آموزشی {{نمونه پرونده های جرایم خصوصی و عمومی}}

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
35,488
امتیاز واکنش
104,218
پرونده قتل وكيل دادگستري وارد مرحله تازه اي شد
اثري از مقاومت روي بدن مقتول نبود. در بررسي اوليه جسد نيز معلوم شد او بر اثر اصابت گلوله‌اي كه از پشت و با فاصله نزديك به گردنش شليك شده به قتل رسيده است.

اعتماد ملي: با تشخيص بازپرس ويژه قتل تهران مبني‌بر به قتل رسيدن يك وكيل دادگستري توسط زني جوان، اتهام قتل به اين زن، تفهيم و تحقيقات در اين پرونده جنايي وارد مرحله‌اي تازه شد.

جنايت در دفتر كار

اين جنايت در خيابان دانش‌كيان كه چند خيابان بالاتر از ميدان وليعصر واقع‌شده اتفاق افتاده و به فاصله چند ساعت پس از وقوع از سوي خانواده وكيل كشته‌شده كه <محمود آشوري> نام داشت كشف شد. پس از آن ماموران مركز فوريت‌هاي پليس 110 در جريان ماجرا قرار گرفتند. در پي آن حدود ساعت 15 روز پنجشنبه سيزدهم ارديبهشت‌ماه سال گذشته، ماموران كلانتري 105 سنايي و محمدحسين شاملو بازپرس كشيك قتل از كشف جسد محمود مطلع شدند. تحقيقات زماني آغاز شد كه بازپرس شاملو و ماموران دايره دهم پليس آگاهي تهران در محل حضور يافتند. در اولين مرحله از تحقيقات، نحوه كشف جسد از اهميت ويژه‌اي برخوردار بود.

كشف جسد توسط خواهرزاده

بنابر اين تحقيقات آغاز شد و يكي از افرادي كه در طبقه سوم ساختمان سكونت داشت، به ماموران و بازپرس گفت: من در اين ساختمان سكونت دارم و مقتول نيز دايي من است. همسر و فرزندانش پس از تماس‌هاي مكرر با دفتر كار مقتول پاسخي دريافت نكردند، بنابر اين با من تماس گرفتند تا موضوع را بررسي كنم، پس از آن من كه به طور نسبي با محيط ساختمان آشنا بودم توانستم از راه نورگير وارد محل كار دايي خود شوم اما هنوز لحظاتي از ورودم به داخل ساختمان نگذشته بود كه جسد را داخل آشپزخانه ديدم و پليس را در جريان قرار دادم.

اين اظهارات خواهرزاده مقتول در حالي بود كه ماموران و بازپرس جنايي با جسد مرد 43 ساله در آبدارخانه طبقه همكف ساختمان 5 طبقه روبه‌رو شده بودند. بنابر اين بازپرس شاملو دستور بررسي سوابق ساكنان ساختمان را صادر كرد و معلوم شد در هنگام وقوع قتل تعدادي از ساكنان در ساختمان حضور نداشته‌اند.

از سوي ديگر خانواده مقتول نيز در اظهارات خود به بازپرس گفتند: از حدود ساعت 9 صبح با دفتر كار محمود تماس مي‌گرفتيم اما پاسخ نمي‌داد اين در حالي بود كه ما مطمئن بوديم در آن ساعت در دفترش حضور دارد. به همين دليل در آنجا حضور يافتيم اما باز هم نتيجه‌اي حاصل نشد. بنابراين حدود ساعت 45/14 دقيقه خواهرزاده‌اش از نورگير وارد شد و جسد را ديد.

بازسازي صحنه جرم

در مرحله بعد تحقيقات احتمال اينكه قاتل يا قاتلان به زور وارد شده باشند، كاملا منتفي شد چون هيچ اثري از شكستگي روي در ورودي ساختمان ديده نمي‌شد. همچنين اثري از مقاومت روي بدن مقتول نبود. در بررسي اوليه جسد نيز معلوم شد او بر اثر اصابت گلوله‌اي كه از پشت و با فاصله نزديك به گردنش شليك شده به قتل رسيده است. گلوله پس از عبور از بدن مقتول به در كابينت اصابت كرده بود. بنابراين در كابينتي كه گلوله به آن اصابت كرده بود براي تحقيقات بيشتر به مركز جرم‌شناسي پليس آگاهي انتقال يافت. در ادامه با توجه به وضعي كه جسد روي زمين افتاده بود، اين فرضيه كه او در حال درست كردن چاي بوده و از سوي قاتل غافلگير شده قوت گرفت.

سرانجام شامگاه روز جنايت سه نفر به‌عنوان مظنون به قتل وكيل 43 ساله شناسايي شدند و پس از انتقال به اداره آگاهي مورد بازجويي قرار گرفتند اما يك روز پس از جنايت هر سه مظنون از اتهام قتل مبرا شدند. در تحقيقات پليس مشخص شده بود كه مقتول مدتي دادستان شاهرود و قبل از آن قاضي دادگاه انقلاب تهران بوده است اما سال 77 با دريافت پروانه وكالت مرحله جديدي از كار حقوقي را براي خود رقم زده است.

