بیوگرافی بازیگران بیوگرافی رحمان باقریان بازیگر + زندگی شخصی و همسرش

Nιℓσƒαя.Gн

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,554
امتیاز واکنش
69,314
rahman-bagherian-photolade-com-2.jpg

رحمان باقریان متولد 1 فروردین 1337 در تهران، بازیگر است
بعد از انقلاب فعالیت خود را از تلویزیون شروع کرد، مدت ها در رادیو بود که بازنشسته شده و حالا در عرصه بازیگری در تلویزیون و سینما حضور فعالی دارد

از آغچه‌ رود تا رادیو

اصالتا اهل روستا آغچه رود شهرستان هشترود آذربایجان شرقی است او فعالیت خود را با رادیو در قامت مجری و گوینده شروع کرد و بعدا استخدام هم شد
rahman-bagherian-photolade-com-3.jpg

شروع بازیگری

او بصورت جدی از سال 1363 وقتی 26 ساله بود با فیلم پیشتازان فتح به کارگردانی ناصر مهدی پور جلوی دوربین رفت و اولین تجربه بازیگری اش را بدست آور

rahman-bagherian-photolade-com-4.jpg

تلویزیون و شهرت

در سال 1364 با سریال بار دیگر زندگی از شبکه یک سیما وارد قاب تلویزیون شد
با سریال گل پامچال سال 1370 و سپس با سریال امام علی به کارگردانی داوود میرباقری در نقش عثمان بن حنیف دیده شد اما شهرت اش با سریال لیلی با من است سال 74 بود
او در این سریال در نقش یک رزمنده آذری زبان بازی کرد بازی اش در نقش زربی سریال مختارنامه بعنوان غلام و خادم مختار هم به شدت دیده شد

همسرش و بیماری

آقای رحمان باقریان قبل از انقلاب ازدواج کرده است
می گوید : همسرم چند سال قبل عمل قلب انجام داد اما بعدش سکته کرد که به توصیه دکتر برای سلامت او و دوری از آلودگی خانه ام را فروختم و به کوهستان آذربایجان مهاجرت کردم
الان تمام وقت مراقب او هستم و اگر کاری پیشنهاد شود چند روزی می روم و برمی گردم، باید دین ام را به همسر ادا کنم، او 14 ساله بود که با من ازدواج کرد
همه عشقی که درونم ذخیره شده را تقدیم او می کنم تا حالش بهتر شود

rahman-bagherian-photolade-com-5.jpg

توسل به ائمه

از بچگی به ما آموختند زمانی که درمانده می‌ شویم به ائمه و بخصوص امام حسین‌ (ع) متوسل شویم، هر وقت گرفتار می‌ شوم توسل می‌ کنم و همیشه راهی به سویم گشوده و مشکلم حل می‌ شود

فعال در تلویزیون

آقای رحمانیان از سال 94 هر سال یک کار در تلویزیون دارد
سال 94 با سریال آسمان من، سال 95 با سریال دوردست ها، در سال 97 با سریال رهایم نکن و در نهات سال 98 با سریال بوی باران حضور داشت

rahman-bagherian-photolade-com-6.jpg

نقش های سخت

من به طور کلی علاقه دارم کارهایی را انجام دهم که سخت باشد و نیروی بیشتری برای فکر کردن از من بگیرد و من بازیگر به چالش کشیده شوم

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
1
بازدیدها
144
پاسخ ها
10
بازدیدها
320
پاسخ ها
1
بازدیدها