,¤°معرفی کتاب`°¤,

• شروع کننده موضوع YASHAR
  • بازدیدها 6,250
  • پاسخ ها 101
  • تاریخ شروع

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
3,403
امتیاز واکنش
11,795

Please, ورود or عضویت to view URLs content!
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]

کتاب "هجوم دوباره مرگ" اثر ژوزه ساراماگو یکی از آثار نه چندان قوی ایشونه.البته خوندنش خالی از لطف نیست! بهرحال سوژه جالب داره و احتمالا همه خوانندگانشو جذب میکنه!
[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]در این رمان می بینیم که "مرگ" از یک سرزمین قهر میکنه و بنابر این هیچکس در اون سرزمین -حتی بدلخواه- هم نمی میره!!!!!!!!![/FONT] و نویسنده سعی کرده مشکلاتی رو که در این رابـ ـطه یعنی "بی مرگی" رخ میده به نحوی جذاب برای خواننده نمایان کنه!

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]ساراماگو در "هجوم دوباره مرگ" به سوال همیشگی بشر اشاره داره که:[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif] "[/FONT]اگر مرگ وجود نداشت چه بلايی بر سر بشر میآمد؟"

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]رمان "هجوم دوباره مرگ" حكايت آدمهايیه كه مرگ از اونا روی گردانده، آدمهايی كه در عرض چند ماه اين خلاءبزرگ رو احساس میکنن و ملتمسانه منتظر بازگشت دوباره مرگ هستند. [/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]ساراماگو در اين کتاب به زیبایی فاجعه فقدان مرگ رو برای ذهن خواننده به تصوير كشيده . [/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]
img084.gif
[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]تصويري كه با دلهرهها و از سر و كول همديگه بالا رفتنها براي سبقت گرفتن از همديگه در رسيدن هر چه زودتر به مرگ به اوج رسيده![/FONT]طوریکه حتی یک سری دلال پیدا میشن که مرگ رو از طریق سرزمینهای دیگه به انسانهای سرزمین داستان که قصد مردن دارن میفروشن!!!!!![FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]
"هجوم دوباره مرگ" به خواننده نشو ن میده كه اگه مرگ نباشه چه بلایی ممكنه سر بشر بياد و جستجو كردن مرگ تا چه اندازه میتونه كاری طاقتفرسا و بینتيجه باشه.[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]چاپ اول این کتاب در سال 1385 و با ترجمه روان آقای کیومرث پارسای ودر 232 صفحه به چاپ رسیده .[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]صد البته این کتاب به پای کتاب کوری،دخمه،بلم سنگی و حتی بینایی این نویسنده بزرگ نمی رسه اما بهرحال کتاب خوبیه.من که خوندم بدم نیومد.به شما هم توصیه میکنم بخونیدش.چون موضوع پست مدرنی داره.[/FONT]

• پیشنهادات
  • YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795

"تیرهای سقف را بالا بگذارید ، نجاران ، که داماد همچون آرس* می آید ، بالا بلندتر از هر بلند بالایی ..."
    *آرس : خدای جنگ در اسطوره های یونان با قامتی بلندتر از قامت ِ بشر
    عنوان اصلی این کتاب Raise High the Roof Beam, Carpenters & Seymour: An Introduction میباشد و هر دو بخش نام کتاب اشاره به دو بخش متفاوت از شعری دارند که در داستان اول کتاب بیان میشود:
    درودگران،رفیعتر افرازید شاه تیر سقف را،که میآید داماد،چونان آرشی افراشته قد،بالا بلند تر از هر بلند بالایی
    این کتاب در سال ۱۳۸۶ به نام «تیرهای سقف را بالا بگذارید نجاران و سیمور: پیشگفتار» بوسیله امید نیک فرجام به فارسی ترجمه و در نشر ققنوس به چاپ رسید. در سال ۱۳۸۰ تنها داستان اول مجموعه به نام «بالا بلندتر از هر بلند بالایی» با ترجمه شیرین تعاونی بوسیله انتشارات نیلوفر منتشر شد که روایت روز عروسی سیمور و موریل و ماجرای غیبت داماد توی این مراسم از زبان بادی گلسه. سلینجر توی این کتاب به شخصیت سیمور پسر ارشد خانواده گلس میپردازه. برادر بزرگ زویی و فرانی . روایت از زبان بادی برادر کوچکتر سیموره . تنهایی و انزوا طلبی سیمور یادآور تنهایی سالینجره ودر پیشگفتار به وضوح خود سلینجر صحبت میکنه.

