اخبار مسابقات والیبال قهرماني جهان

• شروع کننده موضوع ☂Baran
  • بازدیدها 3,265
  • پاسخ ها 121
  • تاریخ شروع

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
30,107
امتیاز واکنش
64,738
[h=1]400هزاردلار پاداش واليبال روي سکو توزيع ميشود[/h]
[h=2]در پايان مسابقات واليبال قهرماني جهان به تيمهاي برتر اين تورنمنت به ترتيب 200هزار، 125 هزار و 75 هزار دلار جايزه نقدي پرداخت ميشود.[/h]
00946834.jpg

تیم نخست مسابقات والیبال قهرمانی جهان در لهستان 200 هزار دلار آمریکا، پاداش نقدی دریافت میکند. بر اساس اعلام فدراسیون جهان والیبال، در پایان مسابقات والیبال قهرمانی جهان به تیمهای برتر این تورنمنت به ترتیب 200هزار، 125 هزار و 75 هزار دلار جایزه نقدی پرداخت میشود.

به گزارش تسنیم، برگزارکنندگان مسابقات به باارزشترین بازیکن (MVP) مسابقات قهرمانی جهان 30 هزار دلار و برای هر یک از جوایز انفرادی دیگر 10 هزار دلار کنار گذاشته است.

ایران، فرانسه، آلمان (گروه اول) و لهستان، برزیل و روسیه (گروه دوم) 6 تیم حاضر در مرحله سوم مسابقات هستند که به صورت دورهای در هر گروه با هم رقابت میکنند. 2 تیم برتر هر گروه به نیمه نهایی صعود کرده و تیمهای سوم گروهها با برگزاری یک دیدار پلی آف، تیمهای پنجم و ششم را مشخص میکنند.

• پیشنهادات
  • *SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=1]«غفورِ بيرحم» ايران را به جمع 6 تيم رساند![/h]
    [h=2]سايت فدراسيون جهاني واليبال از عملکرد امير غفور در بازي ايران برابر صربستان تمجيد کرد.[/h]
    00991588.jpg

تیم ملی والیبال ایران دیشب موفق شد با برتری سه بر یک برابر صربستان و با توجه به شکست آمریکا برابر آرژانتین، برای نخستین بار به جمع شش تیم برتر جهان راه یابد.

غولکشهای ایران در دور سوم رقابتهای جهانی والیبال برابر فرانسه و آلمان قرار خواهند گرفت.

سایت فدراسیون جهانی والیبال با تمجید از بازی خوب امیر غفور در بازی ایران و صربستان نوشت: غفور یک تنه ایران را به جمع شش تیم برتر رساند. غفور "بیرحم" در بازی شب گذشته ایران برابر صربستان موفق شد 30 امتیاز را کسب کند تا عنوان امتیازآورترین بازیکن این بازی را به خود اختصاص دهد.

ایران که تاکنون نتوانسته بود به رتبهای بهتر از نوزدهمی در قهرمانی جهان برسد، اکنون خودش را در جمع شش تیم برتر جهان میبیند و این افتخار بزرگی برای تیم ملی والیبال ایران است.

امیر غفور که در بازی برابر صربستان درخشش بینظیری داشت در این جام بازیهای خیلی خوبی را به نمایش گذاشته است و از امیدهای اصلی ایران برای درخشش در دور سوم این رقابتها محسوب میشود.

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=1]بهترين هاي جام جهاني واليبال تا پايان دور دوم[/h]
    [h=2]تيم ملي ايران علاوه بر حضور در جمع شش تيم، در جمع بهترين بازيکنان نيز حضور چشمگيري دارد.[/h]
    امتیاز آورترین بازیکن ؛
    1-آنتونین از فرانسه 166 امتیاز
    2-تیلور ساندر از آمریکا 154 امتیاز
    3-متئو اندرسون از آمریکا با 153 امتیاز
    امیرغفور امتیاز آورترین بازیکن ایران ، نیز با 129 امتیاز در رده 8جهان قرار دارد.

