اخبار تئاتر و نمایش مروری بر اخبار کوتاه تأتر

• شروع کننده موضوع >YEGANEH<
  • بازدیدها 1,365
  • پاسخ ها 104
  • تاریخ شروع

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
10,634
امتیاز واکنش
74,019
صدیقی، با اشاره به دغدغه‌ای که برای اجرای این تئاتر داشته گفت: سندروم صدراعظم کشی در تاریخ ایران که نمونه‌های بارز آن قتل قائم‌مقام فراهانی، حسنک وزیر و امیرکبیر بوده چیزی است که مرا برای نوشتن و اجرای این تئاتر ترغیب کرد. مخاطب نیز مفاهیم عمیق و تراژیک این تئاتر را با لعابی از طنز و شیرینی دریافت می‌کند.

▪️این نویسنده، عوامل تئاتر «خواب‌نامه ملیجکان» را چنین معرفی کرد: حسن محمدی، فرشاد فهیمی، لیلا قربانی، احسان خادمی و بهناز باباجانی به‌عنوان بازیگر و رضوان کروندی به‌عنوان دستیار کارگردان در این نمایش فعالیت دارند.

• پیشنهادات
  • >YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    همچنین سعید عبدیزدان و علی طهوری برای موسیقی، مرتضی کمساری به‌عنوان مدیر تولید، مهدی غلامی به‌عنوان گرافیست و طراح، محمدعلی یاری به‌عنوان روابط عمومی و تبلیغات و مهدی دهقان نیز برای ساخت تیزر، مرا در اجرای این تئاتر یاری کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، تئاتر «خواب‌نامه ملیجکان» از 10 تا 27 اسفند ماه هر شب رأس ساعت 19 در تماشاخانه ماه روی صحنه می‌رود.

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    ✳️بعد از "زندگي در تئاتر"

«اجرا نگاری»

پروژۀ «زندگی در تئاتر» برای من و بعضی اعضای گروهم نُه ماه به طول انجامید. همان مقداری که برای به دنیا آمدن یک انسان کافیست و به درستی که این تئاتر برای ما به منزلۀ به دنیا آمدن یک موجود مستقل همچون یک انسان بود که تا پایان عمر با ما خواهد ماند. تمرین های بسیار موجب شد تا نمایشنامه ای که آن را بار دیگر از نو نوشته بودم و برخی از صحنه ها را نیز از آن حذف و صحنه هایی که از پایه به آن اضافه کرده بودم، طوری ملکۀ ذهن شوند که موقع بازی کردن گویا کلامیست که از جان خود ما و در لحظه بر می آید. ما زندگی در تئاتر را به معنای واقعی در طول مدت تمرین ها و اجراهای این تئاتر با پوست و گوشت و جان خود چشیدیم و این تجربه ای است که هرگز فراموش نخواهد شد.
    خودم به کنار که نمی خواهم از رنج هایم بابت تئاتر کار کردن در شهرم بگویم اما حقیقتاً وقتی تلاش ها و اشتیاق اعضای عاشق گروهم را می دیدم غمگین می شدم.

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    ✳️ بر خلاف تئاترهای قبلی هنگامی که نوبت به اجرای ما رسید هم حوزۀ هنری و هم تالار هنر اعلام کردند که هیچ بودجه ای در اختیار ندارند و بنابراین گروه ما نه ریالی کمک هزینه بابت این همه مدت تمرین و اجرا دریافت کرد و نه حتی یک پوستر یا بنر برای تئاتر ما در سطح شهر زده شد. از طرف دیگر نظر ما که از ابتدا برای بیست و هفت شب اجرا مصمم بودیم به دلایل متعدد محدودیت هایی که برنامۀ سالن برای ما ایجاد کرد به یازده شب تقلیل یافت و خستگی به تن اعضای گروهم ماند. در نتیجۀ عدم تبلیغات شهری و همچنین اجراهای کم تعداد، گروه من از لحاظ مالی حتی نتوانست هزینه ای که برای این مدت تمرین و اجرا شده بود را بازگرداند و آنچه برای ما باقی ماند ارزش ها و اکتسابات معنوی و هنری بود و بس.
    گاهی در وجود خود، عشق بی پایانم به تئاتر را لحظاتی نادیده می گیریم و می بینم با اوضاعی که در شهرم برای این هنر وجود دارد، دیگر حتی یک لحظه حاضر نیستم به تئاتر کار کردن در این شهر ادامه دهم اما چه می شود کرد که:

