جامعه ایرانی ***هفته نامه انسانیت*** | هفته هفتم : زنان و کودکان

دوست دارید موضوع هفته بعد ما، چه باشد؟

• کارگران

رای: 5 17.2%
  • بی کاری

رای: 17 58.6%
  • کودکان کار

رای: 13 44.8%

• مجموع رای دهندگان
    29
  • نظرسنجی بسته .

Mohammadi.m

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
239
امتیاز واکنش
12,120
  • پیشنهادات
  • Melika_mghzi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    898
    امتیاز واکنش
    26,280
    به شدت خوش‌قلم و دردمند، نوشتید. امیدوارم روزی به جایی برسیم که حداقل جایی برای زن در سیاست‌ باشه و کشور رو به جلو صعود کُنه نه رو به عقب سقوط!
    و همین‌طور این اتفاق قطعا با خوندن کتاب و آشنا شدن با فرهنگ کشورهای دیگر و کشور خودمون امکان‌پذیره، اون‌هم حقیقت ماجرا نه دروغ و بدون پشت‌‌پرده! کاش روزی برسه که مردم از روی شنیده‌‌ی دیگران با اعتماد به نفس نظر نَدَند، بلکه با مطالعه و دنیاگردی و چشم‌باز نظر بِدند تا بتونیم جامعه‌ی سالم‌تری داشته باشیم:) متشکرم به خاطر وقتی که می‌زارید تا افکار حداقل نفرات این انجمن رو پرورش بدید بانو همراز و بانو دینه‌دار:aiwan_lggight_blum:

~پارسا تاجیک~

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    747
    امتیاز واکنش
    45,553
    با حرفای شما هم کاملا موافقم.متاسفانه پشت همین دین خیلیا هر عمل خلاف عرفی انجام می دن بعد هم با دو سه تا ماده و تبصره من درآوردی روی گندشون را ماست مالی می کنن.الان شبکه های اجتماعی اینیستا و تلگرام و ....شده مرکز فساد و سقوط اخلاقی من خودم بشخصه به عنوان یک مرد شرم دارم بعضی چیزا را نگاه کنم.به قولی دنیای مجازی را لجن برداشته یه مرد یا یه زن تا کجا می تونه خودش را در همچین فضایی نگه داره و گـ ـناه نکنه.حالا فرض کنید آزادی بیش از حد هم به اون طرف زن یا مرد داده بشه دیگه خودتون تا انتها را حدس می زنید چه می شه.

Ghostwriter

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,028
    امتیاز واکنش
    34,103
    "آزادیِ زنان در ایران" خودش پتانسیل اینکه به تنهایی موضوع یک هفته از هفته‌نامه‌رو(یا حتی بیشتر) به دوش بکشه داره. ظلم هایی که به سبب شرایط حال جامعه ( و یا کشور هایِ دیگر) و دید سطحی و تفکرات عوام بعضی خانواده ها به زنان میشه مسئله ای نیست که بشه در چند جمله و حتی چند پاراگراف جمعش کرد.

ممنونم بابت تلاشتون در اطلاع رسانی این مطالب که البته فکر نکنم کسی باشه که چنین مسائل ننگ‌باریو نشنیده باشه.
    فقط میشه تاسف خورد.
    موفق باشید:aiwan_ligfght_blum::aiwan_lggight_blum:

*SiMa

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,175
    امتیاز واکنش
    23,337
    در جامعه به طور کلی حق هرکسی بهش داده نمیشه... علی الخصوص زن ها... حالا در این رابـ ـطه دیدن فیلم زندگی خصوصی رو شدیدا بهتون پیشنهاد میکنم... خوشحالم که با این تاپیک فرصتی ایجاد شد تا بتونیم یه ذره نظر بثیم هر چند متخصص نیستیم اما عضوی از جامعه ایم...