بهترین اسپک زن ؛
    1-جئون ازکره جنوبی با % 56.41 موفقیت
    2-دنیس از آمریکا با %55.63 موفقیت
    3-کروین از ونزوئلا با % 55.17 موفقیت
    مجتبی میرزاجانپور موفقترین مهاجم ایران با % 46.63 موفقیت در رده 20م جهان قرار دارد.

بهترین دفاع روی تور ؛
    1-محمدموسوی عراقی از ایران با میانگین 1.36 موفقیت در هر ست
    2-موزارسکی از روسیه با میانگین 0.81 موفقیت در هر ست
    3-زینگل از استرالیا با میانگین 0.76 موفقیت در هر ست

بهترین سرویس زن ؛
    1-دیمیتری موزارسکی از روسیه با میانگین 0.75 موفقیت در هر ست
    2-گروزر از آلمان با میانگین 0.67 موفقیت در هرست
    3-لوکارلی از برزیل با میانگین 0.61 موفقیت در هر ست
    فرهاد قائمی موفقترین سرویس زن ایران با میانگین 0.36 موفقیت در هر ست در رده ی 13م بهترین ها قرار دارد.

بهترین پاسور ؛
    1-سعید معروف از ایران با میانگین 9.64 امتیاز در هر ست
    2-کاراسکو از ونزوئلا با میانگین 9.11 امتیاز در هر ست
    3-فرانک از بلژیک با میانگین 9.05 امتیاز در هر ست

بهترین دریافت کننده در بازی ؛
    1-تورنا از کوبا با میانگین4.79 موفقیت در هر ست
    2-برت از بلژیک با میانگین 4.51 موفقیت در هر ست
    3-دنیس از پورتوریکو با میانگین4.30 موفقیت در هر ست
    فرهاد ظریف با میانگین 3.75 موفقیت در هرست در رده 8م بهترین های جهان قرار دارد.

بهترین دریافت سرویس ؛
    1-سام درو از بلژیک با %53.33 موفقیت در مجموع
    2-موریلو از برزیل با % 52.00 موفقیت در مجموع
    3- کوبیاک از لهستان با %50.60 موفقیت در مجموع
    4-فرهاد قائمی با % 50.19 موفقیت در مجموع

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=1]محمودي: اگر صعود نميکرديم ظلم به ايران بود[/h]
    [h=2]پشت خط زن تيم ملي واليبال گفت: اگر در مسابقات قهرماني جهان صعود نميکرديم، ظلم به اين رشته ورزشي ايران بود.[/h]
    00946154.jpg

به نقل از سایت فدراسیون والیبال، شهرام محمودی که با صعود ایران به جمع 6 تیم برتر مسابقات قهرمانی جهان ذوق زده بود، افزود: خدا جواب زحماتمان را داد. خیلی ظلم بود اگر با هفت برد و دو باخت حذف میشدیم. خدا را شکر که بردیم. این لحظه، لحظه بزرگی برای مردم ورزش ایران است.

وی تصریح کرد: در مسابقات قهرمانی جهان، جامی به این معتبری و مهمی جزو 6 تیم اول شدیم، فقط جای تبریک دارد به همه آنهایی که زحمت کشیدند.

پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران گفت: نمی دانم چه باید بگویم. باورتان نمی شود اگر حذف می شدیم، هیچ وقت این روز را فراموش نمی کردیم. مبارک مردم باشد که با دعا هایشان برایمان انرژی می فرستادند.

محمودی تصریح کرد: ممنون هستم از تیم آرژانتین که تا آخرین لحظه جنگید و تبانی نکرد. این لحظه در تاریخ ثبت می شود. احساسم گفتنی نیست.

تیم ملی والیبال ایران روز چهارشنبه در نخستین مسابقه خود در مرحله سوم رقابتهای جهانی به مصاف آلمان میرود.

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=1]غلامي: ولاسکو در نبودش هم به ايران کمک کرد[/h]
    [h=2]سرعتي زن تيم ملي واليبال ايران گفت: صعود ايران به دور سوم مسابقات قهرماني جهان هديه خدا بود.[/h]
    00945007.jpg

عادل غلامی بعد از پیروزی ایران مقابل صربستان و شکست آمریکا برابر آرژانتین و صعود تیم ایران به جمع 6 تیم اول رقابت های قهرمانی جهان افزود: فکر می کردیم صعود کنیم، اما نه به این شکل. صعود در دقیقه 90 را خدا به ما هدیه داد و خوشحالیم. واقعا زحمت کشیدیم برای اینکه به اینجا برسیم و شاکر خداوند نیز هستیم.

