روشهای برای بهتر زندگی کردن

• شروع کننده موضوع نارینه
  • بازدیدها 3,862
  • پاسخ ها 177
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

نارینه

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
3,432
امتیاز واکنش
39,880
✅3 راه برای تقویت قدرت باور

✨۱ - فقط به موفقیت فکر کنید نه به شکست.

همیشه بگوئید من برنده خواهم شد. هنگام رقابت با دیگران به خود بگوئید " من از بهترینها هستم ".

فکر کردن به موفقیت ذهن شما را عادت می دهد تا برنامه هایی طراحی کنید که منجر به موفقیت می شوند و فکر شکست دقیقا بر عکس عمل می کند.

✨۲ - مرتبا به خود یاد آوری کنید که شما از آنچه که فکر می کنید بهتر هستید.

افراد موفق از آسمان نیامده اند. برای موفقیت نیازی به نبوغ خارق العاده نیست. هیچ چیز اسرارآمیزی هم در مورد آن وجود ندارد. به شانس هم ربطی نداره.
افراد موفق، جماعت عادی هستند که فقط باور به خویشتن و اعتقاد به اعمال خویش را در خود پرورش داده اند.

هرگز تحت هیچ شرایطی خودتان را به بهای اندکی نفروشید.

✨۳ - باورهای بزرگ داشته باشید.

میزان موفقیت شما، بستگی به میزان اعتقادتون داره. با اهداف کوچک، انتظار دستاوردهای بزرگ نداشته باشید. به اهداف بزرگ فکر کنید تا به نتیجه های بزرگ برسید.

فقط آن چیزی را در ذهنتان راه بدهید که دوست دارید اتفاق بیافتد. ********************************

• پیشنهادات
  • نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    قبل از عاشق شدن طرف رو بشناسید

قبل از این که درگیر مسائل عاطفی با مردی شوید، اطمینان حاصل کنید که با فرد مناسب یا نامناسبی طرف هستید! در اولین ملاقات هاست که شما باید سؤال هایی از همسر آینده خود بپرسید تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا باید درگیر مسائل عاطفی بیش تری بشوید یا خیر؟! قبل از این که با او ازدواج کنید و به قلب شما راه یابد، باید او را مورد ارزیابی و سنجش قراردهید. هر چه اطلاعات بیشتری در مورد نامزدتان داشته باشید، بهتر می توانید قضاوت کنید که آیا او شریک زندگی مناسبی است یا خیر!

به منظور مطمئن شدن از این که نامزدتان، مناسب شماست یا نه، می توانید در زمینه های زیر از او سؤال کنید :

وضعیت خانواده و کیفیت روابط خانوادگی
    روابط عاطفی گذشته و دلیل های به هم خوردن آن ها
    درس های آموخته شده از تجربه های زندگی
    اخلاقیات، ارزش ها و دیدگاه های اخلاقی
    دیدگاه های عاطفی، تعهد و روابط
    فلسفه ی مذهبی یا روحی
    هدف های حرفه ای، شخصی و
    در دوران نامزدی با احساسات خود صادق باشید

به طور کلی، ارتباطی موفق است که همیشه دارای صداقت و اساس و پایه باشد. وقتی که شما در روابط تان با دیگران، در ابراز احساسات خود صادق نباشید، آن روابط به هم ریخته، نامطبوع و پیچیده خواهد شد.

نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    از دیوید راکفلر میلیاردر پرسیدند
    چگونه به این ثروت و شوکت رسیدی؟
    گفت: از خدا خواستم و خودم بدست آوردم.
    گفتند چگونه؟
    گفت من بیکار بودم. گفتم خدایا کاری برایم پیدا کن تا در آمد کافی برای پرداخت اجاره یک منزل نقلی را داشته باشم.
    چون از طرف خدا اقدامی انجام نشد، خودم دست بکار شدم و به خدا گفتم: خدایا تو به این نیازهای کوچک رسیدگی نکن. من خودم کار پیدا میکنم. تو فقط حقوقم را افزایش بده.
    کاری در راه آهن پیدا کردم. کارگری.
    در کوره لوکوموتیو ذغال سنگ می ریختم.
    اما حقوق اش اندک بود.
    به خدا گفتم تو سرت شلوغ است و کارهای مهم تری داری. تو خانه نقلی مناسبی برایم پیدا کن و من تلاش ام را بیشتر میکنم و بیشتر کار میکنم تا درآمد بیشتری کسب کنم.
    پس از پیاده شدن از قطار، به ذغال فروشی پرداختم. اندکی درآمدم اضافه شد ولی از خانه نقلی خبری نشد.
    گفتم خدایا میدانم خانه نقلی پیدا کردن در مقام و شأن تو نیست. من خودم آن را پیدا میکنم. در عوض تو شریک زندگی مرا پیدا کن.
    اگر میخواستم منتظر خدا بشوم هنوز هم مجرد بودم. پس دختر مناسبی پیدا کردم و با او دوست،و سپس نامزد شدیم و ازدواج کردیم.
    هرچه را از خدا خواستم، به نوعی به من گفت، خودت میتوانی، پس زحمت آن را به دوش من نیانداز و روی پای خودت بایست.
    رابـ ـطه من و خدا هنوز به همین صورت پیش میرود و او هنوز به من اعتماد کافی دارد که میتوانم قدم بعدی را هم خودم بردارم.
    همین اعتماد او به من قوت قلب میدهد و من با پای خویش جلو میروم.
    خدایا متشکرم كه بجای گدا، مرا همچون خودت کردی تا متکی به کسی یا چیزی نشوم. ********************************

نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    از ترس خود نترسید !!

اگر به سمت" ترس "های خود برویم آسیبی به ما نخواهد رسید بلکه این فرار است که ما را به دام می اندازد.....

اکنون ببینید در زندگی از چه می ترسید.
    ببینید در خودتان از چه می ترسید.
    با چشم باز و قلبی گشوده به درون
    ترس خود نفوذ کنید ،خواهید دید ترس همچون اتاقی خالی است .

ترس فقط به اندازه ی اجتناب شما قدرتمند است .

هر چه بیشتر از ترس روی گردانید و نخواهید که در آغوشش کشید ،قدرت بیشتری به آن می بخشید ......

"دیل کارنگی "می گوید؛

بشر آنقدر که از ترس حوادث اتفاق نیفتاده در آینده در رنج است ،از خود آن اتفاق آنقدر رنج نبرده است....

ترست را در آغـ*ـوش بکش.... ********************************

نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    #شخصیت_سالم
    تصویری از یک شخصیت سالم
    شخصیت سالم را نباید در رمان ها جستجو کرد
    شخصیت سالم به سادگی با شرایط روزگار سازگار است و توانایی عجیبی در پذیرفتن و لـ*ـذت بردن از همه چیز را دارد.

او در زمان حال زندگی می کند، مانند کودکان و جانوران. از گذشته عبرت می گیرد و به فکر آینده است ولی نگران آن نیست.
    او برای خود ارزش قایل است، برای همین گهگاه نیاز به خلوت و تنهایی دارد. گاهی برای مردم عادی مشکل است که او را دوست بدارند چون در برابر آزادی عمل در زندگی اش بسیار سرسخت و مصر است.
    او هرگز به دنبال تایید یا تحسین دیگران نیست، هر چند تاثیر مثبت تشویق را می داند.

او در برابر تفاوت های ظاهری انسان ها نابینا است. او فردی مریض احوال نیست. اگر بیمار می شود این توانایی را دارد که تسلیم بسیاری از بیماری ها نشود.
    او به دنبال شایعه پراکنی و یاوه گویی نیست، چون اصولا وقتی برای آن ها ندارد.
    او خلاق و سرشار از انرژی است.
    او برای ارضای تمایلات درونی خود تلاش می کند. پس پند و اندرزهای نامطلوب دیگران او را دچار تردید نمی کند.
    او ساده، صادق و بی ریاست.
    او در پی شادمانی نیست، بلکه به راستی زندگی می کند و شادمانی پاداش اوست. شما هم می توانید شخصیتی سالم داشته باشید. تنها کافی است که تصمیم بگیرید چنین باشید. ********************************

نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    #دیدگاه_گورخری

از گورخری پرسیدم: تو سفیدی، راه راه سیاه داری؛ یا اینکه سیاهی، راه راه سفید داری؟ گورخر به جای جواب دادن پرسید:

تو خوبی فقط عادت های بد داری، یا بدی و چندتا عادت خوب داری؟
    ساکتی بعضی وقت ها شلوغ می کنی، یا شیطونی و بعضی وقتها ساکت میشی؟،
    ذاتا خوشحالی بعضی روزها ناراحتی، یا ذاتا افسرده ای و بعضی روزها خوشحالی؟
    لباس هات تمیزن فقط پیراهنت کثیفه، یا کثیفن و شلوارت تمیزه؟!

و من دیگه هیچ وقت از گورخرها در باره ی راه راهاشون چیزی نپرسیدم!

"شل سیلور استاین"

دیدگاه گور خری در روانشناسی یعنی آدمها را مجموعه ای از ویژگیهای بد و خوب بدانیم.
    هیچکس بد مطلق و یا خوب مطلق نیست.
    باهم بودن را بیاموزیم ... نه در برابر هم بودن. ********************************

نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    وقتى مي شود دقايق عمرت را با آدم هاى خوب بگذرانى چرا بايد لحظه هايت را صرف آدم هايى كنى كه با دل هاى كوچك شان مدام درگير حسادت ها و كينه ورزى هاى بچه گانه اند...
    يا مدام براى نبودنت, براى خط زدنت تلاش مى كنند؟

نه! هميشه جنگيدن خوب نيست!

من هميشه جنگيده ام تا چيزى را عوض كنم!

اما اين روزها فهميده ام كه با آدم هاى كوته نظر نبايد جنگيد،

فهميده ام براى اثبات دوست داشتن نبايد جنگيد،

براى به دست آوردن دل آدم ها نبايد جنگيد،

براى اثبات خوب بودن نبايد جنگيد!

بعضى چيزها وقتى با جنگيدن به دست مى آيند بى ارزش ميشوند!

اين روزها نسخه فاصله گرفتن را مى پيچم براى هر كسى كه رنجم مى دهد،

از آدم هايى كه زياد دروغ مى گويند فاصله ميگيرم،
    از آدم هايى كه زياد ظلم مي كنند فاصله مي گيرم،
    از آدم هايى كه حرمتم را نگه نمي دارند فاصله مي گيرم،

با حقارت برخى آدم ها و دل هايشان نبايد جنگيد بايد ناديده شان گرفت و گذشت و مي بخشم شان نه براى اينكه مستحق بخششند براى اينكه من مستحق آرامشم. ********************************

نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    این پست یک جامعه شناس وروانشناس ایرانی مقیم آلمان

