نکات کچل کننده.... ذکر اون قسمت از رمانها که با خوندشون موهاتونو میکشین

اینجا تا چه حد آرومتون کرده؟

• خیلی زیاد

رای: 30 44.1%
  • تا حدی

رای: 18 26.5%
  • آروم شدنی نیستم

رای: 34 50.0%

• مجموع رای دهندگان
    68

^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,650
امتیاز واکنش
7,439
اکثرا نگات کچل کننده رو گفتین ولی مهم تر این نکات اینکه وقتی به نویسنده هم میگیم اکثرا ناراحت میشن .
من از چیزایی که دیدم این عمارته . خدایی عمارت چیه؟ مگه چند متره که ده تا خدم و هشم داره؟؟ همه هم میترسم از ریئسشون بعد چرا همه میان عمارت کل رمانم تو عمارته جایی دیگه نیست ....
پسره خیلی مغروره محل به هیچکس نپیده یهو عاشق و دلباخته دختره میشه ولی مثل سگ همش به دختره میپره ...
این عیرتی شدنای بی دلیل هم خیلی کلیشه شده ..
رگ غیرت ..
دیگه این افتادن زمین دختره و پسره مثل بتمن نیپره میگیرتش و دوساعت بهم زل میزنن .
عطر تلخ و گز پسره وایییی خیلی رو مخه ..
ماشین لامبرگینی و فراری و جنسیس و واای اینا کجای تهرانن من نمیدونم ...
همه هم خونه هاشون بالاشهره ..ب
عد اکثر دختر پسرای دیگه فقط عاشق اینا میشن یعنی نمیشه عاشق هم بشن ؟!
دختره همش ول میچرخه بعو باباش قربون صدش میره مگه میشه مگه داریم؟؟!!
پسره هم که با همه میپره بعد میگه من تک پرم! دختره هم اصلا شیطون تر از دختره ندازیم یه زبون درازی هست هیچی حرفیش نمیشه ...
کلا که ادم رو وادار میکنن بره رمان خارجی بخونه یه چیزی یاد بگیره ...
خیلی کم پیش میاد رمان واقعا جذاب باشه بدون کلیشه البته نویسنده ها حق دارن خواننده ها اکثرا علاقه دارن به این کلیشه ها....
خلاصه که بیایم متفاوت بنیوسم ...

• پیشنهادات
  • 🍫 Dark chocolate

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,828
    امتیاز واکنش
    38,895
    هیچی دیوونه کننده تر از اینکه دختره پاش سر میخورع داره میوفته تو جوب ولی میره تو بغـ*ـل پسره نیس.
    همچنین فرایند تب کردن در تمامی رمان ها.

^M.Sajdeh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,650
    امتیاز واکنش
    7,439
    وااااییی اره ختره مثلا داره فرار میکنه صاف میخوره تو شکم پسره بعد میگه وایی چه عضله ای واقعا خدایی تو دنیای واقعی کدوم دختری با پسره برخورد کنه اولین چیزی که به ذهنش میخوره اینکه بدنش هیکلیه همه میگن ای وای خاک عالم ابروم رفت و سریع تو افق محو میشن اونوقت تو رمان دختره زل میزنه به پسره
    اکثرا هم دختره میوفته تو خطر پسره باید نجاتش بده
    د

mohaddeseh__ym

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    341
    امتیاز واکنش
    1,187
    خیلی خوب نوشتی.بخصوص آخرش...به نظر منم میشه توی رمانا کلی نکات آموزنده قرار داد.من خودم از بعضیاش چیزای جدید یاد گرفتم :aiwan_light_give_heart2:

🍫 Dark chocolate

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,828
    امتیاز واکنش
    38,895
    خودم ب شخصه به یکی بخورم صدبار میگم ببخشید روم نمیشه طرفو نیگا کنم.
    بعد اینطور موقعا وایمسیتن شروع میکنن:
    کفش های کالج مارک،
    شلوار خوش دوخت فلان،
    شیش تیکه ی شیکم،
    بازوهای گره خورده در هم،
    صورت جذاب با فک زاویه دار

25r30wi 25r30wi

Ana.A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,374
    امتیاز واکنش
    4,998

