نکات کچل کننده.... ذکر اون قسمت از رمانها که با خوندشون موهاتونو میکشین

اینجا تا چه حد آرومتون کرده؟

• خیلی زیاد

رای: 30 44.1%
  • تا حدی

رای: 18 26.5%
  • آروم شدنی نیستم

رای: 34 50.0%

• مجموع رای دهندگان
    68

*ArMita

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
717
امتیاز واکنش
17,139
وای من از نظراتتون خیلی لـ*ـذت بردم،خیلی خندیدم.25r30wi
این بحث کتک زدن و بروسلی بازی مردا تو رمانا واسم بسی جالب است!:aiwan_light_dash2:جالب ترش اونجاس که دختره در حالی که دستش رو گونه مییگه"جذابه وحشی"o_O:aiwan_light_crazy:!به شخصه کسی حق نداره به من دست بزنه اگه نوک انگشت کسی بخوره بهم اون لحظه خون جلو چشمامو میگیره چه بسا به جای گفتن"جذاب وحشی"چهار تا میزنم دره گوشش تا یادش باشه دست رو کسی بلند نکنه.حالا نمیگم طرفو تو رمان بکشید اما دیگه چجوری شخصیت عاشقش میشه؟:aiwan_light_cray2:
حالا خدارو شکر جدیدا اینجور چیزا تو انجمن ها خیلی کم شده و تعدادشون از 100 درصد به 20 درصد رسیده.عمده یه این کتک کاری های وحشیانه رو می تونین داخل رمان های تلگرام مشاهده کنید.واقعا کیا اینا رو می نویسن؟چرا می نویسن؟من یکیشو خوندم تا صبح خوابای چرت و پرت دیدم.بماند که تو همشون روابطه رو کاملا شرح میده.:uzi:
ی سوال چرا همیشه باید یه رقیب عشقی مقابل دختر باشه که از قضا اینگونه توصیف می شه(چشمام گرد شد،یه پیرهن زرد دکته که به زور تا رونش میرسه،پوشیده.صورتش مثل بوم نقاشیه و بینی سر بالا،لبا صد رحمت به لبای شتر.لحن پر عشـ*ـوه و موهای بلوند بد رنگ!):NewNegah (14):
این خانم که ملاحظه فرمودید فوق العاده بی بند و بار(شخصیت دختر ملوس ما با اینکه پیرهنن یقه باز می پوشه و با همه پسرا تریپ داداشی داره.رقصم اووف،با همه یه دور میرقصه.اما توجه کنید ایشون از برگ گلم پاک تره!:NewNegah (2):)بگذریم.
خلاصه این خانوم گرگه اخلاق زشتو زننده ای داره همش چسبیده به اقا پسره بادکنکمون:ura:(پسرمون بازوان درشت،سـ*ـینه سپر،اخم همیشه چاشنی صورت،غیرت فقط برای دختر اگر لباس باز بپوشد_دو عدد سیلی می زند.)پسره هم با اخم به این دختره نگاه می کنه که یعنی برو از کنارم.
نویسنده جان میخوای بگی فقط مشکل از خانم گرگس؟جدا این دختری که عرض کردید،فقط اونه که می چسبه؟چرا شان دختر رو میارید پایین،هیچ پسری بدش نمیاد یکی اینجوری بچسبه بهش.
چرا همیشه این دخترا که رقیب عشقین بدن؟چرا یه بار ندیدم اینطور توصیف بشن(چهره یه ساده و لبخند مهربان،خوش تیپ و صورت ملیح)چرا این بیچاره هارو ادم فضایی می کنین؟چرا همش دخترای عملی بدن؟دورتون اونایی که لب پروتز کردن و بینیشون عملیه بدن؟o_O

و ...و توصیفات!اکثرا تو اینجور رمان ها توصیفات بیشتر اینطوریه.(ی خونه یه دوبلکس،پله های مارپیچ....:NewNegah (5):چشمام ابیه اما تو نور افتاب صورتی با رنگه های بنفش طلایی میشه:campeon4542:.موهام بلوطی/بلوند با رگه های طلایی که تو نور افتاب دیدنیه.چشماش سگ داره لامصب،با اون هیکل ورزیده و بازو هاش،چشمه همه رو منی بود که کنارشم منم با غرور لبخند می زدم تا چششون دراد.:aiwan_light_sarcastic_hand:)
مادر شوهرشو نگم براتون همش قربون صدقه یه این دوتا میره و اکثرا هم خوش پوشه موهاش کوتاهه و عاشقانه پدر شوهر مهربانتر رو دوست داره.(یه عشق اساطیری):aiwan_light_sun_bespectacled:
خلاصه با تمام اینا بنظرم خیلی از اونایی که هی به این رمانا اعتراض دارن خودشون مخاطب خاص اینجور رمانان.:aiwan_light_wizard:

• پیشنهادات
  • *ArMita

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    717
    امتیاز واکنش
    17,139
    میگم حالا این همه رمانای طنز و عاشقانه فانتزیو گفتم...حیفه یه اشاره به اون ترسناکا که ژانر مورد علاقمه نکنم.واقعا عاشق ژانر ترسناکم...
    گاهی تو خارج از ایران می گذره.یا داخل ایران که حتما حتما فراموش نکنید ک باید شمال اتفاق بیوفته-شاید بپرسید:شیراز نمیشه؟-نه عزیززم نمیشه چونه نزن!یا شمال یا هیجا.بحث نکن.
    خارج از ایران:داخل یه کلبه توی جنگل میشن،کلبه مخروبه و قدیمیه!امیلی میگه بریم؟اما کاترین میگه نه!و صداهای عجیبی که مثل راه رفتن در اطراف حس میشه.اما این دو عزیز گرانقدر باید بمونند چون خواهران پسر شجاع ،این دو هستند.
    ایران_شمال:معمولا یه اکیپ دختر شر و شیطون که خوشگلن تعطیلات تابستون رو میرن ویلای مثلا مهسا(البته من یه رمان ترسناک خوندم تا اخرش تو تلفظ اسم یکیشون مشکل داشتم،چقدرر سخت بود)خلاصه که داخل میشن و روح عصبانیمون شروع میکنه به اذیت(دویدن،راه رفتن،گاهی جیغ زدن،صدای ناله_توجه کنین این یکی مهمه باید یا ناله کنه یا زجه بزنه)خلاصه دوستانمون یه مراسم احظار تشکیل میدن!!!!!!!!!اونجا روحه که اکثرا کپی برداری از شخصیت های(حلقه،کینه)هستند خودی نشون میده.موهای مشکی پرکلاغیو این داستانا.گاهی اوقات ی اکیپ پسره جینگولم به داستان می افزاییم جهت اینکه دخترا غش کردن اینا اونارو جمع کنن.بغـ*ـل کنن و ناز بوج بوج!حالا اون وســــط عاخه؟
    خلاصه روح عصبانیمون قبلا ی دختر بچه یه پاک بوده(مراجعه شود به حلقه)که اذیت و ازار در گذشته،روح اونو عصبی کرده و بعد مرگ حالا بازگشته.
    من یه سوال دارم شما که اینقدر موی بلوند دوست دارین چرا یه بار این روحا موهاشون بلوند نیست؟بابا مردیم از بس موهاشون پر کلاغی بودو ریخته بود رو صورتشون.همه هم از هم کپی رایت می کنن.
    جدا من عاشق این ژانرم و حتی ضعیف هاشم می خونم.اصلا برام مهم نیست اما خدایی خلاقیت هم خوبه.تو همین انجمن نویسنده ای رو دیدم که این ژانرو جوری نوشته بود که من عاشق رمانش شدم،موضوع ناب و جدید بود.