شناسايي قاتل بر اساس شواهد

در بررسي‌هاي پليسي به دستور بازپرس ويژه قتل، شاخه‌هاي مختلفي از فرضيات جنايي مورد مطالعه قرار گرفت تا اينكه يك زن 30 ساله به نام <سودابه> مورد ظن بازپرس واقع و چندين بار از وي بازجويي شد.

تفهيم اتهام به قاتل

نهايتا صبح ديروز با گذشت بيش از يك سال از وقوع جنايت، اين زن جوان بار ديگر به دادسراي جنايي، احضار و از سوي بازپرس شعبه اول بازپرسي دادسرا، اتهام قتل به وي تفهيم شد.

قاضي شاملو درباره دلايل خود براي تفهيم اتهام قتل گفت: بررسي‌هاي ما نشان داد كه متهم قرار بوده به‌عنوان منشي اين وكيل استخدام شود. همچنين تحقيقات درباره مكالمات تلفني مقتول مشخص كرد كه سودابه روز قبل از حادثه چندين بار با محمود تماس گرفت و علاوه‌ بر اين نحوه قتل و صحنه موجود حاكي از آن است كه قتل توسط فردي به مراتب ضعيف‌تر از مقتول به وقوع پيوسته است.

وي افزود: در پيامك‌هايي كه از تلفن شخصي براي سودابه ارسال شده، حرف از يك اسلحه و بازگرداندن آن به ميان آمده كه اين امر نيز ظن نسبت به متهم را افزايش مي‌دهد زيرا محمود به ضرب گلوله از پاي درآمده است.

متهم پرونده پس از رد اتهام قتل با قرار قانوني روانه زندان شد و بازپرس جنايي دستور ادامه تحقيقات درباره اين متهم را صادر كرد.

• لایک
واکنش ها: Diba
  • پیشنهادات
  • ☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    کودک دو ساله، قرباني عشق نامشروع شد
    پريسا پس از فوت فرزندش در مورد علت بروز اين حادثه ادعا کرد پسرش از بالاي ساختمان سقوط کرده است. اما کبودي هاي موجود روي بدن کودک خلاف گفته هاي او را ثابت مي کرد.

اعتماد: مردي که فرزند دو ساله اش قرباني رابـ ـطه پنهاني همسرش با مردي غريبه شده بود خواستار مجازات قاتل شد.

اين پرونده جنايي بعدازظهر روز 25 آذرماه و زماني گشوده شد که زني پيکر نيمه جان کودک دو ساله اش فرهاد را براي مداوا به بيمارستان امام رضا بجنورد رساند تا وي تحت مداوا قرار گيرد اما از آنجا که وضعيت کودک ظن پرستاران را برانگيخته بود آنها ماجرا را به پليس اطلاع دادند.

در اين بين مادر کودک که پريسا نام دارد در حالي که اشک مي ريخت به پزشکان التماس مي کرد پسرش را درمان کنند. اما وضعيت فرهاد بسيار وخيم بود و به خاطر اينکه خون زيادي از کودک دو ساله رفته بود او ساعتي بعد از انتقال به بيمارستان جان باخت.

پريسا پس از فوت فرزندش در مورد علت بروز اين حادثه ادعا کرد پسرش از بالاي ساختمان سقوط کرده است. اما کبودي هاي موجود روي بدن کودک خلاف گفته هاي او را ثابت مي کرد.

از سويي ضد و نقيض گويي هاي پريسا باعث شد ماموران با ديده ترديد به گفته هاي اين زن بنگرند و به او مظنون شوند. به همين خاطر موضوع به اطلاع بازپرس کشيک جنايي بجنورد رسيد و فرضيه کودک آزاري به عنوان محتمل ترين موضوع پيگيري شد.

در اولين اقدام مادر قرباني تحت بازجويي قرار گرفت. او با گريه و زاري و پراکنده گويي سعي داشت مسير تحقيقات را منحرف کند و خود را بي گـ ـناه جلوه دهد اما اين پايان کار نبود و کارآگاهان با بررسي روابط اين زن دريافتند او با مرد غريبه يي به نام سامان رابـ ـطه دارد.

به اين ترتيب پريسا بار ديگر تحت بازجويي قرار گرفت و اين بار کارآگاهان با به کار بردن شگردهاي پليسي توانستند به راز اين ماجرا پي ببرند.

زن جوان در حالي که با برملا شدن رابـ ـطه اش با سامان راهي جز اعتراف نداشت، گفت؛ مدتي قبل در خيابان با اين پسر آشنا شدم. او ضمن ابراز علاقه خواهان برقراري رابـ ـطه با من شد، به تدريج ديدارهاي گاه به گاه ما به يک ملاقات هر روزه تبديل شد و من به دور از چشم شوهرم با سامان در ارتباط بودم. او با دادن وعده و وعيدهاي مختلف مرا فريب داد و گفت به من دل بسته است و اگر از شوهرم طلاق بگيرم با من ازدواج مي کند.

