تایپک جامع میزگرد رمان دوستان انجمن /بحث وگفتگوازاد ..!!!

• شروع کننده موضوع *نغمه*
  • بازدیدها 7,394
  • پاسخ ها 116
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
30,107
امتیاز واکنش
64,737
آره منم چند رمان خوندم که کپی برابر اصل بود یعنی بعضی جاهاش به اشتباهی اسم شخصیت که تو رمان قبلی بود رو میگفت که دیگه ادامه ندادم

ولی یه رمانی خوندم زنه پاشده بیخبر یه خاطر دوستش رفته شمال شب رو هم اونجا مونده شوهره هم اینجا دربه در دنبال زنه میگرده که نکنه اتفاقی براش افتاده

بعد اینکه برمیگرده زنه یه سیلی میخوره بعد زنه و خواهرش داد قال که به چه حقی اون تو رو زده منم از شخصیت زنه بدم اومد دیگه نخوندم باقی رمان رو

کلا شخصیت هایی که اغراق میکنن بدم میاد

در ضمن دوستان در مورد موارد جنـ*ـسی که میگید زیاد شده به این خاطر که تو ایران خیلی نسبت به نوشتن این چیزها واطلاعات دربارش محدود هست کخ خب چیزی که محدود باشه مطمئنا محبوب میشه

بنابراین بعضی از نویسنده ها رو میارن به این جور مسایل که خوب اونایی که یکم جونتر هستن این جور مسایل رو دوست دارن و متاسفانه نت بهترین جا برا نوشتن این جور مسایل هست چون دیگه جای دیگه نمیتونن این مسایل رو بنویسن د راین صورت نویسنده باید بنویسه که این رمان برا نوجونها صحیح نیست که کلا به نظرم رمان خوندن برا بعد 17 سال مناسب هست نه قبل از اون

• پیشنهادات
  • *نغمه*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    5,064
    امتیاز واکنش
    3,627
    بحث وگفتگو شماره 5

مواقفی با گذاشتن عکس شخصیت ها برای رمان ها ؟..بحث رو ببریم به شخصی ها ..دیدت درباره شخصیت های منفی که از رمان ها میخونی چیه ..شده تاحالا ازشخصیت منفی خوشت بیاد ..یعنی تاحالا شده نویسنده ای انقدر جذاب وزیبا ازشخصیت منفیشم بنویسه که علاقه مند بشی به اون شخصیت منفی ..واسه نویسنده ها این توانایی مهمه ای هست که شخصیتش رو جوری دربیاره که حتی عاشق اونم بشن همه ..ببینید منظورم اینه که رمانی خوندید که شخصیت بده خوب و با تموم خلاف ها شما خوشتون بیاد ازش ..یعنی خود دختر داستان عاشق اونباشه که بخواددرپاین بهش برسه ...کلا ادم بد های داستان امیدوارم متوجه منظورم شده باشید ...>>حاشیه ادم بد های داستان ها

*فریال*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    7,020
    امتیاز واکنش
    7,770
    برای شخصیت ها هرکسی سلیقه ایی داره وشاید خواننده بادیدن عکس شخصیت ها به طرف رمان بره واون رمان رابخونه
    یک نوع جذب کننده برای خوندن رمانه

اره من یادم نیست ولی رمانی خوندم که دلم واقعا برای ادم منفی رمان سوخته وشدیدا ناراحت شدم وحتی براش اشک ریختم
    ولی زیاداتفاق نیفتاده شاید درحد یک یا دورمان

والبته بیشتررمانا اینجوری شدن که یا خیلی ازنقش مثبت تعریف وتمجید میکنن یاازنقشای منفی به بدترین شکل زشت وحشتناک

امابه نظرمن ادماهم خوبن هم بد وتووجودهرادمی خوب وبدهم است وکم دیدم رمانی که نقش منفی رابه سرانجام برسونه ودراخریااونو گناهکارمیدونن یا اونومیکشن خخخخ یا پشیمونی را دراخر قرارمیدن که اصلا بااون شخصیت جوردرنمیاد نویسند برای نقش منفی باید بیشترازنقش مثبت بها بده چون واقعا دراوردن نقش منفی سختتره این بود نظرمن
    :icon_redface:

فرناز.ب.۷۴

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    6
    امتیاز واکنش
    3
    منم از رمان هایی که شخصیت منفی اش ته بدی و بی صفتیه خوشم نمی اید..یک سری رمان ها که من دو سه تایش را خواندم خود دخر داستان عاشق شخصیت منفی می شود..در مورد عکس شخصیت ها باید بگویم خیلی باهاش موافق نیستم..
    اما من خودم روی جلد رمانم عکس دختر و پسر داستان را زدم..

