مصاحبه و گفتگو وقتی گل های “کریستیانو رونالدو” باصدای “یاسین ترکی” پخش می شود

- کـیـمـیا -

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
5,643
امتیاز واکنش
45,406
موسیقی پارس: «یاسین ترکی» متولد ١٣۷۱/١٠/١۳ در اصفهان می باشد. وی از ٣سالگی با ساز پیانو موسیقی را آغاز کرد. او در خانواده ای تقریبا موسیقیایی متولد شد. وی نوازنده سازهای ترومپت، ویولن ،سه تار، کیبورد ، سازهای کوبه ای(درامز و پرکاشن) هم می باشد.
در ادامه می توانید گفتگوی “موسیقی پارس” با “یاسین ترکی” را بخوانید:

• ترومپت را از چه کسی آموختید؟
در ابتدا خودم آغاز کردم و پس از مدتی بصورت حرفه ای از “امید حاجیلی” آموختم و در کنار آن آهنگسازی را نیز آغاز کردم. علاقه اول خودم موسیقی کلاسیک بود، اما رفته رفته متوجه شدم در موسیقی الکترونیک موفق تر هستم.

وقتی که متوجه شدم با موسیقی الکترونیک راحت تر هستم، تصمیم گرفتم دوره های حرفه ای موسیقی را خارج از ایران در شهر های مسکو، استانبول و دبی تجربه کنم.

• چه شد که تصمیم گرفتید پابه عرصه خوانندگی هم بگذارید؟
یکی از دلایل علاقه خودم به موسیقی بین المللی بود و دیگر دلیلش “امید حاجیلی” بود. امید گفت تو آهنگساز و تنظیم کننده خوبی هستی و صدای خوبی هم داری، فکر میکنم اگر سینگل هایی باصدای خودت منتشر کنی می توانی موفق باشی.

و دقیقا موزیک هایی باصدای خودم در فضای بین المللی منتشر کردم که جزو ده موزیک برتر “Sony music” شد و همچنین توسط برخی رسانه های دیگر بین المللی مورد استقبال قرار گرفت.

حتی تراک “The Love” از طرف فوتبال اروپا انتخاب شد و ده گل برتر کریستیانو رونالدو(Cristiano Ronaldo) در سال ٢٠١۵ را با آهنگ من منتشر کردند و زمانی که این اتفاق را دیدم مطمئن تر شدم که راهم درست است و بعنوان یک ایرانی حس خوب زیادی گرفتم.

جالب است بدانید خیلی ها نمی دانند که من تراک های بین المللی دارم و فکر می کنند فقط موزیک های فارسی می خوانم و آهنگساز هستم

• چرا تصمیم گرفتید موسیقی بین المللی را آغاز کنید؟
چون از کودکی فکر می کردم که چرا اینقدر موسیقی بین المللی خوب است و علاقه مند بودم و دوست داشتم روزی خودم وارد این مارکت شوم.

• پس برای چه هم اکنون در مارکت داخلی ایران هم فعالیت می کنید؟
از زمانی که «سیروان خسروی» وارد مارکت موسیقی شد، بصورت کلی همه چیز تغییر کرد و سبک موسیقی بین المللی را وارد موسیقی پاپ ایرانی کرد و در موسیقی روز موفق بود. من هم سبک بین المللی را می دانستم و وقتی دیدم شرایط فعالیت وجود دارد، تصمیم گرفتم در مارکت داخلی هم کارهایی انجام دهم.

• با چه کسانی در مارکت موسیقی همکاری کرده اید؟
یک نکته می خواهم بگویم، من یک مشکلی که با خواننده های داخلی داشتم این بود که بسیاری از آن ها موسیقی نمی دانند و فقط می خوانند! حتی ساز هم زیاد بلد نیستند! این موضوع خیلی مناسب نیست و آنچنان که باید، نتوانستم با خوانندگان راحت همکاری کنم.

من با «شهاب مظفری» (میگن که عوض شدی)، «امیرعباس گلاب» (اربـاب) و «مسیح» و «آرش ای پی» همکاری داشته ام. البته همکاریم با مسیح و آرش هنوز منتشر نشده است (٢تراک) و ظاهرا قراراست بزودی در آلبومشان منتشر شود؛ همچنین چهار تراک در آلبوم جدید امیرعباس خواهم داشت.

• باکدام خواننده راحت تر بودید و همکاری موفقی داشته اید؟
با «امیرعباس گلاب» راحت تر بوده ام و همکاری با او را بیشتر دوست داشتم.

• «یاسین ترکی» در ١٠ سال بعد؟
انشالله کنسرت «یاسین ترکی» در سالن Madison Square Garden در سال ٢٠٢٨

• حرف آخر
آرزو میکنم زمانی یک رهبر برای مارکت موسیقی ایران وجود داشته باشد تا فعالیت در موسیقی ایران همانند مارکت های بین المللی حرفه ای شود و هرچیزی منتشر نشود. امیدوارم همیشه بتوانم برای گوش مردم موسیقی های خوب تولید کنم. باتشکر از وبسایت موسیقی پارس و گروه میکروفن.

منابع : موسیقی پارس

برخی موضوعات مشابه

بالا