اين زن ادامه داد؛ رابـ ـطه مان ادامه داشت تا اينکه روز حادثه با کودک دو ساله ام به خانه سامان رفتم. چند دقيقه آنجا بودم و چون مي خواستم از بازار خريد کنم از سامان خداحافظي کردم ولي او از من خواست فرهاد را نزد وي بگذارم تا با او بازي کند و من وقتي کارم تمام شد دنبال او بروم. من هم پيشنهاد سامان را پذيرفتم و به بازار رفتم اما پس از ساعتي وقتي به منزل سامان برگشتم با پيکر خونين پسرم روبه رو شدم و فوراً او را به بيمارستان رساندم.

در پي اظهارات اين زن، دستگيري عامل قتل کودک دو ساله در دستور کار پليس قرار گرفت اما هنگامي که ماموران براي دستگيري او وارد خانه اش شدند فهميدند وي پيش از حضور پليس از آنجا گريخته است.

در ادامه تحقيقات در شرايطي که متهم به قتل تصور مي کرد خود را از مجازات رهانيده است کارآگاهان با رديابي تلفني او توانستند به سرنخ تازه يي دست يابند.

شواهد جديد حاکي از آن بود که سامان در باغي در اطراف بجنورد پنهان شده است. به اين ترتيب ماموران در عملياتي غافلگيرکننده او را در مخفيگاهش به دام انداختند.

سامان بعد از دستگيري به تشريح جنايت خود پرداخت و گفت؛ من به پريسا علاقه زيادي داشتم و تصميم گرفته بودم با او ازدواج کنم. به او پيشنهاد کردم از شوهرش جدا شود و با من زندگي کند. هرچند او حرفي در اين باره نمي زد،اما من فکر مي کردم وجود فرهاد مانع اصلي جدايي او از شوهرش است. به همين دليل نقشه قتل پسربچه را طراحي کردم تا پس از کشتن فرهاد با مادرش ازدواج کنم. روز حادثه وقتي پريسا با فرهاد به خانه ام آمد يک لحظه به فکر عملي کردن تصميم خودم افتادم و از او خواستم فرهاد را نزد من بگذارد. در حالي که چند دقيقه يي از رفتن پريسا گذشته بود يک مشت بر سر فرهاد کوبيدم و سپس با لگد به جانش افتادم و او را کشتم.

به دنبال اعترافات اين متهم وي با صدور قرار قانوني روانه زندان شد. اين در حالي است که پدر کودک دو ساله با طرح شکايتي خواستار مجازات قاتل فرزندش شده است.

• لایک

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    قتل عام خانوادگي به خاطر قهر کردن همسر
    در اين مرحله از تحقيقات بود که نام مردي به نام اکبر در پرونده جنايي ثبت شد. او داماد خانواده و شوهر يکي از مقتولان به نام سميرا بود و با همسر خود اختلافات شديدي داشت.
    مردي به خاطر اختلاف با همسرش يک زن و سه عضو خانواده او را به آتش کشيد و کشت.

به گزارش اعتماد، ساعت 45/1 روز دوشنبه هفته گذشته زنگ خطر ايستگاه آتش نشاني زرين دشت- واقع در استان فارس- به صدا درآمد و بلافاصله امدادگران به سمت خانه يي به راه افتادند که شعله هاي حريق از آن زبانه مي کشيد.

آتش نشانان بعد از رسيدن به محل وقوع حادثه در حالي که با آتش گسترده يي مواجه شده بودند، عمليات اطفاي حريق را آغاز کردند و دقايقي بعد هنگامي که توانستند شعله ها را فرو بنشانند وارد خانه شدند.

آنها در ميان اثاثيه سوخته و دودگرفته متوجه شيء مشکوکي شدند که به نظر مي رسيد جسد يک انسان است. امدادگران به محض نزديک شدن به اين شيء خود را در برابر پيکر سوخته و غير قابل شناسايي مردي ميانسال ديدند و لحظاتي بعد با جست وجو در ساير بخش هاي خانه جسد سه نفر ديگر را نيز پيدا کردند.

به اين ترتيب موضوع به پليس و بازپرس جنايي اطلاع داده شد و پس از آنکه کارشناسان سازمان آتش نشاني با توجه به نوع حريق و بقاياي حادثه نظر قطعي دادند که اين آتش سوزي عمدي بوده است، گروهي از کارآگاهان تحقيقات ويژه يي را براي رازگشايي از اين قتل عام خانوادگي شروع کردند.

تنها انگيزه يي که مي توانست قاتل يا قاتلان را براي به آتش کشيدن چهار عضو يک خانواده وسوسه کند، کينه جويي و انتقام گيري بود و بي شک عامل يا عاملان جنايت رابـ ـطه نزديکي با مقتولان داشتند. به همين سبب پليس درصدد برآمد با بررسي روابط اعضاي اين خانواده مظنون يا مظنونان را از ميان نزديکان آنها شناسايي کند.

در اين مرحله از تحقيقات بود که نام مردي به نام اکبر در پرونده جنايي ثبت شد. او داماد خانواده و شوهر يکي از مقتولان به نام سميرا بود و با همسر خود اختلافات شديدي داشت.

