فاطمه صفارزاده

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
9,452
امتیاز واکنش
41,301
به نام خدا

عنوان این قسمت:
~داستانِ وب‌کم رو خاموش نکن~

تو عروسی برادرم باهاش اشنا شدم...
یه دختر خیلی خوشگلو ناز بود اسمش لین بود...
خیلی عاشقش شدم وقتی دیدمش یه حسه عجیبیو تو من زنده کرد...
خلاصه چند روز باهم حرف زدیمو اشنا شدیم تا متوجه شدم باباش از رابـ ـطه ای که با من داره ناراضیه.
باید میرفتم یه شهره دیگه برای تحصیل واسه همین از لین دور میشدم...
از یه طرف باباش نمیزاشت من ببینمش...
تصمیم گرفتم براش یه وبکم بخرم که از یه شهره دیگه با هم حرف بزنیم از اینترنت
براش خریدمو پنهانی دادم بهش خیلی خوشحال شد کلی ازم تشکر کرد.
روز رفتن رسید و من رفتم به شهره جدید به خاطره تحصیل وقت زیادی نداشتم برای همین از لین بی خبر بودم...تا یه روز دیدم وبکم داد
خیلی گریه کرده بود و حالش خیلی بد بود بهم گفت که باباش مرده... خیلی ناراحت بود و منم سعی کردم ارومش کنم.
بهم گفت پدرش چند روزی بوده رفتاره خیلی عجیبی داشته همش با یه نفر صحبت میکرده...
میگفت به نظر میاد یکی پدرمو کشته ولی همه میگن مرگ طبیعی بوده ولی من میدونم چون چند روز بود پدرم میخواست از خونه فرار کنه میگفت این خونه خوب نیست...
باید از اینجا بریم. ولی مرد دیگه...
خلاصه چند روز بازم رابطمون خوب شد و قرار شد ما از روزه‌ 5ام به صورت کامل تو وبکم انلاین باشیم و همش همو ببینیم.
از نیمه شب باهم حرف زدیم حدودا ساعت 3 بود که من کم کم خوابم گرفت پس به لین گفتم و اونم رفت که بخوابه. حدودا ساعت 5 صبح برای دستشویی بیدار شدم که دیدم وبکم روشنه لین خواب بود ولی یه نفر بالاسرش بود که قیافش معلوم نبود...من لینو صدا زدم و اون فرد ناشناس یه نگاه به وبکم کرد و یه لحظه رابطمون قطع شد... ترسیدم باز وصل کردم رابـ ـطه رو ولی هیچکس جز لین تو اتاق نبود.
صبح شده بود و با فکر دیشب رفتم دانشگاه و خیلی فکرم درگیرش بود...
بعداظهر برگشتم خونه لین هم پشت وبکم منتظرم بود.
راجبه دیشب بهش چیزی نگفتم.
وسط حرف یه دفعه دیدم همون مرد باز اومده پشت لین خیلی ترسیدم سریع‌به لین گفتم پشتتو ببین اون دید و گفت چیزی نیست حتما خیالاتی شدی عزیزم ولی من هنوز اون مردو میدیدم
یه‌دفعه صدا قطع شد و تصویر رفت...
من خیلی ترسیدم‌وقتی ارتباطو باز وصل کردم
دیدم لین‌نیست و فقط سگش هست چند لحظه لین نبود بعد اومدو با یه حالت عجیبو بی روح به من گفت من بعدا بهت وبکم میدم فعلا خدافظ
من تعجب کردم لین off شد
چند روز گذشت و خبری نشد ازش هر زنگ یا پیامی هم که میدیدم جواب نمیداد
یه شب حدودا ساعت 2 یه دفعه دیدم لین وبکم داده
ولی چیزی از صورتش معلوم نیست
فقط با یه لحنه بی روح‌و سرد گفت وبکمو خاموش نکن اربابم ارگودمان میخواد ببینتت
یه دفعه صدای جیغ شنیدم‌یه جیغه خیلی وحشتناک
ترسیدم سریع لپتابمو خاموش کردم‌
تعجب کردم که لین چرا با من این رفتارو داره؟
فردا شبش داشتم قضیه رو فراموش میکردم‌که دیدم یه ویس میل برام‌اومده
توش لین داشت جیغ میزدو‌میگفت چرا خاموش کردی اونو؟ اربابم داره منو تیکه تیکه میکنه...
خیلی ترسیدم صدای لین جوری بود که انگار یکی داشت شکنجش میکرد
به پلیس زنگ زدم و ادرس لین رو دادم بهش و گفتم لطفا برید و ببینید چه اتفاقی افتاده چند ساعت بعدش پلیس گفت جسد لین رو تیکه تیکه پیدا کردند هیچ‌ردی هم از قاتل وجود نداره...
نامزد لین پس از تعریف کردن داستان خودکشی کرد به دلیل از دست دادن لین و این پرونده هیچوقت بسته نشد...

