اخبار موسیقی جهان هر آانچه که باید راجب اکسو بدانیم !

تا حالا راجب exo چیزی شنیدین ؟

• طرفدارشونم

• اره ، یه چیزایی شنیدم

• نه

نتایج فقط بعد از شرکت در نظرسنجی قابل رویت است.

.DORNA.

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,069
امتیاز واکنش
10,247
سلام به همگی ، قطعا کسی اینجا منو نمیشناسه چون من بعد از تقریبا دوسال و شایدم بیشتر یاد اینجا افتادم و وارد شدم ، یهویی اکسو رو سرچ کردم و نه تایپیکی اومد بالا و نه توضیحی در مورد ارزش فرهنگی و موسیقی این گروه
خب قبل از اینکه شروع کنم باید یه چیزایی رو بگم که یه وقت سوتفاهم پیش نیاد
اکسو بارها و بارها توی قاب تلویزیون ایران به نمایش گذاشته شده و یکی از دلایل اصلیش اینه که اکسو سفیر گردشگری توی کره جنوبیه و چند روز پیش تلوزیون ایران به عنوان مستندی از سفر به کره جنوبی نشونشون داد ... جدا از اون یه گروه موسیقی جهانیه که بارهای تو اخبار های مختلف جهان از اخبار های افغانستان و پاکستان گرفته تا اخبار های اسپانیا و المان و حتی شبکه های خبری جهانی ...
دوم اینکه آدما متفاوتن باسلیقه های متقاوت ، شما هیچوقت موفق نمیشین که دوتا ادم رو پیدا کنین که سلیقه و نظراتشون دقیقا مثلا هم باشه ، من به سیلقه ی موسیقتون احترام میزارم و ازتون میخوام که شما هم احترام بزارین ، بارها دیدم کسایی که حتی نمیدونن گروه های موسیقی به نام کیپاپ مال کره جنوبین یا شمالی ؟ یا بدون اینکه چیز زیادی راجبشون بدونن میان و فقط چشماشو میبندن و هیت میدن ! کسایی که به فرهنگ موسیقی کره علاقه ای ندارن میتونن این تایپیک رو ندیده بگیرین ولی کسایی که در موردش کنجکاو هستن حتما ادامه تایپیک رو بخونن

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • پیشنهادات
  • .DORNA.

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,069
    امتیاز واکنش
    10,247
    من یه خلاصه مختصر میگم و سعی میکنم از اصطلاحات استفاده نکنم که گیج نشین !
    و این که لطفا پست نزارین بعد که زیاد شدیم یه تایپیک برای اکسوالا میزنیم :)

اکسو اولین بار در اوریل 2012 ( هفت سال پیش ) کارش رو با 12 عضو شروع کرد . 4 عضو چینی و 8 عضو کره ای ، در واقع اکسو از سال 1992 برنامه ریز شد ( حدود 20 سال پیش )
    این یعنی چی ؟
    خیلی سادس ؛ یعنی این گروه فقط و فقط 20 سال در حال برنامه ریزی بوده و حدود 20 سال عوامل کمپانی و مدیران اونجا روی این ایده و پروژه کار کردن ! حالا فقط بخشی از افتخارات و جوایز اشاره میکنیم :)

در سال ۲۰۱۳، درسطح جهانی بیش از ۱٫۵ میلیون نسخه فروخت !
    اکسو جوان‌ترین گروهی بود که در
    جشنواره موسیقی ام نت آسیا عنوان بهترین آلبوم سال را از آن خود کرد !
    همچنین سریع‌ترین رکورد فروش را در طی ۱۲ سال گذشته داشت !
    دو تک‌آهنگ اصلی آلبوم «XOXO» «
    wolf » و « growl »، در برنامه‌های موسیقی هر سه شبکهٔ اصلی کره جنوبی در ردهٔ اول جای گرفت !
    همچنین تک‌آهنگ دوم در جدول
    ۱۰۰ آهنگ داغ کی-پاپ بیلبورد در جایگاه سوم قرار گرفت !
    سومین آلبوم چندآهنگهٔ گروه با عنوان «Overdose»، در سال ۲۰۱۴ منتشر شد و در جدول بیلبورد ۲۰۰، به بالاترین رتبهٔ یک آلبوم
    کی-پاپ تا به آن روز، دست یافت !
    در کمتر از 3 سال اکسو به پادشاه کیپاپ معروف شد و موسیقی اسیا را در دست گرفت !
    در سال 2015 آلبوم اکسوداس تنها دو روز پس از انتشار، به پرفروش‌ترین آلبوم ربع اوّل سال ۲۰۱۵ تبدیل شد !
    فروش نهایی اکسوداس و نسخۀ بسته‌بندی‌شدۀ آن، درمجموع به بیش از یک میلیون نسخه رسید !
    این تک‌آهنگ call me baby این البوم همچنین در رتبۀ ۹۸
    ۱۰۰ آهنگ داغ کانادا جای گرفت !