از آنجا که برخي شاهدان تاييد کردند اين مرد ميانسال را هنگام حادثه در حوالي خانه پدرزنش ديده اند، احتمال وقوع جنايت از سوي وي پررنگ تر شد و در ادامه مدارکي به دست آمد که اين فرضيه را قطعي و فاش کرد مرد آتش افروز خودش نيز طعمه آتش و مجروح شده است.

کارآگاهان در دومين گام از تحقيقات تلاش کردند رد پايي از مرد فراري به دست بياورند. آنها با اين احتمال که ممکن است اکبر براي مداواي زخم هاي خود به مراکز درماني مراجعه کند، گوش به زنگ ماندند تا شايد خبري از بيمارستان ها به آنها برسد. همچنين نيمي ديگر از افسران جنايي سعي کردند محل هاي احتمالي پنهان شدن مرد آتش افروز را بيابند.

در اين بين جزيياتي از زندگي اکبر به دست آمد و مشخص شد او همسري ديگر و چهار فرزند دارد و سميرا که چندين سال از وي کوچک تر بوده زن دوم اين مرد محسوب مي شده است. هنگامي که پليس به خانه همسر اول اکبر مراجعه کرد، معلوم شد متهم بعد از ارتکاب قتل زن و چهار فرزندش را نيز ترک کرده و به مکان نامعلومي گريخته است.

جست وجوي نقطه به نقطه بالاخره نتيجه داد و کارآگاهان توانستند از طريق اطلاعات پراکنده يي که به دست آورده بودند محل اختفاي اکبر را بيابند و او را دستگير کنند.

اين مرد به پليس آگاهي منتقل شد اما هنگامي که پشت ميز بازجويي نشست بدون آنکه بتواند به سوالات پاسخ دهد، بيهوش و به بيمارستان منتقل شد.

پزشکان با معاينه اکبر اعلام کردند علت بدحالي او جراحات ناشي از سوختگي است. به اين ترتيب مرد ميانسال تحت درمان قرار گرفت و بعد از بهبودي نسبي به سوالات پليس درباره اين جنايت پاسخ داد.

او گفت؛ با وجود اينکه همسر و چهار فرزند داشتم به سميرا علاقه مند شدم و توانستم موافقت او و خانواده اش را براي ازدواج جلب کنم اما او از همان ابتدا با من سر ناسازگاري گذاشت. شرايط خاص زندگي من و اختلاف سني زيادمان باعث بروز برخي کشمکش ها شده بود. با اين وجود من زنم را دوست داشتم و نمي خواستم از او جدا شوم.

متهم به قتل ادامه داد؛ «درگيري هاي من و سميرا تا آنجا ادامه پيدا کرد که او به حالت قهر به منزل پدرش رفت. من که نمي خواستم زندگي ام از هم پاشيده شود دنبال او رفتم و سعي کردم رضايتش را براي بازگشت به خانه جلب کنم ولي سميرا به طلاق اصرار داشت و خانواده اش نيز او را تحريک مي کردند.

وقتي از آشتي با همسرم نااميد شدم، تصميم گرفتم از او و خانواده اش انتقام بگيرم. به همين دليل يک گالن 20 ليتري بنزين تهيه کردم و شب حادثه در حالي که سميرا و اعضاي خانواده اش خواب بودند، مخفيانه وارد آنجا شدم و خانه را به آتش کشيدم و موقع فرار خودم هم زخمي شدم.»

بنابر اين گزارش در حال حاضر تحقيقات از مرد آتش افروز براي افشاي زواياي پنهان اين جنايت ادامه دارد.

• لایک

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    قتل دو ایرانی توسط نظامیان جمهوری آذربایجان
    آنها قصد داشتند مشروبات الکلی را با همکاری پاسگاه مرزی آذربایجان به ایران وارد کنند که با مخالفت سرویس مرزی آذربایجان مواجه شدند که در نهایت کار به درگیری مسلحانه کشید.
    92039_256.jpg
    عصر ایران – خبرگزاری ترند نیوز جمهوری آذربایجان گزارش داد: دو ایرانی در حالی که قصد داشتند یک محموله از مشروبات الکلی را به داخل ایران قاچاق کنند، در برخورد با گشت مسلح آذربایجان در مرز این کشور کشته شدند.

به گزارش عصر ایران (asriran.com)، وزارت کشور آذربایجان اعلام کرد: سه تن از ساکنان منطقه بیله سوار جمهوری آذربایجان با مشارکت دو ایرانی، قصد داشتند محموله قاچاق مشروبات الکلی را با همکاری پاسگاه مرزی آذربایجان به ایران وارد کنند که با مخالفت سرویس مرزی آذربایجان مواجه شدند که در نهایت کار به درگیری مسلحانه کشید.

این وزارتخانه افزود: اتباع ایرانی در مبادله آتش با این سرویس، جان باختند. سه تبعه آذری نیز حین فرار، بازداشت شدند.

تنظیم پرونده جنایی درخصوص این حادثه در دست بررسی است.

• لایک

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    شاه‌کليد زنده است يا مرده؟
    برنار کوشنر، وزير خارجه فرانسه، مدعي شده که محمد زهير الصديق در يک اقامتگاه اجباري تحت نظارت بوده، اما از يک ماه پيش، ديگر هيچ خبري از وي نيست و وي اقامتگاه خود را ترک کرده و مخفي شده است.

