واکنش تند سرمربی نوجوانان والیبال به صغرسنی

• شروع کننده موضوع Dead Man
  • بازدیدها 122
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Dead Man

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
15,015
امتیاز واکنش
27,631
سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان گفت: اگر کسی مدرکی دارد که می تواند ثابت کند بازیکنان تیم ما صغرسنی هستند، تمام مدال های بازیکنانم را به او می دهم.

به گزارش "ورزش سه"، قهرمانی تیم والیبال نوجوانان ایران در جهان، نوید روزهای خوشی را برای این رشته در روزهایی می دهد که برخی کارشناسان معتقد بودند والیبال از پشتوانه خالی شده است.

محمد وکیلی که ۵ ماه قبل با همین تیم در آسیا هم نتوانست روی سکو برود، با اعتماد به نفس به کارش ادامه داد تا در نهایت در کمال شگفتی روی سکوی قهرمانی جهان بایستد.

با سرمربی تیم والیبال نوجوانان درباره مسائل مختلف به گفت و گو پرداختیم. در ادامه مشروح صحبت های محمد وکیلی را با خبرنگار "ورزش سه" می خوانید.

برنامه ریزی بد باعث شد روی سکوی آسیا نرویم

در سال ۲۰۱۴ تیم نوجوانان ایران توانست بدون دادن حتی یک ست به حریفان، قهرمان آسیا شود. آن دوره ما زمان زیادی تا مسابقات جهانی ۲۰۱۵ داشتیم و در نهایت سوم شدیم. این بار برنامه ریزی کنفدراسیون آسیا طوری بود که مسابقات آسیایی و جهانی در یک سال برگزار می شد. همین موضوع باعث شد تا فرصت کافی برای مسابقات آسیایی نداشته باشیم و لیگ برتر نیز در کار ما خلل ایجاد کرد. این یکی از دلایل اصلی روی سکو نرفتن ما در آسیا بود.

به توانایی تیمم اعتماد داشتم

در این دوره که در رقابت های قهرمانی آسیا بودیم، بازیکنان زیر فشار بودند که باید مثل دوره قبلی طلا بگیرند. ما سعی کردیم این فشار را کم کنیم؛ اما بازهم از نظر روحی آنها با یک باخت در ابتدای مسابقات دچار مشکل شدند. بعد از چهارمی در آسیا متوجه شدیم این تیم از نظر روحی مشکل دارد و تصمیم گرفتیم با کار و تلاش زیاد برای رفتن روی سکوی جهانی آماده شویم. حتی بعد از چهارمی در آسیا من گفتم در مسابقات جهانی روی سکو می رویم که برخی فکر کردند به خاطر اینکه ابقا شوم، چنین حرفی زدم. من تجربه حضور در این رقابت ها را داشتم و پنجمین دوره بود که با تیم نوجوانان به مسابقات جهانی می رفتم. می دانستم پتانسیل بالایی داریم و فدراسیون هم به ما اعتماد کرد.

خارجی ها به ما حسادت می کردند

ما تصمیم گرفتیم در طول مسابقات بازی به بازی پیش برویم. سخت ترین بازی ما با برزیل در یک چهارم نهایی بود که آنها را شکست دادیم. همچنین کره ۲ بار ما را در رقابت های آسیایی شکست داده بود که در نیمه نهایی انتقام گرفتیم. در فینال نیز از روسیه سرتر بودیم. حتی جو سالن علیه ما بود و بازیکنان تیم های خارجی به ما حسادت می کردند و دوست نداشتند ما قهرمان شویم.

این نسل جای بزرگان والیبال را می گیرد

سال ۲۰۰۷ تیم ایران قهرمان نوجوانان جهان شد و بعد آن نسل طلایی در رده بزرگسالان هم موفق شد. مطمئن باشید تیمی که الان قهرمان جهان شد، از تیم ۱۰ سال پیش هم بهتر است. میانگین قدی این تیم ۱۹۸ است و ۳ بازیکن با سن پایین داشتیم که در دوره بعدی هم می توانیم استفاده کنیم. فضا برای بازی کردن بازیکنان تیم نوجوانان در باشگاهها فراهم است. همانطور که در سال های اخیر در ارتعاشات و کاله بازی کردند. این نفرات می توانند جای ستاره های والیبال را بگیرند.

هر وقت قهرمان شدیم، گفتند صغر سنی!

در این چند روز بار دیگر بحث هایی درباره صغر سنی بازیکنان شنیدم. تمام مدارک تحصیلی بازیکنان این تیم از اول ابتدایی وجود دارد. حتی یک مورد هم نیست که شناسنامه اش عوض شده باشد یا توضیح داشته باشد. هر وقت قهرمان می شویم، چنین بحث هایی را به وجود می آورند. ما نوجوان ترین بازیکن این مسابقات را داشتیم و نیازی به این کارها نداریم. دنیا به ما افتخار می کند و درست نیست چنین افرادی که تعداد به انگشتان ۲ دست هم نمی رسد، حرف از صغرسنی بزنند.

ثابت کنند، مدال ها را گردنشان می اندازم

اگر کسی مدرکی دارد که می تواند ثابت کند بازیکنان تیم ما صغرسنی هستند، شخصا تمام مدال هایی که به بازیکنان داده شده را جمع می کنم و خودم گردنش می اندازم؛ اما اگر این حرف ها ثابت نشد، کسانی که چنین حرف هایی می زنند، یک معذرت خواهی به مردم بدهکار هستند.

برخی موضوعات مشابه

بالا