اطلاعیه دور سوم مسابقه ی رمان نویسی

• شروع کننده موضوع ֎GoDFatheR֎
  • بازدیدها 21,666
  • پاسخ ها 173
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

֎GoDFatheR֎

مدیریت کل
عضو کادر مدیریت
ارسالی ها
776
امتیاز واکنش
17,780
سلام
قرار بود توی اون تاپیک اعلام نتایج دور دوم اینا رو بنویسم ولی خوب ترجیح بر این شد که اون‌موقع نزنیم تو پر و بال بچه ها
2 دوره مسابقه برگزار کردیم در نازل ترین سطح کیفی ممکن.به جز دو یا سه رمان،بقیه ی آثار واقعا یه جمله ی درست درمون هم نداشتن.حتی رمانهایی هم که مقام آوردن اصلا و ابدا چنگی به دل نمیزدن.صرفا علاقه دلیل محکمی برای نوشتن نمیتونه باشه.والا بلا سواد هم مهمه.عزیز من اول 4 کلمه یاد بگیر بعد بشین نت هدر بده و پست بزن.خلاصه سطح رمانامون واقعا افتضاحه البته به جز دو سه مورد.حالا مصیبت اینجاست که سطح سایت ما نسبت به بقیه بالاتره.اونا دیگه کجای دنیا وایسادن؟الله اعلم.البته منم می بایست طبق رویه رفتار و کلی تعریف و تمجید میکردم.اما به نظرم چشم پوشی از واقعیت،کار درستی نیست.جناب ایکس که مثلا در ژانر اجتماعی میخوای بنویسی،حالا مشکلات املایی و دستوری و نگارشیتو نادیده میگیرم،اما خداوکیلی اول برو 4 تا کتاب برتر ژانر مورد علاقتو بخون بعد بیا بنویس که لااقل بتونی تو 500 صفحه تایپت،یه جمله ی درست درمون تحویل مخاطب بدی.دزدی مگه فقط از دیوار مردم بالا رفتنه؟ماهها وقت مخاطبو میگیری و در نهایت هیچی یادش نمیدی.این مگه دزدی نیست؟تو دنیا چه چیزی ارزشمندتر از وقت هست؟چند تا از داورای دور قبلی میگفتن باید بشینیم و زار زار بگرییم به خاطر این سطح پایین رمانها.تاکید میکنم حالا ما از بقیه جلوتریم و اینه وضعمون.

مورد دوم:خیلیا رمانی رو استارت میزنن و نصفه نیمه رها میکنن.چند ماه وقت کاربرو هدر میدن و بعد یهو غیب میشن.خیلی رک و پوست کنده بهتون بگم شما بویی از آدمیت نبردین.انقدی وجود ندارین روی کار و حرف خودتون وایسین بعد انتظار دارین اثر خوب تحویل بدین؟میخواین رو رفتار کاربر اثر بذارین؟هنوز انقد شخصیت و فهم ندارین که وقت دیگرانو هدر ندین بعد ادعای آدمیت دارین؟شما در انتها و قعر دریای بی معرفتی وایسادین.فقط میشه تاسف خورد بر این‌همه بی شخصیتی

مورد سوم:توهم سواد
این دکتر انوشه حرف خوبی زد.گفت ما نادون نیستیم.توهم دانایی داریم.طرف اومده با 17 سال سن شروع کرده به نوشتن بعد بهش میگی رمانت فلان مشکلو داره شروع میکنه داد و بیداد که من خدام و من اسطوره ام این حرفا.آخه آدم ناحسابی،گیریم تو 500 تا کتاب مثلا در فلان ژانر خوندی بعد اومدی شروع کردی به نوشتن.تو فقط به من یه نمونه نشون بده از این بزرگان ادبیات،که تو 17 سالگی اثر فاخر ارائه کرده باشن،بعد ما میگیم تو خدایی.این توهم سواد رو از خودتون دور کنین که حسابی گمراهتون میکنه.شما باید بدونین نویسنده ی خوب شدن 3 فاکتور اصلی داره.مطالعه،تمرین و زمان.تداوم دو فاکتور اول در کنار گذر فاکتور سوم میتونه یه نویسنده خوب بسازه.از 15 سالگی این 3 فاکتور رو رعایت کنین،در بهترین حالت ممکن توی 30 سالگی میتونین خوب بنویسین.اون زمان خیلی مهمه.هرچی سن شما بره بالا میفهمین نوشته های قبلیتون چقد سطح پایین بودن.این سایت فقط میتونه استارت کار شما باشه و انگیزه ای باشه برای بزرگ شدن.