داستان ناپديد شدن ناگهاني «محمد زهير الصديق» در پاريس از يک ماه پيش تاکنون به يک موضوع جدي در وزارت خارجه فرانسه تبديل شده است.

به گزارش «تابناک» ، وي که اهل سوريه و از سوي ارتش اين کشور به عنوان يک نظامي فراري شناخته مي‌شود، در پرونده ترور رفيق حريري، نخست‌وزير سابق لبنان به «‌شاه کليد‌» معروف است، چرا که بر اساس اتهامات او، پيکان اتهام در پرونده ترور رفيق حريري به سوي سوريه نشانه رفته و محکوميت سياسي آن صادر شده است و بر همين اساس، چهار افسر عالي‌رتبه ارتش و دستگاه امنيت لبنان نيز بازداشت شده و در زندان هستند، در حالي که به باور بسياري از لبناني‌ها و از جمله حزب‌الله لبنان، بازداشت اين چهار افسر عالي‌رتبه و از جمله «‌سرلشکر جميل السيد‌» کاملا سياسي بوده است.

برنار کوشنر، وزير خارجه فرانسه، مدعي شده که محمد زهير الصديق در يک اقامتگاه اجباري تحت نظارت بوده، اما از يک ماه پيش، ديگر هيچ خبري از وي نيست و وي اقامتگاه خود را ترک کرده و مخفي شده است.

منابع خبري تأکيد دارند، وي که تابستان سال 2005 وارد پاريس شده بود، از آن تاريخ تا يک ماه پيش، تحت کنترل و نظارت امنيتي در محله‌اي اشرافي به نام «‌ايويلين‌» در پاريس بوده است.

اما پليس پاريس نظري ديگر دارد که با اظهارات وزارت خارجه فرانسه سازگاري ندارد. آنها بر اين باورند که محمد زهير الصديق تحت اقامت اجباري قرار نداشته و مي‌توانسته است هر وقت که بخواهد، خاک فرانسه را ترک کند. در ميان همه اين حرف وحديث‌هاي متفاوت و متضاد، برادر وي «‌عماد الصديق‌» در گفت‌وگو با روزنامه الوطن، چاپ دمشق، سخن از امکان کشته شدن برادرش به ميان آورده است.

به باور وي يا محل او تغيير داده شده و يا آن که وي کشته شده است. وي در هر دو حالت، مي‌گويد: پليس فرانسه در جريان است و در هر دو حالت، انگشت اتهام را به سوي پليس فرانسه نشانه رفته است.
    از سوي ديگر، وي از تلاش يک گروه لبناني براي ترور برادرش سخن گفته و مدعي است که «‌مروان حماده‌»، وزير کنوني اتصالات و ارتباطات لبنان (از هم پيمانان اصلي وليد جنبلاط و از نيروهاي مهم 14 مارس لبنان) پشت سناريوي «‌پنهان شدن‌» و يا «‌کشته شدن‌» برادرش قرار دارد.

وليد جنبلاط و مروان حماده از جمله شخصيت‌هاي لبناني مخالف سوريه‌اند که از روز اول ترور رفيق حريري، دولت سوريه و شخص بشار الاسد، رئيس‌جمهور سوريه را مسئول ترور معرفي کردند و تاکنون نيز اين اتهامات را دنبال مي‌کنند.
    اين در حالي است که مبناي اتهام عليه سوريه، بازجويي‌هايي است که توسط کميته بين‌المللي ترور رفيق حريري از محمد زهير الصديق انجام شده است، در حالي که چندي پيش، رسما کذب بودن بسياري از اظهارات زهير الصديق توسط قاضي اين پرونده اعلام شد.

سايت رسمي حزب کتايب لبنان نيز درباره مخفي شدن زهير الصديق نوشت: وي پس از ترک فرانسه عازم امارات شده است و اکنون به همراه خانواده‌اش در ابوظبي زندگي مي‌کند.
    اما «وئام وهاب»، رهبر «‌جريان توحيد لبنان‌» که يکي از شخصيت‌هاي سياسي 8 مارس و نزديک به سوريه به شمار مي‌رود، نيز در گفت‌وگو با شبکه تلويزيوني «‌ال.بي.سي‌» لبنان از احتمال قتل زهير الصديق سخن به ميان آورده و درخواست پيگيري رسمي سرنوشت وي را کرده است.

«‌حسن فضل الله‌»، نماينده حزب‌الله لبنان در پارلمان اين کشور نيز از وزير خارجه فرانسه پرسيده است: چرا دولت فرانسه از تسليم محمد زهير الصديق به دستگاه قضايي لبنان که بارها آن را رسما اعلام کرده بود، خودداري کرده است.
    وي ادامه داد: آيا دولت فرانسه اطلاعاتي از زهير الصديق دارد که سرنوشت پرونده تحقيقات ترور رفيق حريري را تغيير مي‌دهد؟

اما همه اين تحولات که پيرامون پرونده زهير الصديق مي‌گذرد، نشان مي‌دهد، جرياناتي که داراي مصلحت خاصي در اظهارات الصديق هستند، تلاش دارند تا وي را از روبه‌رو شدن با دستگاه قضايي لبنان دور کنند تا ميزان اطلاعات دروغ وي در بازجويي‌هايش را همچنان پنهان نگه دارند. از همين زاويه، به نظر مي‌رسد اعلام احتمال کشته شدن وي بيشتر از آن رو است که هيچ طرفي اقدام به قتل وي نکند.

نشانه رفتن اتهامات و مسئوليت‌هاي قانوني به سوي دولت فرانسه نيز احتمالا با همين هدف دنبال مي‌شود تا وي همچنان زنده بماند تا بيش از پيش روشن شود که پرونده قتل رفيق حريري، اکنون پيش از آن که يک پرونده جنايي باشد، يک پرونده سياسي است. اين امر آنگاه قوت بيشتري مي‌گيرد که پس از ترور رفيق حريري، سرنوشت سياسي خاورميانه و به ويژه در لبنان به شکل کاملا روشني تغيير كرد؛ سرنوشتي که بيش از همه اطراف به سود آمريکا و اسرائيل بود و موجبات خروج ارتش سوريه از لبنان و انزواي سياسي دولت سوريه در بين کشورهاي غربي و بسياري از کشورهاي عربي هم پيمان آمريکا را فراهم آورد.

• لایک

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    دولت پاكستان در خواست بررسي مرگ بوتو را رد كرد
    اظهارات دولت پاكستان در حالي مطرح مي‌شود كه نزديكان بوتو دولت را به پنهان كردن حقايق متهم كرده‌اند.
    پاكستان امروز پيشنهاد آمريكا براي كمك‌هاي بين‌المللي به منظور تحقيقات درباره چگونگي ترور رهبر حزب مردم را رد كرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري "آسوشيتدپرس"، در پي ترور "بي‌نظير بوتو" در روز پنج‌شنبه و با وجود جنجال‌هاي زياد بر سر مرگ وي، دولت پاكستان امروز تحقيقات كشورهاي خارجي براي بررسي ترور بوتو را رد كرد.

اظهارات دولت پاكستان در حالي مطرح مي‌شود كه نزديكان بوتو دولت را به پنهان كردن حقايق متهم كرده‌اند.

پرسش‌هاي روبه افزايش درباره ترور بوتو به درخواست‌ها براي تحقيقات بين‌المللي و مستقل منتهي شد.

اين در حالي است كه دولت پاكستان اين ديدگاه مقامات آمريكا درباره مشورت بي سرو صدا با ديگر كشورها درباره اجراي تحقيقات را رد كرده است.

"جواد اقبال چيمه" سخنگوي وزارت كشور پاكستان نيز از توانايي دولت در انجام تحقيقات در اين زمينه دفاع كرد و گفت تحقيقات قضائي مستقل بايد ظرف هفت روز از انتصاب قاضي مسؤول اين پرونده كامل شود.

وي تأكيد كرد: «اين يك پرونده جنايي معمولي نيست كه به كمك جامعه بين‌الملل نياز داشته باشيم.من فكر مي‌كنم ما قادر هستيم آن را به انجام برسانيم.»

بوتو روز پنج‌شنبه در حالي كه براي انجام تبليغات انتخاباتي به روالپندي سفر كرده بود ابتدا هدف شليك گلوله قرار گرفت و سپس فرد مهاجم، بمب همراه خود را مقابل خودروي بوتو منفجر كرد.

• لایک

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    شکایت ‌56 پيرزن از یک زن
    اين پرونده به عنوان سرقت در شعبه دوم دادياري مورد رسيدگي قرار گرفت تا اينكه دو نفر‌ از شاكيان به دليل مسموميت جان سپرده و همين امر باعث شد تا پرونده به يك پرونده جنايي تبديل شود.

زن ميانسالي كه 56 پيرزن را با دادن آب ميوه غيربهداشتي مسموم كرده و طلاهاي آن‌ها را ربوده بود، صبح امروز در دادسراي امور جنايي تهران با شاكيان خود روبه‌رو شد.

به گزارش فارس، اوايل فروردين سال 84 زن 56 ساله‌اي با مراجعه به دادسراي امور جنايي تهران مدعي شد در حوالي امام زاده حسن يك زن حدوداً 37 ساله به وي يك آب ميوه غير‌بهداشتي داده است. شاكي در شكايتش مدعي شد كه اين زن پس از مسموم كردن وي، طلاهايش را به سرقت بـرده است.

اصغرزداه بازپرس شعبه دوم دادسراي امور جنايي تهران در خصوص اين پرونده گفت: با بررسي بيشتر مشخص شد شاكيان ديگري نيز وجود دارند كه به طرز مشابهي مسموم شده و مدعي هستند كه طلاهاي آن‌ها به سرقت رفته است.

وي ادامه داد: اين پرونده به عنوان سرقت در شعبه دوم دادياري مورد رسيدگي قرار گرفت تا اينكه دو نفر‌ از شاكيان به دليل مسموميت جان سپرده و همين امر باعث شد تا پرونده به يك پرونده جنايي تبديل شود.

