تایپک جامع میزگرد رمان دوستان انجمن /بحث وگفتگوازاد ..!!!

• شروع کننده موضوع *نغمه*
  • بازدیدها 7,395
  • پاسخ ها 116
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

shakil

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,214
امتیاز واکنش
2,462
سلام....
خوندم حرف های کسل اور که باعث میشه آدم رمان رو کلا بزاره کنار....نمیشد گفت زائد اینجور جمله های بر میگرده به نویسنده که چقدر قلمش قویه یا واقعا خودش صحنه رو درک کرده رفته تو حسش یا نه با بی حوصلگی یه چیزی سر هم کرده...
بنظر من همین گفت و گو حس حال میده به خواننده....همین جمله ایی که مثال زدی بیشتر حس میده تا دور شدن از حال هوای داستان....
جور عصبانیته دیگه! و خونسردی طرف مقابل....

• پیشنهادات
  • غروب

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    271
    امتیاز واکنش
    262
    ب نظر من بعضي جاهاي حساس اوردن اون حالته خوبه ولي همه جاها ن

*فریال*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    7,020
    امتیاز واکنش
    7,770
    بعضی رمانا هستن حرفای زاید زیاددارن که حوصله ی ادم سرمیره با این حرفا

برای حالات باید حتماباشه دیالوگ تنها هیچ حسی رابه خواننده نمیده ولی اگه حالات ان باشه خواننده متوجه ناراحتی ..عصبانیت ...اخم وکلا حس وحال شخصیت هامیشه واین باعث میشه که فضاسازی رمان بهترشکل بگیره من خودم عاشق این حالات هستم وحس میکنم شخصیت ها اون ادا ها رابرام درمیارن :icon_3:

*نغمه*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    5,064
    امتیاز واکنش
    3,627
    منم بخوام نظرمو بدم باید بگم از چرت وپرت های نوسنده ها گاهی حرصم درمیاد انقدر شخصیت با خودش حرف میزنه که ادم حوصله اش سر میره ..من نگـاه دانلـود معروف وطنز رو نخوندم چون با قاطعیت میتونم بگم تا صد صفحه اول این دختره باخودش هی حرف زد ...دوستام خونده بودن گفتم مثلا ازفلان صفحه به بعد بخون جالبه ..منم ازاونجا به بعد خوندم ..کلا بنظرم خلاصه باشه همه چی بهتره ..
    درباره گفتگو ها هم که گفتته بودم ..نمی دونم چی بگم ..خودمم گیج شدم ..دیشب که داشتم یک کتاب اموزشی فن نویسنده گی میخوندم به این موضوع برخوردم این کتابه از نظر رمان نویس های خارجی بود که میگفتن حالات قبل از گفتگو خوب نیست که گفته بشه وباید یکسره نوشت ..توجه کردم به رمان های چاپی ومجازی خودمون دیدم نوشتن اکثرن که چطوره حالات ....دلیل این که پرسیدم این بود که ببینم نظر خواننده های ایرانی خودمون که مهمه چیه ؟..
    که اکثریت هم گفتن خوبه نوشتن این موارد ...منم خوبه بنظرم که نوشته بشه ..ادم بهتر میتونه ارتباط برقرار کنه

miss_zohre

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    312
    امتیاز واکنش
    793
    از نظر من عامیانه بهتره و راحت تر می شه با دنیای اطرافت ارتباط برقررار کرد بعضی رمان ها هستند
    حالا اسم نمی یارم کدوم رمان این قدر از شخصیت مرد رمان تعریف می کنند که انگار کی هست با این
    که تخیلی هست ولی نویسنده اونو جدی می گیره و جوری می نویسه که به نظر واقعی بیاد

NargeS

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,922
    امتیاز واکنش
    817
    بعضی رمانا هستن حرفای زاید زیاددارن که حوصله ی ادم سرمیره با این حرفا یه جمله وکلمه رو 10 دفعه تکرار میکنه 1000دفعه همون فکرو تکرار میکنن کل رمانشون فقط تکرار همون خیالها و جمله هاست
    val:icon_mad:

