مطالب طنز طنز؛ چرا نباید آفتاب پرست بود؟

• شروع کننده موضوع MASUME_Z
  • بازدیدها 92
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

MASUME_Z

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,852
امتیاز واکنش
29,849
آیدین سیارسریع در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

بعضی از دوستان در روزهای اخیر و بعد از این که ما ستون راز بقا را شروع کردیم اعتراض کردند و گفتند تو یک زمان طنز سیـاس*ـی و اجتماعی می‌نوشتی، چه شده که امروز به چنین ابتذالی افتادی که راجع به قورباغه و لاک پشت می‌نویسی. عرض کردم اتفاقا نیاز امروز ما و از جمله خود بنده این است که جانوران دور و برمان را بهتر بشناسیم، ایضا در بهبود وضعیت محیط زیست همین قدم‌های کوچک هم موثر است! شما هم یاد می‌گیرید که چگونه در محیط زیست زنده بمانید. پس بخوانید در مورد «آفتاب پرستان»، این خزندگان عجیب:

معرفی

آفتاب پرست به انگلیسی کَمِلیون و به یونانی خامایلئون خوانده می‌شود که البته تلفظ یونانی آن ویژگی و روحیات این خزنده را بهتر بیان می‌کند. آفتاب‌پرست‌ها در میان خزندگان موجودات محبوبی نیستند. در همان کودکی در مدرسه وقتی آفتاب‌پرستی به کلاس می‌آمد بچه خزندگان دیگر با ناراحتی می‌گفتند: «باز این خامایلئون اومد». چون معمولا در بدو ورود معلم به کلاس این آفتاب پرست بود که این نکته دردناک را یادآور می‌شد که «آقا قرار بود امروز امتحان بگیرین».

محل زندگی

محل زندگی در شکل گیری شخصیت خزندگان بسیار موثر است. بیش از نیمی از آفتاب پرستان در جزیره ماداگاسکار زندگی می‌کنند. زندگی در ماداگاسکار بسیار دشوار است چون موجودات معمولا در اثر فشار مشکلات زندگی به ماداگاسکار می‌روند و برای همین آفتاب‌پرست‌ها باید برای رسیدن به موفقیت از سد این مشکلات بگذرند. یکی از راه‌های امتحان پس داده برای امرار معاش و موفقیت در ماداگاسکار تغییر رنگ پوست است. به طور مثال، انتخابات در ماداگاسکار بسیار دیدنی است. آفتاب پرست برای منافعش در ستاد نامزدی که رنگ انتخاباتی خود را صورتی قرار داده حضور پیدا می‌کند و با صورتی کردن خود با او اعلام همبستگی می‌نماید. بعد از آن که نامزد رقیب در انتخابات پیروز شد، آفتاب پرست به صورت بنفش در تیم برنده حضور پیدا می‌کند و با کمال اعتماد به‌نفس می‌گوید: ما این همه زحمت کشیدیم تو این ستاد، نمی‌خواین سهم ما رو بدین؟

ویژگی منحصر به فرد

چشم‌های آفتاب پرست این توانایی را دارد که 180 درجه را ببینند. یعنی این موجودات غریب هم‌زمان می‌توانند به دو طرف نگاه کنند. همین توانایی یکی از علل زمینه ساز اختلافات آفتاب پرست ماده با آفتاب پرست نر است. معمولا وقتی زوج جوان آفتاب پرست با هم به کافه یا رستورانی می‌روند آفتاب پرست ماده در حالی که به طور مشکوک به چشمان آفتاب پرست نر خیره شده می‌گوید: راستش‌رو بگو، هم‌زمان داری کی رو دید می‌زنی؟ آفتاب پرست نر می‌گوید: عزیزم من که دارم تو رو نگاه می‌کنم! اما آفتاب پرست ماده باور نمی کند و برای اطمینان می‌گوید: بگو جون خامایلیا میز بغلی رو نگاه نمی‌کنم! آفتاب پرست نر هم می‌گوید: به جون خامایلیا میز بغلی رو نگاه نمی‌کنم و دروغ هم نمی‌گفت! میز بغلی را که نه، دو میز آن‌طرف‌تر را نگاه می‌کرد که دو داف اسمي نشسته بودند و پنینی مگس با اسموتی لجن می‌خوردند. موج بی اعتمادی در روابط میان آفتاب پرستان باعث گردیده که بعضی از آن‌ها به آهن پرست، مانکن پرست و بعضا مسائل غیراخلاقی پرست تبدیل شوند. امید است که از زندگی تباه آفتاب‌پرست‌ها درس گرفته و همچون این گروهِ بزرگِ خامایلئون نباشیم!

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
105
پاسخ ها
12
بازدیدها
268
پاسخ ها
381
بازدیدها