نکات کچل کننده.... ذکر اون قسمت از رمانها که با خوندشون موهاتونو میکشین

اینجا تا چه حد آرومتون کرده؟

• خیلی زیاد

رای: 30 44.1%
  • تا حدی

رای: 18 26.5%
  • آروم شدنی نیستم

رای: 34 50.0%

• مجموع رای دهندگان
    68
  • پیشنهادات
  • Parmiida

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    27
    امتیاز واکنش
    790

he.s

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,495
    امتیاز واکنش
    10,204
    آها از اون نظر
    پس اونجوری که دیگه بدتر چون شخصیتشون داره شکل میگیره پس بهتره با چیزای درست شکل بگیره
    سن هم!والا منم سنم همچین بالا نیستا!تازه اول جوونیمه25r30wi
    این یه موضوع شخصی نیست چون نوجوونای ما اجتماع آینده رو میسازن،قراره تو زندگیمون،تو محیط کارمون،با این افراد در ارتباط باشیم
    البته این تیکه آخر همچین ربطی نداشت همینطوری گفتم

yeganeh83

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    174
    امتیاز واکنش
    8,348
    خوب از اون جایی که در پست اول اشاره شد معمولا نویسنده ها از روی هم کپی می کنن که خوب این هم باعث پایین اومدن کیفیت رمان اولیه میشه و ایده ی اون فرد خراب بشه همم اینکه رمان شخص دوم به درد نخور جلوه کنه حالا هر چه قدرم که اون فرد دوم قلم قوی تری داشته باشه خوب به نظر من نویسنده ها باید به جای نوشتن اینکه یکی از شخصیت ها پلیس و دیگری خلاف کار یا هر دو پلیس می تونن کاری کنن که هر دو شخصیت اصلی خلافکار باشن و یه شخص دیگه ای باعث بشه که اونا از اون راه برگردن یا مثلا عشق بین یه پسر پلیس و یه دختر خلافکار بسیار بسیار حرفه ایم رمن قشنگی از آب در میاد

deimos

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,092
    امتیاز واکنش
    118,349
    به نظرم مشکلشون اینه که از همون اول همه چیز کاراکتر اصلی رو که یه پلیس یا یه مجرم هست رو می ریزن رو دایره
    خب توی رمان های پلیسی این اشتباهه، باید بذارن مخاطب با ندونسته هاش پیش بره تا براش جذاب شه.

برنو

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    305
    امتیاز واکنش
    4,502
    اینجور رمانها لوس ،آبکی و اغراق آمیز هستن با یه مشت هیجان کاذب و پایانی قابل پیش بینی.
    فکر نکنم خانمها زیاد دست به اسلحه بشن .توی بهترین حالت تو بخشهای اداری ،پزشکی و...فعالیت بیشتری دارن .
    مثلا من تا حالا ندیدم شخصیت های اصلی کارهای آزمایشگاهی ویا کالبد شکافی انجام بدن ،حتی داستانی درباره ی یه زندانبان و سر و کله زدن با زندانی ها باشه نخوندم .
    لطفا به بخش های دیگه هم فکر کنید و زرت و زرت زوجی که قراره در پست آخر خوشبخت بشن رو نفرستید ماموریت خفن .سپاس

آخرین ویرایش:

SHahRAshOB

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,543
    امتیاز واکنش
    22,715
    من رمان پلیسی خیلی دوست دارم و نظر شخصیم اینه که رمان های پلیسی چون باید منطبق بر واقیعت باشن پس باید اتفاقاتی که میافته هم به واقعیت نزدیک تر باشن، نمیشه همیشه یک زن و یک مرد وارد باند خلاف بشن، نیازی هم نیست همیشه شخصیت اول داستان درگیر یک عشق بشه که نهایتا از هدف اصلیش دورش کنه، زن های پلیس هم زیاد توی کشور ما در این روابط استفاده نمیشن، بیشتر کارهای اداری و دفتری انجام میدن و نهایتا برای عملیات هایی که باید مجرم زن دستگیر بشه برای دستگیری می رن نه اسلحه به دست گرفتن
    همیشه نباید شخصیت منفی داستان بتونه عاشق و اصلاح بشه چون در واقعیت انسان هایی که درگیر این قبیل خلاف ها میشن از نظر شخصیتی و روانی کاملا مشکلات زیادی دارن و این آدم ها در بیشتر موارد اصلاح پذیر نیستن. خیلی هاشون حتی از زن و بچه های خودشونم می گذرن، پایان اکثر زندگی های خلاف کارها معمولا تراژدیه نه اینکه به سر و همسر برسن!

Raha2681

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    220
    امتیاز واکنش
    6,073
    با حرف همه دوستان کاملا موافقم و با ایده ها هم همین طور. این تکراری نوشتن ها در تمام ژانر های رمان هم وجود داره اما در ژانر پلیسی بخاطر اطلاعات کم هممنون بیشتر دیده میشه. البته جز نویسنده ها هم میشه این تقصیر رو گردن خواننده هایی هم بندازیم که با طرفداری از این رمان ها بیشتر رواج داده شه و نویسنده هم برای داشتن خواننده بیشتر رمانش رو اونجوری بنویسه.
    در ضمن ژانر پلیسی حتما که نباید در کنار ژانر عاشقانه قرار بگیره، میشه راجب مشکلات یک زن پلیس در "اداره" و مشکلات یک مرد پلیس در عملیات ها و اداره اش باشه. یا اگه ژانر عاشقانه باشه راجب عشق میان دو برادر باشه که در شرایط مختلفی رشد کردن و یکی پلیس و دیگری خلافکار هست و در آینده با هم رو به رو بشن، حتما لازم نیست عشق بین دو جنس مخالف باشه که انقدر تو رمان های پلیسی عاشقانه آوردن که دیگه نمیشه بهش گفت پلیسی بیشتر رمان عاشقانه است که حالا شغل یک از زوجین پلیسی.

*ArMita

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    717
    امتیاز واکنش
    17,139
    من چند تا بیشتر نخوندم همشم شبیه به هم بودن.
    سوالی که دارم اینه چرا همیشه دختره عاشقه پلیسه میشه؟و چرا همیشه اون پسر خلاف کاره هم عاشقه دخترس؟چرا پسر خلافکاره اکثرا پلیس از اب در میاد؟چرا یک بار دختره عاشق خلافکاره نشد تا یکم داستان اب و تاب پیدا کنه!در اخر هم اینکه اگر پلیس بودم هیچوقت این دخترای توصیف شده داخل رمان رو برای ماموریت انتخاب نمی کردم!

ifera

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    20
    امتیاز واکنش
    125
    یه چیز دیگه که توصیفا هم عین هم شده..
    شوری اشک..مزه تلخ خون..
    و اینکه واقعا خیلی رمان تو روند فکر نوجوونا تاثیر میذاره وقتی من 14 15 سالم بود و این رمانا رو میخوندم همه اش فکر میکردم چرا من به اندازه اینا خوشگل نیستم؟ حس میکردم کافی نیستم و با دختر رمان ارتباط برقرار نمیکردم..
    و به شخصه اگر بخوام یه روز رمان بنویسم روی خصوصیات اخلاقی شخصیت خیلی بیشتر از ظاهرش کار میکنم..
    بعد نکته بعدی اینکه کاش اخلاقیات و هوش و تلاش رو به عنوان خصوصیات خوب و جذاب تو رمان معرفی کنیم.. خیابونا پر شده از آدمای خوشگل و خوش هیکل که حاضر نیستن یه کم روی شخصیتشون کار کنن...

بالا