تایپک جامع میزگرد رمان دوستان انجمن /بحث وگفتگوازاد ..!!!

• شروع کننده موضوع *نغمه*
  • بازدیدها 7,398
  • پاسخ ها 116
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

*گیسو*

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
717
امتیاز واکنش
1,592
نغمه جان باهات موافقم..
من اشاره ای به رمان همخونگی نکردم..ولی خوب این ازدواج صوری من خودمم اصلا نگاه نمیکنم..
بعضیا حتی همون روند داستان رو هم تکراری جلو بردند...با اینکه فقط وصیت نامه و عشق درنمیزنه رو خوندم(البته طلایه با اینکه همخونگی بود اما واقعااااا جذاب و خاص بود..) اما دیگه خسته شدم..
من گفتم که یه رمان ممکنه خیلی چیزهایی رو درغالب جزئیات به تصویر بکشه اما گاهی ممکنه موضوع اصلی باشه که چمیدونم دونفر خرپول مجبوری باهم مزدوج میشن از همم متنفرن بعد یه مدت دگرگون میشن!
بعضیا دقیقا یک موضوع هستن قبول!اما گاهی زیاد رو این مسئله تاکید نشده و موضوع اصلی داستان تفاوت داره...

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • پیشنهادات
  • *فریال*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    7,020
    امتیاز واکنش
    7,770
    منم یادم رفت بگم دوستان

من به شخصه خیلی دوست دارم رمانی رابخونم که حداقل پیامی راداشته باشه چون دارم وقتم راصرف خوندنش میکنم این درست که رمان برای سرگرمیه امابالاخره بایدیک حس ویک پیام به خواننده بده تاخواننده اونودنبال کنه

رمانهایی که مسایل ومشکلات زناشویی رابیان میکنه راخیلی دوست دارم چون ممکنه توهرخانواده ایی این مشکلات باشه یارخ بده ولی اکثرنویسنده ها این مسایل ومشکلات رانمی نویسن بیشترین مسیله ی که درباره ی مشکلات زن وشوهرتورمانای مجازی خوندم همون (شکاکی )بوده ویاچیزهای کمرنگ که خیلی جزیی بودن درحالی که مشکلات خانواده وزن شوهرخیلی گسترده است وفقط شکاکی ودختربازی و علاقه نداشتن دوطرف که بعدبااومدن توخونه عاشق هم میشن ووچیزهای جزیی که مینویسن نیست

الان میخوام بپرسم واقعایک رمان به من معرفی کنید که خــ ـیانـت راتوش به واضح نشون داده باشه ؟؟؟؟

چون نویسنده هانمیخوان تلخ بنویسن مجبورن طوری ماجرا رابه هم برسونن ولی واقعاتوزندگی اصلی اینجوراتفاقابه راحتی ازش میگذرن ؟؟؟

ویااینکه درباره ی کسانی که بچه دارنمیشونن ایاواقعا تورماناازاوناگفته شده که چه مشکلات وچه پیامدهایی داره ؟؟؟؟ویااینکه موضوع طلاق .....

وخیلی چیزای دیگه که سعی میشه یکجوری به هم ربط پیداکنه امانویسنده هااگرهم خــ ـیانـت یاطلاق تونوشته هاشون بیارن سریع جمع بندی میکنن وحل میشه واقعابه همین راحتی است توزندگی واقعی

خیلی حرف زدم امامیخوام اینجابگم نویسنده های عزیزبیاییدیک کم فقط یک خرده زندگی واقعی روهم بنویسیم

رمان که همش برای سرگرمی وخیال ورویانیست

من نویسنده نیستم ولی اگه بخواهم چیزی بنویسم اون چیزی که دیدم رامینویسم نه خیال ورویا وبرای سرگرمی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

*نغمه*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    5,064
    امتیاز واکنش
    3,627

واقعا با حرفات موافقم فریال ...میدونی رنج نویسندگی هم امده پایین ...کم پیدا میشه کسی که با تجربه یک زندگی مشترک ومشکلاتش بخواد رمانی بنویسه از این مسئله مهم ...شاید شد با نوشتن اینجور رمان ها که ملموس واقعیه ..تو زندگی افرداد یک تاثیر مثبت رو داشت ...
    انقدرم همه از رمان تلخ واقعیت های زندگی بدشون میاد که نویسنده هم بخواد بنویسه چون بعدش که زحمت هاش نادیده میشه گاهی نمی نویسن ....

*نغمه*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    5,064
    امتیاز واکنش
    3,627

اهوم میدونی حرف منم اینه که موضوع ها یکیه ولی اون جزئیاته هم کمی تفاوت هاش کمه ..حرف وپیام خاصی رو نداره بنظرم ...این نظر کلی منه گیسو گلی

*فریال*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    7,020
    امتیاز واکنش
    7,770
    بله نغمه جان

ولی به نطرمن اگه یک فرد میخوادنویسنده ی واقعی بشه ودست به قلم ببره بایدبه اون کاغذ وقلم وکسایی که رمان رامیخونن احترام بذاره وبفهمه که چی میخادبنویسه

وهیچ ترسی نداشته باشه نویسنده اگه شجاع باشه هرچه قدرهم تلخ بنویسه بازم طرفدارخودش راداره

الان نیلوفرلاری پور نویسنده ایی که همه ی کتاباش اگه خونده باشید واقعا حرفی برای گفتن داشته واونقدرراحت ازتلخی میگه که ادم نمیفهمه باخوندش اشک بریزه یافکرکنه

