نودل و سبزيجات؛ ابداعات ذهن آشپز من!

• شروع کننده موضوع Diba
  • بازدیدها 160
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Diba

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
86,552
امتیاز واکنش
46,640
ذائقه آدم ها ممکنه تغییر کنه؛ مثلا همین خود من یه زمانی عاشق رب گوجه فرنگی و ماکارونی بودم. اما نمی دونم چه اتفاقی افتاد که دیگه میلی به خوردن ماکارونی و حتی مشتقاتش مثه فتوچینی پاستا هم ندارم .

653271_458.jpg

تا مدت ها علتش رو نمی دونستم برای همین دست از تلاش نکشیدم و راه های زیادی برای طبخشون امتحان کردم. با رب ، بدون رب ، با گوشت ، بدون گوشت ، با سس های مختلف... خلاصه دردسرت ندم تا اینکه یه روز به این طریق درست کردم. عالی شد؛ بعد از سالیان دراز تونستم از خانواده ماکارونی چیزی درست کنم که با میل و رغبت بخورم.

طرز تهیهش وقتی نمیبره . تو می تونی هر سبزیجاتی رو که تو خونه داری ازش استفاده کنی. پس اول هویج و لوبیا سبز و نخودفرنگی رو به اندازهای دلخواه خرد کن خوب بشور و بذار بخار پز بشن. بعد کلم بروکلی و گل کلم رو اضافه کن. از هر کدوم یه فنجون کافیه عزیزم. بعد پنجاه گرم کره تو ماهیتابه بریز. قارچ ها رو خوب بشور و خرد کن بریز تو ماهیتابه و کمی تفت بده و یه قاشق آب لیمو بهش بزن تا سياه نشن. بعد چند تا دونه گوجه گیلاسی و مابقی سبزیجات رو بریز.

همشون که مخلوط شدن به اندازه دلخواهت نمک و فلفل بزن و بازم در صورت تمایل پودر سیر و کمی آویشن و آب لیمو و خوب همه رو با هم مخلوط کن و بذار حسابی مزه داربشن. بعد یه بسته نودل رو بریز تو آبجوش و چند دقیقهای صبر کن ؛ حسابی نرم که شد بریز تو آبکش. کمی که خنک شد با محتویات ماهیتابه مخلوط کن. بعدشم بریز تو یه ظرف مناسب و سروش کن. البته اینم بگم می تونی به جای نودل از انواع ماکارونیهای فرمی و پاستا هم استفاده کنی.

برخی موضوعات مشابه

بالا