خلاصه داستان:

باز هم سلینجر و خانواده ی داستانهایش ــ خانواده ی گِلَس ــ . این نسخه از کتاب شامل سه بخشه . یک "تیرهای سقف را بالا بگذارید،نجاران" که داستان مربوط به زمان ازدواج پسر بزرگ خانواده یعنی سیمور گلسه که از زبان بادی گلس روایت میشه . مراسمی که در سال 1942(که اون این سالو نفرت انگیز میدونه) به دلایل نا معلومی بوسیله داماد یعنی سیمور به هم می خوره . اتفاقی که خیلی هم بد جلوه نمی کنه ، حداقل برای خواننده داستان ، چرا که در اصل بادی ( یا بهتره بگیم خواننده) فقط پنج دقیقه توی مراسمه و باقی داستانو یا در راه رفتن به میهمانیه یا با تعدادی از مهمونا توی ماشین و یا با همون مهمونا در آپارتمان خودش و سیموره.اما با قلم توانای سلینجر امکان نداره با وجود همین اتفاقات ساده حوصله خواننده سر بره!

قسمت دوم داستان دیگه ایه با عنوان "سیمور : پیشگفتار " که باز هم بادیاونو می نویسه . سالها از قضیه خود کشی سیمور در 1948 می گذره و بادی نشسته و سعی می کنه خاطراتشو به یاد بیاره و در همین حال طوری این کارو بکنه که شما رو با سیمور به خوبی آشنا کنه .

قسمت سوم و پایانی کتاب با نام "مؤخره" در واقع زندگی نامه ای از خود جی . دی . سلینجره و مطالب جالبی داره که به شناخت کمی بیشتراین نویسنده بزرگ اما منزوی کمک میکنه.

قسمتهایی از داستان:

- صدای فرنی طوری بود که انگار سرش سرما خورده . زویی حسابی سرحال و معرکه بود . مجری از آن ها خواست در باره ی انبوه سازی ِ مسکن حرف بزنند ، و دخترک ِ سخنور گفت از خانه هایی که همه چیزشان شبیه هم است بدش می آید ــ منظورش ردیف طولانی خانه هایی بود مه با یکدیگر مو نمی زنند . زویی گفت این خانه ها «قشنگ» هستند . گفت خیلی قشنگ است که آدم بیاید خانه و بعد متوجه شود خانه را عوضی گرفته است . عوضی با دیگران شام بخورد ، در تختخواب عوضی بخوابد ، و صبح با این فکر که آن آدمها خانواده ی خودش هستند همه را ببوسد و خداحافظی کند . حتی گفت ای کاش همه ی آدمهای دنیا عین هم بودند . گفت این طوری هر کس را ببینی فکر می کنی زنت یا مادرت یا پدرت است ، و مردم همیشه هر جا که می روند همدیگر را بغـ*ـل می کنند و این «خیلی قشنگ» است .

- خدایا ، اگر مشکل من اسمی در پزشکی داشته باشد ، همان پارانویای معکوس است . چون من فکر می کنم مردم نقشه می کشند شاد و خوشبختم کنند .

- احتمالن هیچ نوشته ی اعتراف گونه ای نمی شود پیدا کرد که قدری بوی گند ِ غرور نویسنده از کنار گذاشتن غرورش را ندهد .

- در خانواده ی ما ، هیچ کس ، حتی سیمور ، باد احساس نمی کند . فقط باد وحشتناک هست و بس

- اگر موقع بردن توپ ناگهان در میانه ی زمین تصمیم نمی گرفت به تـَـکل زنی که داشت بهش نزدیک میشد علاقه مند شود و بهش رحم کند ، واقعن به درد تیمش می خورد .

