فیتنس و بدنسازی ریتم های مختلف تمرین و تکنیک های ریکاوری جهت خون رسانی بهتر به عضلات

• شروع کننده موضوع Dead Man
  • بازدیدها 193
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Dead Man

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
15,015
امتیاز واکنش
27,631
ریتم های مختلف تمرین و تکنیک های ریکاوری ماساژ و آب درمانی و ...، جهت خون رسانی بهتر به عضلات رواج یافته اند. نقطه مشترک این تکنیکها، خون رسانی بهتر به بافت هاست، که منشا این خون رسانی, سیستم بینظیر قلبی عروقی است. اگر قلب را به ظرفی کوچک تشبیه کنیم که بخواهید بدن را آبیاری کنید، حجم ظرف، همان حجمی از خون می شود که در هر بار انقباض قلب، از قلب خارج می گردد و تعداد دفعاتی که من این ظرف رو پر میکنم تا بتونم بدن رو آبیاری کنم، میشه ضربان قلب.بطن چپ رو مثل یه اتاق در نظر بگیریم، شامل فضای داخل اتاق و دیوار دور آن. درسته من هر چه فضای داخل این اتاق رو بزرگتر بسازم خون بیشتری وارد میشه اما از سمتی دیوار اتاق نازک میشه و توانایی تحمل این حجم خون و قدرت پمپاژش رو ندارد. از سمتی اگر دیوار رو خیلی بخوام ضخیم بسازم، اولا خون کمتری وارد قلب میشه، در ثانی دیواره قلب از جنس عضله هست و نیاز به غذا دارد، وقتی ضخیم تر و عضلاتش بیشتر میشه باید خون بیشتر و غذای بیشتری هم بهش برسه، و اگه نرسه خواهد مرد و میشه سکته قلبی. بنابراین همیشه نسبتی استاندارد بین رشد دیواره بطن با فضای داخل بطن باید وجود داشته باشه. ورزش های با ماهیت بی هوازی غالبا دیواره رو ضخیم میکنند، ورزش های با ماهیت هوازی غالبا فضای داخل حفره را بزرگ میکند. بنابراین هیچ کدام از آنها به تنهایی کامل نیستن و ترکیب این دو سبک بینظیر است. قلب من تا چه توانایی خون رسانی دارد؟؟؟ وقتی من وزن، توده عضلات رو افزایش میدم، باید خونرسانی بیشتری بهش صورت بگیره. میزان افزایش وزن باید به حدی باشد که قلب شما توانایی پمپاژ خون کافی را در دامنه ضربان قلب استاندارد داشته باشد،وقتی نتواند از نظر سایزی خودش را وفق دهد ناچارا با افزایش ضربان قلب بدنبال جبران این کمبود خون رسانی خواهد بود. و ضربان قلب بالا، یعنی طول عمر کوتاه تر. بنابراین باید به قلب فرصت سازگاری از نظر ابعاد و تامین سوخت به خودش را داد. بنابراین این سوال در ذهنمان نقش می بندد میزان افزایش وزن عضلانی استاندارد در سال چه میزان است. ظرفیت ایده آل افزایش حجم عضلات در سال نزدیک 2.5 کیلوگرم خواهد بود، افزایشی که در بدنسازان اسطوره ای از جمله رونی کلمن، دکستر جکسون سراغش را داریم، بسیاری از این حد فراتر رفتن اما کدامیک طول قهرمانی بیشتری داشته اند. در انتها افزایش وزن عضلانی معقولی را طی هر سال پیش بگیرید. ترکیب ورزش هوازی و بی هوازی را فراموش نکنید. از غذا و مکملهای سالم حاوی اسیدهای چرب ضروری و فیتونوترینتها نهایت بهره را ببرید
دکتر الیاس کوثری

• لایک
واکنش ها: mp76

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
1
بازدیدها
119
بالا