بازپرس شعبه دوم دادسراي امور جنايي تهران گفت: با توجه به اعلام شكايت شاكيان و انجام مأموريت‌هاي اطلاعاتي موفق به دستگيري اين زن متهم به سرقت و قتل ‌دو پيرزن شديم.

وي ادامه داد: اين زن به نام «ايران‌نصرت‌ امين‌جان» 37 ساله در تحقيقات اوليه تنها به 3 فقره سرقت مشابه اعتراف كرد و مابقي اين سرقت‌ها را نپذيرفت.

• لایک

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    عشق شوم، انگيزه قتل نمايشگاه دار ايراني در امارات
    در همين رفت وآمدها بود که عاشق فريبا شدم. اين زن نيز به من ابراز علاقه مي کرد و کار به جايي رسيده بود که احساس مي کردم بدون او نمي توانم زندگي کنم.

يک مرد ايراني که در پي عشق شوم به زني جوان شوهر او را در شارجه امارات به قتل رسانده بود پاي ميز محاکمه رفت.

به گزارش ايسکانيوز چندي پيش پليس شارجه جسد سوخته مردي ناشناس را در منطقه ام القوين کشف کرد و با آغاز تحقيقات مشخص شد جسد متعلق به يک مرد ايراني است که از سال ها قبل در امارات زندگي مي کرد.

اين مرد ايراني که صاحب يک نمايشگاه اتومبيل در شارجه بود بر اثر خفگي جان باخته بود. قاتل يا قاتلان بعد از کشتن وي جسدش را سوزانده بودند تا سرنخ هاي موجود در اين پرونده جنايي را از بين ببرند.

پليس جنايي شارجه براي گشودن گره اين معماي جنايي به بازجويي از همسر ايراني مقتول به نام فريبا پرداخت. اين زن در حالي که تلاش مي کرد خودش را داغدار و اندوهگين نشان دهد از ماجراي قتل همسر ثروتمندش اظهار بي اطلاعي کرد و گفت به هيچ فرد خاصي مظنون نيست و نمي داند چه کسي همسرش را قرباني کرده و از اين کار چه هدفي را دنبال مي کرده است.

فريبا در توضيحاتش به کارآگاهان پليس شارجه گفت؛ شبي که شوهرم به قتل رسيد من در منزل نبودم. آن روز همراه دو فرزندم به دوبي رفتم و پس از بازگشت به منزل زماني که متوجه غيبت شوهرم شدم فکر کردم او براي انجام کارهايش از خانه خارج شده و هرگز فکر نمي کردم به چنين سرنوشت تلخ و غم انگيزي دچار شده باشد. کارآگاهان در حالي که اطلاع يافته بودند در خون مقتول مقداري الـ*کـل پيدا شده است احتمال دادند وي توسط فردي آشنا و پس از برگزاري بزمي شبانه از پاي درآمده است، اما هيچ سرنخي از قاتل به دست نيامد تا اينکه چندي بعد همسر مقتول به پليس شارجه مراجعه و راز قتل مرد نمايشگاه دار را برملا کرد.

فريبا که به خاطر عذاب وجدان تصميم گرفته بود حقيقت را بازگو کند در اظهاراتش گفت؛ «مدت ها قبل يک جوان 24ساله ايراني به نام کامران وارد زندگي من و شوهرم شد. او به صورت غيرقانوني وارد امارات شده بود و به دنبال کار مي گشت و در جست وجوهايش با شوهرم آشنا و به عنوان کارگر در نمايشگاه وي کارش را آغاز کرد و از اين طريق من نيز با او آشنا شدم و چندي بعد روابط ما صميمانه تر شد. به گونه يي که به يکديگر علاقه پيدا کرديم اما من با داشتن شوهر و دو فرزند نمي توانستم با او ازدواج کنم و چاره يي جز پنهان کردن روابط مان نداشتيم تا اينکه بالاخره کامران بدون اطلاع من همسرم را کشت تا بتواند با من زندگي تازه يي را آغاز کند.»

پس از اعترافات فريبا وي بازداشت شد و ماموران پليس امارات توانستند عامل اين جنايت هولناک را به تله بيندازند. کامران وقتي فهميد زن مورد علاقه اش تمام حقايق را فاش کرده است. لب به اعتراف گشود و گفت؛ من پس از آنکه در نمايشگاه اتومبيل مشغول به کار شدم، توانستم رابـ ـطه صميمانه يي با صاحبکارم برقرار کنم و به اين ترتيب به خانه وي راه يافتم و مرتب به منزلش مي رفتم و در همين رفت وآمدها بود که عاشق فريبا شدم. اين زن نيز به من ابراز علاقه مي کرد و کار به جايي رسيده بود که احساس مي کردم بدون او نمي توانم زندگي کنم.