-من دارم می‌بینمت، وب‌کمت رو خاموش نکن!

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • فاطمه صفارزاده

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9,452
    امتیاز واکنش
    41,301
    به نام خدا

عنوان این قسمت:
    ~سایت پیش‌بینی مرگ~

این سایت از جالبترین و عجیبترین سایت های نت هست که بسیار خطرناک هست
    سایت های زیادی هست که نوع مرگ شمارو بهتون میگه ولی بیشترشون الکی هستن و چرت و پرت میگن
    این سایت بیشترین امار درست حدس مرگ رو داره و امارش نزدیکه 94% درسته که باعث وحشت بسیاری شده
    نحوه کار این وبسایت اینجوریه که ۳ مشخصه رو ازتون میگیره و بعدش ۳ کلمه بهتون میگه که مکان زمان و نوع مرگتون هست که خیلی احتمال انجام شدنش بالائه
    لطفاً اگه امادگی ندارید وارد این سایت نشید و دنبالش نگردید!

- ترس لبخند می‌زند به کسانی که می‌ترسند!

آخرین ویرایش:

فاطمه صفارزاده

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9,452
    امتیاز واکنش
    41,301
    به نام خدا

عنوان این قسمت:
    ~گربه‌ی سخنگو، آنجلا~

سه ماه پیش بود که پلیس انگلیس از مفقود شدن دختر کوچکی به نام رزا خبر داد. گم شدن اصلا معمولی نبود چون دختر توی خونه خودش گم شده بود و این داستان رو خیلی پیچیده تر میکرد.
    مادر رزا شب هنگامی که وارد اتاق دخترش شد متوجه میشه که دخترش نیست. یه دختر ۴ ساله که در حال بازی با تبلتش بوده و الان دیگه نیست! داستان خیلی خشن و بد نشون میده و باید بدونید که همینطور هم هست.
    مادر رزا سریعا با پلیس تماس میگیره و پلیس به اولین چیزی که شک میکنه تبلت این دختره که اخرین بار درحال بازی با اون بوده. تبلت روی یه برنامه مونده بوده و همون موقع هم بوده که دختر به نظر غیب شده.
    این برنامه talking angela app بود.

b23ee6ef-7a1e-46ac-ab27-54aa49e7d43b_.png
    برنامه که شما باهاش حرف میزنید و واقعا هم از هوش مصنوعی خوبی برخورداره. اون سوالات شما را درک میکنه.
    این برنامه شدیدا درخواست داره شما زیر ۱۸ سال باشید وگرنه گربه این بازی با شما ارتباط خوبی برقرار نمیکنه.
    موضوع گم شدن این دختر به قدری در فضای مجازی و واقعی بد جلوه داده شد که مردم شدیدا روی پلیس فشار میاورند که در همان سال اینبار در تگزاس دختر بچه ۹ ساله دیگری به طرز عجیبی گم شد.
    پیام های فیسبوکی زیادی منتشر شد.
    همه گم شده ها در اخرین لحظات حضورشان از برنامه گربه سخن گو استفاده میکردند وهمه مردم تقصیرات رو گردن همین گربه مینداختند.
    کمپین های زیاد تشکیل شد که این برنامه شیطانی و جاسوسی هست و بنظر میرسد شخصی از طریق این برنامه بچه هارو داره کنترل میکنه و وقتی میفهمه طعمه های خوبی هستند اونارو میدزده و به احتمال زیاد هم یک گروه پشت این قضیه س. تحقیقات روی این برنامه شیطانی شروع شد و این برنامه مدتی از روی سیستم دانلودینگ حذف میشه‌.
    شرکت سازنده این بازی تمام اتهامات رو رد میکنه! او معتقده که این تنها خیالات مردمه و کار رقبای ماست که میخان برنامه معروف مارو از روی دانلود بردارن.
    اما داستان فراتر از این صحبت ها بود. دو دختر گم شده بودن و اخرین چیزی که باهاش در ارتباط بودن همین برنامه بود.
    برنامه از روی اتهام برداشته شد و باز وارد چرخه دانلود میشه
    اما بریم سر اصل مطلب‌.
    این برنامه هنگامی که از همه چیز مطمئن میشه سولاتی مبنی بر اینکه کجا زندگی میکنی و اسم پدر مادرت چیه و خواهرو برادرت چن سالشونه میپر‌سه‌‌.
    حتی اگر دست روی چشمان گربه بزارید میگه داری چیکار میکنی کن نمیتونم ببینم دستتو بردار‌.
    و خیلی از مردمی که شبانگاه صدای عکس برداری شنیدند و یا صدای تکون خوردن چیزی توی تلفن همراهشون یا تبلت هاشون و همه گی از جایی شروع میشه که شما زیر ۱۸ سال باشید و این برنامه رو توی گوشی یا تبلت به مدت طولانی نصب کنید.
    برنامه وقتی از همه چیز مطمعن شد سوالات عجیبش از شما شروع میشه‌...
    این بازی همچنان قابل دانلوده و دیگه هیچ اتفاق ترسناکی بعد از گم شدن دو دختر نیفتاده است.

-باهاش حرف بزن، ترس صدات رو می‌شنوه!

آخرین ویرایش:

فاطمه صفارزاده

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9,452
    امتیاز واکنش
    41,301
    به نام خدا

عنوان این قسمت:
    ~تایتانیک~

همه ميدونيم كه تايتانيك اخيرا بيست ساله شده و تقريبا خيلياتون اين فيلم رو ديديد چون داستان درام و مشهوري كه داره خيلي جذابه و هميشه سر زبون ها بوده و در كل از روي واقعيت ساخته شده و تنها چند تا صحنه كم و زياد شده. اما ممكنه هميشه چيزي كه فكر ميكنيم نباشه و توي ذهن نويسنده داستان چيزه ديگه ايي بوده باشه كه تنها با يه سري نشونه ميشه بهشون دست پيدا كرد.
    نويسنده اين تئوري ميگه كه جك يك مسافره زمانه! جك انتخاب شده بود تا بذاره كشتي با اون كوه يخ برخورد كنه و منجر به مرگ اون همه ادم بشه. اگه يادتون باشه رز در شرف خودكشي بود و ميخواست خودش رو بكشه. اما اگر رز خودش رو ميكشت مجبور ميشدن كشتي رو نگه دارن و مرگ رز باعث تاخير كشتي ميشد. به همين خاطر شرايط اب و هوايي كه قرار بود باعثه برخورده كشتي با كوه يخ بشه در زمان موعدش اتفاق نميوفتاد و به اصطلاح تعادل طبيعت به هم ميخورد.

stc0ebUiLQTwrugtAYm6HIHfqTpe2koVd5slBMPN.jpeg
    اگر مجموعه فيلم هاي “Final Destination” رو ديده باشيد به خوبي با تعادل طبيعت اشنا هستيد و ميدونيد كه اگر يك مرگ اتفاق نيوفته چقدر روي زندگي بقيه مردم تاثير داره. حالا چرا گفته شده كه جك مسافره زمانه؟ اون پولش به اندازه كافي براي اون سفر كافي نبود، جك بليط هارو جايزه بـرده بود. اون اشاره كرد كه Lake Wissota و the Santa Monica در سال ١٩١٢ وجود نداشتن اصلا
    مدل مو و كوله پشتیش هم اصلا با زمان اون دوره همخوني نداشت. جك هم در اولين ملاقاتش با رز خيلي گيج شده بود. شايد جك واقعا برگزيده شده بود كه رز رو نجات بده و اون اتفاق عظيم بيوفته. این تنها یک تئوری بود و میتونه درست هم نباشه.
    حتم دارم نویسنده این داستان هیچوقت فکرش را هم نمی کرد که روزی داستانش واقعیت شود وگرنه هرگز چنین داستانی نمی نوشت جریان این داستان بسیار عجیب و متحیر کننده است.
    در ابتدای قرن ۱۹ داستان نویسی که بیشتر داستانهای ترسناک مینوشت . به نام ادگار آلن پو داستانی نوشت که داستانش عینا به واقعیت تبدیل شد!!او نوشت: یک کشتی در دریا غرق میشود. از میان آنها تنها ۴ نفر زنده می مانند.
    آنها در شرایط سختی بودند بدون آب و غذا ..روزها از پی هم گذشتند و به سبب طی شدن روزهای متوالی و گرسنه شدن آنها تصمیم گرفتند عضوجوان تر که نامش ریچارد پارکر بود را کشته و بخورند!!
    در سال 1884 یک کشتی باری به نام فوندرد میگوبینتا در دریا غرق شد و از میان آنها چهار تن زنده ماندند روزهای سختی بود کمبود غذا!!آنها تصمیم گرفتند عضو جوان تر را کشته و بخورند…جالب اینجاست که این جوان نامش ریچارد پارکر بود.

-کشتی که غرق بشه، هیولاها مسافراش رو می‌خورن!

آخرین ویرایش:

فاطمه صفارزاده

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9,452
    امتیاز واکنش
    41,301
    به نام خدا

عنوان این قسمت:
    ~گوگل ترنسلیت~

گوگل ترنسلیت یکی از کاربردی ترین ابزار هایی است که تقریبا هرکسی که با متون زبان های بین المللی سروکار داشته باشد روزی به ان نیازمند خواهد بود. اما گوگل ترنسلیت چیزی که نشان میدهد نیست.

اگر شما به زبان سومالی این جمله
    ‌«how do i sell my soul to satan»
    را تایپ کنید و زبان مترجم را به انگلیسی قرار بدهید و میان کلمات این جمله به این صورت فاصله قرار بدهید:
    «ho wd oi se ll my soul to sa ta n»
    گوگل ترنسلیت جواب میدهد:
    «d you wana do so?»

شما در واقع از گوگل ترنسلیت پرسیدید که چطور روحم را به شیطان بفروشم و گوگل جواب میدهد ایا واقعا میخواهی اینکار را
    بکنی؟
    اما همه چیز به اینجا ختم نمیشود. شما اگر همچنین با همین زبان سومالی این جمله را این گونه بنویسید:
    «ar ey ou ac ri mi nal»
    به معنای ایا تو خلافکار هستی را در گوگل ترنسلیت بنویسید و مترجم را روی انگلیسی قرار بدهید، گوگل این جواب را خواهد داد

«do you have a problem?»
    به معنای ایا مشکلی داری ؟
    یا جواب میدهد «do not worry abut it» به معنای نگرانش نباش!
    همچنین اگر با همان زبان سومالی این جمله را «ar e yo u sa tan» که به معنای ایا تو شیطان هستی تایپ کنید و با انگلیسی ترجمه کنید،

گوگل جواب میدهد: «you are the one» به معنای خودتی!
    اگر این جمله را
    «ar ey ou go in gt o urt me»
    که به معنای ایا میخواهی به من صدمه بزنی در گوگل با زبان سومالی بنویسید گوگل در انگلیسی جواب میدهد:
    «come on and take me to your house»
    به معنای بیا و من رو به خونت ببر.
    همچنین اگر کلمه ی et را به سومالی 17 بار تایپ کنید گوگل جواب میدهد:

یا «make eat your eat eat yourself»
    به معنای خودت را بخور
    اما چیزی که باعث ترس شما خواهد شد، این جمله است:
    «ar ey ou wa tc hi ng me»
    که به معنای ایا تو مرا نگاه میکنی یا تماشا میکنی؟
    گوگل بعد از نوشتن این جمله به انگلیسی به شما جواب خواهد داد:

«i love you so much»
    به معنای من تورا خیلی دوست دارم!

شما هم اکنون میتوانید تمام این جمله هارا امتحان کنید. زبان تایپ را به سومالی قرار بدهید و متن خروجی را به انگلیسی. حتما فاصله های بین حروف را رعایت کنید!

(قبلاً اسکرین‌شات‌هام رو گذاشته بودم و همه‌شون درست بودن؛ اما الان تصحیح شده توسط گوگل.)

-من تو رو خیلی دوست دارم؛ چون تو زیبایی!

آخرین ویرایش:

فاطمه صفارزاده

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9,452
    امتیاز واکنش
    41,301
    به نام خدا

عنوان این قسمت:
    ~قایم موشک~

نوبت من بود که قایم بشم، سریع دویدم و توی ماشین لباس شویی قایم شدم، جایی که ادمای زیادی جا نمی‌شن و کسی اونجارو نگاه نمی‌کنه.

بچه-در-ماشین-لباسشویی.jpg
    صدای قدم هایی که به سمت من می‌اومدن رو میتونستم بشنوم، پاها خم شدن و صورت یک مرد از پشت در پلاستیکی دیده می‌شد.
    دستش رو به سمت بالا حرکت داد و ماشین روشن شد...

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

-پس تصور کن تا بترسی! تصور خیلی فراتر از ترسه.

آخرین ویرایش:

فاطمه صفارزاده

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9,452
    امتیاز واکنش
    41,301
    به نام خدا

عنوان این قسمت:
    ~آزمایش بیماران روانی~

در سال 1970 یک متخصص اعصاب و روان و 7 دانشجویش برای تحقیق در مورد تیمارستان های با همکاری چندارگان دیگر مجبور بودند به عنوان مریض وارد یکی از تیمارستان ها شوند . انها وانمود کردند که صدا میشوند و پرونده های انها تشکیل شد و وارد تیمارستان شدند .
    انها که در بازی کردن در نقش بیماران روانی در تیمارستان حرفه ای نبودند و اصلا شبیه بیماران رفتار نمیکردند تیمارستان را مجبور کردند که به انها قرص هایی با دوز بالاتر و اثر بیشتر بدهند . بعد از چند هفته وضعیت روحی انها به قدری بد بود که پشتیبان های انها مجبور به مداخله شدند و انهارا از تیمارستان بیرون اوردند .
    مدیر این گروه 8 نفره محقق اظهار داشت:
    «به جرعت میتوانم بگویم که تمام بیماران ان تیمارستان به مرور زمان دیوانه شدند . همه ان بیماران تنها درون سرشان صداهای را میشنیدند اما با قرص ها و شرایط تیمارستان به مرور ان صدا از بین رفت و برای همیشه هوشیاری شان را از دست دادند .
    تفاوت ما با یک انسان به ظاهر دیوانه ان است که صدای مغز اون بلند تر و شفاف تر از ماست . هنگامی که ان صدارا چه از ما و چه از او بگیریم ، تبدیل به یک بیمار روانی و مریض خواهیم شد. زبان ساده تر ما با صدای درون مغزمان هوشیار و اگاهیم . ما با صدای مغزمان دیوانه نیستیم . بعضی از ما صدای بدی درمغزمان است ، بعضی از ما صدای بلند تری داریم ، بعضی از ما صدای مهربانی داریم ، بعضی از ما صدای شماتت کننده داریم ، بعضی از ما صدای عاقل و عاشقی داریم ، بعضی از صداها خبیث هستند.اگر این صدا ها قطع شوند ، ما یک بیمار روانی خواهیم شد، کسی که باید بستری شود.»

-ا‌گـه صدای درونت رو خیلی بلندتر از حد معمول می‌شنوی، پس بدون تو یه روانی‌ای!

آخرین ویرایش:

فاطمه صفارزاده

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9,452
    امتیاز واکنش
    41,301
    به نام خدا

عنوان این قسمت:
    ~سوپ جنین، اقدامی بی‌رحمانه~

در ایالت کانتون کشور چین یک رستوران دست به اقدامی غیر متعارف زده است و سوپ نوزاد انسان سرو می کند و برای مصرف این خوراک تبلیغات زیادی در این کشور صورت گرفته است قیمت سوپ جنین انسان ۴ هزار دلار می باشد این سوپ که مهمترین مواد تشکیل دهنده آن نوزاد انسان میباشد باید ۸ ساعت در آب بپزد تا اماده خوردن شود سوپ انسان یا خوراک نوزاد انسان برای اولین بار توسط یک رستوران که مالک آن ۶۲ ساله است و همسرش تنها ۱۹ سال سن دارد تهیه شد.

0.263853001326142092_irannaz_com.jpg
    یکی از دلایلی که دست به چنین اقداماتی زده میشود قانون تک فرزندی در کشور چین میباشد چرا که خانواده هایی که بچه پسر یا دختر دوست دارند وقتی که فرزندشان جنسیت باب میل انها را نداشته باشد آن جنین را به رستوران ها میفرشند و اقدام به بارداری مجدد میکنند تا فرزندشان با جنسیت دلخواه شان متولد شود برخی خانواده های چینی که از توان مالی کمی برخوردار هستند با تولید مثل جنین و نوزاد خود را به این رستوران ها میفروشند و پولی دریافت میکنند این اقدام تکان دهنده به یک تجارت و کسب درامد در چین تبدیل شده است.

- در سراسر دنیا اقدامات بی‌رحمانه‌ای انجام میشه، مثل کشتن تو به وسیله‌ی من! واقعاً بی‌رحمانه‌ست.

