اخبار سینما و تلوزیون گلشیفته فراهانی نامزد رشته بهترین بازیگر تازه کار شد!/ اعلام نامزدهای جایزه لومیر (گلدن گلاب سینمای

• شروع کننده موضوع CAPRICORN
  • بازدیدها 210
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

CAPRICORN

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
12,639
امتیاز واکنش
28,246
گلشیفته فراهانی نامزد رشته بهترین بازیگر تازه کار شد!/ اعلام نامزدهای جایزه لومیر (گلدن گلاب سینمای فرانسه): "موستانگ" و "سال های طلایی من" پیشتازند

7f68508e9299e46dc9da85b53476c3a3_M.jpg

نامزدهای جوایز لومییر که معادل گلدن گلوب برای فرانسوی هاست اعلام شد.

سال های طلایی من ساخته آرنو دپلشین و موستانگ ساخته دنیز غمزه ارگوون-که هردو فیلم در بخش دوهفته کارگردانان جشنواره فیلم کن نمایش داده شد-پیشتاز نامزدهای امسال هستند.

دیگر رقبای پیشتاز امسال عبارتند از دو دوست ساخته لویی گارل و تابستان ساخته کاترین کورسین.

سال های طلایی من در هفت رشته نامزد شده است بهترین فیلم،کارگردان،بازیگر مرد(کوئینتین دولمر)؛بازیگر زن تازه کار(لو روی-لکولینه).

موستانگ که نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی زبان است و از سوی کشور فرانسه برای رقابت در رشته بهترین فیلم خارجی زبان به اسکار معرفی شده در شش رشته نامزد جایزه لومییر است از جمله بهترین فیلم ، بازیگر زن تازه کار، فیلمنامه و بهترین فیلم اول.تابستان افتتاحیه جشنواره لوکارنو بود این فیلم هم در رشته های بهترین کارگردان، بازیگر زن(هیگلین)؛موسیقی ،فیلمنامه و فیلم نامزد شده است.

دو دوست ساخته لویی گارل که نخستین تجربه کارگردانی گارل است برای گلشیفته فراهانی نامزدی در رشته بهترین بازیگر تازه کار به ارمغان آورده است. این فیلم نامزد ؛ بهترین فیلم اول و بهترین بازیگر مرد(ونسان مکین) شده. منتقدان با استقبال گرمی با این فیلم برخورد کردند. دیپان ساخته ژاک اودیار؛Courted ساخته کریستین ونسان نامزد جایزه بهترین فیلم اند. ژآک اودیار همراه می ون(پادشاه من)؛ زاویه جیانولی( مارگاریت)؛فیلیپ گارل("L'ombre des femmes) و دپلشین در رشته کارگردانی نامزد شده است.

ستاره فیلم courted ونسان لیندون برای نقش آفرینی در فیلم قانون بازار که برای او جایزه بهترین بازیگر مرد را از جشنواره کن به همراه داشت و فیلم خاطرات پیشخدمت زن نامزد جایزه لومییر بهترین بازیگر مرد شده است. در این رشته ژرار دوپاردیو(دره عشق)،جرمی رنیه(Ni le ciel ni la (terre؛لوچینی(Courted)، آندره دوسولیه(21 nuits avec Pattie- بیست و یک شب همراه پتی )نامزد شده اند.

در رشته بهترین بازیگر زن امانوبل برکو(پادشاه من)؛ایزابل اوپر(دره عشق)؛کلوتیلد کورا(L'ombre des femmes)، کاتلین فرا(مارگریت)؛ایزیا هیگلین(تابستان)؛السا سیلبرستین(Un + une) نامزد جایزه شده اند.

مراسم بیست ویکمین دوره جوایز لومییر 8 ماه فوریه برگزار می شود.

سرویس سینمای جهان کافه سینما

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
5
بازدیدها
344
پاسخ ها
8
بازدیدها
290
پاسخ ها
0