اینا حرفایی بود که باید گفته میشد.دوست میگه گفتم و دشمن میگه میخواستم بگم.هیچی جز موفقیت و پیشرفت اعضای اینجا برام لـ*ـذت بخش نیست.هرچند کوچک و محقر باشه اما هدف من کمک به نویسنده های اینجاست.هرچند چیزی جز بی مهری نصیب ما نمیشه اما همچنان در راستای هدفمون تلاش می کنیم.امیدوارم جبهه نگیرین و حرفامو بعنوان یه دوست دلسوز بپذیرین

و اما دور سوم مسابقات رمان نویسی در دو بخش حرفه ای و آماتور برگزار میشه.آثاری که توی دو دوره ی قبلی شرکت کردن دیگه نمیتونن توی دور سوم حضور داشته باشن ینی اینکه نویسندگان برای دور سوم باید رمان جدید بنویسن.حالا شاید یه نفر دو ماه قبل از زدن این تاپیک استارت رمانشو زده،این مشکلی برای شرکت نداره.ینی الزامی نیست که حتما بعد از زدن این تاپیک طرف شروع به نوشتن کنه.هر کسی فقط میتونه یه رمان ارائه بده،حالا میتونه تو بخش حرفه ای شرکت کنه یا تو بخش آماتور.این قانون به این دلیله که نویسنده روی رمانش حسابی کار کنه.همه ی نویسنده ها میتونن شرکت کنن.یعنی حضور در دو دوره ی قبلی پیش نیاز شرکت در دور سوم نیست و اگر کسی در دو دوره ی قبلی حاضر نبوده،باز میتونه در دور سوم شرکت کنه.اما برای همراهان دائمی یه امتیاز ویژه داریم.مجموع امتیازی که هرکسی میتونه توی مسابقه بگیره 1000 هستش.ما برای کسانی که به سایت متعهدن و در دو دوره ی قبلی شرکت کردن،یه امتیاز به عنوان جایزه در نظر میگیریم.مثلا 50 یا 100 امتیاز به مجموع امتیازاشون اضافه میکنیم(هنوز عدد دقیقی براش در نظر نگرفتیم)

هدف از مسابقه،ایجاد فضای رقابتی برای پیشرفت نویسنده هاست.ما انتظار نداریم که رمانامون در سطح بین المللی باشن،اما کمترین خواستمون اینه هنگامی که داریم وقت میذاریم و زحمت میکشیم و هزینه میدیم،لااقل نویسنده ها هم آثار قابل توجهی ارائه بدن.

یه قانون دیگه هم گذاشتیم و دور قبلی هم رعایت کردیم.قانون این بود که مدیران کتاب و مدیران اصلی میتونن در مسابقه شرکت کنن اما نمیتونن برنده بشن.مثلا در دور قبلی مهسا مدیر کتاب نفر دوم بخش حرفه ای شد اما من اسمشو خط زدم چون نمیخواستم حرف و حدیثی باشه و بگن پارتی بازی شده.هرچند که جایزه ی اونم پرداخت شد.بنابراین خیالتون از بابت قضاوت کاملا راحت باشه من 2 ساله اینجا از عدالت دارم حرف میزنم پس مطمئن باشید هرگز اجازه نمیدم افراد ناسالم بعنوان داور انتخاب بشن و حق کسی خورده بشه

اما جوایز

حرفه ای

6 میلیون
3 میلیون
1.5 میلیون
750 هزار

آماتور
2 میلیون
یک میلیون و 200 هزار
750 هزار
500 هزار

ترجمه ی برتر
750 هزار
500 هزار​

مسابقه از امروز یا حتی از دوماه پیش شروع شده.تا عید هم فرصت اعلام حضور هست و یا حتی بعد عید هم کسی عضو سایت شد و استارت زد میتونه شرکت کنه.در واقع تا دوسه ماه قبل از پایان،افراد حس شرکت دارن.این دور هم 1 سال طول می کشه چون میخوایم سطح رمانها بالا باشه.15 اسفند سال بعد هم پایان مسابقست.برای دور چهارمم 206 جایزه میدیم.البته اسباب بازیشو

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • پیشنهادات
  • ֎GoDFatheR֎

مدیریت کل
    عضو کادر مدیریت
    ارسالی ها
    776
    امتیاز واکنش
    17,780
    هرچند جاش نیست ولی یه مطلبی هم باید بگم
    میدونم اوضامون خوب نیست.آمار سایت خیلی پایینه.عوامل زیادی دخیل بوده.اصلی ترین عاملش فیـلتـ*ـر بود که اعتبار دامنه ی ما رو از بین برد.اما سعی میکنیم آمارو بهتر کنیم.ما اینهمه وقت و هزینه صرف میکنیم و نویسنده هامون از 500 کیلومتری وفا هم رد نشدن و با کوچکترین مشکلی ناپدید میشن.دنیا بالا پایین زیاد داره و ما هم بالاشو دیدیم هم پایینشو.از گل کمتر به کسی نگفتیم و آشکار یا پنهان سعی کردیم هوای همه رو داشته باشیم و در نهایت چیزی جز بی معرفتی و بی وفایی نصیبمون نشد.اما بدونین که هزار تا مث شما هم بیان و برن،سایت پابرجاست.وزن اسم نگاه دانلود میلیاردها برابر سنگین تر از امثال شماست.اینجا هیچوقت متکی بر شخص خاصی نبوده.این رویه هم تا ابد ادامه خواهد داشت.بسیار آمده و رفته اند و همچنان نگاه دانلود پابرجاست.همیشه هم کمیت مهم نیست.فلان سلبریتی11 میلیون فالوئر داره و بهمان شخص بزرگ 500 تا فالوئر اما این کجا و آن کجا.یه ثانیه از زندگی اونی که 500 دنبال کننده داره می ارزه به هزاران سال زندگی فلان سلبریتی.آمارمون پایینه ولی همیشه تلاش کردیم در جاده ی آدمیت قدم برداریم و از این سایت چیزی جز عشق و محبت و آگاهی،به کاربرا نرسه.هرچند کمرنگیم ولی همچنان سبز هستیم.کمیت اولویت ما نیست و همچنان دنبال کیفیتیم.

بشکنه دستم اگر حتی کلمه ای در راستای منافع خودم تایپ کرده باشم و تیر غیب بخوره تو مغزم اگر طی این 2 سال حتی لحظه ای به فکر خودم و یا عمدا در پی آزردن کسی بوده باشم.مسائل و مشکلاتی پیش اومد که ناخواسته بود و گاهی هم مقصر من بودم.اما این مسائل طبیعیه و نباید بخاطر مشکلات و اختلافات کوچیک از هم دور بشیم.اگر حتی یک ثانیه چیزی جز خوبی در حق کاربرای اینجا به ذهنم خطور کنه،همون لحظه یوزرمو حذف میکنم و میرم.

ما کلی نویسنده از دست دادیم.هرکدوم از این شهدا خواستن به سایت برگردن،رنک و عنوان قبلیش رو بهش میدیم.آدم بخواد با هر اختلافی،قید طرفو بزنه کاملا تنها میشه و باید بره مریخ زندگی کنه.گذشت و بخشش از خصایص ستوده شده ی آدمیست.ما از خطاهای شما گذشتیم و امیدواریم شما هم اشتباهات ما رو نادیده بگیرید.

֎GoDFatheR֎

مدیریت کل
    عضو کادر مدیریت
    ارسالی ها
    776
    امتیاز واکنش
    17,780
    مثل دوره های گذشته کاربرا تو همین تاپیک اعلام آمادگی کنن برای شرکت در مسابقه و همچنین مشخص کنن که میخوان در بخش حرفه ای رقابت کنن یا بخش آماتور

*Romi*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,789
    امتیاز واکنش
    5,278
    سلام
    زمان پایان رمان کی هست؟

^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,650
    امتیاز واکنش
    7,439
    سلام‌..
    تو این تاپیک باید اعلام حضور کرد و اینکه پایان مسابقه برای تمام شدن رمان اسفند سال دیگه هست؟

֎GoDFatheR֎

مدیریت کل
    عضو کادر مدیریت
    ارسالی ها
    776
    امتیاز واکنش
    17,780

E.KAMYAB

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    200
    امتیاز واکنش
    4,061
    حقیقتش منم به خوبی متوجه حرفتون نشدم-_-
    یعنی تا اسفند ۱۴۰۰ وقت داریم رمانو تموم کنیم؟؟ یا نه😐

*SiMa

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,175
    امتیاز واکنش
    23,337

الهه یخی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    487
    امتیاز واکنش
    56,051
    سلام. من هم می‌خوام با رمان الهه‌ی یخی تو این مسابقه شرکت کنم. به امید این‌که قلمم بهتر بشه بخش آماتور
    Please, ورود or عضویت to view URLs content!

آخرین ویرایش:

^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,650
    امتیاز واکنش
    7,439
    اعلام امادگی با رمان بی همگان امیدوارم به بهانه این مسابقه قلمم رو تقویت کنم.
    Please, ورود or عضویت to view URLs content!
    در بخش حرفه‌ای

آخرین ویرایش:
    وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    75
    بازدیدها
    17,876
    بالا