روشهای برای بهتر زندگی کردن

• شروع کننده موضوع نارینه
  • بازدیدها 3,863
  • پاسخ ها 177
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

نارینه

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
3,432
امتیاز واکنش
39,880
✅ وابستگي بيمارگونه چه علامت هايي دارد؟
➕-تنهايي برايشان غيرقابل تحمل و نااميدکننده است.
✖️-اغلب اين افراد در زندگيشان مسووليت هاي اصلي را به ديگران مي سپارند.
➕-اين افراد به تصميم ها و اعمال خود اعتماد ندارند و نيازمندند دايما در طول زندگي و کار درستي اعمالشان از سوي ديگران تاييد شود.
✖️-براي حفظ کردن افراد در کنار خود از هيچ کاري دريغ نمي کنند حتي به اعمالي تحقيرآميز و ناخوشايند دست مي زنند.
➕-اين افراد به محض جدايي از کسي که آنها را حمايت کرده و تکيه گاه آنها بوده است يا دچار افسردگي شده يا فورا خود را وارد رابـ ـطه ديگري مي کنند تا حمايت هاي لازم را از طريق او کسب کنند و در چنين شرايطي احتمال ارتکاب اشتباه بسيار بالاست.
✖️-هنگام صحبت و بحث با ديگران حتي اگر با نظر طرف مقابل مخالف باشند او را تاييد مي کنند تا مبادا با ابراز مخالفت موجب ناراحتي و از دست دادن طرف مقابل شوند.
➕-به شدت احساس نياز به مراقبت دارند و از تحت سلطه قرارگرفتن هراسي ندارند

• پیشنهادات
  • نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    گذشته را فراموش کن حرف اشتباهي است ...
    گذشته فراموش نميشود .
    اما ميتوان برداشت هاي ذهني از آنرا تعديل کرد .
    اتفاقاتي که در گذشته براي شما افتاده اين معني را ندارد که باز هم قرار است اتفاق هاي ناخوشايندي براي شما بيافتد .
    چه بسيار اتفاقاتي که شما نمي پسنديد اما به نفع شماست و چه اتفافايي که شما آرزويش را داريد ولي به نفع شما نيست.
    گذشته را مرور کنيد آيا همه ي اتفاقاتش منفي است ؟؟ يا اتفاقات مثبتي هم دارد و شما هر روزه به جاي مرور مثبت ها منفي ها را مرور ميکنيد .
    معماري سرنوشت خود را به دست خود بگيريد قبل از اينکه هزاران نفر سرنوشتتان را هر جوري که دوست دارند بسازند.
    شما توان تغيير سرنوشت خود را داريد اگر باور داشته باشيد که
    ((من مي توانم))

نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    لیوان را زمین بگذار!
    استادي در شروع کلاس درس ، ليواني پر از آب به دست گرفت . آن را بالا گرفت که همه ببينند .
    بعد از شاگردان پرسيد : به نظر شما وزن اين ليوان چقدر است ؟ شاگردان جواب دادند : 50 گرم ، 100 گرم ، 150 گرم .
    استاد گفت : من هم بدون وزن کردن ، نمي دانم دقيقا“ وزنش چقدر است . اما سوال من اين است : اگر من اين ليوان آب را چند دقيقه همين طور نگه دارم ، چه اتفاقي خواهد افتاد ؟
    شاگردان گفتند : هيچ اتفاقي نمي افتد .
    استاد پرسيد : خوب ، اگر يک ساعت همين طور نگه دارم ، چه اتفاقي مي افتد ؟
    يکي از شاگردان گفت : دستتان کم کم درد ميگيرد .
    حق با توست . حالا اگر يک روز تمام آن را نگه دارم چه ؟
    شاگرد ديگري گفت : جسارتا“ دست تان بي حس مي شود . عضلات به شدت تحت فشار قرار ميگيرند و فلج مي شوند . و مطمئنا“ کارتان به بيمارستان خواهد کشيد .
    وهمه شاگردان خنديدند .
    استاد گفت : خيلي خوب است . ولي آيا در اين مدت وزن ليوان تغيير کرده است ؟
    شاگردان جواب دادند : نه
    پس چه چيز باعث درد و فشار روي عضلات مي شود ؟ و در عوض من چه بايد بکنم ؟
    شاگردان گيج شدند . يکي از آنها گفت : ليوان را زمين بگذاريد .
    استاد گفت : دقيقا“ . مشکلات زندگي هم مثل همين است .
    اگر آنها را چند دقيقه در ذهنتان نگه داريد اشکالي ندارد . اگر مدت طولاني تري به آنها فکر کنيد ، ذهنتان به درد خواهند آمد . اگر باز هم بيشتر از آن نگه شان داريد ، فلج تان مي کنند و ديگر قادر به انجام کاري نخواهيد بود .
    فکر کردن به مشکلات زندگي مهم است . اما مهم تر آن است که در پايان هر روز و پيش از خواب ، آنها را زمين بگذار.

نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    ✅✅✅تعريف زندگي عاقلانه

زندگي عاقلانه، فرآيندي ست که هر سه جزء «طراحي» ، «عمل» و «ارزيابي» در آن وجود داشته باشد.
    ✅طراحي ــــ عمل ــــ ارزيابي

برخي افراد، «طراحي نشده» زندگي مي کنند. هنگامي که حقوق ماهيانه يا پول تو جيبي خود را مي گيرند، بدون برنامه خرج مي کنند. آنان از قبل با خود قرار نمي گذارند که چه چيز هايي در زندگي مورد نيازشان است و کدام نياز در اولويت قرار دارد. آنان براي خرج کردن برنامه اي ندارند و بر اساس ميل و هـ*ـوس شان پول خود را خرج مي کنند. آن وقت، زماني با مهم ترين نيازها و اولويت هاي شان مواجه مي شوند که پولي در بساط ندارند! اين نوع زندگي را «زندگي تکانشي» مي نامند که نشان مي دهد عاقلانه زندگي نمي کنيم!
    در زندگي برخي افراد، جاي «عمل» خالي مانده است. آنان مرتب در حال طراحي و خيال پردازي هستند اما به اين نکته توجه ندارند که «دو صد گفته چون نيم کردار نيست» زندگي عاقلانه نياز به عمل دارد. برخي افراد براي تغيير زندگي شان چشم انتظار معجزه اند. براي نمونه انتظار دارند براي تکان خوردن شرايط مالي شان، در يک مسابقه ي بخت آزمايي يا قرعه کشي، برنده ي جايزه ي بزرگي شوند يا توقع دارند يک معجزه، روابط عاطفي شان را متحول کند. اين نوع زندگي را زندگي بر اساس «تفکر جادويي» مي ناميم.
    ✅از نظر روان شناسي چنين تفکري مشخصه ي تفکر کودکانه است. بلوغ و پختگي به اين معناست که ما مسؤوليت تغيير دادن زندگي خود را پذيرفته و بهاي آن را هم بپردازيم.

و سرانجام گروهي از افراد «بدون ارزيابي» زندگي مي کنند. آنان روشي را در زندگي بر مي گزينند و پس از آن، فارغ از نتايج حاصله، همان روش را دنبال مي کنند. ممکن است انتخاب هاي آنان براي زمان و مکان ديگري مناسب بوده باشد اما توجه ندارند که «اکنون» در جاي ديگري و زمان ديگري هستند. آنان لازم است، «بازنگري» و «تجديد نظر» در انتخاب هاي خود داشته باشند.

✅وقتي مشکلات زندگي مردم را مرور مي کنيم، به وضوح مي بينيم که بيش تر گرفتاري ها و دردسرهاي آنان، ناشي از گم شدن يکي از حلقه هاي اين زنجيره است.
    ✅«زندگي عاقلانه» هم چون يک بازي، قوانيني دارد.

نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    موﻓﻘﯿﺖ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﻧﯿﺴﺖ !
    ﭘﯿﭽﯽ ﺩﺍﺭﺩ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ "ﺷﮑﺴﺖ "
    ﺩﻭﺭ ﺑﺮﮔﺮﺩﺍﻧﯽ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ "ﺳﺮﺩﺭﮔﻤﯽ "
    ﺳﺮﻋﺖ ﮔﯿﺮ ﻫﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ "ﺍﻓﮑﺎﺭ ﻣﻨﻔﯽ "
    ﻭﭼﺮﺍﻍ ﻗﺮﻣﺰ ﻫﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ " ﺩﺷﻤﻨﺎﻥ "
    ﺍﻣﺎ ﺍﮔﺮ ﯾﺪﮐﯽ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ " ﺍﺭﺍﺩﻩ " ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ
    ﻣﻮﺗﻮﺭﯼ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ " ﺍﺳﺘﻘﺎﻣﺖ "
    ﻭﺭﺍﻧﻨﺪﻩ ﺍﯼ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ " ﺧﺪﺍ "
    ﺑﻪ ﺟﺎﯾﯽ ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﺭﺳﯿﺪ ﮐﻪ " ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ " ﻧﺎﻣﯿﺪﻩ می شود
    ﮔﺎﻫﯽ ﻭﻗﺘﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﯾﻪ ﻧﻘﻄﻪ ﺑﺰﺍﺭﯼ
    ﺑﺎﺯ ﺷﺮﻭﻉ ﮐﻨﯽ . . .
    ﺑﺎﺯ ﺑﺨﻨﺪﯼ . . .
    ﺑﺎﺯ ﺑﺠﻨﮕﯽ . .

نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    برای اینکه یک رابـ ـطه استوار بماند
    باید مانند یک گیاه بطور منظم مراقبت شود.
    نیازی به توجه تمام وقت نیست اما باید مرتب به آن رسیدگی کرد.
    در غیر این صورت بعد از مدتی پژمرده خواهد شد اما میتوان به آن جان دوباره بخشید.
    اما برای مدت طولانی مورد غفلت واقع شود, هر قدر هم آن را آبیاری کنیدو به آن توجه نشان دهید برنخوادگشت.
    "همیشه برای کسانت وقت بگذارید.

نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    پنج جمله تاثیرگذار از جک کنفیلد
    1- هر چالشی فرصتی برای رشد و پیشرفت است.
    2- شما نتیجه افکاری هستید که تا کنون داشته اید.
    3- اگر به همان عادت های قدیمی ادامه دهید, زندگی تان بهتر از این نخواهد شد.
    4- تا زمانی که دیگران را مسبب ناکامی های خود بدانید, هرگز موفق نخواهید شد.
    5- اگر می خواهید بهترین ها را دریافت کنید, باید تلاش کنید.

نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    ☑️مهرطلبی(بیماری راضی کردن دیگران)
    مهرطلب ها صرفا آدم های خوبی نیستند که می خواهند همه را راضی و خشنود نگه دارند، بلکه کسانی هستند که وقتی می خواهند به کسی جواب «نه» بدهند جواب «آری» را انتخاب می کنند.
    مهرطلب ها به تأیید و تصدیق دیگران اعتیاد دارند. ترس آن ها از این که مبادا کسی را از خود ناراحت و خشمگین سازند سببی است تا پیوسته و به هر قیمت که شده در مقام راضی کردن دیگران باشند.
    مهر طلب ها استاد ایجاد حس تقصیر هستند!
    مهر طلب ها حس گـ ـناه، جلاد بودن و عذاب وجدان به طرف مقابل میدهند.
    نمونه اي از یک مادر مهرطلب : وقتی پسرش در حال تماشای برنامه مورد علاقه اش است و غرق در آن است از او می خواهد که در جا به جا کردن میز او را کمک کند، اما هنگامی که با اعتراض پسرش رو به رو می شود، می گوید : باشه مادر جان، خودم تنهایی جا به جا می کنم! شروع به کشیدن می کند، صدای کشیده شدن میز همراه با صدای آه و ناله مادر، حس گـ ـناه و تقصیر شدیدی را در پسر ایجاد می کند.
    اکثرا در حال معذرت خواهی است ( در واقع معذرت خواه هست.
    در مقابله با این افراد عاقلانه برخورد کنید.

نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    هرگز تا قدمی برای ارزو و هدفهایتان بر نداشته اید
    آن را فراموش نکنید و به کناری نگذارید ..
    هرگز بدون هدف و برنامه ریزی زندگی نکنید . حتی برای یک روز...
    هرگز استعدادها و توانائیها و نیروهای بالقوه ای که
    پروردگار متعال در وجود شما قرار داده دست کم نگیرید .
    و از یاد نبرید . ما تنها یک بار در این دنیا زندگی می کنیم

نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    اگر صبح دل انگیزی داشته باشید، تمام روز با هیجان و انرژی بیشتری فعالیت می کنید و شب احساس خیلی خوبی در مورد روزی که گذروندید خواهید داشت. چند پیشنهاد برای شروع یک روز خوب داریم:

1. یه مقدار زودتر از خواب بیدار شید. اگه صبح ها سرتون شلوغه خب چرا زودتر از خواب بیدار نمی شید؟ برای این کار باید یه مقداری هم زودتر بخوابید. کم کم این عادت رو در خودتون ایجاد کنید. هر هفته ده دقیقه زودتر بیدار بشید، واقعا تغییری که در شما ایجاد می شه رو احساس می کنید.
    2. سخت نگیرید. اشتباهی که من اوایل داشتم این بود که می خواستم صبح ها یوگا انجام بدم، مدیتیشن داشته باشم، برنامه م رو بنویسم، سرکارم برم، ورزش کنم، صبحانه ی کامل بخورم، معلومه که نمی تونستم همه ی این کارارو بکنم. یکی دو کار رو انتخاب کنید و زودتر که بیدا شدید انجامشون بدید، بعد برید سرکارتون. اینجوری احساس آرامش بیشتری دارید و از زمانتون لـ*ـذت بیشتری می برید. مثلا من مدیتیشن، صبحانه و برنامه ریزی رو انتخاب کردم و هر روز صبح انجامشون می دم، اما اگه وقتی به دستم بیاد کارای دیگه رو هم انجام میدم.
    3. یه چیز خوب برای خودتون داشته باشید. لازم نیست صبح ها کارایی که باید انجام بدید رو تموم کنید، یه کار انتخاب کنید که بهتون انگیزه بده از جاتون بلند شید. مثلا برای من مدیتیشن کاریه که دوست دارم. ممکنه یه نفر دوست داشته باشه صبحا نقاشی کنه یا کتاب بخونه یا قهوه ی داغ بخوره و روزنامه بخونه. پس یه کار مورد علاقه تون رو توی برنامه ی صبحگاه داشته باشید.
    4. روزتون رو با آگاهی شروع کنید. من به این خاطر مدیتیشن رو دوست دارم که این احساس آگاهی رو بهم میده. به همه ی چیزای کوچیک دقت کنید، خوشبختی دیدن چیزای کوچیکه. این آگاهی به شما کمک می کنه از کوچکترین اتفاقات دور و برتون لـ*ـذت ببرید.
    5. توی موبایلتون یا هر چیز بی اهمیت دیگه شیرجه نزنید. این زمان، صبح خیلی زود، زمان مقدس شماست، با چرندیات پرش نکنید. سراغ ایمیل، شبکه های اجتماعی، تلویزیون، اخبار و این چیزا نرید. به جاش چیزای معنادارتری رو جایگزین کنید. کارایی رو انجام بدید که اگه یه ساعت بگذره دیگه وقت انجامش رو ندارید. یه ساعت دیگه هم می تونید ایمیلاتون رو چک کنید.

6. به خودتون فضا بدید و ازش لـ*ـذت ببرید. این زمان فقط واسه این نیست که یه کارایی رو انجام بدید. این زمان یه فضای باز برای شما محسوب میشه. منظورم اینه که خود فضا مهمه نه اینکه چه کاری توش انجام بشه. مثلا اگه صبح زود بیدار می شید و یوگا انجام می دید و کتاب می خونید، می تونید به این دقت کنید که چیزای شگفت انگیزتری هم اطراف یوگا و کتاب خوندن هست. وقتی یوگارو تموم کردید، فنجون چای رو برداشتید و به سمت کتابتون رفتید، تمام این کارها لـ*ـذت بخشند، تمام این مسیرها دل انگیزند و باید ازشون لـ*ـذت ببرید. با آرامش کامل این کارارو انجام بدید نه با عجله، وقتی آهسته و آروم کاری رو انجام می دید لـ*ـذت بیشتری ازش می برید.
    7. صبح دل انگیز و دوست داشتنی چیزی نیست که یه راست توی دستتون بیفته. خودتون باید این صبح دوست داشتنی رو درست کنید. لازم نیست همه ی این پیش را انجام دهید.

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا