نکات کچل کننده.... ذکر اون قسمت از رمانها که با خوندشون موهاتونو میکشین

اینجا تا چه حد آرومتون کرده؟

• خیلی زیاد

رای: 30 44.1%
  • تا حدی

رای: 18 26.5%
  • آروم شدنی نیستم

رای: 34 50.0%

• مجموع رای دهندگان
    68

Samira.Aroom

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,476
امتیاز واکنش
16,498
چه چیز خوبی گفتی!!!!
اما حرفی که زدی متاسفانه در حد حرفه‌.
من واسه رمانم،واسه اسامیشون کلی تحقیق کردم. کلی نگاه کردم. از اسم اطرافیانم تو این رنجای سنی(دوست،همسایه،همکلاسی و...)استفاده کردم. بعد وقتی رمانم رو واسه نقد گذاشتم، منتقد محترم اومد به اسامی من انتقاد کرد. وقتی هم بهش گفتم شما اطلاعاتتون کامل نیست بهشون برخورد و گفتن دیگه رمانتون رو بررسی نمیکنیم.....
دوست عزیز هرچقدر هم درست بنویسی، خوانندت هم باید سوادش رو داشته باشه.
من میدونم کارم ضعیفه. ضعفهام رو هم میدونم. گفتم نقد کنیدتا ایرادام رو کم کنم. اما نقد واسه اشتباه داستانه. من خوب مینویسم اما چون تا حالا رمان ننوشتم، میدونم جمله بندی هام ضعیفه، حادثه سازیم هم ضعیفه(کار اولمه). نقد هست واسه رفع اشکالات ناخواسته و کمک به قوی شدن‌. ما اینجا فقط خطاب به نویسنده نگیم تحقیق کنه. به خواننده هم بگیم که با دید باز و کمی اطلاعات و احیانا یه سرچ کوچولو ابهاماتش رو رفع کنه.

• پیشنهادات
  • لو نا

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    18
    امتیاز واکنش
    215
    ولی خدایی این یه مورد که اکثرا برای تفریح میان شمال راسته ها.اونایی هم که نمیان خودشون شمالی ان.من دلم از این یه مورد پره:دی

لو نا

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    18
    امتیاز واکنش
    215

کاملا موافقم به اندازه یکافی تو اخبار و سایت ها و...در مورد فقر،بدبختی و جنگ میبینیم و میخونیم.انتظار داریم موقع خوندن رمان حداقل با فقر روبرو نباشیم.مثلا رمان مهبد( حالا نمیدونم درسته اسم رمانو بگم یا نه) به هر حال جلد اولو که تموم کردم سراغ جلد دومش نرفتم. چون با یه همچین موضوعی رمان کسل کننده و تقریبا فلاکت میشه.:) حداقل دوتا قطب متضاد ثروتمند و فقیر باز بهتره.

badri

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    598
    امتیاز واکنش
    17,531
    پسره بداخلاقو جدی دختره مغرورو شوخ اخرشم یک زندگی پرفکتو زیبا باهم میسازن Boredsmiley
    اسم شخصیتهارم که کلا نمیشه خوند.
    همه هم که آقای مهندسن یا شرکت دارن.[BCOLOR=rgb(252, 252, 255)]o_O[/BCOLOR]

آخرین ویرایش:

ارام***

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    154
    امتیاز واکنش
    974
    میدونی چرا پسرا این همه به خودشون میندازن ؟؟؟چون این خود دختران که شخصیت خودشون آنقدر آوردن پایین که یه پسری که یه کار درست بلد نیس واسه ما کلاس میاد،نویسنده های عزیز مابه قدر کافی اینارو میشنوویم ومیبینیم لطفا شما دیگه اینارو نگین ،اخه چرا توتمام داستاناتون دخترا مقصرن؟؟؟ همش اونا سختی میکشن؟؟یه زره به این فکر کنین که بعد از خوندن این رومان چهار تا ادم چی راجب دخترا فکر میکنن همین خودمونیم که باعث شدیم هراتفاقی توی جامعه می افته سریع انگشتها نشونه می ره سمت دختره.لطفا آنقدر توی این داستاناتون از دخترا بدنگین بابابه خدا پسر ام بدی دارن،دست از سردخترا بردارین

❤ASAL_M❤

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    5,042
    امتیاز واکنش
    53,626
    پس شما رمان می خونید که از مشکلات فرار کنید
    در حقیقت رمان رو یه چیزی می بینید مثل یه اسباب بازی برای پرت کردن حواس
    رمان برای نکته اخلاقی
    کاری به رمانای طنز و ترسناک ندارم
    اما ژانر های دیگه باید جامعه رو اونجوری که هست نشون بدن
    باید یه مفهومی رو بهمون برسونن
    شما یه رمان میخونی طرف پولداره بدون مشکل اخرش هم خوش
    حالا بگو ببینم چی یاد گرفتی ؟
    اینکه مازراتی داشته باشی ؟ اینکه خونت پنت هـ*ـوس باشه ؟ اینکه تو قصر زندگی کنی ؟ اینا شد درس زندگی ؟
    ولی من که می گم رمان باید از فقر و زندگی های عادی بگه میتونم برات هزارتا نکته اخلاقی نام ببرم که تو رمان هست .

