آرایش و بهداشت روش های مراقب از پوست و مو به راحتی!

• شروع کننده موضوع ^M.Sajdeh.76
  • بازدیدها 221
  • پاسخ ها 12
  • تاریخ شروع

^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,650
امتیاز واکنش
7,439
سلام دوستان عزیز.
خب میخوام تو این تاپیک روش های مراقبت از پوست و مو رو بهتون یاد بدم که بتونین خیلی خوب مراقب این دو عنصر زیبایی باشین.
من خودم خیلی مراقبت می کنم و روش هایی کاربردی و موئثر رو بهتون معرفی می کنم.
اول باید بگم پوست انواع مختلفی داره که ابتدا به سه دسته تقسیم میشه.
دسته اول: پوست های نرمال یعنی جربی و درصد خشکی این پوست در حد نرماله و نه خیلی خشکه و نه خیلی چرب که خیلی این نوع پوست کم پیدا میشه پس اگر در این دسته قرار دارین یه ننشون شده هستین :campeon4542:25r30wi
دسته دوم: پوست های خشک که درصد چربیشون از حد نرمال کمتره و با هر اب هوای خشکی پوسته پوسته میشن و قرمز و ملتهب میشن و همیشه نیاز به آبرسان و کرم مرطوب کننده دارند.
دسته سوم: پوست های چرب که همیشه نیاز به شستشو توسط صایون یا شامپو دارن تا چربیشون متعادل باشه وگزرنه این مربیا تبدیل به جوش شده و خدا میدونه چه طور این جوشا قرار محو بشن
البته این نکته رو بگم حتما نباید پوست در است سه دسته باشه و قانونی وجود نداره؛ اما این در صدر قرار دارن ...
بازم این سه دسته زیر مجموعه دارن که فعلا ازش گذر می کنیم.

• پیشنهادات
  • ^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,650
    امتیاز واکنش
    7,439
    مراقبت از پوست:

خب اول به مراقبت از پوست می پردازم که خودم خیلی روش حساسم پوست من جزو پوست های پرب متمیال به شدید هست. یعنی درصد چربیش حیلی بیشتر از حد نرماله و نیاز به مراقب های سختی داره تا همیشه با طروات و بدون جوش باشه خانمای این مدلی میدونن حرف من چیه! :aiwan_light_girl_cray:
    مراقب از پوست چرب بیشتر از پوست خشک سخته!
    من برای با طروات نگه داشتن پوستم هر روز صبح که از خواب بیدار میشم موستمو با شامپو فیروز کودک میشورم، حتما نیاز نیست شامپو خارجی و گرون تهیه کنین مهم نحوه مساز صورتتون هست که با عکس بهتون اموزش میدم .

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

این مدل ماساز هم به برجسته کردن گونه و از بین بردن چروک ها کمک میکنه هم تیلی برای پوست مفیده و برای هر مدل پوستی مناسبه!
    خب بریم سراغ روش های مراقبتی:
    اولین و بهترین در عین خال در دسترس ترینش یخ هست!
    بله درست متوجه شدین یخ! کافیه یه قالب کوچیک رو بردارین و روی پوستتون ماساژ بدین تا متوجه خاصیت شگفت انگیزش بشین .معجزه میکنه موست رو باز و شفاف میکنه؛ البته این روش برای پوست چرب توصیه میشه چون برای خشک باعث خشکی میشه

^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,650
    امتیاز واکنش
    7,439
    خب دوستان برای این فاصله ای که بین پست افتادن اتفاق افتاد معدرت میخوام گوشیم مورد پیدا کرد.
    ببریم برای ادامه پست های آموزشی.
    نکته تمام این پست های آموزه های خود بنده هست ولی روش ها و ماسک ها از بهترین روش های ثبت شده دنیاست پس نگرانی برای انجام این روش ها نداشته باشین!

دومین روش مراقبت از پوست که در دسترس همه هم قرار داره لیمو ترش هست که جلو تر یه ماسک بینظیر از لیمو ترش و چند ماده دیگه هم در اختیارتون میذارم.

ماسک لیمو ترش:

این ماسک خیلی راحته، کافیه شما ابتدا موستتون رو کاملا تمیز کنید و بعد با یک قطعه حلقه ای لیمو ترش روی پوستتون ماساژ بدیم فقط حتما هسته هاش رو بگیرین. لیمو ترش خاصیت شفافا سازی و ضد باکتریال داره.
    احتیاط: اطراف جوش، روی جوش و روی زخم اصلا نکشید چون باعث سوزش شدید میشه .
    این ماسک برای نقاط سیاه بینی هم خیلی خوبه!