وی ادامه داد:خودم به شخصه از ولاسکو و تیم آرژانتین متشکرم که مردانه جنگیدند و آمریکا را شکست دادند. ولاسکو در نبودش هم به والیبال ایران کمک کرد. البته از تک تک بچه های تیم و کادرفنی که این روزها همدل بودند،زحمت کشیدند و یکدل و یک جهت جلو رفتند و نتیجه گرفتند هم تشکر میکنم.

سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران تاکید کرد: هنوز کارمان در مسابقات قهرمانی جهان تمام نشده و بازیکنان مصمم هستند و میتوانند به جایگاه بالاتر برسند.

غلامی تصریح کرد: از مردم ایران تشکر ویژه دارم به خاطر اینکه ما را دعا کردند. من در این چند روز پیغام های خوبی داشتم که سر سجاده ما را دعا کردند. این برد و موفقیت را به همه مردم ایران، حامیان اصلی تیم که به رغم دوری از ما دلهایشان با ما بود، تبریک می گویم.

وی گفت: حس خیلی خوبی دارم. حسی که حاصل زحمات و تلاش چندین ساله بچه هاست و کار یک شب و دو شب نیست و واقعا اصلا گفتنی نیست.

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=1]ظريف: دم ولاسکو گرم![/h]
    [h=2]فرهاد ظريف يکي از بهترين بازيکنان ايران در مسابقات واليبال قهرماني جهان درباره صعود به جمع شش تيم نهايي بود.[/h]
    00990039.jpg

ظریف می گوید:« صعود حق مان بود. البته نیاز به برد آرژانتین داشتیم. دم ولاسکو گرم. او به ما لطف کرد و تیمش را با تمام قوا به دیدار امریکا فرستاد و این تیم قدرتمند را شکست داد. ما مدیون ولاسکو هستیم و واقعا از او تشکر می کنیم که در یک بازی تشریفاتی برای آرژانتین، نهایت تلاش خود را به کار برد تا باعث صعود ایران شود».

ظریف درباره خوشحالی بازیکنان تیم ملی می گوید:« یکشنبه شب هیچ کس در حال خودش نبود. همه خوشحال بودیم. البته همه بچه ها مدام سایت ها را چک می کردند تا نتیجه بازی آرژانتین- امریکا را بدانند. بعد که آرژانتی برد همه در حال شادی بودند. کسی نمی دانست چکار می کند، فقط حواس من بود و از بچه ها و شادی شان فیلم می گرفتم. این فیلم ها را هم که می بینید در فضای مجازی منتشر شده، کار من است».

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=1]کواچ: واليبال ورزش اول ايران است[/h]
    [h=2]کنفرانس خبري کاپيتان ها و مربيان سه تيم فرانسه، آلمان و ايران دوشنبه شب با حضور جمعي از خبرنگاران لهستاني و خارجي در هتل آنجلو شهر کاتوويسا برگزار شد.[/h]
    00988024.jpg

به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، در آغاز این جلسه ابتدا کاپیتان ها و مربیان تیم ها به پرسش های برگزارکننده مراسم پاسخ دادند و سپس نوبت به سئوالات خبرنگاران رسید تا سئوالات خود را از کاپیتان ها و مربیان سه تیم بپرسند.
    ابتدا از کاپیتان فرانسه؛ بنژامین تونیوتی پرسیده شد: «آیا برای شما سورپرایز بود که به عنوان سرگروه به مرحله سوم راه پیدا کنید؟»
    او پاسخ داد: «بله. سورپرایز بود. ما در مرحله اول در گروه سختی قرار داشتیم و برای نتیجه گرفتن باید مبارزه می کردیم و شاداب والیبال بازی می کردیم. خوشبختانه موفق هم شدیم و در مرحله دوم هم توانستیم ادامه دهنده راه مان در مرحله اول باشیم. حالا آمده ایم که باز هم به موفقیت مان ادامه بدهیم. ما آماده مبارزه ایم.»