*ArMita

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    717
    امتیاز واکنش
    17,139
    اصلا رمان بدون دلارام نمیگذره!همیشه هم پسره اینطوری صداش می کنه_آرامم؟دل آرامم؟آرامه دلم؟
    دوست صمیمیش حتما باید بگه_دلی؟
    اسامی پسر ها_آراد آرشام آرتان آرتام ارشاویر (بنظرم اینطور اسما هست نه که نباشه،اما عزیزان این آقایون رمان شما 26 به بالا هستن و کسی اون زمان این نام هارو انتخاب نمی کرد؛شاید یه جمیعیت دو درصدی اینطور بودن...تازه شااااااایددد.دورو اطرافو ببینین عاخه من شخصا ندیدم دوورم پسره 26 حتی باشه اسمش یکی از اینا باشه)

ma98ha

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    243
    امتیاز واکنش
    1,798
    خداییش یه دفتر بیارید اینایی که من توصیف می کنم بکشید.
    چشم هایی درشت و وحشی وسگ دار که البته رنگشون ابیه با رگه هایی از زرد و سبز و قرمز(!!!)
    که دورش قرمزه خدادادی سورمه کشیدس
    موهایی صاف و بلند
    دماغی کوچولو باریک و کشیده
    قدی بلند 175 وزنی 40یا بعضی موقع150قد(این بلنده ایا)
    لبی کوچولو و قلوه ای که خدادادی قرمزه
    با لپ یا گونه
    که همشون توی یه صورت کوچولو جمع شده
    این خوشگل ؟این خوب یه هیولا می شه با این توصیفات .
    ولی دوستان جدا از شوخی اگه رمانای معروف و پر طرفدار و ببینیم جدا از سبک نوشته و قلمشون می بینیم که دو شخصیت یا یکی از شخصیت های اصلی همین ویژگی رو دارن پس یه نویسنده برای جذب مخاطب میره سراغ یه شخصیت همه چی تموم و خوشگل و جذاب .پس نباید به نویسنده ها خورده گرفت.با همه ی این حرف ها هنوزم بیش تر خواننده هامشتاق خوندن اینجور رمانا هستن

Parmiida

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    27
    امتیاز واکنش
    790
    اینا همه درستن چون مثلا اگه بگه «موهام وز و کوتاهه ابروهامم شکل ابروی قیصره لبامم به لبای شتر میگه زکی چشامم ریز و مشکیه با مژه کوتاه و دماغ عقابی،تازه پوستمم سبزه اس(با احترام به همه عزیزانی که حتی یکی از این ویژگی ها رو دارن)!!!»:aiwan_light_biggrin:
    اخه کسی نگاه میکنه این شخصیتووووووو!!؟؟؟؟:aiwan_light_crazy::aiwan_light_crazy:
    مخصوصا اگه صورتش جوش جوشی باشه:aiwan_light_shok:
    بیاید قبول کنیم همه زیبایی رو دوست داریم و بحث فقط روی اغراااااااااااااااااااااق آمیز بودنشونه:aiwan_light_bluffffgm:

he.s

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,495
    امتیاز واکنش
    10,204
    خب خدایی این توصیفاتم اغراق آمیز بود اما حتی اگه طرف زشت هم باشه شاید اولش دل خواننده رو بزنه اونم نه هر خواننده ای،خواننده های نوجوون که دنبال این چیزان اما بعدش میتونه شخصیتش و طوری دربیاره که واقعا خواننده عاشقش بشه
    یه مثال برای این موضوع رمان کوری
    تقریبا تا آخرای رمان فکر میکنی همسر دکتر یه زن بسیار زیبا و جوانه درحالی که نویسنده هیچ تصویری ازش نداده اما آخر رمان میفهمی سن بالایی داره(حدود پنجاه و خورده ای) و هیچ زیبایی خاصی هم نداره
    یا یه رمان دیگه بود که اصلا اسمش یادم نیس اما دختره کل صورتش با چاقو خط خطی شده بود
    دیگه بدتر از این؟البته قبل اون هم میگه که خیلی معمولی بوده اما فکر نمیکنم کسی فرار کرده باشه حداقل من اینجوری نبودم
    و حتی اگه کسی هم فرار کنه خب که چی؟!
    وقتی ما میدونیم یه چیزی غلطه دلیل نمیشه چون مردم اون و میپسندن بنویسیمش مگه نویسنده ای هیچ هدفی از رمان نوشتن نداشته باشه جز جذب مخاطب که اصلا منطقی نیست!

