اطلاعیه دور دوم مسابقات رمان نویسی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • پیشنهادات
  • niloo-e.r

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    123
    امتیاز واکنش
    2,590
    سلام. توی فراخوان مرحله اول گفته شده فقط تا پایان تیر
    خب تا پایان تیر که 15 روز بیشتر نمونده
    واقعا یک نفر نمی تونه نگـاه دانلـود عالی رو توی 15 روز بنویسه.
    میشه خواهش کنم یک ماهه دیگه وقت بدید؟
    خواهش می‌کنم!

Jupiter

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    719
    امتیاز واکنش
    34,110

سروش73

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    671
    امتیاز واکنش
    40,021
    [HIDE-THANKS]
    با سلام خدمت دوستان گل و تیم خوب مدیریتی نگاه دانلود.
    پیرو فراخوان مسابقه ی بزرگ رمان نویسی انجمن و جوایز ارزنده ای که مدیریت محترم برای ترویج کتاب و کتابخوانی در نظر گرفتند ذکر چند نکته رو بر خودم لازم دونستم، هرچند خیلی سعی کردم بی تفاوت از ذکر این نکات بگذرم ولی خب به عنوان یک انتقاد منصفانه و به دور از تعصب برای ارتقای بیشتر این دسته از مسابقات با علم ناقص خودم این مطالبو ذکر میکنم شاید خالی از لطف نباشه و به امید اینکه مثمر ثمر و موثر واقع بشه.
    حس من از انجام چنین مسابقاتی جذب بیشتر کابر برای انجمن خوب نگاه دانلوده و خب این خیلی خوبه چرا که مخاطب بالا یعنی ترویج خوب فرهنگ کتاب و کتابخوانی و بلاشک تربیت نویسنده های عالی رو هم به دنبال داره اما...
    اما دلیل این همه شتابزدگی رو تو انجام مسابقه نمی فهمم. ببینید عزیزان من با علم ناقص خودم این رو می فهمم که برای نوشتن یه رمان خوب دسته کم به نه ماه فعالیت مداوم احتیاجه و خب عدالت این رو حکم میکنه از روزی که ما این فراخوان رو زدیم دسته کم ۹ ماه وقت برای کسی در نظر بگیریم که با دیدن این تاپیک قصد استارت رمانش رو در انجمن ما میکنه( بنده سنگ خودمو به سـ*ـینه نمیزنم چون تاپیک بهار سرد از مدت ها قبل از فراخوان زده شده)
    نه ماه وقتی که من میگم متوسط امر نویسندگی در ایرانه یعنی یک نویسنده ی ایرانی با توجه به مشغله ی کاری اگر روزی یک ساعت و نیم به امر نوشتن بپردازه بعد از ۹ ماه نگـاه دانلـود با کیفیت تحویل مخاطب میده. سه ماهم استراحت و کار کردن روی ایده ی رمان بعدی که میشه یک سال!( رجوع به کتاب تحقیقی حرکت در مه_ چگونه مثل یک نویسنده فکر کنیم: نوشته ی محمد حسن شهسواری)
    نکته ی دوم: با عرض معذرت این طرح اگرچه در کوتاه مدت طرفداران زیادی پیدا میکنه اما مطمئن باشید در بلند مدت به دلیل تایم کمی که برای مسابقه در نظر گرفتید باعث تند نویسی و پست گذاری سریع میشه و چون خودم تجربشو داشتم مطمئنم در پایان به ضرر داستان و سایت خواهد شد چرا که رمان بی کیفیت و صرفاً رفع تکلیف برای رسیدن به تاریخ موعود میشه.
    یه بار دیگه تاکید میکنم داستان من آماده هست و اگه بخوام خیلی سریعتر از تاریخ مذکور خودمو میرسونم اما...مطمئنم این شیوه شاید به نفع انجمن و شور و نشاط انجمن بشه ولی در بلند مدت و هنگام دانلود رمان، مخاطبین خاموش( مخاطبینی که عضو انجمن نیستند) رو به دلیل محتوای بی کیفیت دچار دلسردی میکنه و خب این به ضرر نگاهه.
    نکته ی سوم: تیم داوری فقط متشکل از مدیرانه که من به این هم با اجازه کمی نقد دارم. به نظرم ۵۰ درصد آرا مخاطب(
    بدون اجازه ی تبلیغ برای نویسنده) سنگ محک خوبی برای عامه پسندی یک داستان بود و بالطبع ۵۰ درصد دیگه با انتخاب تیم خوب مدیران هست.
    نکته ی چهارم: حق تبلیغ برای بقیه این سوتفاهم رو به وجود میاره که بعضیا نخونده رای میدن پس وقتی ما تبلیغ رو برای نویسنده ها چه در عمومی و چه در خصوصی ممنوع کنیم عیار حقیقی طرفدار هر نویسنده مشخص خواهد شد.
    نکته ی پنجم: اگه ما زمان مسابقه رو افزایش بدیم علاوه بر یه طرح عجله ای یک ساله ما یه طرح استعداد یابی چند ساله رو جایگزین اون می کنیم که مطمئنا پس از پایان این چند سال ما با پیشرفت شگرفی تو انجمن و قلم نویسنده ها رو به رو میشیم چرا که علاوه بر دادن وقت و زمان بیشتر به نویسنده، به اون کمک کردیم تا کار با کیفیتی تولید کنه.
    نکته ی ششم: طرح پیش رو یه طرح کلی هست و چه خوب می شد ما این طرح به اصطلاح گله ای و شلخته رو با ژانر بندی و گروه بندی و صعود هر رمان از ژانر خودش به مرحله ی فینال و رقابت با ژانرهای دیگه سلیقه بندی می کردیم مثل جام جهانی! مطمئن باشید روی این طرح فکر شده و من در اوردی نیست.
    *: ضمناً مسابقات انجمن بهتره به صورت منظم و در یک تاریخ معین به صورت سالیانه برگزار بشه و به قولی جزءِ سیاست های سایت و انجمن باشه نه اینکه به صورت ناگهانی و با غافل گیری سایر مخاطبا انجام بشه اینطوری نویسنده از اول هر سال میدونه مثلا اسفندماه مسابقه هست و براش برنامه میریزه و اینم میدونه که اسلایدر سایت بر اساس همین رقابت ها چیده میشه و...:
    به این میگن استعداد یابی، قیاس مع الفارغه ولی درست مثل آکادمی استعداد یابی فوتبال و خوانندگی اما این بار نویسندگی!
    نکته ی هفتم: صحبتای بنده فقط یک پیشنهاد کاملا خالصانه برای بیرون رفتن از این سردرگمی بود و بنده قصد جسارت به هیچ گروه و قشر خاصی رو نداشتم و ندارم چرا که خودم رو عضوی از خانواده ی نگاه می دونم و آینده ی حرفه ایم رو مدیون این سایت خوبم.
    ۸: بارها و بارها با سرپرست بخش کتاب راجع به طرح های متفاوت برای بهبود انجمن صحبت کردیم و این طرح از مدت ها قبل توسط بنده نوشته شده اما با این حال اجرای اون اختیاریه.
    ۹: من فقط دوس دارم این موجی که ایجاد شده با فکر جلو بره نه اینکه بعد از یه مدت فروکش کنه.
    ۱۰: از ابهامات طرح فعلی اینه که: مثلا دوستانی که در دور اول اعلام آمادگی کردن اگه داستانشون تا وقت معین به پایان نرسه می تونن همون رمان رو برای دور دوم شرکت بدن؟
    ۱۱: چه خوب می شد برای اجرای این طرح مشورتی با بقیه ی بچه ها انجام می شد تا الان زحمت تغییرش سخت نباشه.
    ۱۲: حرف آخر اینکه صحبتای من یه انتقاد توام با پیشنهاد و راهکار بود پس خواهشا اگر ردش میکنید حداقل با روی باز برخورد کنید تا دفعه ی بعد ایده های ما دفن نشه. چون دوست ندارم انجمن نگاه در رقابت با سایر انجمن ها خدایی ناکرده در سراشیبی سقوط قرار بگیره.

تذکر: منظور از طرح من این طرح فعلی نیست چون من این طرحو ندادم.
    و من الله توفیق...
    دوستدار همیشگی نگاه دانلود
    علیرضا خواستار( سروش۷۳)

[/HIDE-THANKS]

آخرین ویرایش:

رها*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    215
    امتیاز واکنش
    5,918
    من اعلام امادگی میکنم

֎GoDFatheR֎

مدیریت کل
    عضو کادر مدیریت
    ارسالی ها
    776
    امتیاز واکنش
    17,780
    طی این چند روزه نویسنده های زیادی پیام دادن و از تایم کم دوره اول انتقاد کردن.راستش خودمونم میدونیم تایمش کمه اما هدف بیشتر اعلام امادگی و حضور نویسنده ها بود که یه اماری از علاقمندا گیرمون بیاد
    بنابراین:مسابقه اول طبق زمان مقرر به پایان میرسه و رمانهایی که توی این مدت به اتمام میرسن توی مسابقه شرکت میکنن و ما برای اینکه بتونیم بقیه رو هم در مسابقه شرکت بدیم اون گزینه پیش نیاز بودن دور اول رو برمیداریم.به زبان ساده تر بگم کسانی که توی دور اول نبودن میتونن دور دوم رو شرکت کنند.همچنین زمان دوره دوم با توجه به مسائل و درگیریهای پایان سال و اینکه میخوایم نتیجه و رمانهای خوبی نوشته بشه از 15 اسفند به پایان فروردین تغییر پیدا میکنه.پس دوره ی اول طبق قرار پایان مهر و دوره دوم از اول ابان تا پایان فروردین و همه نویسنده ها هم میتونن در دوره دوم شرکت کنن.ضمنا این تایم باز هم ممکنه تغییر کنه.یعنی ممکنه پایان دوره با توجه به نظرات نویسنده ها بازهم بره عقب تر شاید بره اخر اردیبهشت.البته احتمالش کمه چون ظاهرا 6 ماه زمان مناسبی هستش برای نوشتن.

ضمنا مسابقات داستان های کوتاه و موارد مشابه هم بزودی اطلاعرسانی خواهد شد

سروش73

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    671
    امتیاز واکنش
    40,021
    یعنی الان دوستانی که تو دور اول شرکت میکنن اما داستانشون به پایان نمیرسه می تونن با همون رمان تو دور دوم شرکت کنند؟

֎GoDFatheR֎

مدیریت کل
    عضو کادر مدیریت
    ارسالی ها
    776
    امتیاز واکنش
    17,780

֎GoDFatheR֎

مدیریت کل
    عضو کادر مدیریت
    ارسالی ها
    776