وي افزود؛ شب حادثه پس از آنکه مطلع شدم فريبا و دو فرزندش به دوبي رفته اند به خانه آنها رفتم و همراه با مقتول مقدار زيادي مشروبات الکلي مصرف کرديم و پس از آنکه مرد ثروتمند تعادلش را از دست داد و اطمينان يافتم توانايي دفاع از خودش را ندارد يک طناب دور گردن او انداختم و وي را خفه کردم. سپس براي پنهان کردن اين جنايت جسد را در صندوق عقب خودروي او جاسازي کردم و به سمت منطقه عجمان به راه افتادم. من قصد داشتم جسد را در آنجا دفن کنم اما در بين راه پشيمان شدم و آن را در منطقه ام القوين با بنزين سوزاندم و فرار کردم.

اين متهم به قتل ادامه داد؛ پس از قتل موضوع را با زن مورد علاقه ام در ميان گذاشتم و قرار شد هر دو در اين رابـ ـطه سکوت کنيم اما بالاخره او حقايق را فاش کرد.پس از پايان مراحل مقدماتي رسيدگي به اين پرونده فريبا به اتهام رابـ ـطه نامشروع و پنهان کردن آثار جرم محاکمه و به 15 ماه حبس محکوم شد.

بنابر اين گزارش جلسه محاکمه متهم رديف اول اين پرونده نيز چند روز پيش برگزار شد و حکم نهايي درباره وي به زودي صادر مي شود.

• لایک

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    اولمرت در آستانه برکناری
    حسابرس کل اسرائیل با اعتراف به فسادهای مالی و اخلاقی سران این رژیم گفت : اسرائیل به لحاظ فساد مالی و اخلاقی، مفسدتر از آن است که افکار عمومی جهان می پندارند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دلیل درگیر بودن در یک پرونده فساد مالی مورد تحقیق قرار گرفته است و اگر اتهام وی ثابت شود باید از سمت نخست وزیری این رژیم کناره گیری کند.

به گزارش مهر به نقل از روزنامه تایمز، نام ایهود اولمرت به عنوان یکی از متهمان اصلی در پرونده خصوصی سازی یکی از بانک های اسرائیلی مطرح شده و در همین زمینه یک پرونده جنایی در حسابداری کل اسرائیل در حال پیگیری است.

بر همین اساس اولمرت متهم است که در جریان خصوصی سازی بانک "لیومی" این بانک را به دو تن از دوستان صمیمی خود واگذار کرده است. این بانک در سال 2005 به بخش خصوصی واگذار شد و ایهود اولمرت در آن زمان به عنوان وزیر اقتصاد اسرائیل فعالیت می کرد.

بر اساس این گزارش، نخست وزیر اسرائیل تاکنون در این زمینه اظهارنظری نکرده است.

یادآور می شود پرونده های فساد مالی مقامات بلند پایه رژیم صهیونیستی مدتی است به جریان افتاده وشواهد موجد حاکی از آن است که اغلب این مقامات در این پرونده ها متهمان اصلی محسوب می شوند.

بر همین اساس "یارون زلیخا" حسابرس کل اسرائیل با اعتراف به فسادهای مالی و اخلاقی سران این رژیم گفت : اسرائیل به لحاظ فساد مالی و اخلاقی، مفسدتر از آن است که افکار عمومی جهان می پندارند.

زلیخا در یکی ازدانشگاههای این رژیم در بیت المقدس گفت : در حال حاضر اسرائیل رتبه 34 جهان در زمینه فساد مالی و اخلاقی را به خود اختصاص داده است.

وی همچنین گفت : ما خیلی خوش شانس هستیم که محققین از حقیقت بی خبرند و در واقع اسرائیل در زمینه فساد، مفسد تر از آن است که ناظرین و محققین خارج از منطقه می دانند.

فساد به عنوان یک مقوله کلی به ویژه درحوزه مالی و اخلاقی ازمسائلی است که این رژیم سالهاست که با آن دست به گریبان است.

• لایک

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    قضاوت دادگستري‌‏ در چين از اين پس با يك كليك موس
    اين نرم افزار مدت 2 سال تحت عمليات آزمايشي در دادگاه ZIBO بوده و حكم بيش از 100 نوع پرونده جنايي از جمله دزدي، تجـ*ـاوز، قتل و اقدامات ضد امنيت دولتي را اعلام كرده است.
    يك دادگاه در كشور چين از اين پس از نرم‌‏افزاري استفاده مي‌‏كند كه با آن مي‌‏توان در مورد 1500 پرونده جنايي حكم نهايي را اعلام كرد.

به گزارش ايلنا، اين نرم افزار مدت 2 سال تحت عمليات آزمايشي در دادگاه ZIBO بوده و حكم بيش از 100 نوع پرونده جنايي از جمله دزدي، تجـ*ـاوز، قتل و اقدامات ضد امنيت دولتي را اعلام كرده است.

اين نرم افزار با هدف مطمئن ساختن قضات از تصميمات آنها در مورد زنداني كردن متهمان، پروژه مورد نظر را با استانداردهاي جهاني مطابق كرده و اعلام مي‌‏كند كه آيا اين فرد بايد زنداني شود يا خير.

اين امر امكان اشتباه قضات و يا بي‌‏عدالتي آنها در پي‌‏گيري يك پرونده را به شدت كاهش مي‌‏دهد.

• لایک
    بالا