سپس از سرمربی فرانسه؛ لوران تیلی پرسیده شد: «آیا شما از نتیجه بازی با لهستان راضی هستید که توانستید دو ست را با برخی با بازیکنان تعویضی تان ببرید؟"
    تیلی گفت: «بله. برای ما مهم بود که یک امتیاز از لهستان بگیریم تا سرگروه شویم. بازیکنان مان در این مدت خسته شده بودند و احتمال آسیا دیدگی شان می رفت. برای همین به دیگر بازیکنان میدان دادم که آنها هم تا آخرین لحظه مبارزه کردند. فکر می کنم حالا اینجا بازی های خیلی خوبی را شاهد خواهیم بود. در انتظار بازی های درجه یک از ایران، فرانسه و آلمان باشید.»

از کاپیتان آلمان پرسیده شد: «آیا خوشحالید که سه هفته است فقط در کشهر کاتوویسا مسابقه می دهید؟»
    یوخن شاپس پاسخ داد: «خب بله. اینجا جوِ خوبی دارد و مطمئنم بازی های خوبی هم خواهیم دید.»

سپس همین سئوال از سرمربی
    المان پرسیده شد که ویتال هِینِن با شوخ طبعی گفت: «راستش من اول باید به فرانسه و ایران خوشامد بگویم. چون اینجا دیگر خانه مان شده و ما از اول مسابقات تا حالا همه بازی های مان را اینجا برگزار کرده ایم. از طرف دیگر من باید بگویم که از قرعه کشی مرحله سوم غافلگیر شدم. چون فکر می کردم ما به عنوان تیم سوم گروه باید به شهر غوچ برویم و با لهستان بازی کنیم ولی شرایط قرعه کشی تغییر کرد و ما در آخرین ساعات دیشب متوجه شدیم که باید در همین شهر بمانیم. قرعه خوبی داریم. واقعا از این قرعه ممنونم.»

در ادامه از سعید معروف؛ کاپیتان تیم ملی والیبال ایران پرسیده شد: «آیا شانس دیدن یا پیگیری بازی امریکا – آرژانتین که نتیجه اش به سود شما تمام شد را داشتید؟»
    معروف پاسخ داد:«خیر. ما آن را بازی ندیدیم. چون خودمان با صربستان بازی داشتیم. ولی نتیجه آن بازی را دنبال می کردیم. فقط ست پنجم را در لحظه های پایانی اش توانستیم ببینیم. همینجا هم می خواهم از تیم آرژانتین تشکر کنم که با حداکثر توانش مقابل امریکا بازی کرد.»

سپس از اسلوبودان کواچ؛ سرمربی ایران پرسیده شد: «آیا شما خوش شانس بودید که به مرحله سوم راه یافتید؟»
    کواچ گفت: «فقط خوش شانس بودن ملاک نیست. ما بازی های خیلی خوبی در این تورنمنت انجام دادیم. ایتالیا و امریکا را شکست دادیم و با ارائه بازی های خوب به جایی رسیدیم که یک نتیجه هم کمک حال مان شد. خودمان خیلی تلاش کردیم که بهترین بازی مان را انجام بدهیم. ایران تیم بسیار خوبی است که حالا می خواهد راهش را در مرحله سوم هم ادامه بدهد و نتیجه بگیرد.»

با پایان یافتن سئوالات برگزارکننده کنفرانس خبری، نوبت به سئوالات خبرنگاران رسید.

اولین سئوال از سعید معروف پرسیده شد: «از اینکه برای بار اول در جمع تیم های برتر مسابقات قهرمانی جهان قرار گرفته اید، چه احساسی دارید؟»

معروف گفت: «احساس شگفتی می کنم. وقتی ما چند ماه پیش به جمع چهار تیم برتر لیگ جهانی راه پیدا کردیم، بعضی از خبرنگاران گفتند صعود به چهار تیم لیگ جهانی آسان است. بلکه این مسابقات قهرمانی جهان است که صعود به جمع تیم های برترش بسیار مهم و دشوار است. خب ما الان در جمع بهترین های مسابقات جهانی هستیم و تا اینجا هم نمایش خیلی خوبی داشته و به همه نشان داده ایم که شایستگی قرار گرفتن در میان بهترین تیم های جهان را داریم.»