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795

اینم نگـاه دانلـود ایرانی تقدیم به تمام دوستانی که دوست داشتن رمان ایرانی براشون معرفی کنم.یک داستان عالی و منحصر به فرد: "روی ماه خداوند را ببوس"
    %D8%B1%D9%88%DB%8C%20%D9%85%D8%A7%D9%87%20%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%86%D8%AF%20%D8%B1%D8%A7%20%D8%A8%D8%A8%D9%88%D8%B3.jpg
    داستان:
    موضوع داستان بحثی فلسفی حول محور سوالیه که ذهن خیلی از انسانها(که البته ایرانیها نباشن انشاالله) رو به خودش مشغول کرده.یعنی: " آیا خداوند وجود داره؟ ".این سوال در ذهن قهرمان داستان که یک دانشجوی فلسفه به اسم یونسه شکل می گیره.یونس در حال کار کردن روی پایان نامه ی دکتری شه با موضوع " بررسی علت خودکشی دکتر پارسا، استاد فیزیک کوانتوم "که ذهنش درگیر سوالاتی بسیار پیچیده و اینچنینی میشه.بخصوص به داستانهایی که در قرآن هست مثل داستان حضرت موسی بسیار شک میکنه و فکر میکنه آیا اینا واقعا اتفاق افتاده یا همش افسانه ای بیش نیست! نویسنده(مصطفی مستور) سعی داره به این سوالات با وجود دردها و ظلم هایی که در جهان امروز جاریه جواب بده. در واقع تو این کتاب در مورد اینکه وجود این رنج ها با وجود خدا در تناقض هست یا نه هم، صحبت میشه و یه سری مفاهیم که گاهی عقل بشر به شدت از درکشون عاجزه مثل خدا، عشق و... سخن به میان میاد.قسمت پایانی این داستان بسیار زیبا و پرواز بادبادکها موید وجوب ارتباط زمین و زمینیها با آسمان،آسمانیها و بخصوص خداونده.به نظر من این کتاب از بهترین رمانهای ایرانیه که یک فرد ایرانی میتونه بخونه و تبحر مستور رو در بحث روایت و رعایت عالی پارامترهای پست مدرن رو در داستانش مشاهده کنه.
    [h=2]این کتاب اولین بار توسط نشر مرکز درسال 1379 به چاپ رسید. تاکنون بیش از سی بار تجدید چاپ شده و برگزیده ی جایزه ی جشنواره ی قلم زرین در سال های 1379 و 1380 می باشد. همچنین به زبان های ترکی، عربی و روسی ترجمه شده و فیلم " بوسیدن روی ماه " به کارگردانی "اسعدیان"، تحت تاثیر این کتاب ساخته شده است.[/h]
    حالا قسمتهای زیبایی از این رمان:- هر کس روزنهای است به سوی خداوند، اگر اندوهناک شود. اگر به شدت اندوهناک شود.- اگه ابراهیم برای تکمیل ایمانش محتاج معجزه بازسازی قیامت بر روی زمین بود یا موسی محتاج تجلی خداوند بر طوره علی (ع ) لحظه ای در توانایی و اقتدار خداوندش تردید نکرد و هموار می گفت اگر پرده ها برچیده شوند ذره ای بر ایمان او افزوده نخواهد شد . خداوند علی (ع ) بی شک بزرگ ترین خداوندی است که می تواند وجود داشته باشه .- خداوند برای هر کس همان قدر وجود داره که او به خداوند ایمان داره.- گفتم "دوستت دارم " و تو دیگر نفس نکشیدی و روح من از تپش ایستاد . گفتم نکند تو رو کشته باشم ؟ نکند من مرده باشم ؟پس روحم را از روی تو برچیدم اما تو نبودی . غیب شده بودی . گفتم که سحر نمی دانم.- وقتی طلوع کردی من ان بالا بودم پشت شیشه . محو تو . اخ که گاهی پایین چه قدر بهتر از بالاست ! تو نمی دانستی من چه بازی غریبی را شروع کرده ام . تو ان پایین مثل یک حجم ابی می درخشیدی و من به هر چه رنگ ابی بود حسودی ام می شد ...........
    و تو هنوز نمی دانستی من چه بازی غریبی را شروع کرده ام .
    - این همه کودک ناقص الخلقه تاوان چه چیزی رو دارن پس میدن؟

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    bc6b3a882ee926e12a5cc9ee6dc5ef09.jpg

