بیوگرافی بازیگران مجردهای سینما و تلویزیون را بشناسید

• شروع کننده موضوع @ T @ R
  • بازدیدها 241
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

@ T @ R

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
788
امتیاز واکنش
104
نگاه به مقوله ازدواج این روزها با آنچه ایرانیان تا چند سال پیش به آن توجه داشتند، تغییر کرده. برخلاف سالهای پیش که خیلی برای آدمها مهم بود که حتما تا سن خاصی ازدواج کنند.

مجله زندگی ایده آل : نگاه به مقوله ازدواج این روزها با آنچه ایرانیان تا چند سال پیش به آن توجه داشتند، تغییر کرده. برخلاف سال های پیش که خیلی برای آدمها مهم بود که حتما تا سن خاصی ازدواج کنند، در سالهای اخیر شاهد هستیم که این رغبت و تمایل کمرنگتر شده و دیگر آن نگاه قبلی در افراد وجود ندارد.

این تغییر نگاه تا جایی پیش رفته که برخی جوانان دیگر اصلا تمایلی به انجام این کار ندارند و عده کثیری هم بحثشان این است که تا شرایط ویژهای در زندگیشان شکل نگیرد، برای این کار اقدام نمیکنند. اینکه دلیل این همه تحول و دگرگونی چیست، سؤالی است که جامعهشناسان و روانشناسان باید به آن پاسخ دهند اما شاید با نگاهی به جامعه و وضعیت اقتصادی غالب مردم بتوانیم به بزرگترین دلایل این تغییر روند پی ببریم.

باتوجه به اهمیت این موضوع و در نظر گرفتن اینکه تعداد زیادی از چهرههای هنری کشورمان همچنان مجرد ماندهاند یا بعد از تشکیل زندگی مشترک، پس از مدتی باز به دنیای مجردی بازگشتهاند، تصمیم گرفتیم گزارشی تهیه کنیم تا در بخشی از آن به معرفی چهرههای مجرد سینما و تلویزیون بپردازیم و در بخش دیگرش نگاه تعدادی از چهرهها را نسبت به موضوع ازدواج بررسی کنیم.

مهتاب کرامتی

متولد بیست و پنجم مهرماه 1349

وضعیت تاهل: مجرد

391588_146.jpg

کرامتی تحصیلاتش را در رشته میکروبیولوژی با مدرک کارشناسی از دانشگاه آزاد اسلامی به پایان رساند و درحالیکه دوره بازیگری میدید برای ایفای نقش هلن در سریال « مردان آنجلس» انتخاب شد. پس از این اثر، کرامتی با «مردی ازجنس بلور» سعید سهیلی وارد سینما شد.

هانیه توسلی

متولد چهاردهم خردادماه 1358

391589_977.jpg

توسلی از ۱۷ سالگی کار تئاتر را به صورت آماتور در همدان شروع کرد. در سال ۱۳۷۸ برای تحصیل در رشته نمایشنامهنویسی در دانشگاه آزاد اسلامی تهران به تهران آمد و با «شام آخر» فریدون جیرانی وارد عرصه حرفهای سینما شد.

هانیه توسلی ازجمله بازیگرانی است که نهتنها تا به حال ازدواج نکرده بلکه هرگاه صحبت از نگاهش به ازدواج هم به میان آمده از حرف زدن در مورد آن به نوعی طفره رفته و ظاهرا دوست ندارد در مورد این موضوع صراحتا صحبت کند. از نگاهی دیگر هم شاید بتوان گفت موضوع ازدواج و بچهدار شدن آنچنان در ذهن این بازیگر به هم پیوند خورده است که هرگاه در رابـ ـطه با مقوله ازدواج با او صحبت شده، پاسخی مرتبط با بچهدار شدن داده.

توسلی در مصاحبهای که مهرماه 90 (مجله پردیس)داشته، در پاسخ به این سؤال که برای ازدواج کردن و مادر شدن برنامهای دارد یا خیر، گفته:« مادر شدن به نظر من فداکاری خیلی بزرگ و مسئولیت بزرگتری است؛ من هنوز این قدرت را در خودم نمیبینم. من برای همه مادرها احترام قائلم و میدانم کاری که کردهاند، با هیچچیز قابل مقایسه نیست. با دوستانم که حرف میزنم، متوجه میشوم این عشقی است که به همه سختیهایش میارزد. جهان با عشق زنده است و عشق مادری هم کاملترین، بیتوقعترین و خالصترین عشق است. اما با این وجود... یک چیزی یادم آمد. 16-15 ساله بودم که رمان« جان شیفته» رومن رولان را خواندم و آن لحظه خیلی دوست داشتم مادر باشم. ولی الان نمیدانم. فکر میکنم بعضی چیزها رویم تاثیر گذاشته، به هرحال دم همه مادرها گرم. انشاءالله که من هم یک روز قدرت مادر شدن را پیدا کنم.»