واقعا چنین چیزی ممکنه که باشه ؟؟؟

اره عزیزان ستاره ی بی نشان نیلوفر رابخونید وقضاوت کنید تلخ است اماواقعیه

وقتی اینجورشجاعانه ازتلخی روزگاروجامعه مینویسه همه کتاباش رامیخونن

نغمه جان میگی کسی بهانمیده ؟؟؟

چرا بهامیدن ولی تورمانای مجازی فقط نمیخواهن بنویسن وگرنه طرفداران لاری پور کم نیستن یا همون مودب پور واقعا تلخ بود اماواقعیت بود
    درقالب طنز تلخ هم بودوشیرین

چرااینجوررمانا کم داریم توسایتا
    من میگم فقط یک کم تلخ باشیم همین..

*نغمه*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    5,064
    امتیاز واکنش
    3,627

بله بازم حرفت رو قبول دارم کمی فریال ..اما تو فضای مجازی نوشتن یعنی رو هوا نوشتن ..کسی که بخواد رمان واقعی تو انجمن بنویسه وتو سایت ها بنویسه جایی نداره ..الان میتونم نگـاه دانلـود واقعی معرفی کنم که واقعا بی نظیر بود ولی نظراتش رو اگه بگم برید بخونید به بد ترین شکل ممکن نویسنده رو به باد نقد گرفته بودن ...

تو فضا های مجازی دروغ نباشه بیشتر با نووجون ها 17 ساله روبه رو هستیم تا خانوم واقای 30 خورده ای ..یک نووجون دنباله سرگرمیه ..اصلا فضای مجازی واسه سرگرمیه ...این مشخصه که کتاب های مودب پور ونیلوفر لاری رو پیشخون فروشنده ها حرف اول رو میزنند ولی اونجا همه ادم های واقع بین که دنبال رمانی هستن که حرفی واسه گفتن داشته باشن ..

بحث بنظرم سر تکراری بودن موضوع نیست سراینه که هم خواننده ها کم سن وسالن هم نویسنده با تجربه کمه که به قولی سردوگرم روزگار چشیده باشه که بتونه بانثری عالی بنویسه ....از سر موضوع قبلی من محاوره ای دوست دارم ولی نه معمولی نثری که توش حرف احساس هم باشه .....

من که خودم به شخصه فقط تمیرینیه که دارم رمان توسایت ها میذارم میخوام بیشتر تجربه داشته باشم اما مجازی هم نمیشه ....کلا فضای مجازی به دنیایی واقعی فاصلحه است ...

جدیدا هم همه شعار مید تلخ دیگه نمی خونیم چون به اندازه کافی زندگی ها تلخ هست ..خوب این یعنی چی ..بطورت غیر مستقیم یعنی جایی برای تلخ نوشتن نیست ..

اصلا همین الان برید رو صفحه اصلی اون رمانی که نوشته پایانش تلخ رو ببینید چندتا لایک داره ...خو یک نویسنده با ذوق داره یک اثر رو میده بیرون که کمی استقبال بشه ..ولی وقتی اینطور ببینه مطمئنا نمی نویسه ...

بحث شجاعت نیست فریال جان ...بحثه اینه که هیچ کس نمی خواد واقعیت ها رو تو مجازی ببینه ..بخاطر همین خیلی از نویسنده های خوش ذوقمون دیده نمی شن ..مثلا من با رمان های فرشته 27 وهما پور اصفهانی رو خیلی دوست دارم ..ولی همشون برا سرگرمیه ..اثارشون رو نگاه کنی ...هیچی اصن دیگه اسم افراد رو نیاریم ...ولی کلا طرفدار ها هم همه کم سن هستن ...

میدونی بنظرم بحث سنه اینجا ...حرف اخر خوب بودن یا نبودن رمان رو نوجوون ها انتخاب می کنند ...واین درحالیه که تو این وضعیت نباید با دنیایی واقعی برابری داد .....

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,737
    نه بحث سن نیست این یه سلیقه شخصیه

من خودم به شخصه رمان واقعی نمیخونم یا رمانی که توش واقعیت های تلخ جامعه توش باشه یا رمانی که بخواد در مورد طلاق و مشکلات زن وشوهری بنویسه

به اندازه کافی دور و بر آدم اینقدر مشکلات و حقیقت های تلخ هست که من بخواهم ساعاتی با خوندن رمان خودم رو سر گرم کنم

*نغمه*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    5,064
    امتیاز واکنش
    3,627
    خب بایک جمع بندی اکثر افراد همینو میگن دیگه مثل سمیرا جون که گفته رمان تلخ دوست نداره و...نظرشخصیشون رو گفتن ..
    وفریال جان شجاع بدون نویسنده ارتباطی نداره به این موضوع ...چون اگه همه بخوان مینویسن ولی هرکس دوست داره کارش دیده بشه ودرنتیجه نویسنده باید با توجه به نظر خواننده هاش پیش بره ..نظرشخصیم اینه جایی واسه نوشتن واقعیت های جامعه تو فضای مجازی وجود نداره ...

*فریال*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    7,020
    امتیاز واکنش
    7,770

پس هیچی پس بیاییدهمگی ازغم وغصه ایی که اینروزحسابی گریبانمون شده ننویسیم فقط ازخوشی وطنزوسلیقه ی افراد

خخخخخخخ موافقم بدجور

وضعیت
    موضوع بسته شده است.
    بالا