▪ فرانتس کافکا
    ▪ ترجمه؛ علی اصغر حداد
    ▪ نشر ماهی
    ▪ چاپ اول ۱۳۸۷
    محاکمه رمانی از فرانتس کافکاست که اولین بار در سال ۱۹۲۵ چاپ شده.شاید بشه گفت این کتاب مشهورترین اثر کافکاست و داستان مردی به اسم ک.(K.) ست که به دست حاکمی خارج از صحنه و غیر قابل دسترسی، و به جرمی که هرگز ماهیتش نه برای خواننده و نه برای خودش مشخص نمیشه، دستگیر و مجازات میشه. مثل بقیه آثار کافکا محاکمه هم کامل نشد، اگرچه فصلی داره که در اون داستان به سرانجامی میرسه.وقتی داستانو شروع می کنید یکهو یک شوک عجیب و غریب بهتون وارد میشه.چرا؟چون کافکا رئالیسم جادویی می نویسه و همیشه باید منتظر شوکهای اساسی بود.البته شاید بشه گفت کافکا در رمان محاکمه رئالیسم جادویی خودشو به اوجش میرسونه.حتما این رمانو بخونید چون از آثار بزرگ دنیاست.بسیار عجیب و غریبه.و همه رو وارد یک فضای خلسه گون شگفت آور میکنه.این رمان پس از مرگ کافکا، بوسیله دوست و فعال ادبی اش مکس برود برای چاپ آماده شد.ضمنا فیلم محاکمه هم یک بار در سال ۱۹۶۲ و یک بار هم در سال ۱۹۹۳ ساخته شد.که صد البته من دیدن این فیلمها رو بهتون توصیه نمی کنم.چون کتاب کجا و فیلم کجا!

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795

داستان از اونجا شروع میشه که «فردریک وینتربورن»در هتلی شیک در اروپا به دیدن عمهاش، «خانم کاستلو» میره و با خانواده آمریکائی «میلر» آشنا میشه. «خانم میلر» همراه پسر نُه ساله و دختر بزرگش، «دیزی» برای سفر تفریحی به اروپا اومدن. «فردریک» شیفته «دیزی» میشه و با این همه، گاه نمیتونه رفتارهای دیزی رو هضم کنه.چون دختر یه ساختارشکن به تمام معناست.و یک عالمه دوست مرد در آمریکا داشته و با همشون دوستی و رفت و آمد داشته. و حالا در اروپا هم دنبال دوست های مرد میگرده و از دوستی با اونها اجتناب نمی کنه.البته داستان مال زمانیه که در آمریکا نجابت برای دختر یک فاکتور مهم به حساب میومده و دختری مثل دیزی یک بدنام محسوب میشده. خلاصه به همین دلیل وینتر بورن توصیههای عمهش مبنی بر دوری از «میلرها»ی آمریکائی رو بهجا میبینه.اما همچنان دوست داره که با دختر دوست باشه.وحتی باهاش به یک گردش شبانه دو نفری میره!!! اما زمانی که میلرها به رُم میرن، بهدنبال «دیزی» رهسپار میشه. در رُم هم متوجه میشه که «دیزی» چندان دختر پای بندی نیست و حالا با مردی به نام «جیووانلی»آشنا شده و اوقاتش رو با اون میگذرونه.تا اینکه...

این کتاب بوسیله خانم فرشته داوران ترجمه شده و توسط نشر لوح فکر منتشر شده.این کتاب نه رمانه نه داستان کوتاه.یه چیزی بین این دوتاست که خارجیها بهش Novell میگن.این نوول پرخواننده ترین اثرهنری جیمز بوده در زمان خودش.ولی در مقام مقایسه با نوول فرانتس کافکا یعنی اثر بزرگ "مسخ" اصلا اثر بزرگی محسوب نمیشه.ضمنا فیلمشم توسط هالیوود ساخته شده.امیدوارم از خوندنش لـ*ـذت ببرید.