احسان علیخانی

متولد پانزدهم آبان ماه 1361

391590_666.jpg

علیخانی تهیهکننده، مجری تلویزیونی، دستیار کارگردان و کارگردان است که با رتبه 770 برای تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی وارد دانشگاه تهران شد. او در سال ۷۹ با دستیاری کارگردانی در سریالها و فیلمهای سینمایی مانند؛ پروندههای مجهول، بهشت آبی و هفت ترانه وارد کار هنری شد و سال 82 برای اجرای برنامههایی مانند: «قلههای افتخار، صبح بخیر ایران، باشگاه مهرورزان، ایران ما و پسرای ایرونی» کار اجرا را شروع کرد.

شاید جالب باشد که بدانید علیخانی بهرغم پرسروصدا بودنش و اینکه در مورد مسائل مختلف صحبت کرده و اجرا داشته، اما در هیچ کدام آنها از نگاهش به ازدواج صحبتی نکرده و حتی در مصاحبههایش هم اشارهای به این موضوع نکرده است و ترجیح داده این مسئله همچنان پوشیده بماند.

مصطفی زمانی

متولد سیام خرداد 1361

391591_911.jpg

زمانی در فریدونکنار مازندران به دنیا آمد و با ایفای نقش در سریال ۴۵ قسمتی «یوسف پیامبر» وارد عرصه تلویزیون شد و به شهرت رسید.

نیکی کریمی

نوزدهم آبان ماه 1350

391592_915.jpg

کریمی نخستین تجربه سینماییاش را سال ۱۳۶۸ در فیلم «وسوسه» جمشید حیدری به دستآورد. اما نخستین حضور جدی این بازیگر در سینما با فیلم «عروس» بهروز افخمی در سال ۱۳۶۹ بود؛ فیلمی که او را به اولین ستاره سینمای ایران در زمان پس از انقلاب تبدیل کرد.

سیاوش خیرابی

متولد بیست و سوم آذرماه 1363

391593_396.jpg

خیرابی در ۱۹ سالگی در کلاسهای آموزش بازیگری کانون سینماگران جوان شرکت کرد. در سال ۱۳۸۶ در تله فیلم «تلخون» بازی کرد و با ایفای نقش در سریال «ترانه مادری» حسین سهیلیزاده در سال ۱۳۸۷ به شهرت رسید. وی دارای لیسانس کامپیوتر از دانشگاه آزاد تهران است.

بابک حمیدیان

متولد نوزدهم شهریورماه 1359

391594_528.jpg

حمیدیان در سال ۱۳۷۸ با حضور در یک نمایش، بازیگری را آغاز کرد و پس از آشنایی با آتیلا پسیانی عضو گروه «بازی» شد و پس از آن با ایفای نقش در فیلم «قدمگاه» به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور وارد سینما شد.

آتنه فقیه نصیری

متولد بیست و سوم آبان ماه 1347

391595_283.jpg

فقیه نصیری فارغالتحصیل رشته زبان اسپانیایی از دانشگاه آزاد است. او نخستین بار با ایفای نقش در فیلم «دونفر و نصفی» یدالله صمدی سال 70 وارد سینما شد. شهرت این بازیگر به دومین تجربهاش در تلویزیون و سریال «خاله سارا» فرامرز باصری در سال 71 بازمیگردد که راه را برایش در عالم بازیگری هموار کرد.

الناز شاکردوست

متولد هفتم تیرماه 1363

391596_436.jpg

شاکردوست که به غیر از بازیگری، تجربه کار طراحی صحنه و لباس را هم دارد کارش را با بازیگری تئاتر آغاز کرده است. این بازیگر در سال 1383 و در 19 سالگی، با بازی در فیلم «گل یخ» کیومرث پوراحمد، وارد سینما شد و در کمتر از یک سال در چهار فیلم سینمایی نقشآفرینی کرد.

الناز شاکردوست تا به حال تجربه زندگی مشترک را نداشته اما چندی پیش بر اساس شایعهای که پا گرفت او را به عقد علیرضا حقیقی درآوردند و مدت زمان زیادی گذشت تا این بازیگر و دروازهبان تیم ملی فوتبال کشورمان توانستند ثابت کنند که این موضوع صحت ندارد. حتی کار به جایی کشید که خانواده این دو نفر هم وارد عمل شدند و با اعلام رسمی در رسانه، خبر ازدواج شاکردوست و حقیقی را تکذیب کردند.

از آنجایی که این چهره سینمایی، چندان اهل مصاحبه نیست و در مورد زندگی خصوصیاش هم صحبت زیادی نمیکند تنها در یکی از مصاحبههایش در اردیبهشت 91، درباره نگاهی که به ازدواج دارد آن هم در حد یک جمله اکتفا کرده و گفته:«نگاه من به ازدواج، نگاه متفاوتی است. ازدواج یکی از سختترین قسمتهای زندگی است که سرنوشت تو را میسازد». به رغم این مسئله، موضوع دیگری هست که شاکردوست بارها در موردش صحبت کرده و شاید تنها بخش خصوصی زندگی این هنرمند است که تا به امروز در موردش گفته و آن علاقه زیادی است که الناز به برادر کوچکترش، علی دارد.

محمدرضا گلزار

متولد یکم فروردین ماه 1356

391597_969.jpg

گلزار فارغالتحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد اسلامی است که در سال 79 با بازی در فیلم «سام و نرگس» ایرج قادری وارد سینما شد. او همچنین فعالیت موسیقی خود را از سال ۱۳۷۶ به عنوان گیتاریست با گروه آریان آغاز کرد و در نواختن گیتار، ارگ و پرکاشن مهارت دارد.

محمدرضا گلزار یکی از پرطرفدارترین چهرههای سینمایی است که او هم تا به حال تجربه زندگی مشترک را نداشته اما به لطف برخی رسانههایی که فقط به دنبال بالا بردن مخاطبان خود هستند، چندبار ازدواج کرده و همچنان هم مجرد مانده. این چهره هنری به ندرت مصاحبه میکند و کمتر از آن، در مورد زندگی خصوصیاش و مسائلی که مربوط به این حوزه میشود، حرف میزند. آخرین صحبتی که گلزار با یکی از مجلات در مورد ازدواج و نگاهش به این مقوله داشته، مربوط به اسفندماه سال گذشته میشود که گفته:« ازدواج چيزي نيست که دنبالش بروم. وقتش که بشود، خودش پيش ميآيد. سروقتش! و اينکه چه کسي است را بايد از خدا بپرسید».

پارسا پیروزفر

متولد بیست و دوم شهریور 1351

391598_436.jpg

پیروزفر بین سالهای ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۹ هنگامی که در مدرسه به تحصیل مشغول بود، همزمان به طراحی کمیک استریپ و طرحهای گرافیکی پرداخت که هرگز آنها را انتشار نداد. در سال ۱۳۷۰ در دانشگاه هنرهای زیبای تهران در رشته نقاشی به تحصیل مشغول شد و از همان زمان در دانشگاههای مختلف روی صحنه رفت و سال ۱۳۷۲ با ایفای نقشی کوتاه در فیلم «پری» ساخته داریوش مهرجویی در سینما نیز حضور پیدا کرد.

مهراوه شریفینیا

متولد بیست و نهم فروردین ماه 1360

391599_856.jpg

مهراوه فرزند محمدرضا شریفینیا و آزیتا حاجیان است که نخستین بار در سال 68 با حضور در فیلم کودک «دزد عروسکها» وارد سینما و عالم بازیگری شد. پس از این کار، او با بازی در «قافله این عمر» مجید بهشتی در سال 71، وارد تلویزیون شد و تا امروزدر هر سه عرصه سینما،تلویزیون و تئاتر نقشآفرینی میکند.

الهام چرخنده

متولد چهارم تیرماه 1357

391600_580.jpg

چرخنده پس از ترک تحصیل در رشته معماری فعالیتهای هنری خود را با تدریس طراحی و نقاشی در اصفهان پی گرفت.سپس با بازی در تله تئاتر شباشب در عرصه بازیگری مطرح شد و با ایفای نقش در فیلم «شب یلدا» وارد سینما شد.