آخرین ویرایش:

big cat

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    165
    امتیاز واکنش
    2,019
    :aiwan_lighgt_blum::aiwan_lighgt_blum::aiwan_lighgt_blum::aiwan_lighgt_blum::aiwan_lighgt_blum::aiwan_lighgt_blum::aiwan_lighgt_blum:(به افتخار تاپیک)o_O
    از کجا شروع کنیم؟بله بله یافتم
    مطمئنا دوستان نویسنده از این به بعد باید اندکی حواسشونو جمع بکنن و بیشتر به نوشته هاشون دقت کنن به این دلیل که تقریبا دیگه بیشتر خواننده های عزیز همین که کتاب و دانلود می کنن و می بینن چطور شروع شده همون لحظه فرصتو از دست نداده و کتابو پاک می کنن:aiwan_light_bbbbbblum:بله:campeon2: کلا اون نویسنده هایی هم که هنوز دارن این سبکو ادامه می دن(منظور همون سبکی که وجود خارجی نداره و بعظیا فکر می کنن وجود دارهo_O)و اون اشخاصی که این دوستان اندکی فقط اندکی متوهمو پشتیبانی می کنن همه بدون استثنا جزو گروه خزها حساب می شن:aiwan_lighnnnnnt_blum:مثل این که قرن ۲۱ شما بیای تیپ لوتی بزنی و به جای اینکه دستای ژاکتتو بپوشی بندازیش رو شونه هاتو به دستت لنگ ببندی:aiwan_light_bdslum::aiwan_light_bdfglum:
    مورد دیگه هم اینکه باید از رفقای بخش کتاب خواهش کنم یه تاپیک بزنن با عنوان تبلیغات رمان ها‍‍!به این خاطر که بنده متوجه شدم جدیدا جو تاپیک اندکی متحول شده:campe545457on2:باور کنین زمان ما اینجوری نبود(تابستان۹۵:aiwan_lighnnnnnt_blum:) دوستان میان انتقاد کنن اما با شیوه ای نوینo_Oمثلا میان می گن من رمانمو اینجوری می نویسم فلانی اونجوری بود!بهمان رمان اینجوری نوشت واسه من یجور دیگه بود رمانم!اخرسرم به پیام پستش دقت کنی می فهمی ایشون دارن تبلیغ می کنن از رمانشوووووونo_Oاخه چرا؟چرا؟بعد از اینهمه سال اعتماد جوابم این پنهان کاریات بود؟نتیجه تمام موهای سفید شدم این بود؟:aiwan_light_cray:ببخشین از بحث خارج شدمخمیازه نکشین:aiwan_light_bdflum:
    در آخر اما اگر سخن نو نداری مگذار پست تکراری:campe45on2::aiffwan_light_blum::aiffwan_light_blum::aiffwan_light_blum::aiffwan_light_blum::aiffwan_light_blum::aiffwan_light_blum::aiffwan_light_blum::aiffwan_light_blum::aiffwan_light_blum::aiffwan_light_blum::aiffwan_light_blum::aiffwan_light_blum::aiffwan_light_blum::aiffwan_light_blum::aiffwan_light_blum::aiffwan_light_blum::aiffwan_light_blum::aiffwan_light_blum::aiffwan_light_blum:
    عیدتون پیشاپیش پر از مبارک هایی که مثل برف شادی بباره رو صورتتونo_O

Queen of the Night

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    763
    امتیاز واکنش
    3,788

آوا.الف

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    215
    امتیاز واکنش
    2,617
    برام سوال پیش میاد یعنی آیا پسری که پولدار نیست و یا دختری که خوشگل نیست نباید ماجرای جذاب عاشقی داشته باشه؟!

Elka Shine

مدیر بازنشسته
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,853
    امتیاز واکنش
    14,480
    یه بار یه رمان ترسناک خوندم -_- شخصیتاش زیاد بودن. (4 تا دختر 3 تا پسر)
    کاری به تکراری بودن موضوعش و همون اول زرتی اتفاقای مثلا ترسناک میوفتاد ندارم.
    کاری هم به اینکه هر 4 خط یک بار شخصیتا رو عوض میکرد هم ندارم.
    کاری هم به پایان غیر معمولش که باید یه دختر میمرد ولی یهو از ناکجا اباد پیداش شد هم ندارم
    جان من شما اسمای پسرا رو داشته باش :/ :ساورا, داهی, ساهی:aiwan_light_vava:

بالا