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    نه به خود می رود گرفتۀ عشق
    دیگری می برد به قلّابش
    هر چه بود گذشت و باید بگویم که با بهترین گروهی که تا به حال داشته ام برای پروژۀ نمایشی «زندگی در تئاتر» همکار شدم و سپاسگزار تک تک آنها هستم. نُه ماه در کنار هم زیستیم و نکات بسیاری را از یکدیگر فرا گرفتیم. توانستیم رشد در کنار یکدیگر را تجربه کنیم و این اندوخته را مطمئناً برتر از هر اکتساب مادی می دانیم.
    این تئاتر، اثری بود که ویژۀ تئاتری ها و اهالی سینما بر صحنه بـرده شد و متأسفانه از این طایفه بیش از هفت تن به تماشای کار ما ننشستند. مردم عادی که حقیقتاً مهمترین سرمایه های تئاتر و سینمای ما هستند، بیشترین مخاطبان ما در این یازده شب بودند که دست یکایکشان را به گرمی می فشارم. در پایان از تمامی افرادی که به تماشای تئاتر ما نشستند تشکر می کنم و امیدوارم که توانسته باشند برگی به اندوخته های درونی خود اضافه کنند. همین ما را بس اگر شراری از آتش این صحنه در جانی درخشیده باشد.

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    ✳️اختتامیه سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر, تالار وحدت...

طراحی گریم
    فرزانه رادفر برای طراحی گریم نمایش «یک هفته راه رفتن در بهشت» از ایران
    مسعود حق‌پناه برای طراحی گریم نمایش «نمایش» از ایران
    لعیا خرامان برای طراحی گریم نمایش «ابلوموف» از ایران
    ثمین سالک برای طراحی گریم نمایش «پرومته/ طاعون» از ایران

موسیقی
    فرنس فهر برای موسیقی نمایش «پسرها پسرند» از رومانی
    امیر صدیقیان برای موسیقی نمایش «ابلوموف» از ایران

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    محمدجواد طالبی برای موسیقی نمایش «خنکای ختم خاطره» از ایران
    برگزیده: نوید گوهری برای موسیقی نمایش «پرومته/ طاعون» از ایران
    علی کلانتری برای موسیقی نمایش «او» از ایران

طراحی لباس
    الهام شعبانی برای طراحی لباس نمایش‌های «او» و «خنکای ختم خاطره» از ایران
    آن موسیتزه برای طراحی لباس نمایش «زندگی احمقانه» از گرجستان
    مقدی شامیریان برای طراحی لباس نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» از ایران
    شیما میرحمیدی برای طراحی لباس نمایش «نامبرده» از ایران

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    ✳️✳️ جاختتامیه جشنواره سی و هفتم, تالار وحدت

طراحی آرایه صوتی

بخش بین‌الملل، توماس نورویو برای طراحی صدای نمایش «فقط استخوان‌ها» از فنلاند
    مارتن دبرکزنی برای طراحی صدای نمایش «سوآرم» از مجارستان

فرشاد فزونی برای طراحی صدای نمایش «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» از ایران

طراحی نور

صبا کسمائی برای طراحی نور نمایش‌های «نامبرده» و «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» از ایران

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    هلمت دن میرس و اوگو دهاس برای طراحی نور نمایش «جادویت می‌کنم» از بلژیک

ازگیل گارسیا رومئو برای طراحی نور نمایش «یک تئاتر کوچک از انتهای دنیا» از فرانسه

سیدمحمدهادی هاشم‌زاده برای طراحی نور نمایش «یک هفته راه رفتن در بهشت» از ایران

طراحی حرکت

مصطفی شبخوان برای طراحی حرکت نمایش «نامبرده» از ایران

احسان همت برای طراحی حرکت نمایش «جادویت می‌کنم» از بلژیک

فرنس فهر برای طراحی حرکت نمایش «پسرها پسرند» از رومانی

شهاب آگاهی برای طراحی حرکت نمایش «پرومته/ طاعون» از ایران

امیر امیری برای طراحی حرکت نمایش «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» از ایران

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    ✳️✳️ اختتامیه سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر, تالار وحدت...

بهترین بازیگری مرد در مسابقات پنج گانه

تئاتر خیابانی، عنوان برتر، مصطفی کولیوند برای نمایش "کالبد شکافی یک اتفاق"
    عنوان برگزیده، ابراهیم حاج حیدری برای نمایش "خرس های پاندا به روایت ساکسیفونیستی که متولد دهه شصت بود"

نمایش های رادیویی، عنوان برتر، حسن جمریه برای بازی در نمایش "شبانه" و عنوان برگزیده، میرطاهر مظلومی برای نمایش "باد که می نویسد"

ایران یک، عنوان برتر، امیر نوروزی برای نمایش "دربند" و عنوان برگزیده، ابراهیم عزیزی برای نمایش "فیل در تاریکی"

ایران دو، عنوان برتر، علی قابشی برای نمایش "بازگشت" و عنوان برگزیده، هومن حاج عبدالهی برای نمایش "تناسخ سه تا سی و پنج تومن"

تئاتر بین الملل، عنوان برگزیده، اصغر پیران برای نمایش "نامبرده"

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    99
    بالا