بیوگرافی بازیگران بیوگرافی جمشید مشایخی|بازیگر

• شروع کننده موضوع Pari_A
  • بازدیدها 174
  • پاسخ ها 2
  • تاریخ شروع

Pari_A

کاربر اخراجی
ارسالی ها
2,766
امتیاز واکنش
14,439
153253719293921-irannaz-com-300x200.jpg

بیوگرافی و تصاویر جمشید مشایخی و آخرین وضعیت مشایخی در بیمارستان

استاد جمشید مشایخی،هنرپگیشه ی پیشکسوت کشورمان که چندیست در بیمارستان بستری بوده و بخاطر چسبندگی روده در تیرماه امسال مورد عمل جراحی قرار گرفته است این روزها از حال مساعدی برخوردار نیست . استاد مشایخی از بازیگران بزرگ و نام دار ایران زمین هستند، امروز بیوگرافی و تصاویر این شخصیت سینمایی برجسته را مرور می‌کنیم، در حال حاضر حال و احوالات ایشان مساعد نیست ما همه ی از درگاه خداوند بخشنده برای ایشان تقاضای سلامتی داریم.با ماددر ایران ناز همراه باشید.

بیوگرافی جمشید مشایخی

جمشید مشایخی زادۀ 5 آذر ماه ، سال 1313 در شهر تهران، بازیگر است. دارای تحصیلات ناتمام در رشته تئاتر است از بازیگران پرکار قبل از انقلاب است، سفر سلامت و بینایی می باشد و نشان درجه یک فرهنگ و هنر را گرفته است. اصالت استاد به تنکابن مازندران بر میگردد.

1532537212741-irannaz-com.jpg

به گزارش ایران نازجمشید مشایخی در منطقه اي بنام پارچین تهران به دنیا آمده است. پدرش تحصیل کرده کشور آلمان و سوئد بودو بعنوان افسر شیمست در کارخانه شیمیایی ارتش کار میکرد و مادرش نیز خانه دار بود.

خواهر و برادران جمشید مشایخی

فرزند اول خانواده من هستم، بعد علی، فرهاد، مریم، لیدا، امیر و ویدا که من و علی در ایرانیم، فرهاد در ایالات امریکا و بقیه در اتریش زندگی میکنند.

جمشید مشایخی و علاقه به هنر در کودکی

علاقه ام به هنر از همان دوران نوجوانی شروع شد. زمانی که در کلاس پنجم ابتدایی درس می خواندم؛ نمایشنامه مینوشتم، کارگردانی میکردم ودر کنار بچه هاي محله بازی می‌کردیم.

153253723811367-irannaz-com.jpg

جمشید مشایخی و اکبر عبدی

جمشید مشایخی و سربازی و استخدام

به مدت 2 سال در ارومیه خدمت سربازی کردم ودر سال 1336 وقتی پایان خدمت گرفتم از طریق دوست دایی ام به اداره هنرهای دراماتیک معرفی شدم. بعد از اجرای یک نمایشنامه من نخستین کسی بودم که در اداره هنرهای دراماتیک استخدام شدم.

شروع حرفه اي جمشید مشایخی

بعنوان بازیگر حرفه اي کارم از برنامه نمایشی کانال سوم تلویزیون که غیر دولتی بود شروع شد، اما به‌صورت جدی از سال 1349 با فیلم کوتاه جلد مار کارم را آغاز کردم.

153253721427965-irannaz-com.jpg

همسر جمشید مشایخی گیتی رئوفی

ماجرای ازدواج جمشید مشایخی با دختر عمه

جمشید مشایخی درسال 1336 با دختر عمه خود گیتی افروز رئوفی ازدواج کرد، این زوج صاحب سه فرزند بنام هاي نادر «رهبر ارکستر و آهنگساز»، نازنین «معلم در کشور آمریکا» و سام شدند.

بیوگرافی گیتی رئوفی همسر جمشید مشایخی

همسر جمشید مشایخی به گزارش ایران ناز: بطور معمول همیشه جمشید به من هدیه میدهد، اما در مجموع فکر میکنم بهترین هدیه اي که به هم دیگر و به جامعه داده ایم تربیت سه فرزند به نام هاي نادر، نغمه و سامان است که هر سه موجب افتخارمان هستند. از نظر من بزرگ ترین وظیفه یک زن و مرد تربیت فرزندان صالح است.جمشید نمی‌گذارد به پشت صحنه فیلمهایش بروم

من گیتی افروز رئوفی هستم، پدرم افسر شهربانی بود. سال 1315 در قزوین به دنیا آمده ام و دارای دو فوق دیپلم در رشته هاي طبیعی و خانه داری هستم، بچه که بودم به همراه پدر و مادر و برادر و خواهرهایم به تهران آمدیم.