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    9644059285.240.jpg
    ارمیا قهرمان رمان قبلی رضا امیر خانی (به همان نام ارمیا)قهرمان این داستان آقا رضا هم هست.بچه بسیجی به قول خودش کربلای پنج که پس از شهید شدن خیلی از دوستانش و عدم توفیق شهادت به تهران بر می گرده و زندگیشو از سر می گیره.اما چه زندگیی؟زندگی که دائم در حسرت شهادت و رفتن پیش دوستان شهیدشه.البته داستان از اونجا شروع میشه که ارمیا بدلیل اینکه عاشق دختری از فرنگ اومده به نام آرمیتا شده اونم سر مزار دوست شهیدش سهراب به آمریکا میره تا با دختر ازدواج کنه.اما در آمریکا دچار تقابل و تضاد شدید بین اعتقاداتش یا همون سنت و اعتقادات غربی یا همون مدرنیته میشه و گرفتار بحرانهای روحی و جسمی زیادی میشه.چیزی که هر ایرانی واقعا معتقد به اسلام ممکنه براش پیش بیاد یعنی همین شرایط مشابه با ارمیا در آمریکا.ارمیا با دوستان آرمیتا آشنا میشه.میان دار یک فروشنده دوره گرد نوشیدنی خوار.سوزی یک رقاصه.جانی یک سیاهپوست وردست میان دار که دایما ضبطش در حال خوندنه.دکتر خشی که پست فطرت ترین آدم این رمانه و مثلا محقق علوم دینیه اما یک ذره هم بویی از دین و مذهب و حتی انسانیت نبرده.همین کاراکترهای عجیب و غریب هستن که ارمیا رو دچار سردرگمی و وهم میکنه.بخصوص رفتارهای آرمیتا با دیگران بخصوص با خشی.آرمیتایی که قرار بود باهاش ازدواج کنه و این رفتارهای زننده.البته از دید ارمیا.داستان بسیار زیباست و دغدغه های ذهنی بسیاری از انسانهای جامعه خود مارو به تصویر میکشه.چون جامعه خود ما هم داره به سمت همین مدرنیته لعنتی پیش میره و در آینده ای نه چندان دور ما هم دچار اوضاعی بدتر از کشورهای غربی خواهیم شد.از لحاظ بیگانگی فرهنگی،خدا شدن پول و...چیزی که همین الان هم کم کم شاهدش هستیم.نویسنده سعی کرده از فلسفه زبان و زبانشناسی به شکلی جذاب در این رمان استفاده کنه و در کل رمان دارای قسمتهای طنز البته تلخ و لحظاتی کمیک هم هست.کتاب رو حتما بخونید چون برای یک ایرانی واقعا لازمه.رمان دارای هفت فصله:

• فصل اول: معنی
    • فصل دوم: فصل پنجم
    • فصل سوم: مسکن
    • فصل چهارم: پیشه
    • فصل پنجم: زبان
    • فصل ششم: ژنتیک
    • فصل هفتم: مراثی
    امیرخانی این کتابو در سال ۱۳۸۷ هجری شمسی نوشت. این اثر توسط انتشارات علم به چاپ رسیدهاست.
    و حالا جملاتی منتخب از این رمان:
    - انسان غربی آخرالزمانی همان گره گوار سامسا(قهرمان داستان مسخ کافکا)است.اوج جهش ژنتیکی ش این است که صبح از خوابی آشفته بیدار شود و تبدیل به حشره ای عظیم شود.اما انسان شرقی آخر الزمانی بسیار پیچیده تر است.او صبح از خواب بیدار می شود وبه جای یک حشره به دو حشره تبدیل می شود.مدرن و سنتی.شاید هم بیشتر.مثل ارمیا که فقط توی سرش هزاران هزار حشره توی هم می لولند.
    - دنیا توی ذهن آدمی زاد می گندد اگر یخچال نداشته باشد...هر آدمی بایستی توی ذهن ش یک یخچال هشت فوت،فوقش دوازده فوت داشته باشد تا دنیایش را تر و تازه نگه دارد.دنیا هر چه کوچکتر ،به تر...آخرش همین دوازده فوت است که گفتم.اما بدون یخچال می گندد...
    - زندگی نیست مگر سیری از "کم من ثنائ جمیل لست اهلا نشرته" تا "اللهم ارحم من لا یرحمه العباد و اقبل من لا یقبله البلاد!"زندگی یعنی پیمودن فاصله ای میان گفته ی حضرت امیر تا گفته ی حضرت سجاد.و در این میان چاره ای ندارد الا این که از حضرت اباعبدالله گذر کند.
    - همه به درد مرگ می خورند، مهم این است که مرگ به درد که می خورد.
    - قطره را دیده اید؟وقتی در سکوت توی آب می افتد چه می گوید؟ناگهانی از فرط خوشحالی فریاد می کشد:"آب"!همین!و بعد راحت می میرد و به آب متصل می شود.
    - سیاست زبان را بی صاحب می کند.
    - امروز می گویند سطور سفید کتابها مهم ترند از متن...
    - هر زنی رازی است.ازدواج کشف راز نیست ،معماری این راز است.
    - علم طب سربستگی مریض را پاره می کند و او را عـریـ*ـان می کند.برای همین پزشک عاشق مریضش نمی شود...
    - خمینی به ما یاد داد که وسط جنگ ، هر روز صبح بلند شویم و دستمان را بگیرم به زانوی خودمان و بگوییم یا علی ... بگوییم یا خدا ... بعد رسیدیم به جایی که صبح به صبح بایستی می گفتیم یا دولت ... توی امریکا صبح به صبح می گویند یا خودم! من فکر می کردم ، یا خودم ، بهتر باشد از یا دولت! یا خودم را یک جورهایی می شد تبدیلش کرد به یا علی . اما یا دولت با هیچ سریشی نمی چسبد به یا علی ...
    - بنده شناس دیگری است!
    - زمان یعنی مرثیه زیستن...مرثیه هایی که می گذرند و تکرار نمی شوند.
    - هر کس یک بار بالا و پایین پریدن ماهی را دیده باشد،تصدیق می کند که ماهی از بی آبی به دلیلی طبیعی نمی میرد.ماهی به خاطر آب خودش را می کشد!
    - خشم،عجز،تنهایی،اینها لغاتی علمی نیستند.
    - ماهی که پخت آرام می گیرد.همه خامی مال وقتی است که نپخته باشد...
    - زبان همه آن چیزی است که ما داریم تا با عالم در بیافتیم.