_M.s_

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,915
    امتیاز واکنش
    9,789
    غرغرهای صورتی 1:aiwan_light_biggrin:
    نکته کچل کننده که چه عرض کنم گریه داره:)
    تو بیشتر رمانا دیدیم که دختره یه دختر ریزه میزه ی کوچولو موچوله عه. پسره هم که ماشالا دیوه:aiwan_light_sddsdblum: دختره همیشه ضعیفه اشکش دم مشکشه گریه میکنه هر چی میشه و پسره همیشه باید کمکش کنه پسره باید ارومش کنه پسره باید نجاتش بده و...جالب اینجاست که دختر خیلی خوبیه و با نزاکته ولی مهمونیاش به پاست و هزار تا غلط دیگه هم میکنه:NewNegah (4)::aiwan_light_sddsdblum: ولی پسره ماشالا انقدر که رشید و رعناس. خو اقا ما خیلی تو خیابون پسر با عضلات قوی و تنیده و شکم شیش تیکه ندیدیم:aiwan_light_sddsdblum: مثلا مردا با هیکل عادی نمیتونن حامی خوبی باشن؟ حتما باید دست بزن و اینا باشه؟
    خب اینا اصلا با عقل جور در نمیان. درسته که مرد همیشه باید از عشق و همسرش حمایت کنه ولی خب این دلیل نمیشه که بعضی نویسنده ها جنس زن رو ضعیف جلوه بدن یا جنس زن رو کوچیک و قد کوتاه نشون بدن:/ بهتر نیست اینا به جنبه دیگه هم نگاه کنن؟ همیشه قرار نیست دخترا قد کوتاه باشن یعنی دخترای قد بلند رو مردا نمی پسندن؟ یا دختر قد بلندی وجود نداره؟ یا دخترای قد بلند عخش همیشگی تجربه نمیکنن؟:aiwan_light_shout::aiwan_light_shout: مثلا چی میشه دختره هم قد پسره باشه؟ یا اصلا پسره یه کم کوتاه تر از پسره باشه؟:aiwan_light_bdflum::aiwan_light_bdflum::aiwan_light_bdflum:
    چرا همیشه بلا و مشکلات سر دخترا میاد؟ چرا همیشه مردا میان به نجاتشون؟ قبول دارم این خودش حس ارامش به یه زن میده ولی خب زن هم میتونه حمایت گر خوبی باشه:campe545457on2: شاید به خاطر همینه که بیشتر رمانا اینطوری کلیشه ای شدن:aiwan_light_moil:
    ادامه دارد :campe545457on2:

_M.s_

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,915
    امتیاز واکنش
    9,789
    غرغرهای صورتی2 -_-
    اقا این رمانارو دیدین میخوان بگن که اوووووه ما از تاریخ سر درمیاریم::emoپس من رمان تاریخی نوشتندی و ان را پز دهندندی::smirk
    خب میخوای بنویسی، بنویس جانم تاریخ خوبه:aiwan_lightsds_blum: ولی چرا انقدر خان و خان زاده ای میکنی:aiwan_light_bdflum:اصلا این موضوع رو دوست داری چیرا اینقده خشن و با عرض تاسف مزخرف؟:aiwan_light_sddsdblum:به خدا تاریخ فقط به اون چیزا ختم نمیشه که
    یا چرا باید اون اربابه خانه چی میگن:aiwan_light_sddsdblum:همون که خیلی خوشتیپ و فرنگ رفتس
    با فرهنگه دل میبره خشنه قوی هیکله،،، چرا اون که تو شهر یا روستاشون که خیلی مثلا سواد بالایی داره و به قول دختر داستان با فرهنگه و با سواده و تحصیل کرده‌س و دل همه دخترا براش میره::inloveچرا اون باید انقدر سست باشه که وقتی صدای جیغ یه دختر معصوم و بی گـ ـناه که تازه از منم کوچیکتره رو و تازه تو رودخونه ای جایی افتاده رو بشنوه و:aiwan_light_sddsdblum:دلش بلزه؟::dream
    این کجاش فرهـــــــــــــــــنگه؟
    اقا
    اقا اینو بیخیال دیدین اون وسطا با ماشین شاسی بلند بنزش وسط ده‌شون ویراژ میده؟:aiwan_light_sddsdblum::aiwan_light_moil: یا مثلا داره با دوزفرندش:aiwan_lightsds_blum:با گوشی چت میکنه؟:aiwan_light_mail1::aiwan_light_bdflum:
    اقا فارتون چیسته؟:aiwan_light_shout::aiwan_light_shout::aiwan_light_shout:
    ادامه ندارد:aiwan_light_biggrin:

اِلارا

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    441
    امتیاز واکنش
    23,034
    از خط اول تا آخر یه دسته‌ای از رمان‌ها که کلا کلیشه‌اس، کجاشو بگیم؟:aiwan_light_sddsdblum:
    صحنه‌ها، شخصیت پردازی‌ها، دیالوگ‌ها، ظاهر و توصیفات به کل همه کلیشه شدن تو بعضی رمان‌ها و حتی اگه تون رمان ایده‌ی نابی هم داشته باشه این موضوعات گند زدن بهش...
    یه ابراز علاقه رو جوری با بدبختی طرف از زبون عشقش می‌کشه بیرون که انگار اون معشـ*ـوقه‌ی نسبتا محترم می‌خواد جون بده.
    بگو بره دیگه بابا...:aiwan_light_sddsdblum::aiwan_light_dash2:
    دختره همش کلاس می‌ذاره، پسره بدتر...
    ژانر ترسناک رو که خلاصه شده تو اجنه:aiwan_light_sddsdblum:
    از شهر و محل زندگیشون خارج نشن هم که نمیشه، حتماااااااااا باید برن یه جای دیگه تا بشه اجنه‌ی محترم بیان و اینا قبض روح بشن.:aiwan_light_sddsdblum:
    کلا انگار اعتقادی به کلیشه شکنی ندارن بعضی‌ها...

*Elena*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    656
    امتیاز واکنش
    7,488
    سلام سلام، خسته نباشید. بازم منم! بیشتر دوستان از کلیشه‌های رایج دو تا ژانر عاشقانه و اجتماعی گفتن، منم اومدم یکم از کلیشه‌های ژانر فانتزی و علمی تخیلی رو بگم که کلا کچلم کرده!
    اول اینکه بلا استثنا قهرمان اصلی دختره! اصلا دنیایی نیست که یه دختر نجاتش نداده باشه
    خانمهای عزیز ذوق نکنین بگین اینکه خوبه؛ این دختر خانم ما نه برای این هدف تلاش کرده، نه جنگیدن بلده، نه می‌تونه استراتژی درستی برای ارتشش در نظر بگیره؛ ولی چون پرنسسه و قدرت نور و روشنی رو داره همیشه موفق میشه.
    تمرین و کتاب و بقیه هم که می‌ذاره توی کوزه آبش رو میخوره.
    دومی اینکه امکان نداره پسر خشک و مغرور اینجا نباشه! اصلا امکان نداره! ظاهرش رو هم که شما بهتر از من می‌دونین. این آقا پسر ما هم حتما شاهزاده‌ست. اصلا هیچی دیگه نیست! مسلما شاهزاده‌ست! من نمی‌دونم اینهمه انقلاب چرا فقط توی تاریخ زمین هست، توی دنیاهای دیگه همه چی خوش و خرمه و آدم پیدا نمیشه اعتراضی به حکومت مهربان ددی و مامی این خوشگل بانو داشته باشه.
    شخصیت پردازی دختره رو نگفتم! شیطون، لوس، بی‌مزه، بی‌مسئولیت که یکدفعه بار یه دنیا روی دوشش می‌افته و تازه موفقم میشه؛/
    عزیز من، نویسنده گرامی اینهمه جنگی که شما می‌نویسیم اطلاعات می‌خواد، شبانه روز شاید برای استراتژی یه جنگ وقت میذاشتن تا بتونن شاید موفق بشن، مگه الکیه شیطان به اون بزرگی به یه بچه ۱۸ ساله ببازه؟ یاد بازی دیابلو بخیر اون همه بازی کردیم آخرش دیابلو یه جوری شخصیت اصلی رو له کرد که چند هفته افسردگی داشتم:/
    اگه داستان توی دنیای دیگه اتفاق نیافته، مطمئنم باشین یکی گرگینه‌ها یکی خون آشام یا دختره هر دوتاست. اصلا امکان ندارد این نباشه. هیچ موجود دیگه ای هم وجود نداره ها! فقط گرگینه و خون اشام، دیگه من برای نقد گرگینه و خون آشام ببینم چنان اعصابم خورد میشه که می‌ترسم یه روز گوشی بشکنه، فعلا که صفحه‌ش ترک برداشته‌.
    نویسنده‌های گلم، به خدا یکم کلیشه شکستن عیب نیست! یکی از بزرگان فلسفه میگه:
    - افرادی که راه درست رو میرن کمتر از افرادی که راه غلط رو میرن میزان موفقیت دارن!
    پس لطفا هدایت شوید:/

بالا