Re@lity

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    313
    امتیاز واکنش
    4,726
    سلام خانم دینه دار خیلی عالی بود ولی بنده چند مورد از شما سوال و درخواست دارم اونم این هاست
    اگه انتقادی میشه جوابش از طرف شما باید باشه
    اعداد و مطالب گفته شده با سند بیان بشه چه تصویری چه چیزایه دیگه
    بنده نظرم درباره اینکه حضور زن در جامعه کار اینه که خوبه ولی به اندازه ولی متاسفانه این جا نمیشه که اندازه داشته باشه چون باقیه خانم ها هم علاقه پیدا میکنن عده زیادی به این که کار کنن علاقه پیدا میکنن و یک دفعه میبینیم که خونه های ما خالی شده و کسی نیست که روش زندگی درست رو یاد بده به فرزندان یا اصلا بچه به دنیا بیاره که این مورد دوم بشدت خطرناکه بنده تو پی وی بهتون میگم
    این جاست که مشکلا زیاد میشه و بچه های درست تربیت نشده که میتونن الوده به فضای مجازی و فضای الوده جامعه بشن وارد اجتماع شده و در اینده پدر و مادر و یا زن شوهر هایی تو اجتماع با داشتن پایه ی اخلاقی و رفتاری و اجتماعی نادرستی بشن همینه مشکل و گرنه چرا مرد ها مخالفت کنن با حضور خانم ها در جامعه کار

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224

سلام. ممنون از شما به خاطر انتقادتون : )
    مسلما اگه انتقاد از مطالب هفته نامه باشه، من و همراز جوابگو خواهیم بود و از این به بعد سعی می کنیم منابع رو در آخر مطلب، درج کنیم.
    اگرم درباره منبع اعداد و ارقام این هفته سوالی دارید، حتما در خدمتتون هستم.

درباره اون مسئله، به نظرم شما دارین تندروی می کنین. بهترین چیز میانه روی است! یعنی این که طوری درگیر شغلمون نشیم که خونه و زندگی رو فراموش کنیم.
    مگه آقایون وقتی کار می کنن، همسر و بچه هاشونو از یاد می برن یا بهشون بی توجهی می کنن؟
    مطلبی که ما توی هفته نامه بهش اشاره کردیم، موانعیِ که قوانین و دولت برای حضور زنان در محیط کار می ذارن. که نباید بذارن، دلیلش هم همون پیشرفت نکردن در اقتصاد و خیلی چیزای دیگه است.
    تازه، کمتر زنی می تونه چون کار می کنه، مادر نباشه! یا همسر خوبی نباشه. برای مثال، مردها هم کار می کنن.. پس پدر خوبی نیستن؟ این طبیعت یک خانومه، این مهر در اون هست تا مادر باشه و از فرزندش حمایت کنه.
    پس مطمئن باشین، این دلیلی برای کم شدن آمار تولد نوزاد نیست. بلکه عاملی که بیشترین تاثیر رو داره، وضع اقتصادی مملکت و اطمینان از آینده ی خوبیِ که بچه می تونه داشته باشه.
    که الان حتی خرج به دنیا اومدن نوزاد و پوشک هاش هم برای خانواده کمرشکنه!
    حتما دیدین، توی خونه ای که زن و مرد هر دو شاغلن، کارای خونه بینشون نصف میشه. بچه هم میشه بزرگ کرد! اتفاقا بچه ای که توی این خانوادست، به مادرش به عنوان یک زن، مثل یک خدمتکار خونه نگاه نمی کنه.
    این بچه با حمایت پدر و مادرش، مستقل بار میاد و متوجه میشه چه بیرون از خونه و چه درون اون، زن و مرد با هم برابرن!
    پس از کم شدن میزان تولد نباید ترسی داشت. چون یک مثال برای اون هست: معلم ها، پزشک ها، خانم های سبزی فروش، خانم های منشی و... مادر هستن و بچه بزرگ می کنن!
    پیشنهاد می کنم حالا که از اون نظر نگاه می کنین که اگه خانوما کار کنن پس کی بچه بزرگ کنه، پس برای یه لحظه از این نظر هم نگاه کنین که اگه کار نمی کنن، پس چرا درس بخونن؟ چرا نمی شینن تو خونه بچه هاشونو بزرگ کنن؟
    دقت کنین همه ی ما انسانیم. یک انسان اونقدری آزادی عمل باید داشته باشه که حتی نباید سر این که فلان حق رو بهش بدیم یا ندیم، بحث بشه! حتی بحثش هم باعث میشه به جنس من که زن هستم، بر بخوره!
    از اون مسئله دور شیم، کار کردن خانم ها مزایای زیادی داره! مطمئنا اگه یک خانم بودین اینو درک می کردین. برای من که دخترم، این که در آینده بی کار باشم، توی جامعه ای که دادگاه به شهادت من هم اعتماد نمی کنه، وحشتناکه!
    توی قانون ایران، اگه زنی درآمد نداشته باشه، نمی تونه حضانت بچه اش رو بگیره. نمی تونه از حقش دفاع کنه چون می ترسه سقفش رو از دست بده و خیلی چیزای دیگه.
    پس فکر نکنین تنها چیزی که جامعه رو آلوده می کنه، خانومایی هستن که کار می کنن و بچه نمیارن و اصلا تو خونه پیداشون نمیشه!
    کلی معضل دیگه هم هست که جامعه رو به فساد می کشه. اصلا همین وضع خراب اقتصاد.. بیکاری.. دختران فراری.. فقرفرهنگی و ..
    دلیل مخالفت مردها با کار کردن خانم ها در ایران، فقط و فقط مسئله حجابه. و یا شاید هم اینکه تسلطشون روی خانمشون نصف میشه و فکر می کنن اگه بیان خونه، شام حاضر نخواهد بود! البته این درباره مردهای دهه های قبل صدق می کنه.
    چون یک خانم ( توجه کنید.. یک خانم ) اونقدری توانایی داره که بتونه هم مادر خوبی باشه، هم برای همسر خوبش همسری عالی باشه، هم فرزند خوبی برای والدین خودش باشه و هم با منبع در آمدش توی چنین وضعیتی کمکی برای بزرگ کردن فرزندش. همه این چیزها رو، می تونیم با فرهنگ سازی درست و نگاه درست تری نسبت به زنان در جامعه داشته باشیم : )

