جالب و دانستنی افسر پلیسی با عجیب ترین حافظه تصویری دنیا! +عکس

• شروع کننده موضوع CAPRICORN
  • بازدیدها 372
  • پاسخ ها 3
  • تاریخ شروع

CAPRICORN

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
12,639
امتیاز واکنش
28,246
پلیسی با حافظه تصویری عجیب و خارق العاده در پیدا کردن مظنونین

اندی پوپ، افسر پلیسی که در وست میدلندز- انگلستان انجام وظیفه میکند به لطف حافظه تصویری خارق العاده اش، به "پلیس حافظه" مشهور شده و به کمک حافظه قوی خود به طور موفقیت آمیزی در طی چهار سال گذشته حدود 850 مظنون را شناسایی کرده است.

هر روز این افسر پلیس نیم ساعت زودتر از معمول به محل کارش می رسد، کامپیوتر خود را روشن کرده و تصاویر مظنونین آن روز کاری را تماشا می کند. او این کار را از سال 2008 که به پلیس پیوسته، انجام می دهد. مغز او هر سال صورت های بیشتری را در خود ذخیره می کند وهرچه ثبت اطلاعات مغزی او بیشتر می شود، او در پیدا کردن افراد بهتر عمل می کند.

مهارت استثنایی او در شناسایی افراد، او را تبدیل به یک سلاح مخفی کرده است تا حدی که گاهی اوقات وقتی کارگاهان از تعداد زیاد گزینه های ممکن برای شناسایی چهره مظنون خسته می شوند، به او مراجعه می کنند.

lmu71mg76cawvlux9mgi.jpg

اندی پوپ، معروف به پلیس حافظه

بازرس گاریت موریس که افسر فرمانده این پلیس است با به خاطر آوردن زمانی که وی تنها دو روز بود برای کار به این پایگاه پلیس آمده بود گفت :"پلیس حافظه با عکسی نزد من آمد و گفت که او می داند چه کسی مظنون دزدی است، به او گفتم من حتی نمی توانم به این سادگی عکس مادر خودم را میان این همه عکس پیدا کنم. ولی یک ساعت و نیم بعد اندی یک نفر را در مرکز شهر دستگیر کرد و مظنون اعتراف کرد که در صحنه حضور داشته است و این تنها برای او شروع بود. در طی چهار سال گذشته او توانسته 850 مظنون را شناسایی کند."

اندی پوپ درمورد این موضوع می گوید: "وقتی به یک عکس به اندازه کافی نگاه کنید، معمولا چیزی از آن به طور مجزا به مغز می چسبد. شاید در همان آن نتوانم بگویم آن نقطه خاص چیست ولی وقتی آن شخص را به صورت زنده می بینم، سریع شناسایی رخ می دهد."

این همان اتفاقی است که در ماه مارس سال 2011 افتاد، زمانی که تنها یک نگاه به صفحه کامپیوتر کافی بود تا این پلیس فرد مشکوک را سریع شناسایی کند. کارگاهان سرنخ ها را ساعت ها بررسی می کردند ولی او تنها با یک جزء منحصر به فرد از آن شخص که در مغزش ذخیره شده بود توانست او را شناسایی کند. به گزارش نیک صالحی این پلیس حتی یک بار دزدی را شناسایی کرد که یک سال پیش عکس او را دیده بود و در مورد دیگر تنها از طریق یک خال کوچک در روی صورت شخص و از دوربین مدار بسته فرد مورد نظر را شناسایی کرد.

0tbit6p0cf8eacdbnq4u.jpg

اندی به لطف حافظه تصویری فوق العاده اش تاکنون 850 مظنون را شناسایی کرده است

اندی در سال 2012 پس از آنکه توانسته بود 250 مظنون را شناسایی کند، به عنوان یک نابغه در رسانه ها مورد توجه قرار گرفت که برخی از آنها را بعد از شناسایی در خیابان دستگیر می کرد.

در سال 2012 در مصاحبه ای گفته بود:"من تا وقتی که بازرس موریس به من نگفته بود که بیشتر از هر کس دیگر موفق به شناسایی مظنونین شده ام، فکر می کردم کارم بسیار نرمال و معمولی است. نمی دانم شاید حافظه تصویری ام خوب است ولی همسرم معمولا باید حواسش به تاریخ ها ، روز تولد و سالگردها باشد، چرا که زمان به خاطر آوردن تاریخ، کاری از دستم ساخته نیست."

نیک صالحی

• پیشنهادات
  • SHINee-teamin

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    25
    امتیاز واکنش
    83
    ن بابا:aiwan_lffghfdght_blum:
    جلل مخلوق:aiwan_light_blusfm::aiwan_light_dash2:

-ÑïX-

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    122
    امتیاز واکنش
    17,967
    چقد شبیه اون پس خل و چله ت ماموریت غیر ممکنه 5 و4؛ )

تنها ولی با خدا

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    87
    امتیاز واکنش
    1,125
    جلل خالق
    چه چیزا
    چه کارا
    چه چیزایی وجود داشته من نمیدونستم

برخی موضوعات مشابه