در سال 2016 دو تک‌آهنگ این آلبوم، «monster » و «lucky one »، به ترتیب در رتبهٔ اول و سوم
    جدول جهانی ترانه‌های دیجیتال بیلبورد و همچنین در رتبهٔ اول و پنجم جدول هفتگی دیجیتال گائون جای گرفتند !
    «monster»، در برنامه‌های موسیقی هفتگی کره جنوبی، نُه نوبت در ردهٔ اول قرار گرفت !
    آلبوم اگزکت با پیش فروش ۶۶۰٬۰۰۰ نسخهٔ فیزیکی، رکورد بیشترین پیش فروش تا به آن زمان، را شکست!
    هر دو نسخهٔ این آلبوم چند اهنگه sing for you ، در رتبهٔ دوم
    جدول جهانی آلبوم‌های بیلبورد جای گرفت !
    آلبوم ۲۰۱۸ اکسو (Don't mess Up My Tempo) همراه با ریپکیج این آلبوم (Love Shot) تا به حال به فروش ۳٬۲۹۳٬۴۳۵ رسیده‌است !

منبع : ویکی پدیا و سایت SM TOWN​

آخرین ویرایش توسط مدیر:

.DORNA.

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,069
    امتیاز واکنش
    10,247
    خب توی تایپیک قبلی راجب تنها بخشی از افتخاراتشون گفته شده
    اما همیشه ، همه چیز طبق میل ادم نیست و روزای بدم بلاخره میرسن !

در مه ۲۰۱۴
    کریس ( عضو چینی ) جهت لغو قرارداد خود، علیه اس‌ام انترتینمنت( کمپانی که اکسو براش فعالیت میکرده ) دادخواستی ارائه کرد و به‌طور رسمی از گروه جدا شد.
    در اکتبر ۲۰۱۴،
    لوهان ( عضو چینی ) نیز جهت لغو قرارداد خود اقدام نمود.
    در آوریل ۲۰۱۵،
    تائو ( عضو چینی ) نیز کناره ‌گیری خود را اعلام کرد و در اوت ۲۰۱۵، اقدام قضایی خود را آغاز کرد
    پس از آن اکسو با ۹ عضو، به فعالیت خود ادامه داد
    در ژوئیهٔ ۲۰۱۶، دادخواست کریس و لوهان و تائو به نتیجهٔ نهایی رسید؛ به این ترتیب که قرارداد این سه عضو با ناشر مربوطه، تا سال ۲۰۲۰ برقرار خواهد ماند و بخشی از سود حاصل از فعالیت‌های خارج از کره و ژاپن -فعالیت‌های انجام گرفته در چین به SM اینترتیمنت تعلق خواهد گ

اولین کسی که رفت کریس بود که توسط یکی از اعضای کمپانی ( نه اعضای اکسو ) خــ ـیانـت میبینه و اعضا میگفتن که او مدام با خودش میگفت من به کی اعتماد کنم ؟
    کریس بیمار بوده و متاسفانه کمپانی این قضیه اصلا براش مهم نبود ، ازطرفی کسی از پدر کریس خبر نداره و هرگز دیده نشده و کریس هیچوقت راجبش صحبت نکرده ، اما مادرش زمانی که با SM قرار داد میبست گریه کرد و از اون خواست که این کار رو نکنه ولی کریس گفت که من نمیتونم دست خالی پیش مامانم برگردم و من تنها مردیم که مامانم داره !
    کمپانی اصلا به کریس اجازه نمیداد با مادرش صحبت کنه و ازش خبر داشته باشه

