مطالب طنز طنز؛ هر تریاکی یه شیره‌کش‌خونه!

• شروع کننده موضوع dinaz
  • بازدیدها 273
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

dinaz

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
31,702
امتیاز واکنش
68,366
طنز؛ هر تریاکی یه شیره‌کش‌خونه!

فریور خراباتی در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

دو تا خبر امروز خواندم که واقعا احساس غرور کردم.واقعااز خوشحالی در پوست و بقیه اعضای بدنم نمی‌گنجم. خبر اول این بود: «تخریب 210 شیره‌کش خانه در کرج!» و خبر دوم نیز این بود: «تریاک، پرمصرف‌ترین ماده مخـ ـدر در ایران» که واقعا آدم به خودش افتخار می‌کند و جا دارد از همین تریبون، از تریاکی‌های عزیزی که همچنان بخش سنتی را حفظ کرده و به بخش صنعتی نمی‌روند و درخت و این‌ها نمی‌شوند، دست مریزاد بگوییم. در همین رابـ ـطه محسن همین‌طوری که وسط حیاط ایستاده بود، عربده زد!

محسن: نریز سمیه، تریاک‌ها ‌رو نریز دور سمیه، اگه بریزی دور، ملت میرن سراغ صنعتی اوضاع‌شون وخیم میشه‌ها!

سمیه: داداش ابد و یک‌روز یعنی چی؟

مرتضی: یعنی کل عمرتو توی شیره‌کش خونه‌ای، حبس ابد که بهت بخوره ممکنه عفو بخوره بهت، بعد ده ـ پونزده سال آزاد بشی،‌ ولی ابد و یک‌روز که بهت بخوره، امکان نداره آزاد بشی. یه روز بعد مرگت آزادت می‌کنن!

محسن: به حرف‌های این گوش نده سمیه، هنوزم تریاک حرمت خودش رو حفظ کرده.

مرتضی: این دیالوگ‌ها توی فیلم نیست، چی میگی واسه خودت؟!

محسن:‌ داداش توی فیلم زدی ما رو مضحکه عام و خاص کردی؛ خجالت نکشیدی؟ حالا 210 تا شیره‌کش‌خونه فقط توی کرج تخریب شده.

سمیه:‌ من اصلا فکر نمی‌کردم توی کرج کلا 210 تا معتاد داشته باشیم!

مرتضی: تو این خونه هیچی تمومی نداره... از ظرفای کثیف بگیر تا حرفای نیش‌دار آدما به همدیگه... اینجا همه چی ادامه داره!

محسن: به دیالوگ‌های فیلم خیلی پایبندی‌ها، ما مدت‌هاست به شعار«هر تریاکی، یه شیره‌کش‌خونه رسیدیم» هیچ‌وقت یه تریاکی رو تهدید نکن.

مرتضی: حالا شانس آوردیم تو توی اون شیره‌کش خونه‌ها نبودی!

محسن:‌ می‌دونی چرا مرتضی همیشه با خوشحالی از بدبختیای مردم حرف میزنه؟ می‌خواد ما فکر کنیم خیلی هم بدبخت نیستیم!

مرتضی: وجدانا بدبخت‌تر از ما هم مگه داریم؟

محسن:‌ فکر اقتصادی نداری دیگه، اگه می‌دونستیم نون توی شیره‌کش‌خونه‌ست، خب ما هم اینجا رو شیره‌کش خونه می‌کردیم، اون بقالی و فلافلی، روی هم اندازه یه ساعت شیره‌کش خونه درآمد ندارن.

مرتضی: حتما توی ابد و یک‌روز دو سفارش می‌کنم اینجا رو شیره‌کش خونه کنن.

سمیه: خاک بر سرتون!

سید رسول گوزن‌ها: یه اشاره‌ای هم به ما می‌کردید بی‌معرفتا، ناسلامتی ما پیشکسوت همه شماییم... آب دهن به این روزگار!

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
355
پاسخ ها
12
بازدیدها
266
پاسخ ها
381
بازدیدها