[ ۹۲/۰۶/۱۷ ] [ 9:25 ] [ مهدی ]
    66 نظر

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795

نبودن خیلی راحتتره (مجموعهشعر)
    k1.jpg

آلن بسکه
    ترجمهی سهند آقایی - محمدمهدی شجاعی
    نشر مشکی - ۱۳۸۹- ۱۰۰۰ تومان
    آلن بسکه (۱۹۱۹ – ۱۹۹۷) از معروفترین شاعران فرانسویست. البته او در اکراین به دنیا آمده اما به فرانسه شعر گفته و تعدادی زیادی نشان و جایزهی ادبی به دست آورده است، از جملهی جایزهی مهم گنکور. «نبودن خیلی راحتتره» مجموعهایست از شعرهای کتاب «فردا، بی من،» و اولین اثریست که از بسکه به فارسی منتشر میشود. برگردان کتاب کار دوست خوب من سهند آقاییست که خودش شاعر است و به خوبی از پس درآوردن زبان شعری بسکه برآمده. «نبودن خیلی راحتتره» کتاب کمحجم و بسیار خوشخوانیست و میتوان در یک ساعت همهی شعرهایاش را خواند.

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    باغ اناری (مجموعهداستان)
    k2.jpg

محمد شریفی
    نشر آموت - ۱۳۸۹ - ۳۰۰۰ تومان
    محمد شریفی ـ متولد سال ۱۳۴۰ در رفسنجان ـ با چاپ مجموعهداستان «باغ اناری» راه صد ساله را یک شبه پیمود و شهرت و محبوبیت زیادی بین نسل کتابخوان دههی هفتاد به دست آورد. این کتاب جایزهی قلم زرین گردون را برای نویسندهاش ارمغان داشت و در حالی که همه در انتظار انتشارکارهای بعدی شریفی بودند او ناگهان کنار کشید و سالهای سال داستانی منتشر نکرد. «باغ اناری» نایاب شد اما فراموش نه. حالا نشر آموت این کتاب مهم را پس از سالها دوباره به بازار فرستاده و خبر خوب اینکه دو رمان «سرجوخه آمین» و «باغ خرفه»ی شریفی را هم در دست انتشار دارد. شریفی از این به بعد تمامقد در داستاننویسی معاصر ایران حضور خواهد داشت.

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795

به وقت بهشت (رمان - چاپ دوم)
    k4.jpg

نرگس جورابچیان
    نشر آموت - ۱۳۸۹ - ۷۰۰۰ تومان
    نرگس جورابچیان با رمان «به وقت بهشت» معادلات بازار نشر را به هم زد. این نویسنده با اولین رماناش به فهرست پرفروشترینهای بازار راه یافت و همچونآن در لیست محبوبترین نویسندههای این روزها در کتابفروشیهای مختلف حضور دارد. «به وقت بهشت» در اندکزمانی به چاپ دوم رسیده و با استقبالی که از آن شده دور از انتظار نیست که بهزودی فروش خیرهکنندهتری در انتظارش باشد.

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795

دیدا (رمان)
    k3.jpg

ابراهیم میرقاسمی
    نشر آموت - ۱۳۸۹ - ۵۵۰۰ تومان
    «دیدا» رمانیست تاریخی بر اساس زندهگی «طاهر ذوالیمینین.» کسانی که سریال «امام رضا» را دیدهاند احتمالن با این شخصیت آشنا هستند. طاهر سرداری ایرانی بود که توانست با شکست دادن امین ـ برادر مامون ـ مامون را به خلافت برساند. رمان میرقاسمی اما رمانیست که عشق را دستمایه دارد، عشق طاهر به دختری به نام «دیدا.»

بالا