**نکات نوشتن**

• پیشنهادات
  • DENIRA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9,963
    امتیاز واکنش
    85,309
    نوشتن نکات خیلی مهمی داره، اما ایده جذاب، زیبا نویسی، ایده پرورش داده شده، ژانر و پردازش بهش، شخصیت های مناسب و تناسب داشتن شون با سن و موقعیت اجتماعی توی رده های اول قرار دارن.
    اما به طور کل نمی شه گفت که کدوم نکته مهم تره، کدوم مهم نیست. اگه ایده زیبا باشه اما قلم خوب نباشه اون رمان، رمان خوبی نمی شه. همه اینا مکمل همدیگه هستن و باید در رمان رعایت بشن در غیر این صورت رمانی جذاب در نمیاد.

N..sh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,471
    امتیاز واکنش
    17,064
    به نظر من اولین و مهمترین نکته اش اینه که ایده پروریِ قوی ای داشته باشیم.
    یعنی از رمان و داستان و به طور کلی، نوشته های دیگران تقلید نکنیم چون در اون صورت نوشته ی ما ارزش چندانی نخواهد داشت!
    بعد از ایده ی خوب هم نگارشش مهمه. اینکه جمله بندی های مناسبی داشته باشی و طوری بنویسی که داستانت لو نره، و خواننده ترغیب به خوندنش بشه خیلی مهمه.
    اینا نظرات شخصی من بود از تجربه هایی که در این زمینه کشف کردم!
    به نظرم این دو تا، مهمترین و اصلی ترین رکن برای نویسندگی هستن!

Littlefinger

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    78
    امتیاز واکنش
    994
    بعد ایده پروری به نظرم جزییات به جا و دقیقه که بیش تر به خواننده کمک کنه که در فضا قرار بگیره مثلا توصیف احساسات و صحنه ای که کاراکتر توشه نه توضیحات اضافه در مورد قیافه و ظاهر به نظرم تو یه صحنه توصیف حالات ظاهری برای یک کارکتر خیلی کمک میکنه مثلا کارکتر اخم کرده نگران به نظر میرسه یا صداش از هیجان یا ترس میلرزه. بعد از حالاتم قلم نویسندس که به نظرم جملات به جا که غلط دستوری نداشته باشن و زیبایی ادبیشون هم حفظ شده باشه.

برخی موضوعات مشابه

بالا