[همه چیز درمورد
    ]

آخرین ویرایش:

فاطمه صفارزاده

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9,452
    امتیاز واکنش
    41,301
    به نام خدا

عنوان این قسمت:
    ~داستان کوتاه درخواست مرد نابینا~

در زمان جنگ جهانی دوم در برلین، پول کم بود و تجهیزات داشت تموم می‌شد و به نظر می‌رسید همه گرسنه بودند.
    در آن زمان مردم افسانه ی زن جوانی رو می‌گفتند که مرد نابینایی رو می‌بینه که سعی میکنه راهش رو در شلوغی پیدا کنه. آن دو شروع به حرف‌زدن کردند.
    مرد درخواستی از زن کرد:
    «آیا تو می‌تونی این نامه رو برای من به آدرسی که روش نوشته شده ببری؟»
    خب آدرس روی نامه طوری بود که زن هنگام رفتن به خونه از اونجا رد می‌شد؛ پس قبول کرد.
    اون سرش رو چرخوند تا ببینه آیا چیز دیگه‌ای هم هست که مرد نابینا لازم داشته باشه؛ اما دید که داره به سرعت بین جمعیت می‌دوه. اون هم بدون عینک سیاه و عصای سفیدش.
    زن پیش یک پلیس رفت که آدرس اون مکان رو ردیابی کنه. جایی که کوهی از گوشت انسان برای فروش پیدا کردند و در نامه چی نوشته بود؟

«این آخرین کسیه که امروز برات می‌فرستم...»

-نه! تو آخرین نفری.

آخرین ویرایش:

فاطمه صفارزاده

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9,452
    امتیاز واکنش
    41,301
    به نام خدا

عنوان این قسمت:
    ~سندروم آلیس در سرزمین عجایب~

در ایالات متحده اختلالاتی نادر شمرده می شوند که کمتر از 200000 نفر در کشور بدان مبتلا باشند.
    برخی از بیماری ها مثل لوسمی میلوئیدی حاد و یا سرطان نازوفارنکس نادر فرض می شوند اما اختلالات دیگری وجود دارند که بسیار عجیب هستند در کتاب آلیس در سرزمین عجایب، شیوه ای که آلیس جهان را می دید بارها و بارها پس از افتادن او در سوراخ خرگوش، تغییر کرد. در یک لحظه، او از یک بطری که روی آن نوشته بود مرا بخور می نوشد و به اندازه کافی کوچک می شود تا بتواند از دری کوچک عبور کند. سپس او کیکی با برچسب مرا بخور را می خورد و به اندازه کافی بزرگ می شود تا به کلید روی میز دسترسی پیدا کند.
    این داستان افسانه است. با این حال آنچه آلیس تجربه کرد برای برخی افراد واقعی است. برای آنها زمان هایی وجود دارند که جهان آن طور که باید، به نظر نمی آید. رنگ ها تغییر میکنند. خطوط صاف، موج دار میشوند اشیاء حرکت می کنند. حتی زمان ممکن است تغییر کند در سال 1955، جان تاد، روانپزشک انگلیسی، این وضعیت عجیب و غریب را براساس شخصیت داستان، سندرم آلیس در سرزمین عجایب (AIWS) نامگذاری کرد. وی از این اصطلاح برای توصیف علائم عجیب و غریبی که از افراد مبتلا به سردرد میگرنی و صرع شنیده بود، استفاده کرد.
    OghrovsHkyez.jpg
    زمانی که شما سندرم آلیس در سرزمین عجایب دارید، چیزهای عجیب و غریب اتفاق می افتند همانند موارد زیر:
    " قسمت های بدن شما یا چیزهایی که در اطراف شما هستند ممکن است بزرگتر، کوچکتر، نزدیکتر یا دورتر از آنچه که واقعا هستند باشد.
    " خطوط صاف ممکن است موج دار به نظر برسند.
    " چیزهایی که ثابت هستند به نظر می رسد حرکت میکنند.
    " اشیاء سه بعدی ممکن است صاف به نظر برسند.
    " رنگ اشیاء ممکن است عوض شوند و یا به طرف دیگر شیب شوند.
    "چهره ها ممکن است بد شکل به نظر برسند.
    " رنگها ممکن است بیش از حد روشن به نظر برسند.
    " افراد و اشیا ممکن است به نظر برسند که کشیده شده اند.

- سندروم‌های عجیبی تو جهان وجود داره که تو هم ممکنه گرفتارش بشی.

آخرین ویرایش:

برخی موضوعات مشابه

بالا