مریلا زارعی

متولد بیست پنجم فروردین ماه 1353

391601_551.jpg

زارعی فارغالتحصیل صنایع غذایی از دانشگاه آزاد است و با ایفای نقش در سریال «کارآگاه» حسن هدایت به دنیای بازیگری روی آورد. پس از این کار، با حضور در فیلم «پاتک» علیاصغر شادروان وارد سینما شد.

پگاه آهنگرانی

متولد دوم مردادماه 1363

391602_746.jpg

آهنگرانی دختر منیژه حکمت و جمشید آهنگرانی است که در شش سالگی با فیلم کودک «گربه آوازهخوان» کامپوزیا پرتوی وارد سینما شد و در 15 سالگی با ایفای نقش در فیلم «دختری با کفشهای کتانی» صدرعاملی در عرصه بازیگری درخشید.

رعنا آزادیور

متولد هفدهم فروردین ماه 1362

391603_433.jpg

آزادیور با بازی در فیلم مارمولک کمال تبریزی در سال ۱۳۸۲ فعالیتش در سینما را آغاز کرد و با یک سال دوری از سینما با بازی در سه فیلم در سال ۱۳۸۴ موقعیت خود را در سینما تثبیت کرد. این بازیگر با بازی در فیلم پارک وی، فریدون جیرانی برای بار نخست بازی در نقش اول را تجربه کرد.

بهرام رادان

متولد هشتم اردیبهشتماه 1358

391604_289.jpg

رادان فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد اسلامی است که دوره بازیگری را در سال ۱۳۷۸ ، در آموزشگاه «هیوا فیلم» گذرانده است. او نخستین بار با ایفای نقش در فیلم «شور عشق» نادر مقدس وارد سینما شد.

بهرام رادان جزو آن دسته از بازیگرانی است که تا به حال زندگی مشترک را تجربه نکرده و ظاهرا ترجیح میدهد اگر قرار است روزی پا به این میدان بگذارد، انتخابی درست و بر اساس منطق داشته باشد تا مجبور نشود ازدواج و طلاقهای مکرر را در زندگیاش تجربه کند. شاید اولین و آخرین مصاحبه جدی این بازیگر در مورد مسئله ازدواج با مجله ایدهآل بوده است. رادان درباره تشکیل خانواده معتقد است:« فکر میکنم تشکیل خانواده میتواند زمینهای را برای رسیدن به هدف فراهم کند.

البته این زمینه میتواند در زندگی مجردی تو هم فراهم بوده باشد، یعنی از ابتدا این بستر را فراهم کرده باشی و با تشکیل زندگی خانوادگی نابودش کنی یا برعکس. فکر میکنم هرکس با نگاه خودش سمت تشکیل خانواده میرود و برای انجام این کار بستگی دارد هر آدمی کلاهش را کجا گذاشته باشد. من کلاهم را بالاتر گذاشتهام و نمیتوانم بروم با یک حداقلی تشکیل خانواده دهم. همیشه تصور من از زندگی متاهلی با یک حداکثر بوده است. تشکیل خانواده یک نیاز است، یک نیاز عاطفی که در درون فرد به وجود میآید.

شما وقتی ازدواج میکنی از فردای آن روز که تشکیل خانواده میدهی، تمام امیالت را تقسیم میکنی. اگر مرد این ماجرا نباشی به خطر میفتی. حالا من یک مثال برای شما میزنم که فقط مختص به سینمای ما هم نیست و در سینمای دنیا اینطور است. وقتی یک بازیگر معروف میشود ممکن است در ۲۰سالگیاش ازدواج کند اما بعدها تا ۶۰سالگی 4، 5 بار ازدواج میکند. ترجیح من این نیست که کارنامهای پر از ازدواجهای ناموفق داشته باشم.

ترجیح میدهم این بستر را طوری بچینم که بر اساس عقل باشد نه احساس.میخواهم طوری برنامهریزی کنم که ضریب خطایم به حداقل برسد». رادان همچنین درباره اینکه چرا ازدواجهای هنرمندان پایدار نیست، میگوید:«این طور به نظر میرسد؛ زیرا شما آنقدر که علاقهمندید درباره زندگی خصوصی هنرمندان بداند، در پی آن نیستید که درباره زندگی دیگران بدانید. اگر به زندگی سایر مشاغل هم دقیق شوید، متوجه میشوید در خیلی از مواقع آنها خیلی مشكلات حادتری در زندگی مشتركشان دارند مسئله طلاق یا ناموفق بودن یك زندگی مربوط به یك شغل خاص نیست.

