ماجرای دختری که از المپیک آسیایی جا ماند

• شروع کننده موضوع Dead Man
  • بازدیدها 118
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Dead Man

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
15,015
امتیاز واکنش
27,631
دونده 400 متر ایران برای رقابت های داخل سالن ترکمنستان موفق به حضور در این رقابت ها نشد و در گفت و گویی مفصل به شرح ماجرا پرداخت.

به گزارش "ورزش سه"، اواخر ماه جاری رقابت های داخل سالن آسیا برگزار خواهد شد و از مجموع دختران دو و میدانی کار ایران تنها دو نماینده در این رقابت ها شرایط حضور داشتند که دونده 400 متر ایران از حضور در آن جا ماند. الهام کاکلی در گفت و گو با "ورزش سه" از جزئیات این اتفاق می گوید:

* به علت عدم زمان کافی، رکورد گیری منتفی شد
سهمیه ای که برای بانوان در نظر گرفته شده، دو سهمیه است. فدراسیون گفته بود این از طریق کمیته ملی المپیک به آن ها ابلاغ شده و این حرف فدراسیون درست بود چون زمانی که من به کمیته ملی المپیک رفتم، همین حرف را به من زدند و گفتند که هفت سهمیه آقایان و دو سهمیه بانوان برای فدراسیون دو و میدانی در نظر گرفته شده. در ماده 400 متر من را بر حسب رکورد هایی که کسب کرده بودم انتخاب کردند؛ البته قرار بود که یک رکورد گیری باشد؛ ولی به علت عدم زمان کافی این رکورد گیری منتفی شد و گفتند که دو نفر از افرادی که شانس بیشتری برای مدال آوری دارند، انتخاب شوند که این گفته خود فدراسیون بود.

* اسم شما را در لیست اولیه نداده بودیم
در اولین دعوتی که از بچه های تیم ملی شد، اسم من و خانم سپیده توکلی را دادند. اسامی ما برای تیم ملی و گرفتن پاسپورت تقریبا نهایی شده بود تا این که طی تماسی از طرف فدراسیون به من گفته شد که برای انجام کارهایم باید به کمیته ملی المپیک بروم. بعد از رفتنم به آن جا به من گفته شد که اسم شما در لیست اولیه نبوده که این برای شما مشکل ساز است. بعد از پیگیری های من و صحبت هایم با فدراسیون، به من گفتند که این مساله صحت دارد و اسم شما را در لیست اولیه نداده بودیم و در حال حاضر پیگیر کارتان هستیم. مشکل ما سخت گیری زیاد بازی های آسیایی است و اگر خود مسابقات آسیایی بود ما می توانستیم این مشکل را حل کنیم.

بعد از این صحبت ها قرار بر این شد که فدراسیون پیگیری کند و با کمیته ملی المپیک هماهنگ کردند. بعد از چند وقت که من دوباره به کمیته ملی المپیک رفتم به من گفتند که ما با ترکمنستان مکاتبه کردیم و جواب آن ها بابت اعزام شما به دلیل عدم حضور اسمتان در لیست اولیه منتفی است؛ ولی فدراسیون دو و میدانی می تواند از طریق کنفدراسیون آسیا این مساله را پیگیری کند و احتمال دارد که این مشکل حل شود. آخرین چیزی هم که به من گفته اند این است که هنوز چیزی مشخص نشده و وضعیت اعزام شما مبهم است.

* کسانی را که رکورد بهتری دارند انتخاب می کنیم
دلیل اعلام فدراسیون مبنی بر نداشتن زمان کافی برای رکورد گیری را نمی دانم و از قبل و بنا بر اعلام فدراسیون قرار بر این بود که اوایل شهریور ماه یک رکورد گیری بگذارند؛ ولی بعد ها گفته شد که چون زمان کافی نداریم و سهمیه ما از بانوان تنها دو نفر است، سعی می کنیم کسانی را که رکورد بهتری دارند، انتخاب کنیم که این اتفاق افتاد و اسم های ما را دادند.

* قصد و غرضی در کار نبوده
زمانی که من به کمیته ملی المپیک رفتم، متوجه شدم که در لیست اولیه مشکلی از لحاظ محدودیت تعداد اسامی وجود نداشته و مسئولان می توانستند که اسامی بیشتری را در لیست درج کنند؛ اما اصلا من به این ها کاری ندارم؛ به من گفته شد که 20 اسم داده شده و در بین آن 20 اسم، من باید می بودم. چرا که من در سال گذشته نفر اول 400 متر بودم و حتی اگر اسامی نفرات اول هر ماده را هم می خواستند در بین آن 20 اسم جای دهند، اسم من در بین آن ها قرار می گرفت. نمیخواهم بگویم که در این مساله قصد و غرضی در کار بوده و هیچ مشکلی وجود نداشته که بخواهم بگویم این مساله عمدی بوده. این اشتباه سهوا رخ داده؛ ولی چیزی که باعث ناراحتی من شد، این بود که من در جایی خواندم که گفته اند خانم کاکلی در سال گذشته جزو هشت نفر برتر نبوده و این صحبت من را خیلی ناراحت کرد؛ چرا که من سال گذشته قهرمان 400 متر بودم و حتی اگر می خواستند رکورد سال گذشته من را در نظر بگیرند، من باید در آن لیست می بودم.

* می توانستم در ترکمنستان رکوردم را بهتر کنم
چرا گفته اند که خانم الهام کاکلی دهمین نفر برای اعزام بوده؟ من جزو همان نه نفر بودم و فردی که بعدا اضافه کردند باید دهمین نفر میبود، نه این که من دهمین نفر باشم. باز هم این مشکلی نیست؛ اصلا من انتخاب نشدم؛ اما چرا قبول نمی کنند که ارسال نکردن اسم من یک اشتباه بوده؟ اگر به من می گفتند که خانم کاکلی عدم حضور شما در لیست اولیه به خاطر بروز یک اشتباه است، من هم می گفتم که اشکالی ندارد؛ ولی این که می گویند خانم کاکلی در حال حاضر عملکردش بهتر شده من را می رنجاند؛ می توانم بگویم که حداقل در دو سال اخیر عملکرد خوبی داشتم و به تمام مسابقات می توانستم اعزام شوم؛ اما به دلیل صلاح دید فدراسیون یا عدم مناسب بودن رکورد های من این اتفاق رخ نداد؛ اما در این سال جدید نمی شود گفت که رکورد خوبی نداشتم. چرا که رکورد های خوبی داشتم و اگر به این مسابقه اعزام می شدم، به دلیل کسب رکورد های خوب بانوان ایرانی در بازی های داخل سالن آسیا،احتمال مدال آوری من در ماده 400 متر خیلی بالا بود و با توجه به برنامه ریزی و تمریناتی که پشت سر گذاشته بودم می توانستم در ترکمنستان رکوردم را بهتر کنم.

* اعزام به مسابقات را حق خودم می دانستم
این را باید بگویم که هنوز به من نگفته اند که صد در صد نمی توانی به این مسابقات اعزام شوی و فدراسیون تلاشش را برای حضور من می کند؛ ولی به هر حال اتفاقیست که افتاده و ناراحتی من بیشتر به دلیل حرف هایی است که گفته می شود. تنها چیزی که دوست داشتم، این بود که به این مسابقات اعزام شوم؛ چرا که این را حق خودم می دانستم و در حال حاضر دوران بحران من گذشت. آن لحظه ای که من به فدراسیون رفتم و به من گفتند که امکان دارد شما اعزام نشوید، خیلی برای من سخت بود؛ ولی دیگر گذشت و از الان به بعد تلاشم را بیشتر می کنم تا رکوردم را ارتقا دهم.

برخی موضوعات مشابه

بالا