در دبستان و دبیرستان پروین اعتصامی تحصیل کردم. پدرم مردی بسیار سخت گیر و متعصب بودو من هر موقع برای کارهای ضروری از خانه بیرون می رفتم پدرم به برادرم مرحوم گرشا رئوفی ماموریت می داد تا همراهم بیاید تا تنها نباشم.

من طی تمام سال هاي زندگی مشترک، جمشید را مثل فرزندم تر و خشک کرده ام و بارها به او گفته ام تو مثل بچه بزرگ من هستی. من خیلی دوست داشتم که پشت صحنه فیلم ها یا سریال ها را ببینم، اما هر بار خواسته ام رابا جمشید در بین گذاشتم،به من گفت:اگر تو پشت صحنه بیایی، من فکر می‌کنم در خانه ام، تو گیتی هستی و من جمشید هستم،در نتیجه پرسوناژ یادم میرود. بهمین خاطر تا حالا، فقط دوبار سر صحنه فیلم برداری رفته ام.

من شوخ طبع هستم و باوجود آنکه اینروزها روحیه ام خراب است وقتی می‌بینم جمشید به خاطر گرفتاری ها و مشکلات حرفه اش کسل یا ناراحت است و اخم هایش درهم رفته با او شوخی کنم و حرف هاي شیرین می‌زنم تا ازآن حالت بیرون بیاید و لبخند روی لب هایش بنشیند.

کتکی که از پدر خوردم

پدرم افسر شهربانی بود. پدرم مردی بسیار سخت گیر و متعصب بود. یک روز پدرم از محل کارش که در اداره شهربانی بود، سر زده به خانه آمد و همین که خنده مرا که آن موقع ده-یازده ساله بودم،شنید، به شدت خشمگین شد، کتکم زد و گفت:صدای هیچ زن و دختری نباید از خانه بیرون برود.

یکی از تیمسارهای ارتش که همسایه ما بود دختری به نام نسرین داشت.من به دیدنش می رفتم و با او صحبت میکردم پدرم دو مرتبه مرا در انتهای کوچه با او دید یک روز به خانه آمد و گفت؛ دخترم با نسرین کاری داشتی؟ گفتم؛ بله می‌خواستم درباره درس چند سوال از او بپرسم، پدرم با قاطعیت گفت: از تو خواهش میکنم دم در نرو، گفتم؛چشم! چند روز گذشت باز نسرین مرا صدا کرد.

از بدشانسی باز پدرم از راه رسید و مرا دید و با خشم گفت؛ مگر من به تو نگفتم توی کوچه نرو؟ دوباره مرا کتک زد و گفت، تورا کتک زدم که تا وقتی ازدواج نکرده اي، دیگر دم در نروی، همین حالا اگر دم دربایستی، مردم میگویند برای شوهر پیدا کردن دم در آمده است!

• پیشنهادات
  • Pari_A

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    2,766
    امتیاز واکنش
    14,439
    جمشید مشایخی پسر دایی من است

جمشید مشایخی پسر دایی من است. مایل به ازدواج با جمشید نبودم و عقیده داشتم او نمیتواند در آینده همسر خوبی برایم باشد. یک روز جمشید با برادرش به خواستگاری آمد و فردای آن روز به همراه مادر و خواهرهایش آمدند و روزبعد باز خودش و پدرش و فردای آن روز خودش با عمه اش آمدند،اما چقدر اشتباه می‌کردم که تمایل به ازدواج با او نداشتم چون تمام حرف هایي که امروز در عین پختگی میزند، آن روزها در سن 24 سالگی می زد.

153253721377988-irannaz-com.jpg

عکس جوانی جمشید مشایخی

من و جمشید مانند تمام زن و شوهر ها گاهی هم دعوایمان می‌شود و به خاطر موضوعی دو سه دقیقه باهم مشاجره می‌کنیم، اما تا حالا اتفاق نیفتاده که با هم دیگر قهر کنیم. وقتی اختلاف بین ما به وجود می‌آید، یک مقدار من کوتاه می‌آیم و یک مقدار هم جمشید و خیلی زود همه ی چیز را فراموش میکنیم.