ماسک سوم روغن آرگان هست که البته پیدا کردن روغن اصل یکم سخته اما نگران نباشین من تفاوت روغن اصل و فرعی هم بهتون میگم .
    روغن آرگان اصل در شیشه ها مات و کدر نگهداری میشه و وقتی یه قطره روی دست میریزین زیاد رون نیست و با مالیدن جذب پوست میشه و ابدا ایجاد چربی نمی کنه و بوی مطبوعی داره دقیقا همون بویی که داخل ادکلن ها و عطر های گرون قیمت میتونین پیدا کنین .
    روغن آرگان اصل ابدا از داخل اسپری، بیرون پاشیده نمیشه و غلیط تر هست. بوی زیتون و بادوم تلخ هم نمیده!
    رنگ روغن آرگان اصل طلایی هست و شفافه! در معرض افتاب کدر میشه پس تو دید افتاب نذاریدش!
    قیمتش یکم بالاست و بهتره که از عطاری مطمئن تهیه کنید تا از داروخانه! داروخانه ها اکثرا روغن آرگان غاطی داره و اصل نیست اگرم باشه بینهایت گرونه!
    من خودم از یه عطاری مطمئن یه قوطی اندازه قره چشم کوچیک تر گرفتم حدود ۴۰ تومن ولی به صرفه هست .
    روش مصرفش رو داخل پست بعد میگم بهتون

^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,650
    امتیاز واکنش
    7,439
    ماسک روغن آرگان: ابتدا پوست رو کاملا تمیز کنین و بعد دو الی سه قطره روغن کف دستتون بریزین و دستاتون رو به هم بمالین سپس با ضربه های نوک انگشت روعن رو روی پوستتون بزنین و بعد با کف دست طبق همون تصویر ماساژ بدین به ابرو و مژه تون نزنین ...
    این روغن برای مو هم بینظیر هست که جلو تر توضیح میدم

^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,650
    امتیاز واکنش
    7,439
    ماسک بعدی که برای پوست خوبه ماسک سیب زمینی هست!
    شلید خندتون بگیره اما ماسک سیب زمینی به همرا لیمو ترش و گلاب بینظیره برای پاک سازی و سفید کردن پوست فقط کافیه یه بار امتحانش کنین تا عاشق این ماسک بشین .
    روش تهیه: اول یه سیب زمینی کوچیک رو خوب بشورین و پوست بگیرین؛ سپس با رنده ریز رندش کنین و یه لیمو ترش تازه رو روش بریزن اگر موسستون جوش زده لیمو ترشش رو کم کنید و بعد گلاب بریزین .
    میزان اندازه این مواد بسته به مقدار سیب زمینی داره در حد یه قاشق چایی خوری کافیه!
    بعد روی پوست تمیز این مواد رو بذارین .
    توصیه میکنم یه رو فرشی بندازین و روی زمین بخوابین چون اب این مواد از گوشه صورت روی زمین میجکه! بعد که تمام پوستتون رو زدین صبر کنین تا اب مواد جذب چوست بشه وقتی قشنگ خشک شد حدود ۳۰ دقیقه اونا رو از روی پوست بردارین و صورتتون رو فقط با اب بشورین .
    اگر این ماسک رو امتحان کردین نتیجش رو بهم بگین حتما

^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,650
    امتیاز واکنش
    7,439
    ماسک بعدی اسکراب هست که باید بگم بینظیره نه تنها برای صورت بلکه برای بدن هم خوبه .
    اسکرا قهوه و روغن زیتون برای سفیدی پوست.
    به این صورت که قهوه پودری رو با مقداری روغن زیتون در حد محلوط شدن قاطی کنین و بعد بزنین به پوست و تا ۳۰ دقیقه صبر کنید و بعد پوستتون رو بشورین .
    ماسک قهوه و بادوم تلخ:این ماسک برای سیاهی و چروک زیر چشم عالیه و درست کردنش مثل ماسک قبلیه
    سه ماسک بعدی رو از طریق عکس براتون توضیح میدم

خب اینم مواد سه ماسک که هر کدوم برای کار خاصی هستند آبرسان بیشتر برای پوست های خشک هست ولی برای موستای چرب و نزمالم استفاده میشه و کارش بازسازی لایه های اول پوست هست.
    ضد التهاب هم که از اسمش مشخصه و بیشتر برای جوش و ملهتب شدن پوست استفاده میشه .
    روشن کننده هم توضیح دادم .
    یه نکته: برای استفاده از ماسک آبرسان هر یه روز در میون . ماسک روشن کننده امکان هر روز رو داره و ضد التهاب هم هر یه روز در میون .