Re@lity

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    313
    امتیاز واکنش
    4,726
    سلام
    بله اگه میشه واسه همین هفته نامه سند حرفاتون رو بیارین
    خب بنده قبل از اینکه شروع کنم بگم که قصد توهین ندارم
    خب من باتوجه به متنتون جواب هام رو ارائه میدم و برای هر قسمت یه عدد میزارم و در نهایت یه نتیجه میگیرم.
    شما میگین که این حرف تندرویه و به نظر من آینده نگریه
    تو این بحس شما چیزی به اسم میانه روی نداریم شما اگه نتونید برید سر کار ولی مثلا یکی از اقوامتون بره سر کار میتونید ساکت بمونید نه بقیه هم همین وضعیت رو دارن
    و اگه وارد بازار کار بشید شما از مسئولیت اصلی خودتون عقب میوفتید یعنی نگه داشتن خوانواده که در ادامه کامل توضیح میدم (1)
    خب نمیدونم که شما وضعیت اقتصادی خانوادتون چطوره ولی برای مثال پدر خودم (گرچه اینایی که میگم مسائل شخصیه ولی تنها راهه)مدیر مدرسه هستش و وضعیت خوبی داریم ولی سختی خودمون رو هم داریم من به عینه دیدم خستگی های پدرم رو حالا بماند که الان چقدر وضع خانواده ها از لحاظ مالی خراب پس تو این خستگی خانواده اینو میفهمن (2)
    در دولت یه سری ادم بیسواد ننشسته که قانون های بی اساس و بی دلیل رو وضع کنه اونا اینده رو میبینن.