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,737
    اره برا منم اتفاق افتاده از شخصیت منفی رمان خوشم اومد

فکر کنم رمان پارلا بود اسم شخصیت منفی یادم نیست ولی خیلی ازش خوشم اومده بود

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,737
    در مورد گذاشتم عکس شخصیتها هم موافقم

ولی متاسفانه بعضی از نویسنده ها نمی تونن تطبیق بدن عکس رو با شخصیت رمان

این مورد نیاز به دقته خیلی زیادی داره و خیلی باید درست عمل بشه نه این که سرسری یه عکس انتخاب بشه و به عنوان عکس شخصیت ها گذاشته بشه

honey maryam

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,117
    امتیاز واکنش
    593

اره برای منم اتفاق افتاده که از شخصیت بد داستان خوشم امده و حتی یه جاهای حق بهش دادم و دلم براش سوخته
    البته این بستگی داره به نویسنده که می خواد خواننده رو به کجا برسونه...بعضی مواقع نیازه که شخصیت بد داستان هم قالب خوبی به خودش بگیره تا داستان رو یه شخصیت مثبت نچرخه...اینجاست که توانای قلم نویسنده خودشو نشون میده
    در مورد عکس جلد هام هم به نظرم باید تجدید نظر شه تو ریتمش...خیلی یک نواخت و تکراری حتی در بعضی مواقع به عینه دیدم که اصلا به موضوع مربوط هم نبوده

*Laya*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,220
    امتیاز واکنش
    3,617

منم مثل شما موافقم اسم اون شخصیتم علی رضا بود خیلی دلم براش سوخت واقعا پارلا رو دوست داشت .
    نقش های منفی همیشه هم بد نیستن گاهی واقعا حق با اوناس
    icon121

Donyaye man

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    51
    امتیاز واکنش
    7
    سلام بچه ها
    برا منم خیلی پیش امده که عاشق شخصیت منفی داستان بشم
    اصلا کلن بیشترمواقع عاشق شخصیت دوم پسرمیشم چون توی رمانا همیشه شخصیت اول یه پسرمغرور که به هیچکس محل نمیده
    ولی شخصیت دوم یه پسرکه روابط اجتماعی بالای داره فوق العاده بامعرفت مهربون به اندازه ام غرور داره

*نغمه*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    5,064
    امتیاز واکنش
    3,627
    بحث وگفتگو شماره 6

سلامی دوباره ...
    خب تاحالا رمانی خوندین که گفتگو زائد داشته باشه ..اصولا هست همچین رمان های..مخصوصا یکی که مشهوره وفکر میکنم همه خوندیم اما چون ازاول قراره نام نبریم پس منم چیزی نمی تونم بگم :icon_7:..
    نظرتون درباره این که تو گفتگو رمان ها اگر حالت شخصیت رو بنویسیم ..کار بیهوده ایه یا نه ؟..اکثر رمان نویس های اون ور ابی ومشهور معتقدن ..نو شتن حالت گفتگو ..( که زیر مثال زدم )بد ونقص حساب میشه وباعث حواس پرتی میشه !!!
    مثلا :با داد گفت :برو بیرون برو ....
    چشمامو ریز کردم وبا پوزخند گغتم :چیه کم اوردی....

خلاصه اون حالت قبل از حرف زدن منظورمه ...از نظر شما خواننده ها وقتی این حالات رو نویسنده بنویسه ..باعث میشه حواس خواننده پرت بشه یا به بهتر شدن تجسم خواننده کمک میکنه ...همون طور که گفتم اکثر رمان نویس های مشهور خارجی واون ور ابی معتقدن باعث حواس پرتی میشه ومناسب نیست واز لحاظ فنی همین چیز های کوچیک وذره بینی میتونه لطمه وارد کنه وباعث نقص فنی واین حرفا میشه ....
    حالا شما معتقید که اینطوره یانه ...یکی از اختلاف نظر های نویسنده های اونور ابی با ایرانی های خودمون اینه شما نظرتون چیه ؟...

وضعیت
    موضوع بسته شده است.
    بالا