این بدعت غلطی است در ذهن مردم كه فكر میكنند چون زندگی هنرمندان برایشان مهم بوده است و میدانند فلان هنرمند دوبار ازدواج كرده و فلان هنرمند سهبار طلاق گرفته این حكم كلی را صادر میكنند كه حتما زندگی هنرمندان زندگی خوبی نیست. در حالی كه اگر دیش ماهواره را به سمت بقیه مشاغل هم بچرخانند متوجه میشوند هیچ فرقی بین زندگی هنرمندان و مردم عادی وجود ندارد». این بازیگر همچنین در رابـ ـطه با فاصله گرفتن بعضی هنرمندان از ازدواج، معتقد است:

« به نظرم اسم ازدواجگریزی اشتباه است. تشكیل خانواده دادن یكی از مهمترین كارهاست. مثل این است كه شما میخواهید بروید یك ساختمان بسازید، این ساختمان احتیاج به دانش و تجربه دارد، نیاز به پول و مهارت، زمین مناسب و فصل خاص دارد. این ساختمان اینجا اسم خانواده میگیرد. آجرهای آن از موجودات زنده تشكیل شدهاند بنابراین خیلی مسئولیتپذیری بالاتری لازم دارد. من در مورد خودم میگویم، روزی كه چنین مسئولیتی را بپذیرم، باید به جایگاهی رسیده باشم كه بتوانم یک زندگی سالم تشکیل دهم».

علی ضیاء

متولد بیست و ششم شهریورماه 1362

391605_183.jpg

علی ضیاء فارغ التحصیل رشته مکانیک طراحی جامدات از دانشگاه آزاد اسلامی است که از ۱۹ سالگی به طور اتفاقی وارد رادیو شد و کار خود را در رادیو جوان با برنامه طنز «پسری از کاشانه» شروع کرد. وی پس از پنج سال گویندگی در رادیو، به دعوت علی زاهدی وارد تلویزیون شد و اولین کار خود را با برنامه «گزینه جوان» تجربه کرد.

فرزاد حسنی

متولد بیست و یکم شهریورماه 1356

391606_918.jpg

فرزاد حسنی دارای مدرک مهندسی مکانیک از دانشگاه خواجهنصیر است که به عنوان مجری، گوینده، بازیگر و ترانهسرا در این سالها فعالیت داشته. مجموعه «کولهپشتی» برنامهای بود که او را به شهرت رساند.

طناز طباطبایی

متولد بیستم اردیبهشتماه 1362

391607_219.jpg

طباطبایی، فارغالتحصیل کارشناسی کارگردانی تئاتر است و با حضور در مجموعه «جوانی» سعید سلطانی وارد تلویزیون شد. پس از این اثر، طباطبایی با ایفای نقش در فیلم «مرهم» علیرضا داودنژاد به شهرت رسید.طناز طباطبایی در بهمنماه 91، در آخرین مصاحبهای که در رابـ ـطه با موضوع ازدواج داشته است، گفته:« شاید خیلیها با من مخالف باشند و البته این مسئله خیلی شخصی است ولی تصورم این است که راستش را بخواهید من خیلی خودخواهم. این خیلی خودخواه بودن و ترس باعث میشود که محتاط باشم. همیشه دوست دارم جوان و تازه باشم و همه چیز تازه باشد.

این خیلی خطرناک است چون فکر میکنم اگر روزی کهنه شوم و به این باور برسم که کهنه شدم، دچار افسردگی خیلی حاد شوم که حتی ممکن است بلایی سر خودم بیاورم. همه آرزوی زندگیام هم همین است که خداوند این تازگی را از من نگیرد. نمیدانم شاید من مقدار کمی خودشیفتگی بازیگری دارم و این چیزی است که به نظرم همه بازیگران دارند و اگر نداشته باشند اصلا نمیتوانند بازیگر شوند.

آن خودشیفتگی هم این است که خودم را از هر چیزی در جهان بیشتر دوست دارم و فکر میکنم حتی اگر روزی بچهدار شوم باز هم خودم را بیشتر از او دوست خواهم داشت. آنقدر خودم را دوست دارم که حاضر نمیشوم این همه سختی به خودم بدهم که عشق دیگری را تجربه کنم. آن عشق را خودم به خودم دارم.»

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
10
بازدیدها
247
پاسخ ها
1
بازدیدها
273
بالا