سرمربی
    آلمان گفت: «ما الان نسبت به لیگ جهانی نیمی از ترکیب مان تغییر کرده. چون در آن مسابقات به جوان ها بازی دادیم.»

سرمربی
    فرانسه هم گفت: «ما روز به روز تغییر می کنیم. چون تیم جوانی هستیم که تازه در حال ساختن روح مبارزه، تاکتیک و تیم بودن هستیم. من هم از لیگ جهانی برای ساختن تیم و آزمایش برخی تغییرات استفاده کردم.»

در ادامه از هر سه سرمربی پرسیده شد: «مهمترین راهی که توسط آن روی تیم مقابل مطالعه می کنید، چیست؟»

سرمربی
    فرانسه پاسخ داد:«از طریق آنالیزورهایم. به آنها اعتماد کامل دارم.»

سرمربی
    آلمان باز هم با شوخ طبعی گفت:«خب من عاشق والیبال تماشا کردنم! گاهی کنار زمین که مربیگری می کنم، با آی پدم بازی دیگری را هم تماشا می کنم! فکر کنم باید بروم یک آی پد دیگر هم بخرم تا وقتی دو بازی همزمان برگزار می شود، بتوانم هر دو را پیگیری کنم.! (خنده حضار) .. البته گذشته از شوخی اینها علاقه من است. ربطی به مطالعه روی حریف ندارد.»

کواچ هم با اشاره به اینکه تماشای والیبال را دوست دارد ولی این همیشه ممکن نیست، گفت: «ما در مرحله اول با فرانسه بازی کرده ایم و با بازی این تیم آشنائیم. بازی های آلمان را هم به خصوص در برابر برزیل و یکی دو تیم دیگر دیده ایم. پله پله پیش می رویم تا به هدف مان برسیم.»

همچنین از سرمربی تیم ملی ایران پرسیده شد:«آیا صعود شما از گروهی که لهستان هم در آن بود، سورپرایز نبود؟»

کواچ با لبخند گفت:«شما لهستانی ها یادتان باشد که همین امسال در لیگ جهانی دو بار در تهران به ما باخته اید. ما در لیگ جهانی هم از گروه سختی بالا رفتیم و بعد هم برزیل و روسیه را پیش رو داشتیم که توانستیم به نیمه نهایی برسیم. در این مسابقات هم از گروه سختی به نتایج خیلی خوبی رسیدیم و صعود کردیم. نه، اصلا سورپرایز نیست. ما والیبال خیلی خوبی را به نمایش می گذاریم و سعی مان این است که از این مرحله به بعد هم بهترین نمایش خود را داشته باشیم.»

سپس از کاپیتان های فرانسه و ایران پرسیده شد: «صادقانه بگویید از اینکه با برزیل و روسیه همگروه نشده اید، خوشحالید؟»

بنژامین تونیوتی؛ کاپیتان فرانسه گفت: «خب ما چون سرگروه بودیم، اصلا به برزیل نمی خوردیم. ولی از همگروه نشدن با روسیه خوشحالم. چون به نظرم روسیه بهترین تیم حال حاضر جهان است که در دو سال گذشته همه مسابقاتش را بـرده. اما این را هم بگویم که ما اینجا هم کار سختی را پیش رو داریم. ایران و آلمان دو تیم خیلی خوب هستند که ما در برابرشان اصلا بازی های آسانی نخواهیم داشت.»

سعید معروف؛ کاپیتان مردان والیبال ایران نیز در پاسخ به این سئوال گفت: «البته که برزیل و روسیه تیم های خیلی خوبی اند ولی ما الان با فرانسه و آلمان بازی داریم که هر دو از تیم های بسیار خوب این مسابقات هستند. ما در مرحله اول به فرانسه باخته ایم و همچنین سال گذشته در لیگ جهانی در تهران یک بار به آلمان باختیم. کار سختی را تا رسیدن به جمع چهار تیم برتر مسابقات داریم ولی تمام تلاش مان را به کار می بندیم تا با ارائه بهترین نمایش خود، موفق بشویم و نتیجه بگیریم.»