Parmiida

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    27
    امتیاز واکنش
    790
    خوب من این رمانی رو که میگی دختره صورتش خط خطی بود رو خوندم دختره اخرش عمل کرد و خوشگل شد!!
    حالا کلا منظور من اینا نبود منظورم این بود که کلا نباید از این ور و اونور بوم افتاد باید اعتدالو نگه داشت نه حوری بهشتی نه وزغ درختی!!

آدم برفی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,013
    امتیاز واکنش
    9,544
    چرا رمانای تخیلی کلش شده. یه دختر ابله که تا حالا حتی پشه هم نکشته بعد یهو پرت میشه تو یه دنیا یه دیگه و این که تا حالا از یه متری چاقو هم رد نشده بود خیلی شیک و مجلسی کسی رو که شونصد تا فرمانده نتونستن بکشن میکشه؟ مگه رمانای تخیلی ما میخوان یاد بدن کشتن خیلی اسونه? یا چیزی به اسم محتوا انقدر احمقانه و پیش پا افتادس که نود و نه درصد رمانای تخیلی اینه که سفیدی سیاهی رو از بین میبره... اصلا این محتواش کجاس؟ دلایلی که برای به وجود اومدن شخصیتای بد هست چیزایی مثل تاریکی وجودشو گرقته بود و اینا واقعا ابلهانن. و بد تر از اون دلایلیه که باعث میشه شخصیت خوب بخواد قهرمان باشه... حالمو به عنوان یه خواننده بهم میزنن:|

Bitter opium

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    141
    امتیاز واکنش
    1,231
    اول از همه به یه نکته واقعی اشاره کنم:
    "هی میبینم یه چیزی تو صورتم و گردنم قلقکم میده نگاه میکنم یه تاره موعه! تازه رو شونمم سه تا دیگه میبینم"
    (نکته رو گرفتی؟؟):aiwan_light_cray:

