نظر او فیلم‌سازی شغل نیست چون او به اجبار یا علی‌رغم میل خودش فیلم نمی‌سازد. اطلاق نام «شغل» به فیلم ساختن را دوست ندارد،‌ چون شغل کاری است که آدم بر خلاف میلش انجام می‌دهد. او می‌گوید: «من از کار کردن خوشم نمی‌آید. از نظر من شغل چیزی است که شما را وادار می‌کند کاری را انجام دهید. زندگی من به گونه‌ای بوده که تا الان حس کار کردن به من دست نداده است. حتی زمان‌هایی که به هردلیلی مجبور به ساخت فیلمی شدم، آن قدر خوش‌شانس بودم که داستان،‌ بازیگران، سبک و نوآوری‌های سینمایی خودم را داشته باشم.»
سازنده‌ی گرگ وال استریت (The Wolf of Wall Street) از سال ۱۹۶۷ تا با امروز مشغول فیلم‌سازی است و فیلم‌های مطرحی مانند رفقای خوب (Goodfellas)، راننده تاکسی (Taxi Driver) و رفتگان (The Departed) را در کارنامه‌اش دارد. او تا به حال ۸ بار نامزد اسکار شده و در سال ۲۰۰۷ اولین اسکارش را به خاطر فیلم رفتگان دریافت کرده است.
اسکورسیزی نزدیک ده سال برای ساخت فیلم جدیدش سکوت (Silence) که به زودی اکران می‌شود تلاش کرد و هر بار به دلایل شخصی یا حرفه‌ای ساخت آن به تعویق افتاد. این فیلم ماجرای دو کشیش با بازی اندرو گارفیلد و آدام درایور را روایت می‌کند که در پی یافتن استادشان (لیام نیسن) راهی سفری خطرناک و پر رنج و درد می‌شوند. اسکورسیزی اوایل همین ماه این فیلم را برای ۳۰۰ کشیش در رُم به نمایش گذاشت و ملاقاتی هم با پاپ ترتیب داد و ۱۵ دقیقه با او صحبت کرد. ملاقاتی که طبق گفته‌ی اسکورسیزی «خیلی تاثیرگذار» بوده است.
اکران سکوت از ژانویه‌ی ۲۰۱۷ در آمریکا آغاز خواهد شد.
[/BCOLOR]

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
109
پاسخ ها
0
بازدیدها
159
پاسخ ها
0