اگر زنی که ازدواج کند، بخود بقبولاند مالک شوهرش نیست بلکه شوهرش شریک زندگی او است و اشتباهات سهوی شوهر اش را نادیده بگیرد و مرد هم همین طور بیندیشد، زندگی مشترک شیرین و لـ*ـذت بخش میشود. به خصوص در زندگی هاي مشترکی که زن و شوهر یا یکی از انها هنرمند است این اصل باید بیشتر رعایت شود.چون هنرمند متعلق به مردم است و باید به خواسته هاي مردم احترام بگذارد.

مهریه ام فقط یک شاخه گل میخک سفید بود

یک روز به مطب دندان دکتری رفته بودم. دو خانم جوان که در مطب بودند با دیدن جمشید ذوق زده شدند و یکی از آنها به دوستش گفت:مریم برو دوربین عکاسی را از داخل خودرو بیاور تا با آقای مشایخی عکس بگیریم. دوستش با عجله رفت و کمی بعد در حالی‌که دوربین عکاسی در دست داشت برگشت و هردو با جمشید عکس گرفتند، این نوع رفتار مردم با جمشید برای من نه فقط پذیرفتنی است، بلکه غرور انگیز هم هست.

افتخار می‌کنم که همسر چنین مردی هستم. یک روز پدر شوهرم، در مورد مهریه از من سوال کرد. من سکوت کردم. پدر شوهرم رو به جمشید گفت:خودت مهریه همسرت را تعیین کن، جمشید شماره یک را نوشت و مقابل آن نوشت به اضافه 100هزار صفر. من اما، گفتم که دوست دارم مهریه ام فقط یک شاخه گل میخک سفید باشد.

مبارزه با سرطان جمشید مشایخی

سال‌ها پیش پس از درد معده پزشکان متوجه سرطان میشوند و احتمال زنده ماندش را کم میدانند اما در نهایت با عمل جراحی 35 درصد روده را بر می دارند و استاد دوباره سلامتی خودرا بدست می آورد.

رانندگی و ماشین

درسال 49 بود که رانندگی میکردم و یه ماشین آریا داشتم، مدتی هم پژو 206 و ریو داشتم و البته خودم رانندگی نمی‌کنم و بیشتر پسرم سام می‌راند.

153253721143271-irannaz-com.jpg

جمشید مشایخی درکنار نوه و پسرش

سفیر سلامت

مشایخی درسال 1393 بعنوان سفیر بینایی و چشم ودر سال 94 بعنوان سفیر سلامت وزارت بهداش و علوم دکتری تهران معرفی شد.

بازیگران مورد علاقه

خیلی خسرو شکیبایی را دوست داشتم و دارم، پرویز پرستویی خیلی قوی است ودر جوان تر ها هم شهاب حسینی را خیلی دوست دارم.

کارهای مورد علاقه

نمی‌توانم از بین کارهای انتخاب کنم اما فیلمهای احتجاب، پادشاه صاحبقران، قیصر، سوته دلان، کمال الملک، پدر بزرگ و آوار را بیشتر دوست دارم.

مستند زندگی جمشید مشایخی

مستند زندگینامه جمشید مشایخی درسال 1385 به کارگردانی الهام قره خانی و امیر مهرتاش مهدوی با حضور 65 هنرمند و با گویندگی پرویز پرستویی ساخته شده است.

عمل جراحی دوباره جمشید مشایخی

Pari_A

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    2,766
    امتیاز واکنش
    14,439
    153253723594311-irannaz-com.jpg

استاد جمشید مشایخی که از 13 تیرماه بدلیل ضعف جسمانی و مشکلات گوارشی در بیمارستان بستری بود، روز چهارشنبه 20 تیرماه بنا به تشخیص دکتر بدلیل چسبندگی روده تحت عمل جراحی قرار گرفت. وضعیت عمومی او رضایت بخش نمی باشد.

و در آخر فیلم ها و سریال های جمشید مشایخی

سینما:

چک 1390

جرم 1389

سیزده 59 1389

زمهریر 1388

یک گزارش واقعی 1387

نسکافه داغ داغ 1385

این ترانه عاشقانه نیست 1384

یک بـ*ـوس کوچولو 1384

پل سیزدهم 1383

بله برون 1382