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,737
    نغمه باهات موافقم

بعضی رمانها هستند شخصیت دو ساعت داره با خودش چرت و پرت میگی که واقعا بدم میاد

و یا بعضی رمانها هستند با اینکه موضوع رمان خیلی خوبه ولی اینقدر موضوع رو کش دادند که ادم از خوندنش پشیمون میشه

ولی درباره حالات شخصیتها باید باشه چون خودم اونا رو درک میکنم پس مطمئنا اون حالات به بهتر شدن رمان خیلی کمک میکنه

honey maryam

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,117
    امتیاز واکنش
    593
    از این که نویسنده با شخصیش حرف بزنه واقعا بدم میاد
    خدای هم نمی خونم و اون تیکه رو رد میکنم
    درباره حالات هم به نظر من تا حد معقولش بیان بشه خیلی خوبه،ادم میتونه ارتباط برقرار کنه،ولی با بیان نکردش ادم گنگ و سر دگم میشه
    ولی خدای یه سری از نویسنده هام که مخصوصا تازه کارن خیلی شلوغش میکنن و باعث میشن که خواننده اصلا نفهمه کجا بود چی شد

*نغمه*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    5,064
    امتیاز واکنش
    3,627
    بحث وگفگو 7

خب امدیم به بحث جدید که درباره اش نظراتتون رو بپرسم وخودتون هم نظراتتون رو اعلام کنید ..
    یک چیزی میخوام بدون پرت ازقضی رمان ..یعنی نزدیکش ..اصن چی گفتم من :aiwan_lightsds_blum:)

میشه بگی علت این که رمان میخونی چیه ؟..فقط وفقط برای سرگرمیه ؟..یا ازبعضی رمان ها هم درس زندگی میگیری وکمکت میکنه تو زندگی ؟...اصن شده رمانی رو بخونی که دیگران معرفی کردن چون توش پر بوده از دیدگاه های مهم زندگی ؟...ایا تونسته یک رمام تو زندگیت نقش مهمی ایجاد کنه مثلا با خوندنش بگی پس من فلان کارو دیگه نمی کنم ؟.....خلاصه خوش حال میشم نظرون رو اعلام کنید

توجه :بد نیست یکبارم شما دوستان که ممنونم ازتون یکبار یک بحث بذارید ها ...خوش حال میشیم بذارید (:icon_lol::icon_lol::icon_lol:)هرچیزی که براتون جالبه که بدونید یا هرچیز دیگه ای ؟؟......

یک چیز خارج از بحثم بگم من ؟با اجازه جمع >>icon66icon124:AxPiX59:icon83اینا رو میبینم انقدر خندم میگیره ..وعاشق اینم هستم ته خوش شادیمو نشون میدم با این شکلکه :icon_lol::icon_lol::icon_lol:

*فریال*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    7,020
    امتیاز واکنش
    7,770
    بعضی ازرمانا راکه خوندم فقط برای سرگرمی بوده نه تنها چیزی نداشت بلکه خیلی هم چیزای منحرفی داشت که اصلابازندگی واقعی کلی متفاوت بود
    مثلا برای نشون دادن حسادت پسر شخصیت دختره میره بایکی دیگه خوش وبش میکنه واقعا خودتون بگید اگه تواین زمونه کسی اینکار رابکنه نه تنها پسره حسادت نمیکنه بلکه طرفش هم نمیره نگاش کنه خخخخخخ وخیلی چیزای دیگه که جنبه سرگرمی داشته

واما رمانای هم بودن که واقعا اموزنده بودن ومن استفاده کردم مثلا صبر وسختی کشیدن وطاقت اوردن توبعضی رمانا بوده که خودم هم امیدوارکرده به اینده
    وباعث شده که حتی فرض کنم که اگه این شخصیت تونسته پس منم میتونم

ویک کتاب چابی بود که واقعا روم تاثیر گذاشت وخودم به شخصه بعضی ازمشکلات حل شد واین بستگی به قدرت نویسنده داره که مسایل روز رابیان کنه

وضعیت
    موضوع بسته شده است.
    بالا