حالا تا کامل بدبخت نشدم بگم که:
    اولا که همه همه چیزو گفتین و چقدر هم با تکرار منم دیگه دلیلی نداره تکرار کنم فقط یه چند تا نکته میگم
    (اولا رو واسه جو گفتم دوما در کار نیست!:aiwan_light_ghlum:)
    1- راجب تجـ*ـاوز گفتین، منم محض تاکید بگم مورد دیدم دختره 2-3 سال پیش داشته از یه کوچه رد میشده یه پسری دست دراز کرده دست بزنه به سـ ـینه هاش که دستشم نخورد بهش چون دختره فورا عکس العمل نشون داد و داد و بیداد پسره فرار کرد، اما هنوز از اینکه با یه پسر حتی پسری که در حالت عادی حسابی باهاش صمیمیه (فامیلش) تنها بشه وحشت داره، هنوز حاظر نیست تنها بره تو اون کوچه یا حتی جاهای دیگه، میگفت که یه بار کلاس بوده داشته میومده خونه رسیده به یه کوچه که کسی نبود توش، چرخید رفت نیم ساعت راهشو دورتر کرد. پس دقت کنین که تجـ*ـاوز چه بلایی میتونه سر یه دختر بیاره. اینم بگم که فکر نکنین این دختر قبلا خیلی لوس و سوسول و ترسو بوده ها! اتفاقا خیلی هم شجاع و امیرارسلانی بوده واسه خودش همه اینا اثر همون اتفاقه.:aiwan_light_blusfm:
    2- موضوعتون تکراری باشه اشکالی نداره خدایی مهم نوع نوشتن و برخورد با موضوعه، 100 تا نویسنده ی برتر رو بزار بگو یه رمان همخونه ای بنویس، 100 تا کتاب متفاوت میگیری کاملا متفاوت با این رمانا چون هرکدوم دید مخصوص خودشو داره، آدم تا دید خاص خودشو نداشته باشه نمیتونه بنویسه.:campeon2:
    3- از متفاوت نوشتن و مخاطب نداشتن نترسید، دیدم که میگم نویسنده میگه اگه رمان اینجوری نباشه طرفدار نداره اصلا نداشته باشه، بنظر من که اگه چهار تا خواننده خوب بخونن داستان رو، یه چیزی بفهمن و یه تاثیری روشون بزاره بهتر از اینه که 100 تا بچه ی بیکار که حوصلشون سر رفته بخونن و بگن وای فلانی جون عاولی بود بـ*ـوس بـ*ـوس:campeon4542:
    4- از تکراری نوشتن هم نترسید به شرط اینکه تکراریتون حرفی واسه گفتن داشته باشه (همون 2):campe545457on2:
    5- ترو خدا کتاب بخونین، 2 تا کتاب درست و حسابی رو باز کنین با هم میکسشون کنین صد شرف داره به میکس کردن رمانایی که خودشون آبکین. انصافا واسه کسی که همه رمانای مجازی رو خونده موضوع رمانای برتر قرن هم ممکنه تکراری باشه ولی با وجود تکراری بودن چه جذابیتی داره؟ امتحان کنین خب!:aiwan_light_rtfm:
    6- زحمت بکشین، تحقیق کنین، کار کنین. تو گوگل سرچ کنین شاهین کلانتری برین حداقل دو تا پستشو بخونین دو تا از تمریناشو انجام بدین بعد شروع کنین به نوشتن (البته نه نوشتن واسه خودتون؛ منظورم اینه که بعد منتشرش کنین):NewNegah (1):

خب فعلا همینا میرسه به ذهنم (فعلا درحال جمع کردن موهامم، با چه چسبی بچسبونمشون؟):NewNegah (16):

یه جمعبندی بکنم از همه چی؟
    تو رمان عاشقانه یا همه چی اوکی یا همه چی تریبل نباشه!:NewNegah (3):
    تو رمان پلیسی یکم شناخت پلیسا و خلافکارا چیزی ازتون کم نمیکنه هیچ اضافم میکنه:NewNegah (8):
    تو رمان فانتزی (تخیلی ندارم ما! فانتزی داریم و علمی-تخیلی، چهار تا کتاب درست حسابیو ببین، گودریدز رو ببین) ایده ندارین بکشین کنار انصافا زوری که نیست!:aiwan_light_angel:
    تو رمان طنز هم لطفا ادب رو رعایت کنین:NewNegah (4):

آخرشم تاکید میکنم کتاب معتبر مخصوصا هماهنگ با ژانری که میخواین بنویسین بخونین. معتبر و خوب! خدایی نگین توآیلایت معتبره! (نمیگم بده ولی بدرد الگو گرفتن نمیخوره) یا اون رمانایی که یه روزی اینجا بودن الان چاپ شده (حالا نه همشون):aiwan_light_bffffffffum:

دیگه چیزی ندارم فعلا. اندکی مطالعه و زحمت نیازمندیم.BokmalBokmalBokmal

Parmiida

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    27
    امتیاز واکنش
    790
    ویه چیز دیگه اینکه 90 درصد خواننده های اینجا(دقیقا نمیدونم حدودا هست دیگه!!)نوجوون هستن و توی سنی هستن که نه بزرگ بزرگن و نه کوچیک کوچیک پس داره شخصیتشون شکل میگیره واین رمانا خیلی میتونه موثر باشه(و همشون هم دنیال اینجور چیزا نیستن اونا هم واقعیت جامعه رو میدونن بالاخره)همه هم با هم سیرت و صورت زیبا ندارن!!!:aiwan_light_sddsdblum:
    ممنون:wave1:

بالا