در پایان این کنفرانس یک خبرنگار لهستانی از کواچ درباره اوضاع و احوال والیبال در ایران پرسید که سرمربی تیم ملی کشورمان پاسخ داد: «در ایران مردم والیبال را دوست دارند. فدراسیون ایران هم برای آینده، سخت کار می کند. الان نوجوانان ایران بدون حتی یک ست باخته قهرمان آسیا شده اند. در کل می توانم بگویم عملکرد چند ساله والیبال در ایران مثبت بوده و نتیجه ها با شما حرف می زنند. به نظر من؛ والیبال مثل لهستان، ورزش اول ایران هم هست که همه با آن آشنا هستند و درباره آن حرف می زنند. نتایج را پیگیری می کنند و طرفدارش شده اند. البته اگر بیشتر و بهتر می خواهید درباره والیبال ایران بدانید، من میکروفون به کاپیتانم می دهم تا برای شما بیشتر توضیح بدهد»

در همین لحظه کواچ میکروفن را به معروف سپرد تا او بیشتر درباره والیبال ایران برای لهستانی ها بگوید. معروف گفت: «واقعا نمی دانم چطور باید این همه مطلب را توضیح بدهم، فقط این را بگویم که ما در ده سال گذشته در رده های نوجوانان و جوانان آسیا و جهان صاحب مدال های مختلف شده ایم. از جمله مدال طلای نوجوانان جهان در مکزیک. در سه سال گذشته هم تیم بزرگسالان ایران با بازی های خوبی که به نمایش گذاشته، جایگاه این رشته را در جامعه تغییر داده است. الان والیبال یک ورزش مردمی است که همه نتایجش را دنبال می کنند و همین هم انتظارات را از ما بالا می برد. چون همیشه از ما توقع پیروزی یا کسب مدال دارند. ما هم تمام تلاش مان را انجام می دهیم ولی خب هنوز نمی توانم بگویم که به تیم درجه یک دنیا تبدیل شده ایم. راه زیادی تا مقصد داریم و باید باز هم پیشرفت کنیم.»

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=1]تيممليواليبالشانسايستادن رويسکو را هم دارد[/h]
    [h=2]بازيکن پيشين تيم ملي واليبال ايران گفت: به خودم ميبالم که بازيکنان در مرحله نهايي مسابقات حضور دارند.[/h]
    بهنام محمودی، قُطر پاسور پیشین تیم ملی والیبال ایران درباره صعود تیم ملی به مرحله دوم مسابقات والیبال قهرمانی جهان به خبرنگار تسنیم اظهار داشت: به بازیکنان و مردم ایران به خاطر نمایش بینظیری که تیم ملی در مسابقات قهرمانی داشته تبریک میگویم و به خودم میبالم که بازیکنان در مرحله نهایی مسابقات حضور دارند. آنها زحمت کشیدند و پاداش تلاش خود را دیدند.

محمودی درباره حریفان ایران در مرحله سوم سابقات گفت: ایران با فرانسه و آلمان هم گروه است که حریفان خوب و قدرتمندی هستند اما با این حال نسبت به گروه دیگر که تیمهای روسیه، برزیل و لهستان در آن قرار ارند با قرعه بهتری واجه شدهایم. ما تمام این تیم2ا رادر مقاطع زمانی مختلف شکست دادهایم و با توجه به زمان استراحت مناسبی که در اختیار تیم ملی است باز هم میتوانیم آنها را شکست دهیم. در این میان تنها فرانسه است که تا کنون موفق به شکست آن نشدهایم و در مرحله اول مقابل آنها مغلوب شدیم. تیم ایران با تلاش بیشتر در بین 4 تیم نهایی خواهد بود. البته به اعتقاد من ایران شانس ایستادن روی سکو را هم دارد.

بهنام محمودی در مورد عملکرد برادرش شهرام نیز صحبت کرد: سال گذشته شهرام در تیم ملی ثابت بود و امسال امیر غفور ثابت است و بازیهای خوبی انجام میدهد. این دقیقا مصداق کار تیمی است. طبیعی است زمانی شهرام باید به غفور کمک کند و زمانی هم غفور باید به کمک شهرام بیاید. مهم نتیجه تیم است.

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=1]ايران - آلمان؛ مصاف تفکرات بلژيکي و صربستاني[/h]
    [h=2]تيم ملي واليبال ايران در نخستين مسابقه خود در مرحله سوم رقابتهاي قهرماني جهان فردا شب به مصاف آلمان ميرود.[/h]

تیم ملی والیبال ایران که توانست خود را به جمع 6 تیم برتر مسابقات قهرمانی جهان برساند فردا شب در نخستین بازی خود در مرحله سوم این پیکارها از ساعت 22:55 برابر ژرمنها قرار میگیرد. پیروز این مسابقه شانس زیادی برای صعود به مرحله نیمهنهایی خواهد داشت؛ بنابر این هر دو تیم با تمام توان وارد میدان میشوند و جنگ تمام عیاری را شاهد خواهیم بود.

به گزارش فارس، تیم ملی والیبال آلمان به عنوان نخستین حریف ایران در مرحله سوم رقابتهای قهرمانی جهان از جمله تیمهای ریشهدار دنیای والیبال است که اگرچه عمده افتخاراتش در والیبال به دوران پیش از اتحاد دو آلمان و توسط آلمانشرقی رقم خورده است، اما در این سالها با بازسازی ساختار خود، همواره به عنوان یکی از 10 تیم برتر رقابتهای مهم والیبال خودنمایی کرده که مقام پنجم المپیک لندن و مقام هشتم دوره گذشته مسابقات قهرمانی جهان از جمله این افتخارات است. آلمانها پیشتر مدال طلای قهرمانی جهان (1970) و نقره المپیک مونیخ را به نام آلمانشرقی به گردن انداختهاند.

آلمان که پس از سالها سر در لاک خود داشتند، از سال 2008 با هدایت رائول لوزانوی آرژانتینی به جمع مدعیان اروپا و جهان بازگشت، اکنون به سرمربیگری ویتال هِینِن چهار سال است که تا مرز صعود به نیمهنهایی پیکارهای مهم والیبال دنیا میرسد، اما از هدف خود بازمیماند. این تیم که تا همینجا هم مقام هشتم دوره گذشتهاش در رقابتهای قهرمانی جهان را حداقل دو پله ارتقا داده، در این دوره از مسابقات با 7 پیروزی و 2 شکست به جمع شش تیم برتر راه یافته و در جستجوی مدالی از پیکارهای جهانی امسال است.

آلمان یکی از بهترین تیمهای حاضر در مسابقات قهرمانی جهان است که با تکیه بر والیبال قدرتی، به همکاری گروهی و انسجام تیمی معروف است. آلمانها در زدن سرویس نیز همچون دفاع، حمله و توپگیری گروهی از جمله تیمهای خوب این دوره از رقابتها بودهاند.

بازیکنان آلمان در لیگهای فرانسه، ایتالیا، روسیه، آلمان، بلژیک و عمدتا لهستان توپ میزنند. این تیم از ابتدای مسابقات قهرمانی جهان تا کنون تمام 9 بازی خود را در شهر کاتوویس برگزار کرده و از این حیث، سالن اسپودک شهر کاتوویس را میتوان استادیوم خانگی تیم ملی آلمان قلمداد کرد.

آلمان تنها تیم والیبال دنیا است که در تاریخ برگزاری مسابقات قهرمانی جهان هنوز هیچ بازی 5 ستهای را تجربه نکرده است. به عبارت بهتر، تمام بازیهای آلمان با نتیجه 3 – صفر یا 3 – 1 به پایان رسیده است.

ژرمنها همچنین رکورددار برد 3 – صفر در مسابقات قهرمانی جهاناند؛ آنها تاکنون 42 پیروزی با نتیجه 3 بر صفر کسب کردهاند که آخرینش یکشنبه شب برابر کانادا حاصل شد.