روزی فقط یه ماسک رو میشه امتحان کرد ماسکا رو پشت هم نزنین یه دفعه بگین داریم به پوستمون می رسیم. 25r30wi Hanghead

^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,650
    امتیاز واکنش
    7,439

این ماسک هم در کنار بوی زمختش خواص زسادی داره در ماسکزای و لایه برداری پوست و ضد چروک هست .
    تخم مرغ خواص زیادی داره و برای نو هم بسیار مفیده که جلو تر میگم بهتون .

ماسک بعدی ماسک گوجه هست .
    یه گوجه رو پوشت بگیرین و رنده کنین و اونو روی صورتتون بذارین .

گوجه رو دست کم نگیرین .
    ماسک بعدی ماسک پوست خیار هست که خنک کننده و ضد التهابه و خیلی هم در دسترسه این ماسک رو دیگه همه بلدین پس ازش رد میشم

^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,650
    امتیاز واکنش
    7,439
    خب بریم سراغ ماسک های بعدی
    احتمالا اسم همه ژل الوورا و شیر نارگیل رو شنیدین.
    خب اول باید یه توضیحی راج

ب الوورا بهداشتی بگم!
    بله تعجب نکنین آلوورا دو مدل داره که فقط از یه مدلش میشه برای مراقب های پوست و مو استفاده کرد.
    این مطلب برای کسانی هست که دوست دارند برگ سبز آلوورا رو تهیه کنن و ژلش رو خارج کنند.
    برگ الوررا که برای مراقب های بهداشتی خوبه کاملا سبزه و ریشه اون سفید نیست خیلی تیغ تیغی نیست و خیلی هم پهن نیست . متاسفانه تو اایران اصلش خیلی کم پیدا میشه برای همیتوصیه میکنم ژل امادش رو تهیه کنین
    حالا برای اینکه لین موضوع بهتر قابل درک بشه و این سوال که پس بفیه این برگ های الوورا چی هستن باید توضیح بدم که اون برگ هایی که همه جا قابل دسترس هستند اگر دقت کنین ابتدای برگ که پهنه سفیده ، این برگ های الودگی هوا رو به خودشون می گیرن و بیشتر برای نهگداری در خونه و تمیز کردن هوا و در حقیقت تصفیه هوا هستند و اگر به صورتتون بزنین دچار التهاب و جوش های زیر پوستی و در پوست های حساس اکنه میشین.
    خب بریم سردغ ماسک.
    خود ژل الوورا و شیر نارگیل به نهایی ماسک های خوبی و همچنین شیر نارگیل مرطوب کننده هست.
    اما می تونی ژل الورا و شیر نارگیل و کمی روغن آرگان رو غاطی کنین به قبل خواب روی پوستتون اسپری کنین وبدارین تا صبح بمونه بهتره یه دستمال روی بالشتتون بذارین و زیاد هم نزنین که جلوی منافذ موشت رو بگیره صبح با شامپو صورتتون رو بشورین و متوجه تغییر پوستتون بشین.

اینم عکس الوورا اصل باید نازک تر و کاملا سبز باشه و البته نگهداریش هم سخته که همیشه تمیز و به دور از آلودگی باشه

^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,650
    امتیاز واکنش
    7,439
    خب این وسط یه نکته برای مژه ها و بلند و پرپشت کردنشون میگم که خودم تجربش کردم و واقعا موئثر هست
    روغن کرچک اصل رو تهیه کنید و هر شب با یه فرشه مژه مقدار جزیی رو به مژه هاتون بزنین و بعد از جدود سه ماه متوجه پرپشتی و بلندیش میشین
    اگر اینکار رو انجام دادین حتما بیاین و بگین که نتیجه گرفتین یا نه .
    خب ماسک بعدی برای صورت که باعث از بین رفتن جوش و لک صورت میشه ترکیب عسل طبیعی و یه حلقه لیمو ترش بزرگ هست .
    به این صورت که عسل رو به روی لیمو ترش می مالید و حلقه لیمو ترش رو روی صورت ماساژ میدین و صبر می کنین تا حذب پوست بشه .
    ماسک بعدی ترکیب شیر نارگیل و جوش شیرین هست که باعث جوانسازی و از بین رفتن کدری پوست میشه و واقعا عالیه ...

من به صدرت خلاصه براتون می نویسم تا بتونم تمام ماسک های مفید و در دسترس رو نام ببرم ترکیب این مواد با هم چشمیه و تقریبا مقدارشون برابر هست.
    در ادامه چند عکس ماسک های مختلف رو براتون می ذارم دوستان .

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    3
    بازدیدها
    164
    پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    130
    بالا