هیچ دقت کردین
    دیگه یواش یواش داریم ملت
    با با فرهنگی میشیم ؟
    همین چندوقت پیش تا چیزی گرون میشد هجوم میووریدم و تو سر و کله ی هم میزدیم که زودتر بخریم تا گرونتر نشده و قحطش نشده ولی الان کمپین راه میندازیم و همه با هم تحریمش میکنیم و نمیخریمش تا ارزون شه !!!
    همین چند وقت پیش ملت با چوب و سنگ سگ و گربه های بدبختو میزدن ولی الان میبینیم تو هر کوچه ای براشون غذا میزارن کنارپیاده رو !!!
    همین چند وقت پیش اگه یک اواخواهر میدیم همگی مسخرش میکردیم ولی الان میگیم اینا دگرباش های جنـ*ـسی هستن ، خلقتشون با ما متفاوته ، آزاری هم که به ما نمیرسونن بیچاره ها پس واسه چی اذیتشون کنیم؟
    همین چندوقت پیش یکی موهاش عجیب بود , تیکه بارونش میکردیم ولی الان میگیم دوست داره این تیپی باشه مدل موش چه ضرری به ما میرسونه آخه به ما چه !!!!
    همین چند وقت پیش کسی کمربندشو پشت فرمون میبست بهش میگفتیم بچه سوسول ولی الان ماشینو روشن میکنیم اول کمبربندمونو میبندیم میگیم واسه سلامتمون واجبه !!!!
    همین چند وقت پیش زنی متارکه میکرد بهش میگفتیم بیوه و همه میزدن تو کارش ولی الان میگیم ببین چی کشیده که جداشده , خداصبرش بده شاید منم جای اون بودم همینکارو میکردم !!
    همین چند وقت پیش میگفتیم ترکها ... رشتیا ... اصفهانی ها ... قزوینی ها ... فلانن و براشون جوکهای آنچنانی میساختیم ولی الان میگیم همه ما ایرانی هستیم و همه ما از یک آب و خاکیم !!!
    همین چند وقت پیش یکی حرفی خلاف میلمون میزد میریختیم تو صفحه های اینترنتیش و انواع فحش های .... را نثارش میکردیم ولی الان اگر کسی هم اینکارو بکنه میریم و بعنوان یک ایرانی ازش عذرخواهی میکنیم !!!
    همین چند وقت پیش تا همسایمون مهمونی و پارتی میگرفت زنگ میزدیم 110 و میفروختیمشون و پشت چشمی کلیم بهشون میخندیدیم ولی الان میگیم جوونن بذار تفریحشونو بکنن و میریم زنگشونو میزنیم میگیم بی زحمت ساعت 12 شب دیگه تعطیلش کنید و همسایمونم 12 نشده تعطیل میکنه !!!!
    همین چندوقت پیش هر چرت و پرتی بهمون میگفتن قبول میکردیم و به دیگران هم انتقالش میدادیم ولی الان هر حرفی را که میشنویم سریع میگیم منبع معتبرشو اعلام کن !!!!
    همین چندوقت پیش واسه پرسپولیس و استقلال دست به یقه رفیق چند سالمون میشدیم ولی الان میگیم چیش به من و تو میرسه ؟؟!! کل کل میکنیم و آخرش عذرخواهی میکنیم !!!
    همین چند وقت پیش کسی نظرش باهامون مخالف بود هشتر و پشترش میکردیم ولی الان میگیم خوب اینم نظرش اینه , هرکی نظرش برای خودش محترمه !!!!
    همین چند سال پیش بود که یکی از تفریحات ملت این بود که تو خیابون یا پارک تو چش هم خیره بشن و یکی بگه چیه ؟؟ هان ؟؟ و دعوا رو شروع کنن یا اتفاقی دو نفر که از روبروی هم رد میشدن ناخواسته به هم تنه میزدن یا به زن طرف تنه میخورد یک دعوای مفصل میشد و ملت هم وایمیسادن از تماشای این دعوا لـ*ـذت میبردن ولی الان میبینیم خیلی کم دعواهای الکی اتفاق میوفته و وقتی تنه مون میخوره به هم دوتامون سریع از هم عذر خواهی میکنیم.
    تا چند وقت پیش روز جمعه یا تعطیلی همه ی پارک ها و پارک های جنگلی تبدیل میشدن به سفره ای از زباله های رنگارنگ ، اما الان بیشتر مردم وقتی میخوان بساطشون رو جمع کنن که برن آشغالهاشون رو میریزن تو کیسه ی زباله و میذارن تو سطل آشغال.
    همین چندوقت پیش بچه دار که میشدیم پدر بزرگ و مادر بزرگمون سریع خواب میدیدین یکی اومده تو خوابشونو و گفته اسم بچتو فلان بذار وماهم خوشحال میشدیم و میذاشتیم, ولی الان میگیم سردلتون سنگین بوده شب , خواب ناجور دیدین , اون اسمی که دلم بخاد میذارم رو بچم !!!!!
    اصلا چرا راه دور بریم، تاهمین چند وقت پیش اگه کسی در خونه مون میامد و کمک میخواست می گشتیم پاره ترین پول یا سکه ای که داشتیم ،بهش میدادیم اما الان توی اکثر شهرها دیوار مهربونی یخچال مهربونی کتابخانه مهربونی درست شده و همه ندورات و وسایلی که نیاز ندارند رو اونجا میگذارند و نیازمندان هم بر میدارند.
    همین چند وقت پیش عمراً فکر نمیکردیم ملت بافرهنگ و متمدنی بتونیم باشیم ولی داریم میبینیم که یواش یواش داریم میشیم و به اصل و ذات خودمون برمیگردیم و اینها همش از نشانه های باسواد شدن اکثریت جامعه و اشتراک گذاری مطالب مفید و آموزنده در شبکه ها و گروه های مَجازی اجتماعیه.
    شاید هنوز خیلی راه مونده تا بطور کامل باشعور و بافرهنگ بشیم ولی همینکه شروع کردیم خیلی خوبه ....خیلی خیلی زیاد هم خوبه ...
    هی نگیم مردم ایران فلانن ، بیسارن ، مردم ایران یعنی من ، یعنی تو . تو مطالعه کن ، رفتارهای اجتماعی نامناسبت رو اصلاح کن و به منم یاد بده که همینکارو بکنم ، با مهربانی ؛ نه با لحنی که "تو بی فرهنگی و من باسواد و متمدن" ... چون تک تک افراد عیب و نقص دارند و در ضمن ویژگی های مثبت هم دارند، بلا استثناء.
    هیچکسی کامل نیست ، اما همه میتونن به سمت تکامل

نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    به خاطر عشق هرگز ازدواج نکنید/ آگاهانه انتخاب کنید، عاشقانه زندگی کنید✏️
    ازدواج کردن مهم ترین مساله در زندگی هر دختر و پسری است که می توانید کل زندگی او را تحت تاثیر قرار دهد. سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که اول عاشق شویم بعد ازدواج کنیم یا بعد از ازدواج کردن هم می توانی عاشق شویم؟

عاشقانه ازدواج کنیم یا عاقلانه؟ بعد از ازدواج عاشق شویم یا بعد از آن؟
    یکی از مواردی که این روزها خیلی مد شده است، آشنایی ها و ازدواج هایی است که در مواردی با عشق تند شروع می شود و با تب سرد پایان می پذیرد.
    یکی از باور های غلط بعضی از جوانان برای ازدواج این است که حتماً قبل از ازدواج باید عاشق هم باشند تا بتوانند زندگی خوبی داشته باشند. اگر چنین است چرا بسیاری از این افراد سرانجام خوبی ندارند؟ چرا نمی توانند بسیاری از مشکلات خود را با وجود عشق آتشین حل کنند؟ آیا نباید این عشق ضامن مشکلات شان باشد؟ آنها احساسی تصمیم می گیرند و شناخت درستی از تفاوت های خود و فرد مقابل
    ندارد

لیلی و مجنون بودن قبل از ازدواج
    عشق با رویا و ایده آل بودن سرکار دارد و خوشبینی و بی منطقی را در باور دختر و پسر به وجود می آورد. در حالی که زندگی کردن زیر یک سقف یک واقعیت است و با شخصیت های واقعی زن و شوهر سرو کار دارد و جایی برای رویا پردازی نیست. در زندگی واقعی فرد باید مهارت های زیادی برای کنار آمدن با تفاوت های همسر به دست آورد و بداند ازدواج یعنی پیدا کردن اشتراکات در میان تفاوت هایی که وقتی وارد زندگی می شوید از دیدن آنها تعجب می کنید.
    اگر می خواهید تشکیل خانواده بدهید باید بدانید خود چه می خواهید و همسرتان چه دوست دارد. حال فکر کنید! وقتی فرد تصمیمش در زندگی بر اساس ایده آل ها بوده و فقط به خوش خیالی ها و آرزوهای خود فکر کرده، چه برسرش می آید. وقتی خود را ناگهان در میان کوهی از مشکلات حل نشده، ناکامی ها، حسرت ها و غبطه خوردنها می بیند یاد آن نگاه ها و عشق آتشین می افتد که روزی گرفتارش بود.