حقوق اعضای چینی خیلی خیلی کمتر از اعضای کره ای بوده بطوری که کریس با نصف پول اولین حقوقش لباس میگیره و نصف دیگشو برای مادرش میفرسته !
    موقعی که کریس جدا میشه همه اعضای اکسو رو میبرن توی یه اتاق و بهشون میگن که کریس رو انفالو کنن ، و بعد گوشیشونو تحویل میگیرن ولی یکی از اعضا ( بکهیون ) میگه من گوشی همرام ندارم و گوشیش رو تحویل نمیده و سریعا با کریس تماس میگیره و یکی دیگه از اعضا ( لوهان) با لبتاپ یکی از کارکنان کمپانی برای کریس ایمیل میفرسته که ما حمایتت میکنیم !
    وقتی عوامل میفهمن بکهیون گوشیش رو تحویل نداده بهش سیلی میزنن ،طرفدار ها میدیدن که لوهان با صدای بلند گریه میبکرد
    نهایتا کریس از کمپانی استفا داد و چند ماه بعدش لوهان و تائو!

اینا رو گفتم که فکر نکنین اعضای که ترک کردند لیلشون این بوده که اکسو رو دوس نداشتن
    الان با گذشت چندین سال هنوز اون افراد همیشه به یاد اکسو بودن ! توی مراسمی کریس وقتی اهنگ اکسو رو میشنوه تا اخر اهنگ دست میزنه و لوهان توی البوم جدیدش اشاره هایی به اکسو کرده و هنوز به یادشه
    اونا اصلا دلشون نمیخواست اکسو رو ترک کنن ولی مجبور شدن شاید در ظاهر بنظر بیاد اونا لغو قرداد کردن اما کریس ازهمون اول توی بلک لیست کمپانی بوده !

منبع : ویکی پدیا

آخرین ویرایش توسط مدیر:

.DORNA.

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,069
    امتیاز واکنش
    10,247
    اکسو با 9 عضو کارشو ادامه میده ! هر چند که توی روحیه افراد تاثیر گذاشته بوده ولی اکسو بخاطر طرفدارشون دوباره شروع بکار کردن .
    همه چیز خوب بوده تا که این وسط روابط بین چین و کره بهم میخوره ؛ تنها عضو باقی مونده ( Lay ) مجبور میشه که توی کنسرت ها و موزیک ویدیو ها و حتی لایو ها هم حضور پیدا نکنه ! این جزوی از سیاسته ؛ تا زمانی که روابط به حالت اول برنگرده هیچ چینی حق حضور در برنامه های کره ای رو نداره !
    الان کسایی که اکسو میشناسن میدونن که تو یه البوم هست و تو یه البوم نیست و دلیلشم همینه
    تازه خدا میدونه کمپانی برای دور زدن قوانین چین و کره چقدر تلاش کرده تا بتونه حضور lay رو پر رنگ کنه
    خیلیا میگنlay دیگه عضو اکسو نیست اما کاملا غلطه و شما حتی میتونینی با یه سرچ کوچیک بفعهمید که lay هنوز با عضا بطور اشکار رابـ ـطه داره و حتی پیج اینستاگرام کمپانی البومش رو نشون د
    هنوز عضو اکسوعه اما بخاطر روابط بیشتر توی چین کار میکنه و یه جورایی سولو ارتیست به حساب میاد
    Lay تو یه مصاحبه ای گفت که هیچوقت اکسو رو ترک نمیکنه و همیشه با طرفدار هاشون میمونه

و دیروز هم سهون و هم چانیول ؛ دوتا از اعضا عکسی توی اینستاگرامشون اپدیت کردن که لی هم توش حضور داشت
    موفقیت های ایبن عضو هم کم نیست ؛ البوم namanana پر فروش ترین البوم سال چین معرفی شد
    همچنین توی مراسم گرمی حضور داشت !
    لی حتی توی مراسم مت گالا هم حضور داشت و به عنوان تاثیر گذار ترین ارتیست سال توی اسیا شناخته شد !

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    133
    پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    154
    بالا