آموزش هندبال|توسط katayoon. کاربر انجمن نگاه دانلود(باشگاه بانوان[GPF])

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
35,488
امتیاز واکنش
104,218
ps19_presentation2.png

هـــوالــقـــــــادر

تاپیک آموزش هندبال

مربی:
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

درود بر مربی محترم و کاربران علاقمند رشته های ورزشی

توجه به چند نکته ضروری است:

1/جهت اطلاع از زمان پست گذاری مربی تاپیک گزینه پیگیری موضوع بالای صفحه را فعال کنید.

2/سپاس گذرای و قدردانی خود را از آموزش های مربی تاپیک با استفاده از گزینه تشکر نشان دهید.

3/از ارسال پست در این تاپیک اکیدا خودداری کنید.

(سوالات خود را در تاپیک باشگاه مطرح کنید:
)

با سپاس از عزیزان

موفق باشید

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • ✖Pary parishan✖

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    191
    امتیاز واکنش
    3,076
    به نام خدا

سلام به همه ی علاقه مندان به رشته ی ورزشی هندبال.
    در همین ابتدا می خوام تشکر ویژه ای از فاطمه جان داشته باشم که محیا کننده ی این آکادمی و این تایپیک بوده اند.

حالا نوبت به معرفی خودم می رسه...
    من کتایون هستم و از حالا به بعد تمام تلاشم رو به کار می گذارم تا بتونم در راستای آموزش رشته ی هندبال به علاقمندان به این ورزش،سربلند و موفق شوم .
    امید است با همکاری شما دوستان عزیز بتوانیم گامی در ورزش کردن درست و اصولی و تلاش برای سلامتیمان برداریم.

تذکرات باشگاه:
    1- جهت هرگونه پیشنهاد و انتقاد و یا هر پرسشی به شخصی بنده مراجعه فرمیایید.
    2-ارسال پست در این تایپیک اکیدا ممنوع می باشد.
    3-برای دلگرمی،حمایت و احترام به مربیتان،از کلید تشکر استفاده کنید.

می رسیم به فرم مخصوص رشتممون:
    یکی از اصول مهم در سلامتی یک ورزشکار استفاده از ابزار مخصوص و استاندارد های همان رشته است. پس بر این باوریم که بهترین امکانات رشته ی هندبال رو به شما معرفی کنیم تا شما با استفاده از این ابزار و امکانات در کنار ورزش کردن،سلامتی رو برای خود به ارمغان آورید.

[HIDE-THANKS]

ابتدا با کفش که یکی از مهم ترین ابزار است شروع می کنیم:
    این محصول از محصولات شرکت آدیداس می باشد که سطح بالایی از استاندارد های پزشکی رشته هندبال را داراست و به شما در بهینه ورزش کردن کمک می کند.
    th

(stabil7 کفش مخصوص هندبال)

نکته مهم: برای جلوگیری از آسیب اکیدا بند کفش هایتان را دور مچ پا گره نزنید.

لباس:
    برای لباس هرکس می تواند به سلیقه ی خودش عمل کند اما باید به نکته های زیر توجه کند

-پیراهن را هیچ‌وقت خیلی گشاد‌ انتخاب نکنید‌، زیرا حین تمرین جلوی د‌ست و پای شما را می‌گیرد‌.
    -جنس آنها،طوری انتخاب شود‌ که به جای جذب رطوبت، آن را از بین بافت‌های خود‌ خارج كند‌.
    - از الیاف مخصوص تهيه شده باشد که تهویه مناسب د‌اشته و د‌مان بد‌ن را ثابت نگه دارد‌.

شلوار و شورت :
    مانند لباس،برای انتخاب شلوار،شلوارک یا شورت آزاد هستید انا حتما به نکات زیر توجه کنید
    -حتما باید‌ از پارچه سبک تهیه شد‌ه باشد‌.
    -کمر آنها حتما باید‌ خاصیت کششی خوب د‌اشته باشد‌.
    -شلوار هایی با پاچه های گشاد انتخاب نکنید؛زیرا جلوی دست و پایتان را می گیرد.
    -تنگی شلوارها نباید به اندازه ای باشد که مانع خون رسانی درست به پا شود.

نمونه هایی از لباس های ورزشی برای بانوان

faramodel-Activewear09.jpg

faramodel-Loungewear10.jpg

NM-0JTK_mp.jpg
    [/HIDE-THANKS]​
    [HIDE-THANKS]

نکته ی مهم: رطوبت در الیافی مانند‌ پلی‌استر، پلی‌پروپیلن، گرافیت و پارچه‌های ترکیبی نه تنها جذب پارچه نمی‌شود‌، بلکه از میان د‌رزهای آن خارج می‌‌شود‌. ساختار شبکه‌ای د‌ر این نوع لباس‌ها به گونه‌اي است كه جریان هوا د‌رون بافت پارچه نفوذ کرد‌ه و عرق بد‌ن را به سرعت د‌فع می‌کند‌. این نوع لباس‌ها انعطاف بالایی د‌ارند‌ و هنگام حرکات کششی پاره نمی‌شوند‌.

جوراب:
    نکته ی مهم دیگری برای شما ورزشکاران جورابهایتان می باشد
    -باید‌ از پارچه‌های قابل شست‌وشو با مقاومت بالا تهیه شود‌.
    -جوراب ها باید مچ پا را پوشش دهند تا مانع از آسیب به آن شوند.

نکته:
    در ورزش هندبال، احتمال برخورد با زمین و مصدومیت در صورت تجهیز نبودن هست. بنابراین و علاوه بر نکاتی که در قبل تذکر دادم حتما هنگام بازی از زانو بند استفاده شود.(در تمرینات لازم نیست)

**رستگار و پیروز باشید**

[/HIDE-THANKS]

آخرین ویرایش:

✖Pary parishan✖

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    191
    امتیاز واکنش
    3,076
    [HIDE-THANKS]به نام خدا
    [/HIDE-THANKS]
    [HIDE-THANKS][/hide-thanks]
    [HIDE-THANKS]
    سلامی دوباره به همه ی علاقمندان هندبال!!
    در این پست می خوام یکم در مورد سیر کاریمون صحبت کنم.
    طبق برنامه ریزی من،روند آموزشیمون رو طوری طراحی کردم که در هر هفته حداقل 3 پست آموزشی قرار داده بشه.
    قبل از شروع آموزش دو مسئله هست که می خوام یکم در موردشون توضیح بدم و تقاضا می کنم در انجامشون کوشا باشید.

از همه ی دوستانی که این مطالب رو مطالعه می کنند خواهش می کنم که فقط به چشم یک مطلب به آن نگاه نکنند!! و اگر واقعا خواستار یادگیری هستند فقط خواندن این مطالب کافی نیست؛ بلکه با تمرین و تکیه بر همتتون، در کنار آموزش های بنده،می توانید از خودتون یک هندبالیست بسازید.

دوم اینکه دوستان لطفا بردبار باشید و توقع اینکه من در 10 تا پست کل هندبال رو به شما آموزش بدم رو نداشته باشید. چون این رشته هم مثل همه ی رشته های ورزشی،تکنیک و تاکتیک های خاص خودشو داره ومنم اگر بخوام کارمو به عنوان یک مربی هندبال مجازی انجام بدم،وظیفه دارم که تا حد توانم و چه بسا بیشتر از اون به شما عزیزان این تکنیک و تاکتیک ها رو آموزش بدم.
    پس لطفا کنید صبور باشید و تا پایان آموزش ها بنده منو همراهی کنید!!

***هر زمانی که قسمتی از آموزش های بنده را متوجه نشدید یا سوالی پیش اومد، در خصوصی من مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخگو باشم.
    ***در ضمن نکته ی مهمی که داشت یادم می رفت این بود که می خوایم برای باشگاه آموزش هندبالمون یک شعار انتخاب کنیم و خوشحال می شم اگر در این امر منو همراهی کنید و هر پیشنهادی برای شعار داشتید در خصوصی با من در میان بگذارید تا در موردش مشورت کنیم.

توپ هندبال

669product_hxa3.jpg

سایز III: در بازی مردان، بزرگتر از ۱۶ سال: محیط توپ هندبال ۵۸ تا ۶۰ سانتیمتر و وزن آن ۴۲۵ تا ۴۷۵ گرم است.
    سایز II: در بازی زنان، پسران نوجوان بین ۱۲ تا ۱۶ سال و دختران بزرگتر از ۱۴ سال: محیط توپ هندبال ۵۴ تا ۵۶ سانتیمتر و وزن آن ۳۲۵ تا ۳۷۵ گرم است.
    سایز I(مینی هندبال): خردسالان بزرگتر از ۸ سال: محیط توپ ۲۹۰ تا ۳۳۰ و وزن توپ ۵۰ تا ۵۲ گرم است.

**پیروز و رستگار باشید**[/HIDE-THANKS]​

برخی موضوعات مشابه

بالا