در حالی که سرمربی تیم ملی والیبال ایران اسلوبودان کواچِ صربستانی است، در طرف مقابل ویتال هِینِن؛ پاسور اسبق تیم ملی بلژیک که در سال 2004 به عنوان والیبالیست سال کشورش و همچنین بهترین پاسور جام قهرمانان اروپا برگزیده شد، در سال 2008 دوران بازیگری خود را با 150 بازی ملی به اتمام رساند و به جرگه مربیگری وارد شد.

این مربی 45 ساله با هدایت تیم "نولیکو ماسیک" چهار بار به قهرمانی لیگ و چهار بار نیز به قهرمانی جام حذفی بلژیک دست یافت و سه سال نیز به عنوان مربی سال والیبال بلژیک معرفی شد.

هینن از سال 2012 در راس کادر فنی تیم ملی آلمان جای رائول لوزانو را گرفت و موفق شد این تیم را به مقام پنجم لیگ جهانی و همچنین المپیک لندن برساند. او که افزون بر زبان مادریاش به زبانهای انگلیسی، فرانسوی، آلمانی نیز مسلط است، طی چهار سال هدایت تیم آلمان به بازسازی ساختار و جوانگرایی در این تیم پرداخته و توانسته آلمان را به عنوان یک مدعی در رقابتهای مختلف بینالمللی مطرح کند. هینن تا کنون در 92 بازی رسمی هدایت آلمان را بر عهده داشته است.

گئورگی گِروزِر؛ ستاره تیم آلمان دارای اصلیت مجارستانی است که در سال 2004 تصمیم به تغییر ملیت خود به آلمانی گرفت و از سال 2007 موفق شد پیراهن تیم کشور جدیدش را در رویدادهای بین المللی والیبال بر تن کند.

چهار دوره مسابقات قهرمانی اروپا (2007 – 2009 – 2011 – 2013)، یک دوره مسابقات قهرمانی جهان (2010) و المپیک لندن بخشی از سابقه حضور این بازیکن دو ملیتی در رویدادهای مهم والیبال است.

این مهاجم قدرتی که حالا بازیکن تیم بلگوری روسیه است، همچنین موفق شده در این سالها در رده باشگاهی با تیمهایی از آلمان و لهستان به قهرمانی لیگ این کشورها دست یافته و جامهای بهترین مدافع، بهترین زننده سرویس، امتیازآورترین و ارزشمندترین بازیکن این مسابقات را در سالهای مختلف به دست آورد.

بازیکن شماره 9 و دو متری آلمان تاکنون چهار دوره (2010 – 2013) به عنوان والیبالیست سال آلمان معرفی شده و اولین بازیکن خارجی لیگ لهستان محسوب میشود که توانسته عنوان MVP ارزشمندترین بازیکن مسابقات را در این لیگ (2013) به خود اختصاص دهد.

گروزرِ 30 ساله تاکنون 129 بازی ملی با پیراهن تیم آلمان انجام داده و در رقابتهای امسال قهرمانی جهان نیز به عنوان ستاره آلمان معرفی شده است.

او در مسابقات امسال تاکنون با میانگین 0.67 کسب پوئن در هر ست به عنوان یکی از بهترین زنندگان سرویس معرفی شده و با کسب 8 پوئن سرویس مقابل بلغارستان در صدر فهرست بهترین عملکرد سرویس در مسابقات قرار دارد.

یواخین شاپس؛ ملقب به شاپسی با 291 بازی ملی، از جمله بازیکنان باتجربه و در عین حال، قدرتمند آلمان محسوب میشود. شاپسی که از سال 2003 پیراهن تیم ملی کشورش را پوشیده، تا کنون آلمان را در تمام تورنمنتهای معتبر والیبال جهان از دو دوره المپیک گرفته تا دو دوره مسابقات قهرمانی جهان، پنج دوره لیگ جهانی و شش دوره قهرمانی اروپا همراهی کرده و به عنوان اسپکر پشت خط زن برای تیمش به امتیازآوری پرداخته است.

این بازیکن 31 ساله و دو متری که اکنون در لیگ لهستان توپ میزند، افزون بر کشورش سابقه بازی در لیگ روسیه را هم دارد و تا کنون دو بار موفق شده کاپ امتیازآورترین و ارزشمندترین بازیکن اروپا را بالای سر ببرد.

برخی موضوعات مشابه

بالا