خب تو این قسمت اول باید بگم که شما واقعا نمیدونید که طبیعت مرد چیه
    طبیعت مرد کاره از هر کسی هم بپرسین میگه کار جوهره مرده یا این که شما مرد بیکاری رو دیدین که باعث افتخار زن و بچه خودش باشه نه این طبیعت مرده و اگه نباشه در مسائل خانواده اشکال نداره حدودا(3)
    مطمعن نیستم
    من دو موضوع که خیلی هم بی ربط نیست رو بگم یکی این که وضعیت اقتصاد ایران رو خانم ها مشخص نمیکنن که ایران داره بر پایه یه نفت میچرخه و بس شاید یه ذره هم اشتغال مرد ها باشه ولی خانم ها نه
    پس این کار کردن شما سود نداره هیچ ضرر هم داره که تو نتیجه میگم(4)
    دوم اینکه برابری زن و مرد قضیه ی جدایی داره و مثل حجابه و ربطی به کار نداره .
    خب حالا که به نتیجه رسیدیم خودتون میبینید که چرا میگم خانم ها نباید کار کنن خب با استفاده از چند مطلب بالا و چند استدلال استنتاجی به یه نتیجه خوب میرسیم
    خب شما دیگه باید یک فیلم از فیلم هایی که در خارج ایران ساخته میشه رو دیده باشین ژانر اجتماعی
    خب میبینیم که هم زن ها و هم مرد ها کار میکنن و اکثرا یک بچه هم دارن نه بیشتر و این که این نبود زن توی خانواده به کل اعضا صدمه میزنه از خودش بگیرین تا پدر و بچه تو خیلی از جاها هم از مادر به عنوان ستون خانواده یاد میکنن حالا تصور کنید که اگه توی خانواده پدر که خسته کاره(خب یه پرانتز باز کنم برای خستگی مرد و یا زن از کار خب شما کجا دیدین که ادما بعد از اینکه درامدشون به یه حدی رسید برن استراحت انسان ها اتش سیری ناپذیری در این مورد دارن و هر چه قدرم کار کنن که پول در بیارن باز هم کار میکنن پس این موضوع که زن کار کنه اقتصاد خانواده حله اشتباهه حالا که الان هم مرد خسته از کاره و زن هم همین طوره بریم برای ادامه ماجرا) وارد فضای خانواده که میشه مثلا میبینه که زنش نیست یا هست و انرژی برای استقبال از شوهرش نداره و غیره خوب اینجاست که مرد خسته از زندگی میشه و توی اونور آب میبینیم که این ها باعث میشه که رابـ ـطه های نامشروع هم به وجود بیاد پس این یه مشکل برای مرده
    حالا مشکل فرزند خب شما اینو قبول داری که همه ی انسان ها در بدو تولدشون مثل یه کاغذ سفیدن که عوامل جامعه و پدر و مادر (بیشتر مادر) تاثیر میزارن و اون کاغذ سفید رو پر میکنن البته انسان که به بلوغ عقلی میرسه خودشم تاثیر میزاره ولی دیگه دیره برای تغییر خب حالا اگه یکی از این دو عامل حذف شه چی میشه ما از مادر میگیم اگه مادر نباشه بچه تو یه دوراهی گیر میکنه که اون دوراهی بودن عامل جامعه یا نبود عامل جامعه هستش
    اگه جامعه نباشه بچه تویه درد بزرگی به اسم خانه نشینی میفته که خیلی بده مخصوصا برای پسر ها اگه مثلا پسری وارد جامعه نشه در اینده از پس زندگی خودش بر نمیاد و و نمیدونه چه جوری تو اجتماع باشه و شاید معتاد هم بشه چون از همه چی زده میشه و کم میاره برای دختر ها یه ذره پایین تره
    خب حالا اگه باشه چی و اون فرد وارد جامعه بشه چی خب اینجا جامعه ، جامعه ی ایرانه و متاسفانه وضعیت خوبی نداره خودتون به عینه میبینید ک نیازی به توضیح نیست توب هفته نامتون هم که بهش اشاره کردید پس اگه مادر نباشه فرد آلوده میشه
    و اینکه شما جامعه زن ها میتونید به یه علاقتون یه هدف بی نتیجه فکر و عملش کنین یا اینکه به هدفی بهتر فکر کنید هدفی که نتیجه اش شادی و ارمش خودتون هستش
    برای درس هم هیچ وقت دیر نیست مادر من لیسانس زیست داشت الان که 3 تا بچه دارا داره درسشم میخونه
    خب اینم نتیجه بنده.
    درباره موضوع دادگاه و سایر قضایا هم بنده خیلی اطلاعات ندارم ولی اگه اینی که شما میگین درست باشه من حقو میدم به دادگاه چرا چون که بیایم حقو بدیم به مادر اگه مادر واقعا مادر باشه کنار میکشه چرا چون دوست نداره به خاطر یه دوست داشتن بچش زجر بکشه .
    خب قضیه ی حجاب جداست بالا هم گفتم
    خیلی ممنونم که تا اینجا همراهم بودید وخوندید مطلبو

بالا