عاشقانه ازدواج کنیم یا عاقلانه؟
    حال سوال این است، چطور انتخاب کنیم؟ از رفتارهای احساسی تند و آتشین بپرهیزید. نباید به خاطر دلسوزی و ترحم یا فقط دوست داشتن با کسی ازدواج کنید. سعی کنید ازدواج و انتخاب عاقلانه داشته باشید و ریسمان آن معیارهای درست انتخاب همسر باشد. نیازهایتان را شناسایی کنید و براساس چه معیارهای منطقی او را انتخاب کرده اید. جوانب انتخاب خود را ارزیابی کنید و قاطعانه تصمیم بگیرید و متعهدانه رفتار کنید.

در انتخاب، مطلوب بودن را بر احساسی بودن ترجیح دهید. مسلما شما باید از فرد مقابل خوشتان بیاید اما نباید به این احساس اجازه دهید، گرفتارتان کند و عقل و منطق تان را از بین ببرد بلکه باید ترازوی عقل در سطح بالاتری نسبت به ترازوی عشق قرار گیرد. بعد از ازدواج فرصت بسیاری برای عشق ورزیدن وجود دارد. پس تامل کنید و عجله نکنید.

تفاوت ها را قبل از ازدواج خوب ببینید
    شناخت درست از درک تفاوت ها و شباهت های، بین دختر و پسر و خانواده های کمک می کند تا با شناخت از این تفاوت ها با دید باز تر و آگاهانه تر تصمیم گیری کنید. در تصمیم گیری قبل از ازدواج باید به تفاوت ها و بعد از ازدواج بیشتر به شباهت هایشان اهمیت داد زیرا توجه به تفاوتها، به انتخاب عاقلانه کمک می کند و اهمیت دادن به شباهت ها بعد از ازدواج، موجب محکم شدن ارتباط و صمیمیت زن و شوهر می شود. متاسفانه این روند در بین افراد جوان در آستانه ازدواج و افراد متاهل برعکس است یعنی فرد قبل از ازدواج در دریای از احساسات و دلباختگی غرق می شود و بعد از ازدواج خود را در بین ناکامی ها و تفاوت های بسیار، ناامید و خسته می بینند.

عشق واقعی چیست؟
    عشق واقعی یعنی شناخت درست از واقعیت ها، تفاوت ها و شباهت های که بین دو فرد وجود دارد. وقتی شخصیت و خود واقعی فرد مقابل را ببیند و خود واقعی تان را نشان می دهید، با آمادگی از این تفاوت ها و شباهت ها ازدواج می کنید در واقع عقل و خردمندی ،ازدواج شما را پشتیبانی می کند. شما خود را برای یک زندگی و رابـ ـطه پردوام آماده کرده اید تا قدم درمسیری از مشکلات و خوشی ها بگذارید و در کنار همسر می خواهید طعم خوشبختی را بچشید.
    آنچه حاصل می آید این است که در نهایت عشق واقعی زیر سقف زندگی مشترک ایجاد می شود نه در زمان دوستی های بی پایه و اساس که افراد خود واقعی شان را نشان نمی دهند. شناخت واقعی نیازمند گذشت زمان، توجه به ویژگی های یکدیگر، گذشت و صبوری، درایت و خردمندی است. پس لازم است بین شناخت و احساس تعادل برقرار کنید.

نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    اگر بین قلب و ذهنت
    جنگ و جدالی در گرفت ،
    فراموش نکن، همیشه حق با قلب توست .

چرا که ذهن توسط جامعه بنا می شود.
    ذهن ، حاصل تعلیم و تربیت جامعه است.
    جامعه ، ساختار ذهن را به میل خودش شکل میدهد .
    ذهن ، هدیه ی زندگی نیست .

اما قلب(منظورم روح است)بکر است.
    هدیه ی آفرینش است .
    از ازل پاک بوده و تا ابد ، پاک و پاکیزه خواهد ماند...
    #اوشو ********************************

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا